SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W III B
Po styczniowym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”, na którym to sami trzecioklasiści prezentowali przygotowane w domu fragmenty książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, przyszedł czas na zaproszenie kolejnego gościa. Po feriach, 26 lutego, odwiedziła uczniów klasy III b Pani Patrycja Serafinowska, która przeczytała dzieciom fragment książki Elżbiety Zubrzyckiej „Maruder i Pogódek na wakacjach”. Opowieść o dwóch chłopcach, którzy wraz z rodzicami wyjechali na pełne przygód ferie, pokazała, że to, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nieszczęśliwi, w dużym stopniu zależy od nas samych i od naszego sposobu myślenia. Dzieci podziękowały mamie Pawła za dobrą zabawę podczas słuchania i stwierdziły, że zdecydowanie wolą Pogodka, który nigdy nie marudzi, jest odważny i pełen radości.
 
SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ WIELKOPOLSKI

26 lutego gościliśmy w Szkole tancerzy z zespołu folklorystycznego Wielkopolanie, którzy zaprezentowali strój i tańce bambrów poznańskich oraz mieszkańców okolic Dąbrówki Wielkopolskiej. Uczniowie nie tylko obejrzeli ludowe tańce, ale też poznali nazwy elementów stroju ludowego i ich znaczenie. Mieli również okazję posłuchać muzyki granej na koźle weselnym. W związku z tym, że elementem kultury ludowej jest gwara, wzięli udział w quizie, sprawdzając, czy znają takie słowa jak: klunkry, bana, wyro, kociamber czy pindaczyć się.

 
 
PIERWSZE ZMAGANIA CZWARTOKLASISTÓW Z KRĘGLAMI

13 lutego - w 1. tygodniu ferii zimowych - uczniowie klas IV pod opieką Pań wychowawczyń – Anny Teślak i Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej wyjechali do Leszna na kręgle. Całą salę mieli dla siebie, więc miejsca na torach było co niemiara. Nieważne były umiejętności, liczyły się zabawa i emocje! Trzeba przyznać, że wszyscy doskonale sobie radzili, nawet ci, którzy grali w kręgle po raz pierwszy. Dwie godziny na kręgielni szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, a przy okazji uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

 
UWAGA!

Uczniom, którzy 19 lutego wyjeżdżają do kina, przypominamy o zbiórce o 835. Powrót około 1200.

 
PROJEKT EDUKACYJNY "POMÓŻMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ"

Przed feriami Samorząd Uczniowski zakończył realizację projektu zaproponowanego członkom Klubu Szkół UNICEF. Celem projektu „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” było pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii. Projekt podzielony był na dwie części - edukacyjną, którą zajęła się Marta Muszyńska z klasy 3gb oraz charytatywną, którą koordynował szkolny wolontariat. Marta przeprowadziła (za zgodą Pani Dyrektor) zajęcia w wybranych klasach - IIa, IIIb, Vb i 3gb. Wolontariat zorganizował szereg akcji charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać 1000 zł, które wpłaciliśmy na konto Stowarzyszenia UNICEF Polska. Pani Iwona Fiebich przekazała Samorządowi Uczniowskiemu pieniądze uzyskane ze zbiórki baterii. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Kamila Wojciechowskiego z klasy 3gb, który poruszony trudną sytuacją dzieci w Syrii przekazał zapracowane przez siebie pieniądze na rzecz poszkodowanych przez wojnę w Syrii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze akcje w czasie realizowania projektu. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1763