WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA

9 maja o godzinie 8:00 uczniowie klas II a, II b, III a, III b pod opieką wychowawczyń i rodziców wyruszyli na wycieczkę do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wycieczkowicze w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt obserwowali żubry i koniki polskie – będące już gatunkami chronionymi oraz zwierzęta łowne – dziki i daniele. Uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych o tematyce  przyrodniczo – leśnej. Miały one niecodzienny charakter. Dzieci w trzyosobowych zespołach musiały szukać dendrologicznych skarbów. Ich zadaniem było odnalezienie określonego gatunku drzewa przy pomocy map terenu i ukrytych w tekście wskazówek. Trzeba było również narysować kształt odnalezionego skarbu i wskazać cechy go charakteryzujące. Ciekawym doświadczeniem była też prezentacja zebranych informacji.  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Leśnictwa. Tam wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o gatunkach zwierząt i roślin leśnych, które już wyginęły, są zagrożone wyginięciem, ale także o tych, które możemy spotkać w lasach na co dzień. Wszyscy mieli także możliwość zobaczenia wystawy pod tytułem „Technika leśna” prezentującej narzędzia i maszyny używane w hodowli, ochronie, zrywce i transporcie drewna oraz w nasiennictwie i szkółkarstwie leśnym. Czas spędzony na wycieczce szybko minął, a mali przyrodnicy, nieco zmęczeni, ale zadowoleni wrócili szczęśliwie do domów.

FOTORELACJA

 
KONKURS "MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM"

10 maja w Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Lesznie odbył się III Międzyszkolny Konkurs „Mistrz czytania ze zrozumieniem”. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów. Konkursowiczów i ich nauczycieli powitał Dyrektor Gimnazjum nr 7 – Pan Marek Wojciechowski. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice Pani Anny Poprawskiej: Magdalena Dudziak, Weronika Kosmalska i Żaneta Fischer. Organizatorzy przygotowali dla uczniów test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. Tekstem źródłowym był felieton dotyczący reakcji paryżan na dzieło Moliera pt. „Świętoszek”. Z przyjemnością informujemy, że najlepiej ze zrozumieniem testu poradziła sobie Weronika Kosmalska, to ona decyzją jury została Mistrzem czytania ze zrozumieniem. Gratulujemy serdecznie!

 
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

27 kwietnia w Objezierzu koło Obornik Wielkopolskich odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym dla Gimnazjalistów. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej Szkoły. Rywalizowali z najlepszymi zawodnikami z całego województwa. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności sportowych. Wśród dziewczyn 18. miejsce zajęła Paulina Woźniak. W gronie chłopców Mateusz Karolczyk był 9., Mikołaj Domagała 10., a Jakub Mazankiewicz uplasował się na pozycji 11. Tenisistom stołowym i Panu Jakubowi Knasiakowi gratulujemy.

FOTORELACJA

 

 
APEL POŚWIĘCONY KONSTYTUCJI 3 MAJA

7 maja okolicznościowym apelem uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli dziejowe okoliczności powstania tego dokumentu, jego treść i znaczenie. Nie zabrakło wykonanych przez szkolny chór pieśni tematycznie związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem Pań D.Bednarczyk i A.Pawłowskiej-Kramarczyk. O oprawę muzyczną zadbał Pan D.Nowacki.

 
SUKCESY ŚPIEWAKÓW

W ostatnim czasie uczniowie naszej Szkoły – podopieczni Pana Dominika Nowackiego – wzięli udział w wielu konkursach śpiewaczych.

29 kwietnia w Garzynie odbył się - organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie - Regionalny Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej PRYMA. W przesłuchaniach uczestniczyło 130 wykonawców. W kategorii soliści 10-13 lat zaprezentowało się 28 śpiewających. Naszą Szkołę reprezentowali: Mikołaj Woźniak, który wykonał piosenkę „Szabada” (zajął II miejsce), Natalia Łaniak, która zaśpiewała utwór pt. „To tylko taniec” oraz Karolina Kobylańska, która przygotowała piosenkę pt. „Dzieciak postępowy”.  W kategorii soliści 14-16 lat też wystąpiło 28 wykonawców. W tym gronie były: Anna Mąka z utworem „Czas nas uczy pogody” (II miejsce) i Weronika Kosmalska z „Everything i do”. Warto dodać, że Anna Mąka i Magdalena Katarzyńska wystąpiły też w zespole NASTKI, reprezentując leszczyński Klub KWADRAT, i zajęły I miejsce. Podczas przerwy w krótkim koncercie zaprezentowała się Magdalena Katarzyńska – ubiegłoroczna zdobywczyni Grand Prix. Warto dodać, że wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się pięknie.

5 maja w sali Centrum Kultury w Śmiglu odbył się konkurs finałowy V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli „MUZOL”. W kategorii soliści 13-15 lat wystąpiła Anna Mąka, która zaśpiewała piosenkę pt. „Brzydcy”, a w kategorii soliści 16-25 lat prezentowała się w utworze „Miasto aniołów” Magdalena Katarzyńska. Wszyscy finaliści zaśpiewali bardzo pięknie, na wysokim poziomie.

7 maja w Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Naszą Szkołę reprezentowały Magdalena Katarzyńska, Weronika Kosmalska i Anna Mąka. Po wysłuchaniu 30 solistów w kategorii gimnazjalnej jury postanowiło zakwalifikować do finału 10 osób. W tej grupie znalazły się Ania i Magda. Jury festiwalowe wyłoniło też 5 solistów (w kategorii gimnazjum), którzy wystąpią 27 maja na leszczyńskim Rynku. Finał odbędzie się 1 czerwca. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli. Na zwycięzców czekają też liczne nagrody rzeczowe.

Wszystkim śpiewakom i Panu Dominikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 25 z 25