DZIEŃ SENIORA

Zgodnie z tradycją, z okazji Dnia Seniora, uczniowie Zespołu Szkół przygotowali dla starszych mieszkańców Kąkolewa występ artystyczny. Zaprezentowali się dwukrotnie: 30 września dla Koła Seniora „Złota Jesień” oraz 14 października dla Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Treść przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem Pani Katarzyny Teodorczyk dotyczyła problemu (z pewnością bliskiego wielu babciom i dziadkom) zaniedbywania przez młodych ludzi relacji z rodziną i przyjaciółmi na rzecz świata wirtualnego. Tancerzy przygotowała Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak, o oprawę muzyczną zadbał Pan Domink Nowacki. Wystrojem sceny natomiast zajęła się Pani Małgorzata Suszek. Młodzi artyści w nagrodę za swoje występy otrzymali gromkie brawa i słodki poczęstunek. 

 
PUSZKI ZWAŻONE

27 października Samorząd Uczniowski zważył zgromadzone przez klasy aluminiowe puszki. Większość uczniów spisała się wzorowo.
Najstarszym polecamy brać przykład z najmłodszych! Wszyscy powinni być świadomi proekologicznego charakteru tej akcji! Przypominamy, że zaangażowanie, troska o środowisko i o porządek w najbliższej okolicy to powody do dumy!
Łącznie zebraliśmy 392 kg, co dało 1050 zł na cele charytatywne.
Dziękujemy Panom Błażejowi Twardemu i Patrykowi Tasiemskiemu za pomoc w przetransportowaniu puszek do punktu skupu. Oto wyniki!

I a

32,46 kg

III miejsce

I b

21,54 kg

 

II a

51,90 kg

I miejsce

III a

23,70 kg

III b

45,50 kg

II miejsce

III c

16,80 kg

 

IV a

11,74 kg

 

IV b

10,96 kg

 

IV c

11,50 kg

 

V a

26,20 kg

III miejsce

V b

34,42 kg

II miejsce

VI a

5,16 kg

VI b

9,58 kg

 

VII a

47,42 kg

I miejsce

VII b

7,16 kg

 

2 ga

11,44 kg

II miejsce

2 gb

3,42 kg

 

2 gc

2,18 kg

3 ga

6,25 kg

III miejsce

3 gb

12,70 kg

I miejsce

RAZEM

392 kg

 

 
TRZECIOKLASIŚCI NA BASENIE

W czwartek 26 października uczniowie klasy III b, pod opieką P.Doroty Marciniak, P.Renaty Prasał i wychowawczyni P.Sławy Pietrowicz, w nagrodę za wygraną w konkursie SUPERKLASA, wyjechali do Leszna, aby miło spędzić czas na pływalni AKWAWIT. Wspólne zabawy w wodzie, nauka zanurzania i pływania, szusowanie na zjeżdżalni, wylegiwanie się w dżakuzi dostarczyły trzecioklasistom wiele radości. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń już marzą o następnej takiej wyprawie.

 
W BIBLIOTECE

Uczniowie kl. Ib oraz uczestnicy zajęć świetlicowych odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Donata Szymańska pokazała dzieciom biblioteczne pomieszczenia, zaprezentowała księgozbiór i opowiedziała o swojej pracy. Przeczytała dzieciom fragment książki M.Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Na zajęciach plastycznych każde dziecko zrobiło swojego Plastusia.

 
OWOCOWO I WARZYWNIE

25 października wszyscy uczniowie klas I-III SP przynieśli do Szkoły swoje ulubione owoce i warzywa, które stanowiły zdrowy i smaczny dodatek do śniadania. Poza tym rozwiązywali tematyczne karty pracy oraz malowali owoce i warzywa. Byłoby wspaniale, gdyby pamiętali, że w codziennej diecie nie może zabraknąć sezonowych jarzyn i owoców.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1834