WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA DAMIANA BRYLA

23 września gościliśmy w Szkole Księdza Biskupa Damiana Bryla, który przybył do Kąkolewa w związku z wizytacją parafii. Wyjątkowego gościa i towarzyszącego mu Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę serdecznie powitała Pani Dyrektor Alina Żalik, radość z wizyty wyrazili też przedstawiciele uczniów: Amelia Wieczorek, Angelika Chwastyniak, Lena Kaczmarek i Adam Nowacki. Spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów: członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych wystawili scenki z życia Matki Boskiej, a wokaliści: Alan Biderman, Anna Katarzyńska, Angelika Chwastyniak i Lena Kaczmarek zaśpiewali kilka piosenek religijnych. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Gość miał okazję obejrzeć Szkołę i wystawę prac plastycznych - portretów Matki Boskiej stworzonych na konkurs „Z Maryją w nowe czasy”.
Zwracając się do uczniów, Ksiądz Biskup apelował, by doceniali warunki, w jakich się uczą. Podkreślił, że Szkoła jest wyjątkowa, piękna, czysta, przestronna. Prosił dzieci i  młodzież, by doceniali pracę zatroskanych o ich rozwój nauczycieli. Uświadomił uczniom, że wszystko jest w ich rękach, wystarczy chcieć pracować, by się rozwijać i stawać lepszym. Zwracając się do nauczycieli, apelował, by nie tylko przekazywali wiedzę, ale również wychowywali w duchu odwiecznych wartości i pomagali uczniom odróżniać dobro od zła.
Po spotkaniu z uczniami Ksiądz Biskup rozmawiał podczas nieoficjalnego spotkania z Dyrekcją, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Anną Szyrmer i Paniami katechetkami.
Przygotowaniem wizyty Księdza Biskupa zajęły się Panie Dyrektor Alina Żalik i Cecylia Glapiak, Panie katechetki – Sylwia Walenciak i Katarzyna Teodorczyk, nauczyciel muzyki -  Pan Dominik Nowacki oraz Pani Justyna Katarzyńska.

 
TEATR PIASKU - ZAPROSZENIE

Szanowni Rodzice! Drodzy Dziadkowie naszych uczniów!
15 listopada 2019 r. w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie zaprezentowany zostanie spektakl na motywach ponadczasowej lektury „Mały Książę”. Spektakl o tyle interesujący,  wręcz niesamowity, bo w wykonaniu Tatiany Galitsyny, która maluje piaskiem! Niezwykły talent artystki można było podziwiać w programie „Mam Talent”.
Bilety można zakupić przez stronę internetową www.teatrpiaskuleszno.
Przewidziano dwa spektakle: o 16.30 i 18.30.
Bardzo zachęcamy Państwa, Rodziców lub dziadków naszych uczniów, aby zabrali swe pociechy i wspólnie spędzili niezwykłe popołudnie z Teatrem Piasku.

 
"ŚWIATOWID - PANORAMA ŚWIATA"

20 września o 11.00 na szkolnej scenie pojawił się dobrze uczniom znany Pan Stanisław Sielicki. Jego edukacyjno-rekreacyjny program, bawiąc, uczył. Nie tylko przekazywał wiedzę o początkach państwowości, o tworzeniu odrębności plemiennej, państwowej czy międzypaństwowej, o podboju Kosmosu, o ludziach, którzy złotymi literami zapisali się w historii świata, ale też uczył zdrowej, sportowej rywalizacji, umiejętności współdziałania, dzielenia się z innymi i podkreślał konieczność zachowania spokoju w różnych sytuacjach. Niezwykle cenne było skłonienie uczniów do refleksji, że choć człowiek podbija Kosmos i dokonuje naprawdę wielkich rzeczy, to siły natury w jednej chwili mogą  zniszczyć dorobek ludzkości.
Uczniowie dobrze się bawili, było głośno i radośnie. Pana Sielickiego nagrodzili brawami. Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętali przekaz płynący z programu „Światowid – panorama świata”. 

 
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

20 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie pod czujną opieką nauczycieli wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli w wyznaczone miejsca, aby je uporządkować. Mieszkańcy okolicznych miejscowości bardzo dbają o swoje posesje, w pobliżu domów nie trzeba było sprzątać. Niestety pobocza i rowy między miejscowościami, skraj lasu czy ustronne zakątki wsi były pełne śmieci. Gdyby ludzie pamiętali, że jedynym miejscem, w którym powinny się znaleźć odpadki, puszki, butelki, papiery czy folie, są specjalne pojemniki, akcja byłaby niepotrzebna. Miejmy nadzieję, że sprzątający okolicę młodzi ludzie pomyślą, nim wyrzucą cokolwiek poza kosz!
Warto też przy okazji zaapelować o bycie świadomymi konsumentami, foliowym torbom i opakowaniom czy plastikowym butelkom należy powiedzieć stanowcze NIE! Im prędzej, tym lepiej dla naszej planety i zdrowia jej mieszkańców!

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek 19 września pierwszoklasistów odwiedził policjant z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej Pan Karol Jędrysiak, który przeprowadził pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w drodze do i ze Szkoły. Zwracał szczególną uwagę dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypomniał zasady przechodzenia przez ulicę, poruszania się po chodnikach i poboczach. Uczulał na noszenie odblasków. Mówił o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w autach i jazdy na specjalnych podkładkach. Poruszył też kwestię zachowania się podczas kontaktów z obcymi. Dzieci zadawały dużo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Mali uczestnicy ruchu drogowego otrzymali w prezencie odblaski, kolorowe smycze i mapki tras rowerowych. Pan policjant zapowiedział też kolejne spotkanie, które odbędzie się przed feriami zimowymi.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1940