ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

11 października uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli (transmitowany z łódzkiego Teatru Lalek Arlekin) spektakl pt. „Rutka”. Powstał on na podstawie książki Joanny Fabickiej. Karolina Maciejaszek, która wyreżyserowała sztukę, ciekawie zderzyła ze sobą współczesność z przeszłością, zestawiła obraz dzisiejszej Łodzi z miastem z czasów okupacji hitlerowskiej oraz historię Zosi – współczesnej dziesięciolatki i Rutki – wysłanniczki ze świata, który już nie istnieje. Opowieść o przyjaźni dziewczynek zachęca do empatii, która wymusza zdefiniowanie na nowo takich pojęć jak strach czy poczucie osamotnienia. Poza tym spektakl był lekcją historii, pokazał, jak wielkim złem jest wojna. Warto było go obejrzeć. Warto było o nim porozmawiać na lekcjach j.polskiego.

Gościmy

Odwiedza nas 112  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.