ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

Samorząd Uczniowski wespół ze szkolnym wolontariatem 8 października zorganizował zbiórkę aluminiowych puszek. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać bez mała 300 kg, co dało 1145,70 zł! Zbiórkę podsumowano w dwóch kategoriach: klasy I-III i kl. IV-VIII. Najskuteczniejsi okazali się uczniowie klas IIIb (39,56kg) i VIIa (30,44kg), tuż za nimi byli uczniowie IIb (34,2kg) i Va (20,28 kg), a trzecim miejscu podium stanęły klasy IIIa (27,82 kg) i VIIb (17,46 kg). 13 października wyróżnieni odebrali swoje nagrody: dzień bez pytania, dzień bez zadania domowego i dzień kolorowy.
Pięknie dziękujemy Panu Marcinowi Barczykowi, który zawiózł puszki do punktu skupu.
Zbieranie aluminiowych puszek to i działanie proekologiczne – recyklingowe, i forma zdrowej rywalizacji, i sposób pomagania potrzebującym. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz pięcioletniego Leona – mieszkańca Kąkolewa, chłopca ze spektrum autyzmu, któremu turnus delfinoterapii pomoże w rozwoju.
Warto pomagać, warto dbać o środowisko!
To pierwsza, ale nie ostania zbiórka puszek, zatem zbierajmy, również podczas spacerów.

Gościmy

Odwiedza nas 29  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.