UCZNIOWIE KLAS II A, IV A, V C NA SPEKTAKLU TEATRALNYM

We wtorkowy poranek 21 stycznia 2020 roku uczniowie klas IIa, IVa oraz Vc wspólnie z Paniami wychowawczyniami pojechali do Leszna na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Główna bohaterka, mała Gerda, poszukując swojego przyjaciela Kaja, porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu, wykazała się wielką odwagą i poświęceniem. Dzięki determinacji, uporowi i oddaniu udało się dziewczynce odnaleźć i odczarować Kaja. Piękna scenografia, stroje, efekty świetlne i dźwiękowe, humor i ciekawe dialogi zachwyciły dzieci, które bawiły się znakomicie. 

 
KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

15 stycznia odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Uczniowie rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Konkursowe zmagania przygotowały i przeprowadziły Panie uczące historii: T.Rosińska i E.Łapawa, a prezentacje uczniów oceniały Panie Wicedyrektor C.Glapiak i B.Kaczmarek-Kryś oraz Pani D.Szymańska.
Pierwszoklasiści mieli za zadanie przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim. I miejsce przypadło w udziale Aleksandrowi Kucharskiemu z Ib, II miejsce Marii Urbaniak z Ia, a III miejsce Zuzannie Kretschmer z Ib.
Druga grupa wiekowa, czyli klasy II, III i IV, miała za zadanie nie tylko przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim, ale też sprawdzano ich wiedzę o Patronie Szkoły. Zwyciężyła drużyna kl. IIa w składzie: Julia Rudzińska, Weronika gawron, Nikola Wojtyniak i Miłosz Sikora. II miejsce zdobyli reprezentanci kl. IIIa: Martyna Rachmajda, Maria Stachowiak, Jan Gorwa i Bartłomiej Matysiak. III miejsce wywalczyli uczniowie kl. IVa: Aleksandra Girtler, Karolina Mikołajczak, Alan Biderman i Adam Kasztelan.
W grupie klas V i VI przeprowadzono test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i wysłuchano przygotowanych przez klasy piosenek o tematyce powstańczej.
I miejsce: klasa Va (Aleksandra Jakubowska, Magdalena Kościarz, Mateusz Przylepa i Jakub Piątek),
II miejsce: klasa VIc (Julia Juśkiewicz, Adrian Jabłoński, Adrian Szramiak i Tobiasz Szerszeń),
III miejsce: klasa Vb (Megan Merta, Hanna Woźniak, Martyna Żaba i Kacper Szczepaniak).
Wśród klas VII-VIII oprócz testu wiedzy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia powstańca”.
I miejsce: klasa VIIIa (Paulina Jankowska, Zuzanna Kajzer, Jakub Klimpel, Eryk Kasprzak),
II miejsce: klasa VIIIb (Amelia Wiler, Adam Nowacki, Nataniel Kaczmarek, Jan Wyrwiński),
III miejsce: klasa VIIa (Lena Kaczmarek, Martyna Bączyk, Zuzanna Małecka, Julia Zamelczyk).
Wiedza o Powstaniu Wielkopolskim to powinność każdego Wielkopolanina, a ucznia Szkoły im. Powstańców Wielkopolskich w szczególności. Dziękujemy uczniom, którzy podjęli trud zgłębienia historii Powstania Wielkopolskiego i Wychowawcom, którzy uczniów zmotywowali i wsparli.


 
 
WYNIKI KONKURSU "LUST AUF LESEN"

9 stycznia 2020 r. odbył się w naszej Szkole etap szkolny III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Lust auf Lesen” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Goethe-Institut w Warszawie. Konkurs składał się z części leksykalno-gramatycznej i części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego. Do zdobycia było 40 punktów, aby zakwalifikować się do etapu regionalnego należało uzyskać 30 punktów. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa w języku niemieckim, podnoszenie poziomu biegłości językowych młodzieży oraz zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego. W konkursie udział wzięło 11 uczniów z klas VIIIa i VIIIb, wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

Kod ucznia

Liczba punktów

B03

17

B04

20

B09

22

B14

28,5

B20

23

B23

28,5

A02

22

A12

22

A13

23

A14

19

A19

16,5

 
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W środę 15 stycznia gościliśmy w Szkole znanego pszczelarza Pana Stanisława Markowiaka. Pszczoły to Jego pasja. Zajmuje się nimi ponad 70 lat. W sezonie poświęca pszczołom prawie cały dzień. Potrafi godzinami ciekawie o nich opowiadać. Za swoją pracę otrzymał wiele nagród i odznaczeń. Przy domu posiada ponad 50 uli, niektóre z nich mają nawet trzy kondygnacje. Średnio jeden ul waży około 25 kg.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie klasy IV i VI c wysłuchali prelekcji na temat życia tych pożytecznych owadów. Wiemy, że produkują one miód, wosk, mleczko pszczele, a zapominamy o tym, że odgrywają bardzo ważną rolę w zapylaniu kwiatów.

W jednym ulu może być do 60 tysięcy pszczół. Matka pszczoła jest największa i żyje do 6 lat, a pszczoła robotnica do 2 tygodni. Matkę znakuje się kolorem /co roku innym/, aby wiedzieć, która z pszczół jest matką i ile ma lat. Pszczoła potrafi lecieć za kwiatami nawet 6-7 kilometrów. Temperatura w ulu, w zależności od potrzeby, wynosi ok. 37oC nawet wtedy, gdy na dworze jest -30oC. Matka składa jaja od lutego, najwięcej w czerwcu - do 2 tysięcy na dobę.

Miód to pokarm pszczół. Gdy go się zabierze, to pszczoły podkarmia się jesienią cukrem. Wszyscy pszczelarze, a właściwie pszczoły, podlegają kontroli weterynaryjnej.

Uczniowie zobaczyli też sprzęt, jakim dysponuje każda osoba zajmująca się tymi owadami. 

 
 
III MEMORIAŁ TENISA STOŁOWEGO IM. BARBARY OWSIANNEJ I ANDRZEJA WRÓBLEWSKIEGO

18 stycznia w sali sportowej naszej Szkoły odbył się III Memoriał Tenisa Stołowego im. B.Owsiannej i A.Wróblewskiego. Wzięło w nim udział 37 zawodników, 12 tenisistek i 25 tenisistów stołowych. Oto wyniki:
Kategoria młodsza:
Dziewczyny:                                                                         Chłopcy:
1. Zuzanna Dutkiewicz                                                          1. Adrian Wieczorek
2. Laura Singh                                                                       2. Kacper Michalak
3. Natasza Filipowiak                                                            3. Szymon Nowacki
4. Kinga Gronek                                                                    4. Bartosz Bartkowiak

Kategoria starsza:
Dziewczyny:                                                                         Chłopcy:
1. Marta Durkowska                                                             1. Błażej Lewandowski
2. Zuzanna Grzesińska                                                          2. Mateusz Kałużny
3. Paulina Błocian                                                                 3. Mikołaj Woźniak
4. Julia Zamelczyk                                                                 4. Adam Nowacki

Open:

Kobiety:                                                                               Mężczyźni:                

1. Weronika Nadolna                                                            1. Patryk Dolatowski             

2. Zuzanna Dutkiewicz                                                         2. Adam Karolczyk

3. Julia Barczyńska                                                                3. Jakub Knasiak                    

4. Zofia Kowalska                                                                 4. Miłosz Matusik      

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1940