TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KADET 2013 I MŁODZIK 2013
Kadet 2013
28 września 2013 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna Kadet 2013. Wzięło w nim udział 7 drużyn: Popowo, Grodzisko, Świerczyna, Kąkolewo 1, Kąkolewo 2, Kąkolewo 3, Kąkolewo 4. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny ze Świerczyny i z Popowa, mecz zakończył się wynikiem 4:0, w drugim półfinale Kąkolewo 2:0 pokonało zespół z Grodziska. Mecz o III miejsce rozegrały drużyny z Popowa i z Grodziska, zakończył się on wynikiem 2:1. W finale Świerczyna 1:0 pokonała Kąkolewo 4.
Oto wyniki Turnieju:
I miejsce – Świerczyna
II miejsce – Kąkolewo 4
III miejsce – Popowo
IV miejsce – Grodzisko
V miejsce – Kąkolewo 2
VI miejsce – Kąkolewo 1
VII miejsce – Kąkolewo 3.
Najlepszym strzelcem został Szymon Bartlewicz – zawodnik reprezentacji Świerczyny, który 13 razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika.
Młodzik 2013
29 września 2013 w Turnieju Piłki Nożnej Młodzik 2013 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna uczestniczyło 8 drużyn: Świerczyna 1, Grodzisko, Kąkolewo 1, Kąkolewo 2, Łoniewo, Kąkolewo 3, Świerczyna 2 i Kąty. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny: Kąkolewo 1 i Świerczyna 2 (4:1), w drugim półfinale Kąkolewo 2 i Świerczyna 1 (1:3). Mecz o III miejsce rozegrały drużyny Kąkolewo 2 i Świerczyna 2. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, o zwycięstwie Kąkolewa przesądziły rzuty karne. W emocjonującym finale spotkały się drużyny Kąkolewo 1 i Świerczyna 1, mecz 1:0 wygrali zawodnicy ze Świerczyny.
Oto wyniki Turnieju:
I miejsce – Świerczyna 1
II miejsce – Kąkolewo 1
III miejsce – Kąkolewo 2
IV miejsce – Świerczyna 2
V miejsce – Grodzisko
VI miejsce – Kąty
VII miejsce – Łoniewo
VIII miejsce – Kąkolewo 3.
Nagrodę dla najlepszego strzelca za 7 goli otrzymał Adam Tasiemski - zawodnik drużyny Kąkolewo 1.
Oba turnieje przebiegały w miłej sportowej atmosferze. Na boisku zawodnicy – i dziewczęta, i chłopcy dawali z siebie wszystko. Rodzice oraz koleżanki i koledzy zawodników pięknie wypadli w roli kibiców. Kąkolewskie Stowarzyszenie POMOC przygotowało kawiarenkę, w której można było wypić kawę i zjeść pyszne domowe ciasta. Spora grupa dzieci i młodzieży aktywnie, czyli zdrowo, spędziła kilka godzin sobotniego bądź niedzielnego popołudnia. Wszyscy – co potwierdzają fotografie – mieli z udziału w Turnieju dużą radość. Z rąk Burmistrza Stanisława Glapiaka piłkarki i piłkarze oraz opiekunowie drużyn otrzymali medale, a zwycięskie drużyny dodatkowo uhonorowano pucharami. Piękne statuetki otrzymali najlepsi strzelcy. Każdy zawodnik ma też wspaniałą pamiątkę z Turnieju w postaci koszulki i czapki.
 
ŚNIADANIE NAPOLEOŃSKIE W PAWŁOWICKIM PAŁACU
W poniedziałek 23 września 2013 r. w pawłowickim pałacu, który kiedyś należał do gen. Stanisława Mielżyńskiego,18 uczniów naszej Szkoły było uczestnikami niecodziennej lekcji historii pod nazwą „Śniadanie napoleońskie”. Lekcja zorganizowana została dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu leszczyńskiego. Wszystkich przybyłych powitał starosta leszczyński Krzysztof Benedykt Piwoński, który życzył dzieciom i młodzieży niezapomnianych wrażeń związanych z wydarzeniami z minionej epoki. W ramach spotkania przeprowadzono prelekcje dotyczące epoki napoleońskiej w Wielkopolsce oraz historii pałacu w Pawłowicach, który w przeszłości był własnością generała wojsk napoleońskich Stanisława Mielżyńskiego. Pogadanki wygłosili: Wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który przybliżył postać i dokonania gen. Stanisława Mielżyńskiego, Tomasz Klauza – historyk i pasjonat epoki napoleońskiej, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił ten okres dziejów oraz Dyrektor Zamku w Rydzynie Zdzisław Moliński.
Po wysłuchaniu przemówień uczniowie zwiedzili salę okrągłą pałacu w Pawłowicach oraz obejrzeli specjalnie przygotowaną na tę okoliczność wystawę dotyczącą czasów napoleońskich. Największe wrażenie na uczestnikach „Śniadania napoleońskiego” zrobiły inscenizacje bitew, huczne wystrzały z armat, pokazy pojedynków oraz przemarsz wojsk.
Na zakończenie spotkania organizatorzy zaplanowali konsumpcję dań z okresu napoleońskiego.
FOTORELACJA
 
"SUPERKLASY" NA BASENIE
26 września (po lekcjach) uczniowie klas IIIa – podopieczni Pani Ewy Łapawy i VIb – podopieczni Pani Anny Poprawskiej pojechali na pływalnię Akwawit. Półtorej godziny spędzone na basenie to nagroda za zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji konkursu SUPERKLASA. Uczniowie – i starsi, i młodsi – bawili się doskonale. Aktywnie i miło spędzili popołudnie. Stracone kalorie uzupełnili, zajadając się w McDonaldzie lodami i frytkami. O 19.00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Kąkolewa.
 
MUZYKA BAROKOWA
26 września po raz pierwszy na naszej szkolnej scenie wystąpiła Leszczyńska Kapela Barokowa. Muzycy zrobili na publiczności wrażenie, już zanim zaczęli grać. Mieli bowiem na sobie piękne stroje inspirowane modą epoki baroku. Tłem koncertu była prezentacja poświęcona zamkowi Sułkowskich w Rydzynie, który nazywany jest perłą polskiego baroku. W przerwach pomiędzy kolejnymi utworami Pan Dominik Schulz ciekawie opowiadał o życiu i twórczości Jana Sebastiana Bacha. Najważniejsza była jednak muzyka. Klawesyn, klarnet, kontrabas i dwoje skrzypiec to instrumenty, które przeniosły słuchaczy do epoki baroku. Dodatkową atrakcją był – nagrodzony gromkimi brawami – solowy występ utalentowanego pianisty - Pana Michała Schulza.
 
JAZZOWY KONCERT
23 września koncertem zorganizowanym przez leszczyńską fundację Pro MUSICA rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych spotkań z muzyką. Saksofonista – Pan Łukasz Knapik i pianista – Pan Dominik Mąkosa zaznajomili publiczność z jazzem. Prowadzący spotkanie – Pan Krzysztof Kubiak – zaprezentował krótką historię tego gatunku. Mówił o jazzowym instrumentarium i o słynnych jazzmanach. Wyjaśnił uczniom, czym jest improwizacja. Mówił też o tym, że na koncertach jazzowych publiczność brawami nagradza muzyków po wykonaniu przez nich partii solowych.
Kontakt z muzyką na żywo, wysłuchanie pięknych utworów, nowa porcja wiedzy to profity płynące z uczestniczenia w koncercie.

<!--[endif]-->
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1651 - 1705 z 1928