ZWYCIĘZCY TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ "DUMNI Z POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO"

Grupa naszych piłkarzy rywalizowała w zawodach zorganizowanych przez kibiców Lecha Poznań i rozegranych w hali sportowej przy SP nr 4 w Lesznie. Nasi piłkarze zajęli I miejsce. Wszyscy otrzymali złote medale i piękne upominki. Gratulujemy drużynie i nauczycielom wychowania fizycznego. 

 
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ
Czworo uczniów naszej Szkoły - Alicja Szyrmer, Nina Żalik, Adam Nowacki, Jan Wyrwiński - uczą się jednocześnie w szkole muzycznej. 16 listopada wystąpili w leszczyńskim MOK-u, śpiewając „Pana Tadeusza”. Koncert z udziałem ponad stu muzyków i chóru był przepiękny. Wszystkim artystom gratulujemy! Cieszymy się, że w tym gronie są nasi uczniowie.
 
,,DETEKTYW POZYTYWKA" W KLASIE IIB

23 listopada w klasie IIb za sprawą Pani Beaty Jędrzychowskiej zagościł Detektyw Pozytywka. Mama Bartka czytała dzieciom fragmenty książki Grzegorza Kasdepke. Sympatycznego detektywa lubią wszystkie dzieci z kamienicy, w której mieści się jego agencja ,,Różowe Okulary”. Detektyw Pozytywka potrafi rozwiązać każdą, najtrudniejszą nawet zagadkę. Dzieci z klasy IIb podążały tropem jego rozumowania oraz uczyły się logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Było bardzo miło i zagadkowo. Na koniec spotkania każdy otrzymał słodką niespodziankę.

 
ZABAWA W TEATR

Przez cały tydzień pierwszoklasiści realizowali tematykę związaną z teatrem. Gromadzili słownictwo, dowiedzieli się, co dzieje się za kulisami. Poznali zawody osób pracujących w teatrze, różne rodzaje lalek występujących w przedstawieniach. Samodzielnie wykonali kukiełki z drewnianych łyżek. Podsumowaniem była zabawa w teatr. W piątek 23 listopada dzieci w grupach przedstawiły scenki, w których aktorami stały się ich kukiełki. Było miło i radośnie.

 
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W I A

22 listopada na spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” pierwszoklasiści gościli mamę Nikoli, która przyniosła dwie książki: „Wiersze naszego dzieciństwa” autorstwa Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Urszuli Kozłowskiej i „Ciało człowieka”. Najpierw dzieci wysłuchały wierszowanych legend pt. „Wars i Sawa”, „Syrenka warszawska”, „Smok wawelski”, które pięknie przeczytała Pani Kasia, dodatkowo pokazując kolorowe ilustracje. Później słuchacze mieli możliwość porozmawiania na temat wysłuchanych wierszy. Wykazali się dobrą pamięcią, odpowiadając na zadane pytania. Na zakończenie Pani Kasia z encyklopedii przeznaczonej dla dzieci przeczytała kilka haseł wyjaśniających powstawanie niektórych zjawisk z codziennego życia. Najmłodsi podziękowali Pani Katarzynie za przybycie i miło spędzony czas z książką. Na pożegnanie wręczyli gościowi laurkę. Miłym akcentem wizyty okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez zaproszoną mamę.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1935