TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ramach Tygodnia Języka Angielskiego starsi uczniowie naszej Szkoły mieli nie tylko możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z języka angielskiego, ale także poznali bliżej kulturę Stanów Zjednoczonych.  Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych, odpowiadając każdego dnia na pytania dotyczące geografii, tradycji, zabytków, atrakcji turystycznych i sławnych osób. We wtorek uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego. W czwartek zaś odbył się quiz językowy, w którym uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas przygotowali także plakaty tematyczne, które powieszone zostały na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu każdy mógł poszerzyć znajomość słownictwa z takich dziedzin jak dom, przyroda czy mass media. O tym jak ważna jest praktyczna znajomość języka obcego przekonali się uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami z Centrum Aktywności Twórczej. Studenci z Hiszpanii, Francji i Ukrainy opowiadali o swoich krajach, języku i najciekawszych tradycjach, oczywiście po angielsku. To jeszcze nie koniec atrakcji. Chętni uczniowie klas 4-6 mogą wziąć udział w konkursie tematycznym English Challenge, który odbędzie się w środę 21 listopada.  

 
TENISISTKI STOŁOWE W AKCJI

15 listopada w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasza Szkołę reprezentowały Maria Owsianna, Marta Durkowska i Zuzanna Grzesińska. Dziewczęta po bardzo zaciętym i dramatycznym ćwierćfinale uległy zespołowi z Czempinia 3:2 i ostatecznie zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 5-8. 

 
DLA POLSKI W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Stulecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa data. Szkolna społeczność do godnego i radosnego jej uczczenia przygotowywała się od dawna – od jesieni ubiegłego roku. Projekt „Niepodległość” jest nadal realizowany, jego uroczyste podsumowanie nastąpi w setną rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
9 listopada w naszej Szkole dużo się działo. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy na szkolnym boisku hymn państwowy, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję. W niebo uczniowie wypuścili dwieście biało-czerwonych balonów. Sto symbolizowało przeszłość, którą w Szkole poznają i której szanowania są uczeni, a kolejne sto, to przyszłość, którą będą współtworzyć, wykorzystując zdobytą wiedzę i wpojone wartości.
Uczniowie klas VIb, VIIIa, 3ga, 3gb i 3gc, by w wyjątkowy sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości, stworzyli wyjątkowy chór. Pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego przygotowali sześć pieśni, które z dużym zaangażowaniem i pięknie zaśpiewali. W próbie generalnej uczestniczyli najstarsi przedszkolacy i uczniowie klas I-V, a starsi wzięli udział w popołudniowej uroczystości środowiskowej. Koncert, dzięki tekstom piosenek oraz przygotowanemu przez Panią Annę Poprawską komentarzowi do przeszłości i współczesności Polski, był ciekawą i skłaniającą do refleksji lekcją historii i miłości do ojczyzny. Na brawa zasłużył nie tylko chór, ale również przedszkolak – Jan Trawiński, który solo zaśpiewał piosenkę o tym, czym jest niepodległość. Uroczystość środowiskową, w której udział wzięli zaproszeni goście: włodarze Gminy, byli i nowo wybrani radni, członkowie lokalnych organizacji i stowarzyszeń, swymi występami uświetniły również dwa kąkolewskie chóry: „Wrzos” i „Senior”. O konieczności radosnego świętowania i niezapominania o poświęceniu przodków w swoim wystąpieniu mówiła Dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alina Żalik. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Panie Eliza Kosmalska, Ewa Łapawa i Donata Szymańska przygotowały okolicznościowe wystawy i wymowną dekorację sceny. Uroczystość prowadziła Pani Martyna Sowińska.
Niezwykłą pamiątką uroczystego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest i będzie przez długie lata okolicznościowa tablica, która z inicjatywy Dyrekcji zawisła przy głównym wejściu do Szkoły. 9 listopada została uroczyście odsłonięta przez Panią Dyrektor Alinę Żalik, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Annę Szyrmer, Pana Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – Stanisława Glapiaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Osiecznej – Pana Romana Lewickiego, a poświęcona przez Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę.
Dopełnieniem oficjalnej, uroczystej części było nieoficjalne spotkanie uczestników uroczystości, podczas którego częstowano okolicznościowym, niepodległościowym tortem.


 
ENGLISH DAY IN OUR SCHOOL

Od 12 listopada obchodzimy w naszej Szkole Tydzień Języka Angielskiego. Realizowanych jest szereg działań. Odbył się I etap Olimpiady Języka Angielskiego „Funny English”, a na miłośników języka angielskiego czekają dodatkowe zadania, których rozwiązania można składać do odpowiednich skrzynek w holu. 15 listopada klasy I-III Szkoły Podstawowej zaprezentowały się w patio, śpiewając po angielsku przygotowane piosenki: „Yellow duck Iam calling you”, „Alphabet”, „Every Day I eat some bananas” i „ I can swim”. Został przeprowadzony quiz, podczas którego trzyosobowe zespoły- reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania tematyczne. Celem spotkania było uatrakcyjnienie nauki języka angielskiego oraz zwiększenie motywacji uczniów do zgłębiania jego znajomości. Bardzo ważna była znajomość słownictwa i zwrotów dotyczących liczebników, kolorów, alfabetu, przedmiotów szkolnych, wyposażenia klasy, literowania słów, dolegliwości, udzielania rad, wydawania poleceń, a wszystko po to, by uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne. Program przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego - Panią Agnieszkę Andrzejewską-Śmiejczak był bardzo bogaty i dostosowany do możliwości dzieci, a co najważniejsze, angażował całe klasy. Pani A.Śmiejczak w przeprowadzeniu quizu pomogła Megan Merta z klasy IVb.
W tym dniu cała Szkoła żyła językiem angielskim, który przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym, a stał się okazją do ciekawej i dobrej zabawy. 

 
DZIEŃ SŁODZIAKA W KLASACH I-III

14 listopada w klasach I-III pod patronatem Klubu Wiewiórka obchodzono Dzień Słodziaka. Gang Słodziaków bawi i uczy - tych mniejszych i trochę starszych. Bóbr Borys, ryś Rysio, sowa Zosia, zając Zuzia, jeż Jerzyk i lis Lucek zapraszają na leśną polanę pod starym drzewem. Dzieci bardzo chętnie przyniosły do Szkoły swoje ulubione maskotki oraz książki pt.,,Gang Słodziaków”. Podczas drugiego śniadania uczniowie zjedli swoje ulubione owoce. Po smacznym posiłku w każdej klasie czytano o przygodach ulubieńców z leśnej polany. Radości nie było końca. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1763