Pro MUSICA - WALTORNIA I TRĄBKA
11 marca uczniowie wzięli udział w kolejnym koncercie z cyklu Pro MUSICA. Tym razem pan Krzysztof Kubiak zaprosił waltornistę – Pana Pawła Szafrana i trębacza - Pana Tomasza Mazura. Muzycy nie tylko zagrali kilka utworów, ale również bardzo ciekawie opowiedzieli o instrumentach, na których grają.
 
LEKCJA WOS-U W URZĘDZIE GMINY
28 lutego uczniowie klas 3ga i 3gb pod opieką Pani Teresy Rosińskiej pojechali do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej, gdzie uczestniczyli w szczególnej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Spotkali się z Panem Burmistrzem – Stanisławem Glapiakiem, który opowiedział im o pracy samorządowej, o zadaniach urzędu gminy, o planach, inwestycjach i o budżecie. Następnie uczniowie poznawali siedzibę urzędu. Uczniowie 3ga z Wiceburmistrzem – Panem Stefanem Kuśnierkiem, a 3gb z Panem Sławomirem Kosmalskim odwiedzili poszczególne biura. Od pracowników dowiedzieli się, na czym polega ich praca i jakie sprawy mieszkańcy mogą u nich załatwić. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć na żywo to, o czym mówią na lekcjach i czytają w podręcznikach WOS-u.
 
MISTRZOSTWA OZTS
9 marca w Kąkolewie odbył się finałowy turniej tenisa stołowego dla kadetek, kadetów, juniorek, juniorów i seniorów zorganizowany przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego i Zespół Szkół w Kąkolewie. W zawodach wzięli udział również reprezentanci naszej Szkoły. Najlepsze miejsca w turnieju zajęli: Amelia Kuźniak, która była 2. w juniorkach i 5.-6. w kadetkach oraz Bartosz Kowalski, który zdobył 2. miejsce w kadetach. Na wyróżnienie zasłużyli również: Martyna Burdzicka, która zajęła 4. miejsce w obu kategoriach wiekowych, Wojciech Owsianny - 4. miejsce w kadetach i Paulina Woźniak, która została sklasyfikowana na miejscu 5.-6. w kategorii juniorek. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: w kadetkach i juniorkach: Joanna Maślak (Orlęta Czacz), w kadetach Krzysztof Mrozek (Piast Nowy Belęcin), w juniorach Marcin Pawlak (LZS UKS Bodzewo) oraz w seniorach Tomasz Smoła (LKS Burza Drzeczkowo). W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z okręgu leszczyńskiego. Najlepsi tenisiści otrzymali statuetki oraz dyplomy.
 
MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W sobotę, 2 marca, w sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Halowej Piłce Nożnej. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VI a, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła klasa Va, trzecie klasa Vb, czwarte VIb i piąte klasa IVb. W mistrzostwach nie wzięła udziału klasa IVa. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Zawodnicy grali zgodnie z zasadami fair play.
 
MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE
27 lutego czteroosobowe reprezentacje klas V i VI brały udział w Mistrzostwach Dziewcząt w Siatkówce. Mecze rozgrywano na boisku o wymiarach 7m x 7m. I miejsce zajęła drużyna VIa, II miejsce – VIb, III miejsce – Vb, a IV miejsce – Va.
2 marca w Mistrzostwach Dziewcząt w Siatkówce rywalizowały gimnazjalistki. Najbardziej zaciętym meczem był pojedynek między 1ga i 2gb, który zakończył się wynikiem 26:24 dla reprezentantek 1ga, które wygrały całe zawody. Srebrny medal przypadł w udziale 2gb, brązowy – 3gb. Mistrzynie grały w składzie: Natalia Muszyńska, Oliwia Jezierska, Adelina Letza, Martyna Burdzicka, Amelia Kuźniak i Katarzyna Kamieniarz.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1651 - 1705 z 1774