MUZYKA NIE ZNA GRANIC

28 lutego w auli Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich z regionu dawnego województwa leszczyńskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie utworu w języku obcym. Naszą Szkołę reprezentowały: Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik. Konkursowe piosenki wykonały z fortepianowym akompaniamentem pana Dominika Nowackiego. Jury w składzie: Pani Magdalena Nowacka, Pani Małgorzata Pawlak i Pan Krzysztof Dziuba postanowiło zakwalifikować do finału 12 osób. W tej grupie znalazła się Nina Żalik. Finaliści wezmą również udział w bezpłatnych warsztatach wokalno-aktorskich, które poprowadzą Pani Małgorzata Pawlak z Good Voice Studio oraz Pan Krzysztof Dziuba – aktor i współtwórca poznańskiego kabaretu literackiego „Klub Szyderców Bis”. Warto zaznaczyć, że do udziału w warsztatach została również zaproszona Amelia Śmiejczak. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Pięknie dziękujemy Ewie, Amelii oraz Ninie za piękny występ i godne reprezentowanie naszej Szkoły podczas przesłuchań konkursowych. Gratulujemy i dziewczętom, i Panu Dominikowi Nowackiemu.
Przesłuchania finałowe odbędą się 27 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Trzymamy kciuki!

 
WARCABY W LIPNIE

26 lutego w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Warcabach Klasycznych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci. W zawodach naszą Szkołę reprezentowało dziesięciu uczniów. Indywidualnie Martyna Bortlisz zdobyła I miejsce, a Wiktoria Gawron II miejsce. Wśród chłopców najwyżej uplasował się Adam Kasztelan – 7 miejsce. Drużynowo Szkoła Podstawowa w Kąkolewie zdobyła złoto, podobnie jak w ubiegłym roku. Za I miejsce drużyna otrzymała puchar. Martyna i Wiktoria awansowały   do etapu wojewódzkiego.

 
MEMORIAŁ IM. IRENEUSZA MIKOŁAJCZAKA W PIŁCE NOŻNEJ

24 lutego odbył się II Memoriał im. Ireneusza Mikołajczaka w Piłce Nożnej. W tym roku w zawodach piłkarskich udział brały dziewczęta z klas VI ab, VII ab, VIII ab oraz 3ga i 3gc. Drużyny były mieszane (5 zespołów), wybierane w wyniku losowania. Zwyciężyła drużyna w granatowych strojach w składzie: Zofia Kowalska, Paulina Błocian, Wiktoria Gawron, Natalia Motuzna, Julia Galon, Julia Zamelczyk, Amelia Wiler, Magdalena Śmieszała. Królem strzelców została Agnieszka Muszyńska, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz pucharami.

 
LEKCJA O SAMORZĄDZIE

W piątek 22 lutego gimnazjaliści wraz z Panią Teresą Rosińską, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, udali się do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą z nich zajął się Pan Sławomir Kosmalski, który oprowadził uczniów po różnych biurach i omówił zakres działań urzędników. Zaciekawieni gimnazjaliści mogli zadać pytania dotyczące pracy w urzędzie. W tym samym czasie z drugą grupą spotkał się Pan burmistrz Stanisław Glapiak. Opowiadał o miejscowościach wchodzących w skład gminy, inwestycjach oraz wydatkach. Na koniec spotkania Pan burmistrz przeprowadził mały quiz z nagrodami. Każdy gimnazjalista otrzymał pamiątkowy breloczek, który ma przypominać mu, że jest mieszkańcem Gminy Osieczna. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii uczniowie zadowoleni i przepełnieni nową wiedzą wrócili do szkoły.

 
II TURA ZBIÓRKI NAKRĘTEK PODSUMOWANA

25 lutego wolontariusze przeprowadzili kolejną zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Liliany Juskowiak z Kąkolewa. Zebraliśmy ok. 60 worków (łącznie 539,44 kg) cennego i dostępnego dla każdego daru serca. Do akcji włączyli się również przedszkolacy. Natalia Bartosik przygotowała dokumentację akcji charytatywnej i podsumowała jej przebieg. W tym roku szkolnym odbędzie się jeszcze jedna zbiórka. Nagrodą za I miejsce będzie dzień bez pytania (4 marca), za II miejsce piątek bez zadania domowego (8 marca),  za III miejsce kolorowy wtorek (5 marca). Uwaga! W kategorii klas VII SP – 3 gimnazjalnych, biorąc pod uwagę wyniki, nagrody przyznajemy tylko za pierwsze i drugie miejsce.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy za solidarność i wrażliwość.  Oto wyniki:
1a - 43,94 kg III miejsce
2a - 50,72 kg I miejsce
2b - 45,28 kg II miejsce
3a - 36,82 kg

4a - 42,26 kg I miejsce
4b - 40,26 kg II miejsce
4c - 27,80 kg III miejsce

5a - 27,26 kg
5b - 12,84 kg
5c - 13,46 kg
6a - 14,56 kg
6b - 13,80 kg

7a - 10,00 kg
7b - 28,32 kg II miejsce
8a - 30,26 kg I miejsce
8b - 10,54 kg
3ga - 16,02 kg
3gb - 6,46 kg
3gc - 23,74 kg

Przedszkole - 45,10 kg

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1940