JAK WIDZĘ DRZEWO?

Od kilku lat ZSRB w Lesznie organizuje dla uczniów konkurs plastyczny w trzech kategoriach. Nasi uczniowie w tym roku wykonali prace pt. „Jak widzę drzewo?” Natalia Motuzna zajęła II miejsce, a Monika Włodarczyk otrzymała wyróżnienie. Dziewczętom gratulujemy.

 
KARTKA ŚWIĄTECZNA - KONKURS PLASTYCZNY

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligi Ochrony Przyrody oceniła prace nadesłane na konkurs plastyczny „Moja kartka świąteczna – Wielkanoc 2019”. W konkursie uczestniczyły głównie dzieci i młodzież z województwa wielkopolskiego. Nadesłano łącznie 185 prac, z czego ocenie podlegało 170. Miło poinformować, że Amelia Wieczorek zdobyła II miejsce w swej kategorii wiekowej, a Karolina Grzenkowicz, Jakub Kujawski i Jan Wyrwiński otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

 
2. ETAP SZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS VII-3 GIMNAZJUM

3 kwietnia odbył się  finał Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do 2.etapu zakwalifikowało się 11 uczniów z klas VII, VIII oraz 3 gimnazjalnych. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji w programie Power Point  i przygotowanie ustnej wypowiedzi na wskazany temat. Uczniowie klas VII opowiadali o miejscu, w którym mieszkają, uczniowie klas VIII o swojej szkole, natomiast gimnazjaliści opowiedzieli o pięciu niesamowitych miejscach w Polsce.  Komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz nauczycielki języka angielskiego: Pani Agnieszka Andrzejewska- Śmiejczak oraz Justyna Jagielska oceniła wypowiedzi uczniów. Poniżej prezentujemy wyniki będące sumą punktów zdobytych z części pisemnej (która miała miejsce w listopadzie) oraz części ustnej.

Klasa VII

I miejsce: Amelia Wiler

II miejsce: Eryk Kasprzak

III miejsce: Jakub Kujawski

IV miejsce: Kacper Cop

Klasa VIII:

I miejsce: Amelia Śmiejczak

II miejsce: Nina Żalik

III miejsce: Wiktor Ludwiczak oraz Łukasz Szyrmer

Klasa 3 gimnazjum:

I miejsce: Brajan Hylla

II miejsce: Liliana Bassa

III miejsce Kaja Giera

 
101 DALMATYŃCZYKÓW

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym ,,Kreatywni na 101". Ich zadaniem było ulepienie z plasteliny piesków -dalmatyńczyków oraz złożenie i ozdobienie domku. Wszyscy pracowali z zapałem, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe naklejki.

 
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY "MISTRZ KALIGRAFII"

W środę 3 kwietnia w kąkolewskiej Szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii” adresowany dla uczniów klas I – III. Dwanaścioro dzieci z trzech szkół: ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej, z Zespołu Szkół w Świerczynie i z Zespołu Szkół w Kąkolewie walczyło o uzyskanie tytułu „Mistrza Kaligrafii”. Uczniowie spisali się wspaniale, starali się, aby każda literka była kształtna i właściwie połączona z sąsiednimi, by do tekstu nie wkradł się żaden błąd.
Decyzją jury w składzie: P. Alina Żalik, P. Emilia Swoboda i P. Wioletta Klak Mistrzem Kaligrafii” wśród pierwszoklasistów została uczennica naszej Szkoły - Nikola Wojtyniak. Na poziomie klas drugich tytuł „Mistrza Kaligrafii” wywalczyła uczennica osieckiej Szkoły - Maja Klupczyńska.  W klasach trzecich ex equo Mistrzami zostali dwaj chłopcy: Kamil Wojciechowski - uczeń Zespołu Szkół w Świerczynie i Adam Kasztelan - uczeń Zespołu Szkół w Kąkolewie. Mistrzowie i wszyscy uczestnicy finału: Lena Golembka, Maja Kraśner, Lena Nadolna, Oliwia Skrzyński, Natalia Szymlet, Wiktor Żymełka, Klaudia Woźna i Dominik Walenciak zostali uhonorowani dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza i Dyrekcję naszej Szkoły. Konkurs zorganizowały Panie Sława Pietrowicz i Ewa Łapawa.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1763