UWAGA!

Szanowni Państwo – Rodzice Uczniów Zespołu Szkół w Kąkolewie!
W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów w drodze do i ze Szkoły serdecznie prosimy o parkowanie samochodów tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.
Dzieci i młodzież po terenie przyszkolnym powinny poruszać się wyłącznie po chodnikach.
Dojeżdżający rowerem zobowiązani są do przemieszczania się w Kąkolewie po ścieżce rowerowej, a od momentu jej opuszczenia w pobliżu Szkoły do prowadzenia pojazdu.
Uczniowie proszeni są o przychodzenie do Szkoły nie wcześniej niż o 7.45 i o wchodzenie wyłącznie od strony boiska rekreacyjnego. Wejściem przy sali gimnastycznej wchodzić mogą rodzice odprowadzający dzieci przedszkolne do sali nr 5.
Prosimy o zrozumienie i życzliwe dostosowanie się do powyższych próśb.

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Kąkolewie informuje, że uroczystość inauguracji roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku wg harmonogramu:
godz. 8.15 – uroczystość Przedszkola Samorządowego w patio Szkoły,
godz. 8.00 – msza święta w kościele parafialnym w Kąkolewie dla uczniów klas I-VIII i klas gimnazjalnych,
godz. 9.00 – uroczystość dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych.

Harmonogram przywozu uczniów autobusem szkolnym

6.55 - Grodzisko – klasy IV – VIII i gimnazjaliści
7.15 – Frankowo
7.25 – Dobramyśl
7.30 – Łoniewo
7.40 – Grodzisko klasy I – III i przedszkolacy

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zebrali się w patio, aby zakończyć rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości nagradzano, wyróżniano i honorowano tegorocznych absolwentów oraz wyróżniających się  uczniów z młodszych klas. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Osiecznej Pan Roman Lewicki, Radni Rady Powiatu Pani Halina Bartkowiak i Pan Marcin Barczyk, Radni Rady Miejskiej w Osiecznej Panowie: Mirosław Forszpaniak, Jarosław Glapiak i  Robert Jaraczewski , sołtysi wsi obwodu Szkoły, przedstawiciel Stowarzyszenia Comenius – Pan Ryszard Wielebski. Radę Rodziców reprezentowały Panie Anna Szyrmer i Paulina Leciejewska. Wśród gości była też emerytowana kadra pedagogiczna szkoły i pracownice niepedagogiczne.
Na początku uroczystości głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół  Pani Alina Żalik, która w swym przemówieniu, zwróciła uwagę, jak ważny w życiu każdego człowiek jest rozwój. Zaprosiła do refleksji nad tym „co wieczne , a co zmienne w edukacji”.  Pogratulowała dzieciom i młodzieży wspaniałych wyników oraz podziękowała nauczycielom, którzy pomagają uczniom rozwijać skrzydła. Z dumą podkreśliła, że absolwent naszej Szkoły jest wyposażony nie tylko w wiedzę, ale również we wspaniałe cechy, jakimi są rzetelność, pracowitość i otwartość na potrzeby innym. Życzyła powodzenia wszystkim, którzy we wrześniu rozpoczną kolejny etap edukacyjnej podróży w nowych szkołach.  Następnie zgodnie z ceremoniałem nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły młodszym uczniom. Nowy poczet sztandarowy tworzą: chorąży Brajan Hylla oraz przyboczne Liliana Bassa i Natalia Bartosik. Kolejno na scenie mogliśmy zobaczyć najlepszych absolwentów, którzy odebrali z rąk Pani Dyrektor i Pań wychowawczyń: Łucji Kretschmer i Elizy Kosmalskiej świadectwa z wyróżnieniem, biało – czerwoną szarfę, list gratulacyjny dla rodziców oraz nagrodę książkową. Ogłoszono również, kto zasłużył na tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły. W tym roku pierwsze miejsce zajął Wojciech Fischer, którego nagrodził Pan Burmistrz, na drugim miejscu uplasował się Kacper Mróz i otrzymał nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół, a Krystian Konkiewicz, z trzecią lokatą, został obdarowany przez Radę Rodziców.  Istotnym punktem ceremonii wręczania wyróżnień był moment odczytania wpisów do honorowej księgi „Zasłużony dla Szkoły”, na który zasłużyli ci uczniowie, którzy w szczególny sposób rozsławili imię Szkoły w Kąkolewie. Są to: Kacper Mróz, Wojciech Fischer i Krystian Konkiewicz. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy najlepiej napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny. Część matematyczno – przyrodniczą zdał celująco Kacper Mróz, a z języka angielskiego i w części humanistycznej bezkonkurencyjna okazała się Olga Żabicka.  Stypendium Stowarzyszenia Comenius z rąk Panów Ryszarda Wielebskiego i Romana Lewickiego odebrały Nina Żalik i Amelia Wieczorek. Pan  Burmistrz Stanisław Glapiak nagrodził Kacpra Mroza – laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i jego nauczycielkę – P. Danutę Bednarczyk, Krystiana Konkiewicza, Wojciecha Fischera, Weronikę Mikołajczak, Martę Walenciak i  
Szymona Michałowicza – laureatów Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce i ich nauczycielki – Panie Teresę Rosińską i Ewę Łapawę, Jakuba Fogta – utalentowanego szermierza, Zuzannę Pietrowską – laureatkę Złotej Żabki w dziedzinie literatury i j.polskiego oraz Ninę Żalik zdobywającą laury w konkursach wokalnych.  Pani Dyrektor Alina Żalik nagrodziła dodatkowo Olgę Żabicką, która  na egzaminie gimnazjalnym uzyskała wynik stuprocentowy z trzech zakresów przedmiotowych.
Prywatną nagrodę ufundował, jak co roku,  Pan Stanisław Glapiak i wręczył ją  Oldze Żabickiej, honorując uzyskany przez absolwentkę najlepszy wynik egzaminu.  Pod  koniec części oficjalnej uroczystości świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe odebrali młodsi uczniowie.

W imieniu absolwentów pożegnalne przemówienie wygłosili Wiktoria Biedrzyńska i Wojciech Fischer. Do Koleżanek i Kolegów w imieniu młodszych uczniów zwróciła się Marta Walenciak z klasy 2gc.

Absolwenci pożegnali się z gośćmi i szkolną społecznością spektaklem teatralnym. Na scenie zaprezentowali sztukę Michała Bałuckiego „Komedie z oświatą”. Zmuszająca do refleksji nad współczesnością dawka humoru na wysokim poziomie i kunszt aktorski młodych wykonawców pozostaną na długo w pamięci widzów. Uczniów przygotowała Pani Anna Poprawska, która zaadaptowała oryginalny tekst komedii i wyreżyserowała spektakl. Pan Dominik Nowacki zajął się nagłośnieniem przedstawienia a Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa wykonały piękną scenografię. Zgromadzeni w patio widzowie, doceniając pracę i wysoki poziom przedstawienia nagrodzili aktorów – absolwentów oraz ich polonistkę Panią Annę Poprawską owacjami na stojąco.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego prowadziła Pani Martyna Sowińska.

 
PÓŁKOLONIE

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że 16 lipca (poniedziałek) rozpoczyna się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii Stowarzyszenia POMOC. W dniach 16 – 20 lipca w zajęciach uczestniczyć będą zapisane dzieci z klas I – IV naszego Zespołu Szkół. W poniedziałek uczestnicy zbiorą się w szkolnym patio o godzinie 6.45. Po sprawdzeniu obecności i przydzieleniu dzieci do grup nastąpi wyjazd do Gąsawy. Tam w Zagrodzie Pałuckiej zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe „Chłop i Baba w zagrodzie”. Prosimy, aby dzieci ubrane były adekwatnie do pogody, żeby zabrały dla siebie wyżywienie (najlepiej chleb, bułki) i napoje niegazowane. Jeśli dziecko zażywa leki, musimy być o tym poinformowani. Powrót przewidywany jest na godzinę 16.30. Dzieci mogą mieć telefony komórkowe, aby móc kontaktować się w tej sprawie z rodzicami.
W poniedziałek dzieci otrzymają szczegółowy harmonogram całego tygodnia.

Wszystkie aktualne informacje zamieszczać będziemy na szkolnym fb. Prosimy o śledzenie tej strony. Informacji udzielamy również telefonicznie: 783 483 625.

 

 
PODRÓŻ NA ZIELONĄ WYSPĘ

Czwartego czerwca szesnaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką Pani Dyrektor Aliny Żalik, Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak oraz Pani Agnieszki Handke poleciało do jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Irlandii Północnej – Derry. Organizatorem ośmiodniowego pobytu i kursu językowego była renomowana, działająca od 20 lat szkoła North West Academy of English. Głównym celem wycieczki była intensywna nauka języka angielskiego. Uczniowie codziennie uczęszczali na zajęcia , które były prowadzone przez native speaker’ów  (nauczycieli, rodowitych mieszkańców Irlandii).  Zajęcia odbywały się nie tylko w klasach, ale  i w plenerze. Zadaniem uczestników było m.in. przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami Derry. Oprócz tego wszyscy brali udział w warsztatach teatralnych, muzycznych i aktywnie spędzali czas na bowlingu czy ucząc się irlandzkich tańców. Było bardzo radośnie, ale i intensywnie, gdyż każdego dnia zajęcia zaczynały się o godz. 9.30, a kończyły w godzinach wieczornych. Przed powrotem uczniowie i ich opiekunki mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak Giant's Causeway, czyli Grobla Olbrzyma, fort Grianan of Aileach, a także zamoczyć stopy w Oceanie Atlantyckim. Podczas całego pobytu na Wyspie młodzież mieszkała u irlandzkich rodzin, co spowodowało, że angielski musiał być używany przez cały czas.  Wyjazd był bardzo udany, gdyż uczniowie zgodnie przyznali, że wrócili bogatsi o nowe doświadczenia językowe, społeczne, a także kulturowe. Najważniejsze jest jednak jest to, że uczestnicy mogli sprawdzić swoje  umiejętności językowe w różnych sytuacjach dnia codziennego, a na koniec otrzymali certyfikaty z dokładnym określeniem  poziomu ich  znajomości języka angielskiego. Wszyscy uczniowie  wyjazd do Derry uznali za wartościowy, potrzebny  i niezapomniany. Miło, że już są chętni na kolejną irlandzką przygodę z językiem angielskim. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1763