CO TO JEST MUZYKA?

8 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncet z cyklu Pro MUSICA. Uczniowie pod kierunkiem pani prowadzącej próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czym jest muzyka? Kto i kiedy ją stworzył? Poruszono kwestię rytmu i melodii. Zaprezentowano instrumenty perkusyjne z różnych, nawet bardzo odległych, zakątków świata i pokazano, w jaki sposób się na nich gra. Na zakończenie uczniowska orkiestra wyposażona m.in. w werble, bębny, giro, tamburyn, pudełko akustyczne, krowi dzwonek, oślą szczękę, kastaniety i talerze akustyczne dała popis swych umiejętności.
FOTORELACJA

 

 
STOP UZALEŻNIENIOM

4 czerwca szóstoklasiści i wszyscy gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym. Prowadzący je mężczyzna w atrakcyjny dla młodzieży i jednocześnie przekonujący sposób, odwołując się do historii własnej rodziny, pokazał mechanizm uzależnienia i wskazał jego zgubne skutki. Celem spotkania było przestrzeżenie uczniów przed sięganiem po alkohol, narkotyki czy papierosy.

 
Z WIZYTĄ W OSIECKIM URZĘDZIE

2 i 3 czerwca uczniowie najpierw klasy 1ga, później 1gb pod opieką Pani T.Rosińskiej pojechali do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej. Tam Pani A.Korbik – redaktor naczelna „Przeglądu Osieckiego” zapoznała uczniów z pracą urzędników. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć różne pomieszczenia osieckiego magistratu , m.in. salę ślubów, sekretariat, gabinet Sekretarza i gabinet Burmistrza. Pan S.Glapiak znalazł czas, aby z uczniami porozmawiać, m.in. o gminnych inwestycjach i o problemie zanieczyszcania lasów. To była bardzo ciekawa, bo praktyczna, lekcja wiedzy o społeczeństwie.

 
JAK ZACHĘCAMY DO CZYTANIA?

W leszczyńskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul.B.Chrobrego można oglądać miniwystawę reklam książek. Są wsród nich prace naszych uczniów. Poza tym w ostatnim numerze „Problemów Oświaty i Wychowania” znalazł się artykuł prezentujący formy pracy z uczniem mające na celu zachęcenie go do bliskiego kontaktu z książką. Pani I.Gubańska szczegółowo opisała i zamieściła wiele zdjęć z naszego ubiegłorocznego Dnia Książki. Książkolandia została pozytywnie oceniona, z czego bardzo się cieszymy.

 
PEJZAŻ WIELKOPOLSKI EKO 2009

W sobotę 6 czerwca w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie odbyło się podsumowanie XX. Jubileuszowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego Pejzaż Wielkopolski EKO 2009. Wzięły w nim udział Sara Majewska – uczennica 3ga wraz z Panią Elizą Kosmalską. W konkursie startowało 765 autorów (83 twórców indywidualnych i 76 placówek). Złożyli w sumie 1243 prace. Wśród nich dostrzeżono fotografię wykonaną przez Sarę. Nie zdobyła ona miejsca na podium, ale znalazła się na wystawie pokonkursowej. Gratulujemy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 21