CHWAŁA BOHATEROM POWSTANIA WLKP. - KONKURS PLASTYCZNY

W konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową w Pniewach I miejsce w swojej kategorii zajął Wojciech Suszek z klasy 7b, a wyróżnienia otrzymali Nataniel Kaczmarek i Jan Wyrwiński z klasy 7b oraz Jakub Klimpel z klasy 7a. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu pt. „Chwała bohaterom Powstania Wielkopolskiego”. Chłopakom serdecznie gratulujemy. 

 
27. FINAŁ WOŚP

W niedzielne popołudnie, 13 stycznia, w naszym Zespole Szkół odbył się koncert 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowaliśmy się do niego niezwykle starannie. Wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni włączyli się w kwestowanie na rzecz chorych dzieci. Na ulicach wsi należących do obwodu Szkoły pojawiło się dziesięcioro wolontariuszy, których nie przestraszyła fatalna aura. Zebrali ponad 4000 zł. Na szkolnej scenie przez trzy godziny trwała radosna zabawa. Wystąpili przedszkolacy i uczniowie, a program był niezwykle bogaty. W przepięknej orkiestrowej scenerii dzieci i młodzież z zaangażowaniem tańczyli i śpiewali. Widzowie obejrzeli też ciekawy pokaz szermierczy i  prezentację mażoretek. Chętni mogli zagrać w warcaby z mistrzami Szkoły lub  udekorować poświąteczne pierniki. Cały czas intensywnie pracowały „gabinety” malowania twarzy i paznokci, czesania wymyślnych fryzur. Wielkim powodzeniem cieszyły się stoiska z serduszkami wydrukowanymi przez  szkolne drukarki 3D, z wazonikami wykonanymi techniką decoupage, specjalnym wydaniem DO-NOS-u, okolicznościowymi kartkami, balonami. Serwowano tosty, kolorowe galaretki, ciasto dostarczone przez 19 oddziałów szkolnych i 7 grup przedszkolnych, kawę i herbatę. Licytowano dwa torty – serca, po dwa vouchery na sesje fotograficzne i zabiegi kosmetyczne, pióro Burmistrza Gminy Osieczna z osobistą dedykacją.  W niesamowitej, ciepłej i serdecznej atmosferze bawiły się całe rodziny, dziadkowie i znajomi naszych uczniów. Wielu otworzyło swoje serca i portfele, ofiarowało kwoty duże, większe i te płynące z serca. Około 18.00 Panie pracujące intensywnie w zaciszu sekretariatu poinformowały, że zebraliśmy niebagatelną kwotę 12 377,88 zł, 91,58 € i 13,77 Kč ! To imponujący rezultat! Dobro ofiarowane innym wraca.

 
ZAJĘCIA W CZASIE FERII
 
DZIEŃGODZINYRODZAJ ZAJĘĆNAUCZYCIEL

14.01.2019 r.

PONIEDZIAŁEK
8.30 - 12.00
WYJAZD DO KINA
MARTYNA SOWIŃSKA
SŁAWA PIETROWICZ

15.01.2019 r.

WTOREK

9.00 – 10.30 KLASY STARSZE 

10.30 – 12.00  KLASY I-VI


9.00 – 10.30 KLASY I-VI
10.30 – 12.00 KLASY STARSZE

10.00 - 12.00


ZAJĘCIA SPORTOWE

 

 ZAJĘCIA KOMPUTEROWE


ZAJĘCIA KULINARNE

MAGDALENA KASPRZYK

JAKUB KNASIAK


 DARIUSZ MAĆKOWIAK


MARTYNA SOWIŃSKA

16.01.2019 r.

ŚRODA

9.00 – 10.30 KLASY STARSZE

10.30 – 12.00  KLASY I-VI

 

9.00 – 10.30 KLASY I-VI
10.30 – 12.00 KLASY STARSZE

ZAJĘCIA SPORTOWE

 

 

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE


MICHAŁ BAŃKOWIAK

JAKUB KNASIAK
DARIUSZ MAĆKOWIAK

17.01.2019 r.

CZWARTEK

9.00 – 10.30  KLASY STARSZE

10.30 – 12.00 KLASY I-VI


9.00 – 10.30 KLASY I-VI
10.30 – 12.00  KLASY STARSZE

10.00 - 12.00


ZAJĘCIA SPORTOWE

 

ZAJĘCIA KOMPUTEROWEZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

MAGDALENA KASPRZYK

MICHAŁ BAŃKOWIAK

 


DARIUSZ MAĆKOWIAK

 


MARTYNA SOWIŃSKA
Czytaj całość
 
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE PRZYJACIELEM ZWIERZĄT

W ostatnim tygodniu przed feriami szkolny wolontariat przeprowadził zbiórkę dla schroniska w Gaju koło Śremu. Dla bezdomnych psów i kotów zbieraliśmy suchą karmę, stare ręczniki i koce oraz zabawki. Uczniowie naszej Szkoły wykazali się wyjątkową wrażliwością na potrzeby zwierząt, ponieważ uzbieraliśmy bardzo dużo darów, wyniki akcji charytatywnej można sprawdzić  na fb Samorządu Uczniowskiego.
Koordynatorka akcji - Amelia Wieczorek odwiozła z mamą podarunki od społeczności szkolnej do schroniska. W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom Przyjaciół Zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym przyjaciołom zwierzaków, a w szczególności Pani Monice Wieczorek.

 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

10 stycznia o godzinie 10.30 w patio zebrali się społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, aby uczcić dzień Święta Patrona Szkoły i 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego śpiewania hymnu. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alina Żalik powitała gości. Na widowni zasiedli: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak, Starosta Powiatu Leszczyńskiego Pan Jarosław Wawrzyniak, Wicestarosta Powiatu Leszczyńskiego Pan Grzegorz Rusiecki, radni Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej w Osiecznej, sołtysi wsi obwodu Szkoły, przyjaciel Szkoły, regionalista dr Stanisław Jędraś. Społeczność szkolną reprezentowali: przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Szyrmer, emerytowane pracownice, rodzice, uczniowie oraz czynni pracownicy Zespołu Szkół.
W swym przemówieniu Dyrektor Alina Żalik poprzez myśl poetycką przypomniała, jak ważną rolę odgrywa pamięć o przeszłości. Zaznaczyła, że młodzież kształcona w murach tej Szkoły uczy się od najmłodszych lat szacunku do historii i nie zapomina o korzeniach, które dają siłę, aby w przyszłości owocować.
Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar Szkoły uczniów klasy I. Najmłodsi obiecali być wzorowymi, obowiązkowymi i uczciwymi Polakami – członkami Zespołu Szkół w Kąkolewie.
Kolejno głos zabrał Starosta Jarosław Wawrzyniak, który przypomniał najważniejsze fakty historyczne związane z walkami toczonymi na ziemiach kąkolewskich w czasie Powstania Wielkopolskiego.
Burmistrz Stanisław Glapiak złożył życzenia całej społeczności szkolnej. W ciepłych słowach podkreślił, jak ważna jest pamięć, zaangażowanie w codzienne życie oraz lokalny patriotyzm – miłość do Małej Ojczyzny.
Dyrektor Alina Żalik ogłosiła również wyniki wewnątrzszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Podkreśliła, że zmagania konkursowe trwają w Szkole od kilkunastu lat. Konkurs ma wypracowaną formułę. Uczniowie korzystają z broszur przygotowanych przez nauczycieli. Najlepsi są nagradzani książkami i dyplomami. W tym roku szkolnym w kategorii klas I-III 1. miejsce zajęła drużyna z IIa, 2. miejsce IIIa, 3. miejsce Ia. W kategorii klas IV-VII  na 1.miejscu uplasowali się uczniowie z IVa, na 2. miejscu Vc, na 3. miejscu VIb.
Punktem kulminacyjnym uroczystości był spektakl pt. „Jeszcze w zielone gramy”. Uczniowie zaprosili widzów do muzeum, w którym ożywające postaci przypomniały historię powstania. Przedstawienie pełne metaforycznych treści pozwoliło na refleksje na temat tego, jak współcześnie żyjemy, czym jest dla nas czas, czy potrafimy korzystać z dorobku ludzi przeszłości. Występujący młodzi artyści wcielili się w role członków współczesnej rodziny, staruszki – mędrca, powstańca i ukochanej, Ignacego Paderewskiego, Karola Marcinkowskiego, Franciszka Ratajczaka, przewodnika i turystów zwiedzających Poznań. Aktorzy zostali nagrodzeni owacją na stojąco i widokiem wzruszonych twarzy widzów. Przedstawienie przygotowali wespół z uczniami nauczyciele: Pani Martyna Sowińska – autorka scenariusza i reżyserka, Pan Dominik Nowacki – twórca oprawy muzycznej oraz Panie Ewa Łapawa i Eliza Kosmalska – odpowiedzialne za stworzenie wymownej scenografii.
Uroczystość prowadziła Pani Martyna Sowińska.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1865