II NOC FILMOWA
7 grudnia 2012 roku o godzinie 20.00 w patio Szkoły zebrała się spora grupa gimnazjalistów. Dlaczego przybyli do Szkoły o tak późnej porze? Dlaczego właśnie w Szkole chcieli spędzić piątkowy wieczór, na który z wytęsknieniem czekają od poniedziałku? Otóż Samorząd Uczniowski zorganizował drugą w historii Szkoły noc filmową. Patio zapełniły materace, uczniowie rozłożyli swoje śpiwory. 
Ania Mąka powitała wszystkich obecnych: zaproszonych absolwentów – ubiegłorocznych samorządowców, opiekunów: Panie Annę Poprawską, Iwonę Kubasik i Sylwię Walenciak oraz gimnazjalistów. Na początku nauczyciele zaproponowali wszystkim ciekawą zabawę integracyjną, która wywołała sporo śmiechu i radości. Filmy, które przygotowali członkowie SU, zapewniły wrażenia wszystkim, bo była i historia miłosna, i ciekawa opowieść obyczajowa, było kino akcji i – oczywiście – coś, co trzymało w napięciu od początku do końca i wywoływało (ze strachu) szybsze bicie serca. W przerwach pomiędzy seansami można było nie tylko porozmawiać o filmach, ale też zakupić napoje, poczęstować się drożdżówką lub wypić kawę bądź herbatę. Nad ranem uczniowie na plakatach zapisali swoje wrażenia, odczucia i wnioski na przyszłość. 
 
SIATKÓWKA - TURNIEJ DZIEWCZĄT ZE SP

5 grudnia w Osiecznej odbyły się zawody w siatkówce dziewcząt ze szkoły podstawowej. Był to I etap Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce. Reprezentacja naszej Szkoły zajęła II miejsce. Dziewczęta rywalizowały z drużyną ze SP w Osiecznej (I m.) i ze SP nr 10 z Leszna (IIIm.). Mecz rewanżowy odbędzie się w Kąkolewie 7 stycznia 2013 roku.
Dziewczęta grały w składzie: Karolina Woźniak, Anna Skrzypczak, Weronika Górczak, Aleksandra Maćkowiak, Natalia Zamelek, Magdalena Drebot, Weronika Konieczna, Wiktoria Spławska, Marta Błocian, Magdalena Bartkowiak.

FOTORELACJA

 
ZUCHOWY RAJD MIKOŁAJKOWY

W piątek 7 grudnia 2012r. „Zwinne Wiewiórki” (dwadzieścioro czworo zuchów) spotkały się na trzydniowym rajdzie mikołajkowym, któremu przyświecało hasło „Kultura północy”. Rajd rozpoczął się apelem i odprawą. Potem wszyscy udali się na miejsce zakwaterowania. Pierwszym zadaniem było zapoznanie zuchów z losem eskimoskiego chłopca – Anaruka. W sobotę po śniadaniu wszystkie gromady wyruszyły na rajd. Miały do wykonania zadania w sześciu punktach na dworze i w budynku. Po obiedzie zaczęły się przygotowania do pieczenia pierników. Zuchy wyrabiały ciasto, wałkowały je, wykrawały pierniki i je ozdabiały. Po kolacji nadszedł czas na świecowisko, na którym gromady prezentowały przygotowane wcześniej inscenizacje mikołajkowe. Późnym wieczorem zuchy obejrzały na dużym ekranie film. W niedzielny poranek gromady uwijały się, aby uporządkować miejsce zakwaterowania. Rajd zakończył się apelem podsumowującym, na którym „Zwinne Wiewiórki” dowiedziały się, że zdobyły najwięcej punktów i zajęły pierwsze miejsce. Zuchy, po trzech dniach zmagań, zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domów.
Zwinnym Wiewiórkom oraz Paniom Sławie Pietrowicz i Agnieszce Andrzejewskiej-Śmiejczak serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA 

 
MIKOŁAJKI

Mikołajki – niecierpliwie wyczekiwane przez dzieci – były w tym roku wyjątkowo mikołajkowe. Dlaczego? Spora grupa uczniów pozytywnie odpowiedziała na propozycję Samorządu Uczniowskiego i przyszła w tym dniu w przebraniu. Chłopcy zamienili się w świętych Mikołajów, a dziewczęta w Śnieżynki. Para wybrana przez klasę brała udział w konkursie na najprzystojniejszego Mikołaja i na najatrakcyjniejszą Śnieżynkę. Reprezentanci SU również wcielili się w Świętego i obdarowali wszystkich uczniów i pracowników Szkoły słodkim upominkiem.
W bibliotece szkolnej odbyło się Wielkie Mikołajkowe Czytanie. 5 i 6 grudnia Pani Donata Szymańska zaprosiła w wyznaczonych godzinach wszystkich uczniów klas IV-VI, aby posłuchali czytanych im przez nauczycieli opowiadań lub fragmentów powieści. Dzieci obejrzały też film pt. „Historia ukryta w czekoladzie”, który pięknie pokazał istotę zbliżających się Świąt. Słodkim, prezentowym akcentem były pierniki, którymi zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy Mikołajkowego Czytania.
21 grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu mikołajkowego. 
Oto najprzystojniejsi Mikołaje: 
w klasach I-III SP – Jędrzej Runowicz z IIa, 
w klasach IV-VI SP – Jakub Bartkowiak z VIa, 
w Gimnazjum – Patryk Bartkowiak z 1ga. 
Najładniejszymi Śnieżynkami uznano: 
w klasach I-III SP – Alicję Lester z IIb,  
w klasach IV-VI SP – Joannę Bojek z IVb,  
w Gimnazjum – Karolinę Rzepecką z 3gb. 

MIKOŁAJKOWE CZYTANIE

MIKOŁAJKOWE PRZEBRANIE 

 
II TURNIEJ OZTS LESZNO KADET JUNIOR SENIOR

8 grudnia w Nowym Belęcinie odbył II turniej tenisa stołowego dla kadetek, kadetów, juniorek, juniorów i seniorów zorganizowany przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Lesznie. W zawodach wzięła udział czternastoosobowa reprezentacja naszej Szkoły. Najlepsze miejsca w turnieju przypadły w udziale: Amelii Kuźniak, która była 1. w kadetkach, 2. w juniorkach i Martynie Burdzickiej, która zajęła 2. miejsce w kadetkach i 1. w juniorkach. Na wyróżnienie zasłużyła również Paulina Woźniak, która została sklasyfikowana w obu kategoriach wiekowych na 4. - również medalowym miejscu. Także Mateusz Karolczyk zajął 4. miejsce w kategorii juniorów. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodniczek i zawodników z rejonu leszczyńskiego. Najlepsi tenisiści otrzymali medale oraz dyplomy. Finałowy turniej OZTS zostanie rozegrany 2 marca 2013r. w Kąkolewie.

FOTORELACJA

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1761 - 1815 z 1834