CZAS PODZIĘKOWAŃ I GRATULACJI

23 kwietnia 2018 r. odbył się kolejny apel nagrodowy, podczas którego podsumowano pozalekcyjną aktywność uczniów, doceniono zaangażowanie  i nagrodzono sukcesy. Na scenie z rąk Dyrektor Aliny Żalik ci, którzy wyróżnili się swoją postawą, wiedzą i umiejętnościami, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowano wewnątrzszkolne i pozaszkolne konkursy przedmiotowe i tematyczne, także artystyczne i sportowe, a Samorząd Uczniowski podziękował członkom szkolnej społeczności za wspieranie ich działalności. (O wszystkich działaniach na bieżąco pisaliśmy na stronie Szkoły).
Dyr. A.Żalik podkreśliła, że za sukcesami kryje się codzienna praca w szkole i w domu nie tylko uczniów, ale i ich nauczycieli. Nie zawsze udaje się osiągnąć spektakularny sukces, ale zawsze wartością dodaną jest wykonana praca, która prędzej czy później będzie procentować. Wdzięczność należną nauczycielom i trenerom, której konieczność pielęgnowania podkreśliła Pani Dyrektor, uczniowie wyrazili brawami.
Pani Wicedyrektor Cecylii Glapiak podziękowano za zorganizowanie apelu nagrodowego.

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 kwietnia w Pawłowicach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej Szkoły rywalizowali w sześciu biegach w różnych grupach wiekowych. Drużyny Szkoły Podstawowej biegały 900 m. grupa młodsza (rocznik 2007 i młodsi) i 1200 m. grupa starsza (rocznik 2005 i 2006). Każdy zawodnik zdobywał punkty dla całej drużyny, liczba punktów decydowała o ogólnej klasyfikacji. Jedni biegli w słońcu, inni niestety w deszczu, bo kapryśna jest wiosenna pogoda.
Grupa młodsza chłopców zdobyła I miejsce, dziewczęta były na II miejscu, za szkołą z Drobnina (przy czym drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce, uzyskała dokładnie taką samą liczbę punktów jak nasza reprezentacja, zadecydowało miejsce pierwszej osoby z zespołu, była o jedną lokatę wyżej). Grupa starsza dziewcząt  ze Szkoły Podstawowej wywalczyła brązowy medal, chłopcy zdobyli miejsce ósme (nie było klas VI, które są na wycieczce w Warszawie – z nimi dziewczęta i chłopcy z grupy starszej mieliby szansę na wyższą lokatę ). Gimnazjalistki, które biegały 1600 m., uplasowały się na II miejscu, a chłopcy (biegali ponad 2 km.) zdobyli miejsce siódme.
Indywidualnie na podium stanęli zwycięzcy poszczególnych biegów: Maciej Masztalerz – I miejsce oraz Liliana Bassa – III miejsce. Te dwie osoby oraz grupa młodsza chłopców awansowali do Finału Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Żerkowie 28 maja. Wysokie lokaty indywidualnie, lecz już poza podium zdobyli: Tobiasz Woźniak – 4 miejsce, Klaudia Wudarczak – 5 miejsce, Maja Nędza – 6, Natasza Filipowiak – 7, Natalia Motuzna – 7, Kamil Andrzejczak – 8, Julia Galon – 8, Mikołaj Woźniak – 9, Alicja Szyrmer – 10.                                                                                        
Skład zwycięskiej drużyny chłopców SP (grupa młodsza): Marcel Glapiak, Jan Jędrzychowski, Maciej Masztalerz, Adrian Wieczorek, Tobiasz Woźniak i Kamil Andrzejczak. 
Drużyna dziewcząt SP (grupa młodsza) – miejsce II: Alicja Szyrmer, Wiktoria Gawron, Natasza Filipowiak, Klaudia Wudarczak, Laura Łapińska, Kinga Gronek, (rezerwowa: Julia Jedrzychowska).
Drużyna dziewcząt SP – miejsce III (grupa starsza): Zuzanna Małecka, Angelika Chwastyniak, Zofia Homska, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Maja Nędza.
Gimnazjalistki – II miejsce: Liliana Bassa, Weronika Bojek, Julia Galon, Julia Mikołajczak, Natalia Motuzna, Ewa Nowaczyk, Olga Basińska – rezerwowa.
Chłopcy (grupa starsza SP) – VIII miejsce: Kacper Gidaszewski, Mateusz Kałużny, Mikołaj Woźniak, Mateusz Matysiak, Łukasz Szyrmer, Łukasz Serafinowski.
Gimnazjaliści – VII miejsce: Marcin Drebot, Artur Florczak, Kacper Glapiak, Krystian Konkiewicz, Kacper Maćkowiak, Mateusz Świt.
Zawody te były z pewnością przygotowaniem do kolejnych biegów, które odbędą się również w Pawłowicach 8 maja (Cross Wagarowicza).
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zespoły, które zdobyły miejsca na podium, również medale.    
 

 
SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI

We wtorek 24.04.2018 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Ziemi. Od rana wszyscy uczniowie zgromadzili się w patio, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klas III b i V b przedstawienie pt. „Dbajmy o naszą planetę”. Kolejnym elementem świętowania były zadania do wykonania w grupach. Najmłodsi tworzyli mapy myśli związane z ekosystemami: las, łąka, staw. Uczniowie klas IV – VI przygotowywali rebusy o treści przyrodniczej, a siódmoklasiści i gimnazjaliści mapy myśli dotyczące ochrony przyrody i ekologii. Wypracowane materiały zostały wyeksponowane na drzwiach sal i w holu Szkoły. Na zakończenie dzieci z klas I – III zgromadziły się przy boisku sportowym, aby w wyznaczonym miejscu zasadzić dąb, który uczniowie klasy III b wyhodowali z żołędzia znalezionego jesienią w lesie. Przy posadzonym drzewku uczniowie zaśpiewali piosenkę „Ziemia, zielona wyspa”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą dbać o swój skarb – Ziemię. Obchody Dnia Ziemi przygotowały Panie Iwona Fiebich i Sława Pietrowicz.

 
KOLEJNY RAZ W LĄDZIE

12 i 13 kwietnia 2018 r. w Lądzie odbywał się finał X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Naszą Szkołę reprezentowali Weronika Mikołajczak z klasy 2gb i Wojciech Fischer z klasy 3gb. W pierwszym dniu musieli przedstawić trasę jednodniowej wycieczki po terenie Wielkopolski z uwzględnieniem form ochrony przyrody. Tematem przewodnim była 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Nie znaleźli się wprawdzie w ścisłej czołówce, ale i tak zostali finalistami tegoż konkursu. Organizatorzy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji: warsztaty  lepienia różnych rzeczy z gliny, wizytę w stadninie w Mieczownicy, dzięki której uczestnicy konkursu sporo dowiedzieli się o hodowli koni oraz warsztaty wikliniarskie. Uczniami opiekowała się P. E. Kosmalska.

 
IGRZYSKA DZIECI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. w Lesznie na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody te składają się z czterech konkurencji: biegu na 60 m., skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy). Zawodnicy muszą być wszechstronnie przygotowani, na końcowy wynik składa się suma punktów z wszystkich konkurencji. W tym roku szkolnym forma dopisała i reprezentanci naszej Szkoły zdobyli najwyższe miejsca. Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce, a drużyna dziewcząt II miejsce. Indywidualnie w całych zawodach wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Mirella Motuzna (253 pkt.), a wśród chłopców zwyciężył Paweł Szczepaniak (237 pkt.). Mirella przebiegła 60 m. w czasie 9,42 s., w dal skoczyła 4,20 m, piłeczką palantową rzuciła 30 m., a na 600 m. uzyskała bardzo dobry rezultat poniżej dwóch minut (01:58,8). Paweł uzyskał czas 8,42 s. na 60 metrów, w dal skoczył 4,78 m., piłeczką rzucił 34 m., a w biegu na 1000 m. uzyskał wynik 03:24,7 min.

Skład drużyny chłopców (I miejsce): Paweł Szczepaniak, Mikołaj Woźniak, Mateusz Kałużny, Marcel Glapiak, Jakub Buchwald, Aleksander Kraśner.                                                                            
Skład drużyny dziewcząt (II miejsce): Mirella Motuzna, Amelia Wieczorek, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Agnieszka Muszyńska, Zuzanna Małecka. 
Obie drużyny awansowały do etapu rejonowego.

Wyniki drużynowe szkół

czwórbój dziewcząt                                                              czwórbój chłopców

Miejsce

Szkoła

Suma punktów

1

Bukówiec Górny

1048

2

Kąkolewo

1025

3

Rydzyna

866

4

Świeciechowa

808

5

Dąbcze

797

6

Włoszakowice

768

7

Osieczna

701

8

Kaczkowo

686

9

Drobnin

643

Miejsce

Szkoła

Suma punktów

1

Kąkolewo

737

2

Drobnin

722

3

Rydzyna

703

4

Kaczkowo

633

5

Osieczna

597

6

Święciechowa

589

7

Bukówiec Górny

587

8

Włoszakowice

585

9

Dąbcze

525

10

Świerczyna

497


Powyższa tabela pokazuje, jak wysokie wyniki osiągnęli nasi zawodnicy i zawodniczki . Gratulujemy!

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1763