REKRUTACJA 2018/2019

 

Karta zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 do pobrania w zakładce dokumenty lub TUTAJ. 
 
LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

W sobotę 3 marca 2018 r. w XX LO w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W gronie  laureatów znalazł się Kacper Mróz z klasy 3gb. Bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu gimnazjalisty, który brawurowo przeszedł przez wszystkie etapy tego konkursu, a w finale uzyskał 48 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Już od pierwszej klasy Gimnazjum Kacper lubił fizykę, rozumiał zjawiska i potrafił je wyjaśniać, znał prawa i zależności, logicznie myślał i przede wszystkim niezwykle sprawnie rozwiązywał trudne zadania. Należało jednak talent połączyć z solidną pracą. A sukces nie przyszedł łatwo, był poprzedzony pracowitymi miesiącami, zarówno w domu jak i w Szkole. Zapisane zeszyty, wypite litry herbaty, zjedzone dziesiątki drożdżówek, kanapek i jogurtów, ciągłe poszukiwanie oraz wyjaśnianie typowych  i nietypowych rozwiązań zadań – tak można podsumować współpracę Kacpra z nauczycielką fizyki Panią Danutą Bednarczyk. Nie od dziś wiadomo, że nie da się rozwiązać tysiąca zadań i powiedzieć, że wszystko się umie, zawsze coś może nas zaskoczyć – i to jest najbardziej fascynujące i najpiękniejsze.

Warto dodać, że w przygotowaniach do etapu finałowego systematycznie uczestniczyła Olga Żabicka z klasy 3gb, której do pełni szczęścia zabrakło zaledwie kilku punktów.

Nagrodą za osiągnięcie tytułu laureata będzie ocena celująca z fizyki na świadectwie, zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz wstęp do dowolnie wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych uczniów do pójścia w ślady Kacpra.

 
 
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 5 do 7 marca w naszej Szkole odbywały się ćwiczenia duchowe, które miały uczestnikom pomóc w lepszym duchowym przygotowaniu do najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W tym roku nauki rekolekcyjne głosił Ojciec Liberat, którego wspierali bracia nowicjusze z Osiecznej. Uczniowie uczestniczyli w rozważaniach Drogi Krzyżowej, śpiewali piosenki, tańczyli na cześć Pana, próbowali zastanowić się nad sensem powołania, jakie Bóg kieruje do każdego z nas. Rekolekcje zakończyli Mszą Św. oraz modlitwą za siebie, bliskich i zmarłych. Z przekonaniem, “że nie ma lepszego od NIEGO” - trzeba tylko patrzeć, szukać, a nawet “krążyć” wokół dobra. Starsza grupa młodzieży przygotowała rozważania Drogi Krzyżowej oraz oprawę Mszy Św. Zarząd Samorządu Uczniowskiego wiązanką wiosennych kwiatów podziękował Ojcu Rekolekcjoniście za trud Ewangelizacji młodych zbuntowanych, ciągle jeszcze szukających swojego miejsca we wspólnocie Kościoła.

 
INFORMACJA O PÓŁKOLONIACH

Szanowni Rodzice!
Zarząd Stowarzyszenia POMOC informuje, że półkolonie odbędą się w dniach:
16 – 20 lipca 2018 roku dla dzieci z klas I – IV (90 miejsc),
23 – 27 lipca 2018 roku dla uczniów starszych (50 miejsc).
Deklaracje udziału w wypoczynku można pobrać w sekretariacie Zespołu Szkół w dniach
12 – 14  marca 2018; zwrot deklaracji najpóźniej do 20 marca.

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 2 marca odbył się drugi etap VIII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „Junior English Combat.” Organizatorem konkursu dla uczniów gimnazjów było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Patronat nad konkursem sprawowali: Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Oxford University Press. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Leszna. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3gb: Olga Żabicka i Wojciech Fischer. Olga znalazła się w gronie 6 laureatów konkursu.  Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł, Olga musiała popisać się znajomością języka angielskiego podczas części pisemnej oraz ustnej konkursu. Będąc laureatem „Junior English Combat”, Olga otrzyma dodatkowe punkty naliczane podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, a jeśli zdecyduje kontynuować naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, zostanie zwolniona z rozmowy kwalifikacyjnej do klasy IB (klasy z maturą międzynarodową). 


 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1935