KLASA II B NA WYCIECZCE W KWIACIARNI PANI HANNY NOWAK

10 grudnia w poniedziałek uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią w ramach projektu „Otwarta Firma” udali się na krótką wycieczkę do kwiaciarni Pani Hanny Nowak w Kąkolewie. Dzieci dowiedziały się, co zrobić, aby z powodzeniem prowadzić kwiaciarnię. Podczas spotkania uczniowie samodzielnie (pod czujnym okiem Pani Hanny) wykonali stroik świąteczny do swojej klasy. Dziewczynki oraz chłopcy z powodzeniem rozpoznawali różne gatunki kwiatów, które Pani kwiaciarka układała w piękne bukiety. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali i podarowali właścicielce kwiaciarni piękną laurkę oraz dyplom.

 
KOLEJNE WYRÓŻNIENIE AMELII WIECZOREK

5 grudnia 2018 r. o godzinie 1200 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego pn. „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”. Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom 20 grzybów, które można spotkać w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Na konkurs wpłynęło 620 prac plastycznych. Wśród nich była praca Amelii Wieczorek z klasy VII a – podopiecznej Pani Elizy Kosmalskiej. Jury doceniło ją i przyznało I miejsce. Amelii serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

 
KLASA 4 C Z WIZYTĄ W HODOWLI PSÓW RASOWYCH VICTORIUS

11 grudnia uczniowie klasy 4c w ramach projektu Otwarta Firma odwiedzili hodowlę psów rasowych Victorius w Pomykowie. Pan Wendzonka bardzo serdecznie ich przyjął, pokazał dzieciom swoje psy – m.in. owczarki niemieckie, berneńskie psy pasterskie, Jack russel teriery rottwaillery, omówił charakterystyczne cechy poszczególnych ras. Właściciel opowiedział, na czym polega jego praca. Uczniowie mogli dotknąć, pogłaskać, a nawet pobawić się ze słodkimi czworonogami. Wizyta w hodowli była dla uczniów wielkim przeżyciem i cennym doświadczeniem.

 
LEKCJA Z ORNITOLOGIEM

We wtorek 11 grudnia uczniowie klas czwartych i pierwszej gościli na lekcjach ornitologa
Pana Janusza Stępniewskiego. Z uwagą słuchali opowieści o ptakach Jeziora Łoniewskiego. To dzięki nim uważane jest ono za jedno z najciekawszych jezior Wielkopolski.
Wokół jeziora i w jego otulinie (łąki i zadrzewienia) występuje około 232 gatunków ptaków.
Wśród nich spotykamy ptaki nielęgowe np. rybitwy, mewy, czaple, rybołowy, bieliki
oraz lęgowe np. żurawie, czajki, derkacze, bąki. Nielęgowe pojawiają się wiosną i jesienią
w czasie wędrówek. Nie zakładają gniazd, tylko tu wypoczywają i zdobywają pokarm.
Za „perłę” Jeziora Łoniewskiego uważany jest zimorodek. To jeden z najpiękniejszych ptaków w Polsce. Gniazda robi nie na drzewach czy w szuwarach, ale w norach.
Uczniowie mogli obejrzeć na slajdach niektóre ptaki i posłuchać ich śpiewu.  

 
WSPARLIŚMY AKCJĘ "PUSZKA DLA MALUSZKA"

10 grudnia odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka puszek. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję charytatywną. Łącznie uzbieraliśmy 415,42 kg, co dało 1062 zł. Pieniądze przekażemy fundacji Redemptoris Missio w ramach akcji "Puszka dla Maluszka". Wolontariusze solidnie oraz uczciwie ważyli, nosili i zapakowywali worki. Puszki do punktu skupu odwiózł Pan Wojciech Nowaczyk, któremu SU bardzo dziękuje. Starszym uczniom stawiamy za wzór młodszych!!!
Wyniki są następujące:

Ia

35,08 kg

III MIEJSCE

IIa

53,32 kg

II MIEJSCE

IIb

24,94 kg

 

IIIa

76,64 kg

I MIEJSCE

IVa

25,30 kg

III MIEJSCE

IVb

37,30 kg

I MIEJSCE

IVc

12,46 kg

 

Va

12,06 kg

 

Vb

10,58 kg

 

Vc

19,22 kg

 

VIa

15,78 kg

 

VIb

29,24 kg

II MIEJSCE

VIIa

3,820 kg

 

VIIb

13,06 kg

II MIEJSCE

VIIIa

20,56 kg

I MIEJSCE

VIIIb

1,68 kg

 

IIIga

12,48 kg

III MIEJSCE

IIIgb

11,90 kg

 

IIIgc

0 kg

 

RAZEM

415,42 kg

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1791