DZIEŃ WOLONTARIUSZA

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać”.
                                                                                                                     Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ten wyjątkowy dzień jest okazją, aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na korzyść innych. W naszej Szkole działa szkolny wolontariat, do którego należy 26 uczniów z klas V - VII SP oraz Gimnazjum. Ich zaangażowanie w niesienie pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna, wspierają Dyrekcja, duża grupa nauczycieli, rodziców oraz  uczniów. Bardzo Państwu dziękujemy, koleżanki i koledzy liczymy na więcej.

 
SUKCES JAKUBA FOGTA

2 grudnia Jakub Fogt uczestniczył we Wrocławiu w XV Międzynarodowym Turnieju Szermierczym. W rywalizacji z 82 zawodnikami z Polski, Czech i Łotwy zajął III miejsce w ostatnim turnieju do lat 11 zaliczanym do listy Polskiego Związku Szermierczego. Florecista KS Polonia 1912 Leszno kończy sezon na wysokim III miejscu w Polsce! Od nowego roku Jakub przechodzi do starszej kategorii wiekowej. 

 
TYDZIEŃ J.ANGIELSKIEGO W KL.IV-VII SP I 2.-3. G.

Swoją znajomością i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego mieli okazję wykazać się nie tylko najmłodsi, ale również uczniowie klas IV- VII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści. Działo się niemało. Na lekcjach plastyki dzieci wykonywały prace przedstawiające symbole Londynu, część z nich stanowi ozdobę szkolnego korytarza. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, czekały na uczniów nowe pytania dotyczące zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych. Pytaliśmy np. jak nazywa się słynna atrakcja turystyczna z nazwą pewnej części ciała czy też, kto jest autorem słynnych słów „Być albo nie być, oto jest pytanie.” Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, a odpowiedzi wrzucali do specjalnie przygotowanych skrzynek. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, biorąc udział w Szkolnej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych.
A o to wyniki:
Klasa IV
I miejsca Adrian Jabłoński (IVc) oraz Kamil Andrzejczak (IVa)
II miejsce Adrianna Skrobała (IVa)
Klasa V
I miejsce Emilia Bajer (Va)
II miejsca Lena Kaczmarek (Va) i Alicja Szyrmer (Vb)
Klasa VI
I miejsce Paweł Szczepaniak (VIa)
II miejsce Filip Bassa (VIa)
III miejsce Eryk Kasprzak (VIa)
Klasa VII
I miejsce Nina Żalik (VIIa)
II miejsce Łukasz Szyrmer (VIIa)
III miejsce Mateusz Matysiak (VIIa)
Klasa 2 Gimnazjum
I miejsce Brajan Hylla (2gc)
II miejsca Magdalena Jędrzychowska (2gc) oraz Jan Dudziak (2gc)
Klasa 3 Gimnazjum
I miejsce Olga Żabicka (3gb)
II miejsce Wojciech Fischer (3gb)
III miejsce Kacper Mróz (3gb)
W czwartek 23 listopada w patio Szkoły wybrani uczniowie każdej klasy pięknie zaprezentowali wcześniej wylosowany kraj anglojęzyczny. Uczniowie mieli również za zadanie wykonać flagę danego kraju i ozdobić nią drzwi swojej sali lekcyjnej. Po prezentacji dzieci wzięły udział w quizie przygotowanym przez Panie anglistki. Dzień bez pytania wywalczyły dla siebie klasy IV a oraz VII a.
 Ostatni dzień tygodnia języka angielskiego okazał się równie ciekawy dla naszych uczniów za sprawą wizyty wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej (CAT) z Leszna. O swoich krajach opowiedzieli nam: Dicle Kaya z Turcji, Rubén Martín z Hiszpanii, Rodolfo z Portugalii oraz David Makhatadze z Gruzji. Wierzymy, ze wolontariusze zachęcili naszych uczniów do intensywnej nauki języka obcego, gdyż, jak sami mogli się przekonać, znając język angielski, można podróżować po całym świecie i z łatwością dogadywać się z wieloma ludźmi.

 
PROJEKT "OTWARTA FIRMA" ZREALIZOWANY

W dniach 13 – 19 listopada odbył się jubileuszowy, już dziesiąty, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Realizowany był jednocześnie w 120 krajach świata. To wielkie przedsięwzięcie miało na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, uczniów.

W projekcie wzięliśmy udział po raz drugi. W roku 2012 zwyciężyliśmy w zaproponowanym w jego ramach konkursie, a przedstawiciele naszej społeczności pojechali do Warszawy, by odebrać nagrodę.

Jako nauczyciele i wychowawcy przykładamy dużą wagę do przygotowania naszych uczniów do dalszej drogi kształcenia prowadzącej do wyboru właściwego dla nich zawodu, dlatego przystąpiliśmy do tegorocznej edycji "OTWARTEJ FIRMY". Uczestniczyli w niej wszyscy nasi uczniowie. Każda z grup wiekowych realizowała inny moduł:

- klasy I – III Poznajemy zawody w miejscu pracy,

- klasy IV – VII Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy,

- klasy gimnazjalne Pracownicy – Przedsiębiorca – Przedsiębiorstwo.

Uczniowie każdego z oddziałów odwiedzili inne miejsce pracy, poznali inny zawód. Rozmawiali z właścicielami lub osobami zatrudnionymi w odwiedzanych firmach o specyfice pracy, o wymaganiach stawianych pracownikom, o kwalifikacjach i możliwościach awansu, rozwoju. Wielu uczniów zadawało pytania, było szczerze zainteresowanych działalnością oglądanego miejsca pracy. Wszyscy, dzieci, młodzież i opiekunowie, spotkali się z życzliwym przyjęciem, kompetentną informacją, serdecznością, za które serdecznie dziękujemy.

Każda z klas przygotowała sprawozdanie z pobytu we wskazanej firmie. Są to bardzo ciekawe prace, które eksponujemy na korytarzu Szkoły.

Fotorelacje z klasowych wycieczek w ramach "OTWARTEJ FIRMY" zamieszczaliśmy na szkolnym fb.

 
 
ZMAGANIA Z ŻABKĄ I ŻABĄ

17 listopada prawie sześćdziesięcioro uczniów z klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. Gimnazjum wzięło udział w Konkursie Złota Żabka i Złota Żaba w dziedzinie literatury i języka polskiego. Zadania – jak zwykle bardzo ciekawe i niełatwe - wymagały polonistycznej wiedzy, znajomości lektur i zasad gramatyki, a także umiejętności myślenia, kojarzenia faktów, dostrzegania gry słów i kreatywności. Szkolna komisja do kolejnego etapu zakwalifikowała Zofię Homską, Zuzannę Pietrowską i Ninę Żalik z kl. VIIa oraz Katarzynę Rosik z 2gc. Do 15 grudnia organizator potwierdzi na podstawie nadesłanych prac zakwalifikowanie dziewcząt do finału. Warto poinformować, że Złotą Żabkę przeprowadzono w 319 szkołach, a Złotą Żabę w 198. Uczennicom gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań. Wszystkich uczniów zachęcamy do mierzenia się z bardzo ciekawymi zadaniami ze Złotej Żabki i Żaby. Można je znaleźć na stronie zlotazaba.pl w zakładce ARCHIWUM.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1763