KLASY PIĄTE NA "WYSPIE ROBINSONA"

23 października uczniowie klas piątych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Wyspa Robinsona” zrealizowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa w reżyserii Marka Jędrzejczyka. Spektakl został wystawiony w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie.
Dla większości młodych widzów było to pierwsze spotkanie z bohaterami powieści Daniela Defoe oraz z niezwykłymi przygodami tytułowego Robinsona. Piątoklasistom bez wątpienia najbardziej przypadł do gustu Piętaszek – towarzysz głównego bohatera, który rozbawiał widownię do łez. Piękna gra świateł, energiczna muzyka i ciekawa fabuła pochłonęły młodzież bez reszty. Uczniowie wrócili do Szkoły bardzo zadowoleni z tak niezwykłej i atrakcyjnej lekcji języka polskiego.

 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

23 października w sali sportowej w Rydzynie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach brało udział dziewięć drużyn. Naszą Szkołę reprezentowali: Kacper Maćkowiak, Kacper Kaczmarek, Marcin Antkowiak, Kamil Berdychowski, Jan Dudziak, Artur Florczak, Piotr Jakubowski, Jakub Klimpel i Damian Wojtkowiak. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach. Nasi chłopcy spotkali się w gr. B z Drobninem wynik 0-0, z Rydzyną wygrali 1-0, ze Świerczyną wygrali 5-0 i z Pawłowicami przegrali 1-3. Mimo ambitnej gry w grupie zajęli 3. miejsce i nie awansowali do półfinału. W całym turnieju uplasowali się na piątym  miejscu. Gratulujemy!

 
KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ 15-17 X 2018

Jak co roku od 15 lat młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski została zaproszona do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Irlandzkiej pod patronatem Ambasady i Konsulatu Irlandii w Polsce, Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu oraz Radia Poznań. Przesłuchania konkursowe z uwagi na bardzo liczne zgłoszenia trwają 3 dni. W tym roku komisja wysłuchała ponad 140 podmiotów wykonawczych w kategoriach: recytacja, wokal.
Nasz Zespół reprezentowała grupa sześcioosobowa, dwie wokalistki: Amelia Śmiejczak, Ewa Nowaczyk i cztery recytatorki: Maria Owsianna, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak, Nina Żalik. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Handke, p. Agnieszki Śmiejczak, p. Anny Poprawskiej, p. Dominika Nowackiego.
Udział w konkursie był też okazją do sprawdzenia swoich umiejętności komunikacji w języku angielskim, ponieważ rozmowa przed i po prezentacji wybranego utworu odbywała się po angielsku. Każdy wykonawca usłyszał od Pana Johna McGowan’a, Irlandczyka, krótką recenzję swego wystąpienia.
18 października ogłoszono wyniki przesłuchań. Wśród finalistów są nasze dwie uczennice: Amelia Śmiejczak – śpiew i Nina Żalik – recytacja. Dziewczętom życzymy powodzenia w koncercie finałowym 19 października w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. 
Warto wspomnieć, że dla zwycięzców konkurs ten wiąże się z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, m.in. z dwutygodniowym naukowym pobytem w Irlandii. W zeszłym roku I miejsce w obu kategoriach było udziałem naszych uczniów.
Warto podejmować  trud dodatkowej pracy i współpracy z nauczycielami!

 
"Z MŁODEJ PIERSI SIĘ WYRWAŁO"

We wtorek 16.10.2018 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z muzykami z fundacji ART AND MUSIC. Zajęcia pod hasłem „Z młodej piersi się wyrwało” rozpoczęły się krótkim rysem historycznym nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie wysłuchali polskich pieśni patriotycznych: „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „Sanitariuszka Małgorzatka”. Poznali dwa instrumenty: akordeon i werbel. Zobaczyli apteczkę sanitariuszki, menażkę, radiotelefon, radiostację, kombinezon czołgisty i hełmofon. Na zakończenie wszyscy przypomnieli polskie symbole narodowe i z należytym szacunkiem zaśpiewali hymn. 

 
ZDROWE ŚNIADANIE

16 października Klub Wiewiórka zaproponował dzieciom z klas I-III zjedzenie zdrowego śniadania. Wcześniej dzieci zapoznały się z piramidą żywienia. Okazało się, że oprócz zdrowego stylu życia, ruchu na świeżym powietrzu i gimnastyki bardzo ważną sprawą jest zjedzenie wartościowego śniadania. Kanapki podczas drugiego śniadania były bardzo kolorowe, zdrowe, a przede wszystkim pyszne. Dzieci były bardzo zadowolone i przyrzekły, że to nie koniec takich śniadań. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1791