NIEZWYKŁA WYSTAWA

Trzecioklasiści i kilkoro uczniów klasy 2a naszego Gimnazjum obejrzało w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK wystawę "Frida Kahlo & Diego Rivera. Polski kontekst". Było to ciekawe doświadczenie, spotkanie z niezwykłym malarstwem niezwykłej artystki i nietuzinkowym życiem pięknej kobiety. Oglądaniu dzieł towarzyszyła rozmowa z panią przewodnik o artystycznych inspiracjach, poglądach politycznych i duchowych poszukiwaniach, wreszcie o burzliwym życiu uczuciowym, chorobie i cierpieniu malarki. Uczniowie rozmawiali też o kulturze popularnej, masowej i jej wyznacznikach oraz o feminizmie w kontekście tematów obrazów Kahlo. Dowiedzieli się, że Frida i Diego przyjaźnili się z dwiema artystkami polskiego pochodzenia, których dzieła mieli okazję zobaczyć. Ekspozycja to również interesujące spotkanie z kulturą meksykańską uwiecznioną na fotografiach Fanny Rabel. Bardzo osobiste, autobiograficzne malarstwo Fridy i skomplikowane koleje życia artystki na wielu uczniach wywarły duże wrażenie.

 
JAKUB FOGT NIE ZWALNIA TEMPA

14 i 15 października Jakub Fogt rywalizował w Potsdamie w turnieju Youngster-Cup. Turniej indywidualny zgromadził 40 florecistów z Polski i Niemiec. Uczeń Zespołu Szkół w Kąkolewie po trudnych walkach eliminacyjnych i pucharowych wywalczył dobre VI miejsce. Dzień później polonista rywalizował w zmaganiach drużynowych, w których zespół złożony z dwóch zawodników KS Polonia Leszno (Jakub Fogt i Filip Starkowski) i jednego z FC Potsdam zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE POEZJI IRLANDZKIEJ

13 października w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbył się finał XIV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej. Nasi uczniowie – Nina Żalik i Kacper Mróz, którzy pomyślnie przeszli przesłuchania (brało w nich udział ponad 200 osób!), wspaniale zaprezentowali się przed konkursowym jury. Oboje zajęli I miejsce! Nina z fortepianowym akompaniamentem Pana Dominika Nowackiego śpiewała utwór „All I want” z repertuaru zespołu Kodaline, a Kacper recytował wiersz Paula Durcana pt. „Sport”. Uczniowie zdobyli bardzo atrakcyjne nagrody – Nina obóz językowy w Irlandii, a Kacper warsztaty teatralne w Teatrze Nowym w Poznaniu i obóz językowy w Polsce. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom, którzy pomogli im przygotować się do konkursu.

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października społeczność naszej Szkoły uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty i miłe słowa doceniające codzienny trud nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. Pani Dyrektor Alina Żalik zwróciła uwagę na to, jak wielką wagę w życiu człowieka ma dobre wykształcenie i jak ważną rolę w jego zdobywaniu odgrywa Szkoła. Nagrodziła wyróżniających się pracowników i podziękowała wszystkim za rzetelne wypełnianie obowiązków i zespołową pracę na rzecz uczniów i Szkoły. Obecność gości z Kanady była okazją do podziękowania Właścicielom i Dyrekcji firmy KANBUD za wspieranie Szkoły i dobrą wieloletnią współpracę. Pani Anna Szyrmer złożyła serdeczne życzenia w imieniu Rady Rodziców, a uroczystość zakończyło przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak. Uczniowie słowem, piosenką, słodkim podarunkiem i uśmiechem podziękowali pracownikom Szkoły oraz życzyli im sił do dalszej pracy.

 
CZWARTOKLASIŚCI W NARNII

12 października uczniowie klas czwartych wraz z Paniami wychowawczyniami: Ewą Bojanowską-Gnacińską, Anną Teślak i Joanną Skrzypczak pojechali do WSH w Lesznie, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „Opowieści z Narnii”. Kultowa powieść Clive’a Staplesa Lewisa ukazująca walkę dobra ze złem, siłę rodzinnych więzi i wierności została tym razem ukazana w nowy, zaskakujący sposób – w postaci musicalu. Poruszająca muzyka, gra świateł, ciekawe kostiumy i postacie, w które wcielili się aktorzy, z powodzeniem przeniosły młodych widzów w krainę wiecznej zimy zamieszkałą przez fauny, mówiące zwierzęta czy mityczne bestie. Fabuła nie tylko skłoniła młodych widzów do przemyśleń na temat  prawdziwej przyjaźni i odwagi, ale pokazała też, że każdy błąd, który popełnimy, można naprawić.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1763