SUKCESY GIMNAZJALISTÓW W KOLARSTWIE GÓRSKIM
Czterech gimnazjalistów z naszej Szkoły: Kacper Bartkowiak z kl. 1gb, Adam Bortlisz i Kacper Fiszer z kl. 3ga i Jakub Mądry z kl. 3gb już dwa lata intensywnie trenuje kolarstwo górskie w leszczyńskim klubie Real 64-sto. Pod czujnym okiem opiekuna P. Roberta Syca, intensywnie pracują kilka razy w tygodniu. Chłopcy uczestniczyli głównie w maratonach MTB – są to trasy liczące 20-50 km o średnim stopniu trudności technicznej, choć niektóre zaskakują stromymi podjazdami oraz trudnymi zjazdami. Dopiero w tym sezonie zaczęli jeździć w wyścigach XC – pokonując trasy o długości 10-20 km, trudne technicznie w postaci rund naszpikowanych zjazdami i trudnymi podjazdami. W ostatnią niedzielę maja wzięli udział w XIII Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski XC w Pniewach, które ukończyli na następujących miejscach: w kategorii Młodzicy na drugim miejscu przyjechał Kacper Bartkowiak, wśród Juniorów Młodszych Kacper Fiszer zajął trzecie miejsce, a Jakub dotarł na metę jako czwarty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

Prezentacje projektów gimnazjalnych dobiegły końca. Uczniowie klas drugich pracowali nad ich przygotowaniem bardzo intensywnie i systematycznie przez kilka tygodni. Dzięki ich pracy rówieśnicy uczestniczący w prezentacjach zgłębili wiedzę o zdrowym odżywianiu, zabytkach Berlina, polskim folklorze, potworach mitologicznych, motocrossie, atrakcjach Nowego Jorku oraz metamorfozach w mitologiach. Wszystkie projekty zostały zaliczone.

 
KORNELIA KOWALIK WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH

30 maja w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 4 w Lesznie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny szkół miasta Leszna i rejonu leszczyńskiego. Naszą Szkołę reprezentowali Kinga Kanikowska i Kornelia Kowalik z kl.3gb oraz Tobiasz Rachmajda z kl.3ga - podopieczni P.Danuty Bednarczyk. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych; musieli wykazać się umiejętnościami stosowania wiedzy z zakresu chemii związków nieorganicznych i organicznych. Z przyjemnością informujemy, że Kornelia Kowalik znalazła się wśród trzech wyróżnionych, którzy uplasowali się tuż za podium. Kinga i Tobiasz wykazali się również dużą wiedzą z niełatwego przedmiotu, jakim jest chemia. Dyplomy i nagrody wręczał Pan Piotr Jóźwiak, zastępca Prezydenta Miasta Leszna, pod patronatem którego odbywał się konkurs. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych. 

 
UWAGA, RODZICE!

Zachęcamy do zapoznania się z adresowanym do Rodziców listem Ministra Edukacji Narodowej. Oto link: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzicow-2.html

 
RADOSNE I SPORTOWE ŚWIĘTOWANIE

Znany pedagog – Janusz Korczak powiedział: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Ta myśl przyświecała organizatorom obchodów Dnia Dziecka w naszej Szkole.
Na samym początku Pani Dyrektor Alina Żalik w imieniu własnym i wszystkich pracowników Szkoły wszystkim dzieciom złożyła serdeczne życzenia, nie zabrakło też tradycyjnego „Sto lat!”.
Następnie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach realizacji projektu edukacyjnego UNICEFU „Po prostu dziecko” odbył się happening  mający na celu zwrócenie uwagi na okrucieństwo wojen, które – choć toczone przez dorosłych – dotykają również dzieci, odbierając im szczęśliwe dzieciństwo. Cała szkolna społeczność, wykrzykując hasła z przygotowanych przez uczniów plakatów np. „Wojnie w Syrii mówimy NIE” czy „Każde dziecko ma prawa do szczęścia”, przemaszerowała wokół szkolnych boisk. Na koniec marszu wypuszczono balony z symbolicznymi gołąbkami pokoju.
1 czerwca był w naszej Szkole Dniem Sportu. Aktywizowaliśmy uczniów jednak nieco inaczej niż na lekcjach wychowania fizycznego. Na przyszkolnym terenie uczniowie podzieleni na grupy poznawali lub przypominali sobie zabawy z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Grali m.in. w klasy, w trzeciaka, w dwa ognie, w wybijankę, bawili się murarza, skakali przez skakankę i w workach, turlali się, nosili na koszyczku koleżankę lub kolegę, przypomnieli piosenki i towarzyszące im elementy ruchowe – m.in. „Karuzelę”, „Krakowiaczek” i „Chodzi księżyc nocą”, zbijali też kręgle. Wszyscy wzięli też udział w prowadzonym przez gimnazjalistki aerobiku.
Piękna pogoda, dobre humory, miła atmosfera, lody od Pana Burmistrza i słodkości od Rady Rodziców oraz odpoczynek na trawce to nasz dzisiejsza rzeczywistość. Zapachniało wakacjami… 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1763