MAMOM W PODZIĘCE

Czwartoklasiści tuż przed Dniem Matki na lekcjach języka polskiego uczyli się redagować życzenia – płynące z serca, oryginalne, ładne i poprawne. Uczniowie klasy IV a dzięki Pani Magdalenie Kanikowskiej mieli okazję własnoręcznie wykonać dla swoich mam okolicznościowe laurki. Pracowali nad nimi z dużym zaangażowaniem i bardzo starannie. Takie prezenty – dowód wdzięczności  za opiekę, wsparcie i miłość – z pewnością bardzo ucieszyły wszystkie obdarowane mamy.
Pani M.Kanikowska przygotowała dla dzieci nie tylko potrzebne materiały, ale również pomysłowe zakładki do książek. Będą idealne na wakacyjne czytanie!
Uczniowie bukietem tulipanów podziękowali cioci Mateusza za poświęcony im czas i pomoc w przygotowaniu niespodzianki dla mam.

 
ŚREMSONG 2019

W dniach od 17 do 26 maja odbył się XXVIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „ŚREMSONG”. W auli Katolickiego Centrum Kultury i Edukacji w Śremie zaprezentowało się 746 wykonawców z całej Polski. W Śremie odbyła się „inna” lekcji religii – lekcja religii w piosence. Najważniejsze w tej katechezie było spotkanie dzieci i młodzieży. W Przeglądzie mógł uczestniczyć każdy, kto chciał wyśpiewać coś ważnego o życiu, wierze, nadziei i miłości. Naszą Szkołę reprezentowali: Alan Biderman, Oliwia Borowczyk oraz Anna Katarzyńska. Młodzi wokaliści zaprezentowali się bardzo pięknie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od organizatorów Przeglądu. Cieszymy się, że Oliwia, Ania oraz Alan zostali nagrodzeni i otrzymali tytuł laureata tegoż Przeglądu. Pięknie dziękujemy za godne  reprezentowanie naszej Szkoły i gratulujemy bardzo udanego występu. 

 
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO GNIEZNA I BISKUPINA

15 maja uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń i rodziców udali się na wycieczkę do Gniezna i Biskupina.
W Gnieźnie dzieci zwiedziły katedrę prymasowską,
 czyli gotycki kościół znajdujący się na Wzgórzu Lecha nazywany matką kościołów polskich. Uczniowie dowiedzieli się, że to miejsce pochówku św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Podziwiali również Drzwi Gnieźnieńskie, na których znajduje się życiorys św. Wojciecha.

Następnie wycieczkowicze udali się do Biskupina, osady warownej typu bagiennego z wczesnej epoki żelaza zamieszkiwanej przez ludność prasłowiańską kultury łużyckiej. Choć pogoda nie rozpieszczała, wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Dzieci poszerzyły wiedzę i doświadczyły czegoś nowego. Późnym popołudniem z uśmiechami na twarzach i z pamiątkami w plecakach drugoklasiści wrócili do domu. 

 
APEL NAGRODOWY

20 maja podczas apelu wielu uczniów zostało wyróżnionych za dodatkową pracę i za zaangażowanie. Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak podziękowała też Nauczycielom i Rodzicom, którzy pomagają uczniom rozwijać skrzydła.
Dyplomy i upominki odebrali uczestnicy Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, Olimpiady Języka Angielskiego, konkursu „Daily English”, projektu „Wiersze Natalii Usenko”, Dyktanda z Języka Niemieckiego i konkursu na kartkę świąteczną w języku niemieckim. Nagrodzono również sportowców, którzy reprezentują Szkołę na różnych zawodach w wielu dyscyplinach.

 
OGNISTE FLAMENCO

20 maja w ramach zajęć z wychowawcą odbył się koncert z cyklu Pro MUSICA pt. „Ogniste flamenco”. Muzycy zabrali uczniów w podróż do Hiszpanii, prezentując cygańską rumbę, sevillanas – taniec z ulic Sewilli i utwór pt. „Pomiędzy dwoma wodami”, który skomponował Paco de Lucia. Ponadto zaprezentowali gitarę i charakterystyczne dla flamenco sposoby gry na niej, zastępujący perkusję kahon i kastaniety. Po raz pierwszy na szkolnej scenie uczniowie mogli podziwiać tancerkę flamenco, która pięknie posługiwała się falbaniastą suknią, chustą cygańską i wachlarzem, a kastanietami, dłońmi i stopami umiejętnie wystukiwała rytm. Na koniec przeprowadziła dla odważnych minilekcję stepowania. Dzięki gorącym hiszpańskim rytmom zapachniało wakacjami…

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1791