PIERWSZOKLASIŚCI KULINARNIE

W piątek 15 marca pierwszoklasiści przygotowywali pyszne i wesołe kanapki. Zanim rozpoczęli, przypomnieli zasady bezpiecznej pracy z nożem, przygotowali produkty i potrzebne przybory, umyli ręce. Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością smarowali, kroili, wycinali kształty, ozdabiali, tworząc na chlebie smaczne obrazy. Pyszne, samodzielnie przygotowane kanapki z dużym apetytem zjedli na śniadanie.

 
POJADĄ ZNÓW DO LĄDU.

22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7. i 8. z terenu całej Wielkopolski.

Do I etapu – pisemnego przystąpiło 59 uczniów. Uczestnicy konkursu na rozwiązanie 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym mieli 45 minut. Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Naszą Szkołę reprezentowali w tym roku Małgorzata Biernacik, Ewa Nowaczyk i Łukasz Szyrmer. Do finału przeszli Małgosia i Łukasz, którzy pojadą na dalsze zmagania z opiekunem, Panią E. Kosmalską.

Drugi etap konkursu ma charakter ustny. Zadaniem uczestników będzie prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.


 

 
 
FINAŁ WOJEWÓDZKI W WARCABACH KLASYCZNYCH

8 marca we Wolsztynie odbył się Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Dzieci oraz Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Warcabach Klasycznych. W zawodach udział wzięło 190 uczestników. Martyna Bortlisz zdobyła wysokie  6. miejsce, a Wiktoria Gawron była na 10. pozycji. Reprezentantki klasy VIb reprezentowały Szkołę w Igrzyskach Dzieci. Starszą grupę reprezentowali chłopcy: Mateusz Matysiak zajął 6. miejsce, Mateusz Klabiński – 10. miejsce, a Łukasz Szyrmer – 49. miejsce.

 
CO NADAJE SMAK POTRAWOM?

Uczniowie klasy III a 6 marca wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Co nadaje smak potrawom?”. Tego dnia w sali unosił się zapach aromatycznych przypraw, które przyniosły dzieci. Poznawały je różnymi zmysłami. Było to wspaniałe doświadczenie. Uczniowie dowiedzieli się, że przyprawy korzystnie wpływają na smak potraw, poprawiają ich kolor, a przede wszystkim posiadają właściwości prozdrowotne. Następnie zamienili się w małych kucharzy i wykonali zdrowe, bo zawierające sporo witamin, desery owocowo – twarożkowe z dodatkiem wanilii, cynamonu czy kakao. Wyglądały apetycznie i jeszcze lepiej smakowały. 

 
TURNIEJE PIŁKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA GMINY OSIECZNA

Luty upłynął pod znakiem piłkarskich zmagań o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna.
Sportową rywalizację 10 lutego rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Zwyciężyła Va, srebro wywalczyła VIa, a brąz VIb, tytuł króla strzelców przypadł w udziale Maciejowi Masztalerzowi.
16 lutego mecze rozgrywali uczniowie najmłodsi. Najlepsza okazała się drużyna IIb, drugie miejsce wywalczyła IIa, a trzecie IIIa. Najwięcej bramek strzelił Mateusz Michałowicz.
24 lutego na parkiecie podczas II Memoriału im. Ireneusza Mikołajczaka rywalizowały w zespołach międzyklasowych dziewczęta z klas od VI po 3.Gimnazjum. Trzy drużyny uzyskały po tyle samo punktów, zatem o miejscach na podium zdecydowała liczba bramek. Królową strzelców została Agnieszka Muszyńska.

3 marca podczas XXIII Memorału im. Darka Borowczyka walczyły klasy VII, VIII i 3. Gimnazjum, w tym dodatkowo dwie drużyny gimnazjalistów z Osiecznej. Złoto wywalczyła klasa 3gb z Osiecznej, srebro VIIIb, a brąz 3gc. Najwięcej goli strzelił Kacper Maćkowiak.

Wszyscy uczestnicy Turniejów o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna otrzymali koszulki i medale, każda drużyna wzbogaciła się też o piłkę, królów strzelców i zwycięskie zespoły uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna, Panie Dyrektor, Pan Sekretarz Gminy Osieczna i Sędzia zawodów, a podczas memoriałów również bliscy I.Mikołajczaka i D.Borowczyka.
Zawodnikom kibicowali rodzice, wychowawcy i koleżanki oraz koledzy, a szkolna grupa wolontariatu zorganizowała kawiarenkę, do której ciasta upiekli rodzice. Serdecznie za to wsparcie dziękujemy. 

 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1791