SPOTKANIE Z EMILEM ZE SMALANDII

W środę 16 maja 2018 r. uczniów klasy III c odwiedziła Pani Justyna Muszyńska. Mama Kai w ramach spotkań z cyklu ,,Nasz Szkoła czyta dzieciom’’ przeczytała fragmenty książki Astrid Lindgren pt. „Emil ze Smalandii”. Zabawna opowieść o chłopcu, który wyglądał jak aniołek, miał niezwykłą wyobraźnię, był uparty, wciąż wpadał na najdziwniejsze pomysły i osiągał zawsze to, co chciał, bardzo podobała się trzecioklasistom. Uczniowie serdecznie podziękowali P.J.Muszyńskiej za wspólnie spędzony czas z książką w roli głównej.

 
SIÓDMOKLASIŚCI W TRÓJMIEŚCIE I MALBORKU

Siódmoklasiści na klasową wycieczkę wybrali się do Trójmiasta i Malborka. Piękna, słoneczna, niemalże letnia pogoda sprzyjała zwiedzaniu Gdańska, Gdyni, Sopotu, Oliwy i Malborka. Przewodnicy w przystępny sposób pokazali wycieczkowiczom atrakcje turystyczne Trójmiasta. Uczniowie wędrowali po gdańskim Głównym Mieście, podziwiając starogdańską zabudowę. Byli w nowoczesnym budynku Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie w atrakcyjny sposób poznali współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. W oliwskiej katedrze wysłuchali koncertu organowego, a następnie spacerowali po urokliwym parku. Na półwyspie Westerplatte obejrzeli upamiętniający bohaterskich żołnierzy Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz sporo dowiedzieli się o wybuchu II wojny św. Zwiedzając ORP Błyskawica, zgłębiali wiedzę o dokonaniach polskich żołnierzy w czasie wojny. Rejs po porcie w Gdyni był nie tylko czasem przyjemnego relaksu, ale także poznania pracy portu i podziwiania Daru Młodzieży oraz ogromnego, pływającego pod banderą Panamy wycieczkowca MSC Orchestra. Atrakcyjne okazało się również Akwarium Gdyńskie, w którym uczniowie zobaczyli niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Nie zabrakło spaceru po uzdrowiskowej części Sopotu i wygrzewania się w słońcu na molo. Uczniowie mieli okazję przejechać tunelem pod Martwą Wisłą i mostem pontonowym prowadzącym na Wyspę Sobieszewską. Z okien autobusu oglądali rafinerię i stadion Energa Gdańsk.  Ostatniego dnia poznali zamek w Malborku i jego historię. Piękna pogoda pozwoliła każdego dnia na wieczorne, ponad godzinne przebywanie na sobieszewskiej plaży.
Czterodniowa wycieczka (7-10 V 2018 r.) była lekcją historii, geografii, biologii i polskiej kultury, także funkcjonowania w grupie rówieśniczej i… przedsmakiem zbliżających się wakacji.
Rodzicom uczniowie dziękują za sfinansowanie wyjazdu, wychowawczyniom – P.Teresie Rosińskiej i P.A.Poprawskiej za zorganizowanie wycieczki, P.C.Glapiak za opiekę w trakcie wyjazdu, P.A.Bączyk za wspieranie nauczycieli, P.R.Musielakowi za bezpieczne podróżowanie autokarem i P.O.Wawrzyniakowi za pełnienie funkcji pilota i przewodnika.
Fotografie będą wszystkim wycieczkowiczom pozwalać na wspominanie wycieczki.

 
PO RAZ KOLEJNY POMAGAMY!

25 kwietnia 2018 r. odbyła się kolejna tura zbiórki puszek. Uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję charytatywną, czego potwierdzeniem są zamieszczone w tabeli wyniki. Uzbieraliśmy 355,2 kg, co dało 1000 zł. Pieniądze przekazane zostaną przez Samorząd Uczniowski fundacji Redemptoris Missio w ramach akcji „Puszka dla Maluszka”. Wolontariusze solidnie i uczciwie nosili oraz ważyli worki. Przy załadunku pomagali również chłopacy z klas trzecich gimnazjalnych. Puszki do punktu skupu odwieźli Pan Błażej Twardy oraz Pan Patryk Tasiemski. Serdecznie dziękujemy!

I a

49,62 kg

II miejsce

I b

15,44 kg

 

II a

59,24 kg

I miejsce

III a

18,60 kg

 

III b

34,08 kg

III miejsce

III c

7,74 kg

 

IV a

9,42 kg

 

IV b

16,64 kg

 

IV c

8,42 kg

 

V a

17,92 kg

III miejsce

V b

27,70 kg

I miejsce

VI a

16,46 kg

 

VI b

11,86 kg

 

VII a

21,54 kg

II miejsce

VII b

3,46 kg

 

2 ga

3,16 kg

 

2 gb

10,06 kg

II miejsce

2 gc

2,36 kg

 

3 ga

12,14 kg

I miejsce

3 gb

9,34 kg

III miejsce

RAZEM

355,20 kg

 

 
W POZNANIU - SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, realizujemy w naszej Szkole projekt „Niepodległość”. Uczniowie w różny sposób są zachęcani do zgłębiania ojczystej historii. Biorą udział w konkursach literackich i plastycznych, piszą artykuły prezentujące sylwetki zasłużonych w walce o niepodległość, wędrują śladami Powstania Wielkopolskiego.  Jako pierwsi 27 kwietnia 2018 r. na całodniową historyczną wycieczkę do Poznania udali się uczniowie klas trzecich Gimnazjum wraz z wychowawczyniami - Panią Łucją Kretschmer i Panią Elizą Kosmalską. Realizując zadanie z projektu „Niepodległość”, zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w którym poszerzyli wiedzę  o czasach zaboru pruskiego, o niezłomnej walce z germanizacją i wreszcie o zwycięskim zrywie Wielkopolan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pani przewodnik i oglądali muzealne eksponaty. 

 
SZÓSTOKLASIŚCI W WARSZAWIE

25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas szóstych pod opieką Pań: Doroty Domagały, Agnieszki Handke oraz Cecylii Glapiak wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy dzieci miały okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc. Wycieczkę zaczęli od zwiedzania  Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta. Tego dnia udali się również na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza - symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Mieli okazję zobaczyć zmianę warty i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Drugiego dnia, podążając trasą Piłkarskie Emocje, uczniowie zobaczyli zakątki Stadionu Narodowego, następnie był czas na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, spacer w Łazienkach Królewskich, a na koniec wjechali na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, by zobaczyć panoramę Warszawy. Ostatniego dnia mieli okazję zobaczyć lądujące i startujące samoloty na lotnisku Okęcie, następnie udali się w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Ostatnim i chyba najważniejszym punktem pobytu w stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, gdzie szóstoklasiści mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wszelakich urządzeń i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki, wiec wyjazd można uznać za bardzo udany. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1935