AKCJA EKOLOGICZNA - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

Od 17 do 24 maja trwała w naszej Szkole zbiórka starych, niepotrzebnych telefonów bez baterii. Akcja miała na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych. Zużyte telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak np. kadm i ołów.
Wspólnie udało nam się ubierać ponad 2 kg urządzeń, które przekażemy firmie EKOPHONE. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.
  

 
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W piątek 25 maja 2018 roku uczniów klasy III c odwiedził ratownik medyczny Pan Jakub Szpurek. Podczas spotkania ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.  Pan Jakub wyjaśnił uczniom, na czym polega jego praca i jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom, iż tzw. „złote minuty” ratują poszkodowanemu życie. Przypomniał uczniom numery ważnych telefonów alarmowych. Ratownik pokazał, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej, czyli bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Jakub wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

 
ŚREMSONG 2018

W dniach od 18 do 27 maja odbył się XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „ŚREMSONG”. W auli Katolickiego Centrum Kultury i Edukacji w Śremie zaprezentowało się 843 wykonawców z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentowały następujące osoby:
- Alan Biderman - „Wśród tylu dróg”,
- Lena Kaczmarek – „Ogarnij mnie, Płomieniu”,
- Angelika Chwastyniak – „Pasja miłości”,
- Anna Katarzyńska – „Unosisz mnie”,
- Zuzanna Małecka, Angelika Cicha – „Ty tylko mnie poprowadź”,
- Nina Żalik – „Wieża modlitwy”,
- Ewa Nowaczyk – „Nasz Bóg”.
Młodzi wokaliści zaprezentowali się bardzo pięknie i otrzymali gromkie brawa od bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Ponadto wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od organizatorów Festiwalu. Miło poinformować, że Anna Katarzyńska, Zuzanna Małecka, Angelika Cicha oraz Nina Żalik otrzymały tytuł laureata tegoż Przeglądu. Anna Katarzyńska została również zaproszona do wzięcia udziału w uroczystym Koncercie Galowym „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Uczniom i Panu Dominikowi Nowackiemu pięknie gratulujemy bardzo udanego występu.

 
"PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE?"

22 V 2018 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie rozstrzygnięto adresowany do piątoklasistów konkurs na grę planszową pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Laura Singh z kl. Vb zajęła w nim I miejsce. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki etapu wojewódzkiego, do którego praca Laury została zakwalifikowana.

 
DRUGOKLASIŚCI I TRZECIOKLASIŚCI W POZNANIU

We wtorek 22 maja 2018 r. uczniowie II a i III b wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym jej etapem było obejrzenie, w ramach projektu „Niepodległość”, pomników poświęconych powstańcom wielkopolskim w Lesznie i Poznaniu. Dzieci zobaczyły pomnik Anioła Śmierci z pamiątkowymi tablicami oraz kwatery weteranów powstania z identycznymi nagrobkami na terenie cmentarza parafialnego przy ulicy Kąkolewskiej oraz pomnik powstańców w parku przed pałacem Sułkowskich w Lesznie. W Poznaniu uczniowie z zainteresowaniem oglądali 17-metrowy monument i znajdującą się przy nim rzeźbę przedstawiającą dwóch powstańców. Po wysłuchaniu krótkich informacji historycznych wycieczkowicze zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterom walk o niepodległość.

Następnie, spacerując ulicami Poznania, dotarli do Teatru Animacji, by obejrzeć piękny spektakl pt. „Calineczka”, dzięki któremu dowiedzieli się, że warto dążyć do realizacji celów i mimo przeciwności losu nie wolno się poddawać.

Kolejnym punktem wycieczki były karmelowe warsztaty i wyrób lizaków w Poznańskiej Manufakturze Cukierków i Lizaków „Słodkie Czary Mary”. Tam wszyscy wykazali się kreatywnością i samodzielnie wykonali lizaki w kształcie Minionków, które później pięknie zapakowane zabrali ze sobą. W nagrodę za  sumienną pracę otrzymali też upominki w postaci kolorowych karmelowych cukierków.

Na zakończenie gromkim okrzykiem za zorganizowanie wycieczki i opiekę podziękowali Paniom: Annie Borowskiej, Karolinie Kujawie, Renacie Prasał, Agnieszce Andrzejewskiej – Śmiejczak i Sławie Pietrowicz. Zadowoleni i pełni wrażeń udali się do swoich domów.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1791