ŚREMSONG 2012

W trwających pięć dni (14-18 maja) przesłuchaniach XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śremsong” wzięło udział 150 osób z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentowały: Magdalena Katarzyńska („Z głębi serc”, „You raise me up”), Weronika Kosmalska („Psalm Mojżeszowy”, „List do Boga”) oraz Anna Mąka („Ty tylko mnie poprowadź”, „Hallelujah”). Dziewczęta wystąpiły także w kategorii zespół wokalny. Jako zespół Voice  zaśpiewały utwory: „Na tron Piotrowy: i „Pioseneczka”. Jury wyróżniło Annę Mąkę i zespół Voice. Magdalena Katarzyńska zdobyła nagrodę główną Przeglądu Piosenki Religijnej „Śremsong”. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną od księdza dziekana Mariana Brudzkiego. Dziewczęta zostały także poproszone, aby w październiku b.r. swoim występem uświetniły koncert poświęcony Janowi Pawłowi II, który odbędzie się w auli śremskiego liceum. Gratulujemy serdecznie i dziewczętom, i panu D.Nowackiemu.

FOTORELACJA

 

 
DZIEŃ ZIEMI

17 maja wszyscy uczniowie klas I-III SP świętowali Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji każda klasa wykonała i zaprezentowała transparent z hasłem dotyczącym ochrony Ziemi, powietrza lub środowiska. Uczniowie ubrali stroje sportowe w kolorach zieleni. Na głowy założyli otoki z kolorowych kwiatów, liści i roślin. O godzinie 9.15 zebrali się na boisku szkolnym, gdzie zostali powitani przez Panią Dyrektor. Dzieci poznały cel spotkania, zaśpiewały piosenkę pt. „Ziemia – zielona wyspa” i wyruszyły na wycieczkę do lasu. Na boisku sportowym przy ul. Sosnowej uczniowie spotkali się z Panem Andrzejem Szeremetą. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w „Quizie ekologicznym”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wszyscy otrzymali nagrody. Pozostali wraz z Paniami wychowawczyniami udali się do lasu w poszukiwaniu materiałów przyrodniczych. Ze znalezionych szyszek, patyków, gałęzi, liści i kory układali m.in. „Leśnego ludka”, „Skrzata”, „Ekoludka”. (Ich prace można zobaczyć w fotogalerii). Następnie dzieci otrzymały worki i porządkowały teren wokół boiska. Był też czas na zabawy: grę w piłkę nożną, ringo, skakanie w gumę i na skakance oraz hula-hop. O godzinie 11.00 uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do Szkoły. Obchody Dnia Ziemi zorganizowały Panie Małgorzata Suszek i Iwona Markowiak. Nagrody dla dzieci ufundowali, za co pięknie im dziękujemy, Pan Andrzej Szeremeta, Pan Henryk Siepak, Pan Mariusz Manel i Rada Rodziców.

FOTORELACJA

 
WYSTĘP ILUZJONISTY

14  maja odbył się kolejny koncert z cyklu Pro MUSICA. Tym razem jednak uczniowie nie słuchali muzyki ani nie podziwiali popisów tanecznych, lecz obejrzeli występ zabawnego iluzjonisty – Pana Ząbka. Artysta zachwycił umiejętnościami i poczuciem humoru. Uwagę publiczności zwrócił nietypowy pomocnik magika – fretka o imieniu Alfred. Wielu uczniom ten występ bardzo się podobał. Pana Ząbka i jego fretkę pożegnano gromkimi brawami.

 
MAŻORETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Od 11 do 13 maja kąkolewskie mażoretki brały udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Opolu. Dziewczyny startowały w dwóch kategoriach. W tańcu z pomponami zajęły piąte miejsce, a w kategorii baton dwunaste. Tancerki zaprezentowały się pięknie. Z zainteresowaniem obejrzały występy innych grup, również zeszłorocznych i tegorocznych mistrzów. Udział w Mistrzostwach Polski to ogromny sukces i bardzo cenne doświadczenie. Dziewczętom i ich trenerce - Pani Jagodzie Łuczak gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
WYCIECZKA CZWARTOKLASISTÓW

Czwartoklasiści pod opieką wychowawczyń i dwóch rodziców trzy dni spędzili w Karkonoszach. Nie sprawdziły się na szczęście niesprzyjające prognozy pogody, obyło się bez deszczu, więc młodzi turyści zrealizowali wszystko, co wcześniej zostało zaplanowane. W pierwszym dniu zdobyli Chojnik. Urokliwe ruiny zamku i piękne widoki z wieży wynagrodziły trudy wędrówki. Czwartoklasiści byli tak dzielni, że w drodze powrotnej czerwony szlak zastąpili czarnym i sprawnie pokonali Zbójeckie Skały. Przed przyjazdem do pensjonatu Królowa Karkonoszy podziwiali jeszcze wodospad Szklarki. Drugi dzień był próbą sił. Z Panem przewodnikiem wycieczkowicze wyruszyli na całodzienną wędrówkę po Karkonoszach. Wyciągiem krzesełkowym wjechali na Kopę, stamtąd czarnym szlakiem weszli na Śnieżkę, po krótkim odpoczynku tzw. Drogą Jubileuszową zeszli do Domu Śląskiego, następnie wędrowali w kierunku pięknie położonego schroniska Samotnia, a stamtąd w kierunku świątyni Wang. Nogi wprawdzie bolały, ale dla pięknych widoków warto było się trudzić. Wieczorem uczniowie spacerowali po Karpaczu i świetnie bawili się na torze saneczkowym. W trzecim dniu wycieczkowicze w Parku Miniatur w Kowarach podziwiali zabytki Dolnego Śląska, które skonstruowano z wielką precyzją w skali 1:25. Następnie dwie godziny zajęło im wędrowanie podziemną trasą turystyczną, która najpierw była jedną z kilkudziesięciu sztolni, a potem stanowiła inhalatorium radonowe dla uzdrowiska Cieplice. Pierwszą klasową wycieczkę z noclegiem czwartoklasiści będą długo i miło wspominać.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 25