WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW

Znane już są wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Tegoroczny test pt. „O zwierzętach” przez wielu ekspertów został uznany za trudny. Dominowały w nim matematyka i przyroda. Wynik jest niższy niż w latach poprzednich, ale nasi uczniowie tradycyjnie napisali sprawdzian najlepiej w gminie i na drugim miejscu w powiecie leszczyńskim! Uzyskali 23.89 p., co dało współczynnik łatwości 0.60. Dla porównania warto podać, że średnia województwa wielkopolskiego wynosi 21.90 p., a średnia powiatu leszczyńskiego 20.90 p.  Z wyniku się cieszymy! Uczniom serdecznie gratulujemy!

Oto najlepsze wyniki:

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW 

Matylda Hołoga

38 p.

poziom najwyższy

Weronika Kosmalska

38 p.

poziom najwyższy

Patryk Konieczny

36 p.

poziom najwyższy

Jakub Jędrzychowski

35 p.

poziom najwyższy

Anita Bartkowiak

33 p.

poziom bardzo wysoki

Krystian Jakubiak

33 p.

poziom bardzo wysoki

Magdalena Dudziak

32 p.

poziom bardzo wysoki

Tomasz Jędrzychowski

32 p.

poziom bardzo wysoki

Agnieszka Bartkowiak

31 p.

poziom wysoki

Sebastian Figarski

31 p.

poziom wysoki

Żaneta Fischer

31 p.

poziom wysoki

Kamil Gąska

31 p.

poziom wysoki

Daria Walkowiak

30 p.

poziom wysoki

Hanna Glapiak

29 p.

poziom wysoki

Damian Gregor

29 p.

poziom wysoki

Mariusz Woźniak

29 p.

poziom wysoki

Patryk Andrzejewski

28 p.

poziom wysoki

Szymon Brodziak

28 p.

poziom wysoki

Jakub Śleboda

28 p.

poziom wysoki

 
MŁODZI GŁOSUJĄ

2 czerwca gimnazjaliści wzięli udział Młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które przebiegały pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Poprzedziła je kampania, podczas której uczniowie poznali zasady organizacji wyborów, kandydatów i ich programy, a także zadania, jakie czekają członków Parlamentu Europejskiego. Spora grupa gimnazjalistów przygotowała i wykonała w atrakcyjnej formie plastycznej hasła zachęcające do udziału w wyborach. W Szkole rozwieszono też plakaty propagujące akcję „Pępek Europy”. Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie Agnieszka Konopka, Monika Rozwalka i Szymon Dudziak. Oddano 118 ważnych głosów. Wyniki drogą elektroniczną przesłano do CEO. Możemy je ujawnić dopiero wtedy, gdy znane będą wyniki głosowania dorosłych. Oby frekwencja w niedzielnych wyborach była równie wysoka jak w naszych – młodzieżowych.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Uczniowie zamiast stroju szkolnego założyli kolorowe bluzki, dziewczyny związały włosy w kucyki bądź uplotły warkocze, odświeżyli stare tornistry, przynieśli ukochane maskotki, słowem cofnęli się do czasów przedszkola albo początków nauki w Szkole. Wyglądali przeuroczo. Niektórym nauczycielom wystarczyło odwagi, by też przenieść się do czasów swojego dzieciństwa. Uczniom, którzy tę metamorfozę potrafili docenić, pięknie dziękujemy. Dniu Dziecka towarzyszyły słowa wybitnego pedagoga Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Twarze uczniów naszej Szkoły 1 czerwca (nie tylko w momencie przyjmowania życzeń) promieniały uśmiechem. I o to chodziło! Raz jeszcze wszystkim dzieciom (małym, średnim i dużym) życzymy wszystkiego najlepszego!

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 21 z 21