ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

W piątek 22 października uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń pojechali do leszczyńskiego kina na film „Ainbo, strażniczka Amazonii”. Dzięki dzielnej wojowniczce poznali plemię z małej wioski ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia dziewczynka zrozumiała, że jej plemię jest zagrożone. Stanęła w obronie swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy pancernika i tapira – obżartucha, Ainbo robi wszystko, aby obronić swój lud i przywrócić harmonię. W walce z niesprawiedliwością nieocenione okazały się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia o imieniu Motelo Mama. Mimo wielu niebezpiecznych sytuacji przygoda małej strażniczki skończyła się dobrze, uratowała plemię i zielone płuca naszej planety – Amazonię. Dzieciom film bardzo się podobał. Była to wspaniała lekcja przyjaźni i ekologii. Nauczyły się, że każdy z nas popełnia błędy, ale nigdy nie jest za późno na zmianę. Warto wybaczać, kochać innych, a także wierzyć w drugiego człowieka.

Gościmy

Odwiedza nas 42  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.