W MOBILNYM OCEANARIUM

Chętni uczniowie dzięki mobilnemu oceanarium odbyli niezwykłą podwodną podróż. Każdy mógł zanurkować w głąb oceanu i spotkać różnych mieszkańców raf koralowych. Uczniowie dowiedzieli się wiele o tym, co to są oraz gdzie tworzą się rafy koralowe, które dziś – niestety – są poważnie zagrożone. Być może młode pokolenie znajdzie sposób na uratowanie tych organizmów. 

 
Z WIZYTĄ W TEATRZE MIEJSKIM W LESZNIE

15 listopada stu uczniów naszej Szkoły miało okazję obejrzeć w Teatrze Miejskim w Lesznie spektakl pt. „Tylko jeden dzień”. Sztuka poruszała niełatwy temat śmierci. Dzik i Lis, będąc świadkami narodzin żyjącej tylko jedną dobę Jętki Jednodniówki, postanowili odwrócić rzeczywistość i udawać, że to Lis ma przed sobą tylko jeden dzień życia. Opowiedziana historia zmuszała młodych widzów do zastanowienia, jak przeżyć życie i jak nadać mu sens. Podkreślała rolę przyjaźni, wrażliwości i empatii.
Uczniowie poddali się magii teatru i z dużym zainteresowaniem, uważnie śledzili losy Dzika, Lisa i Muszki. Zachwyciła ich gra aktorów. Dostrzegli ciepły humor opowieści, docenili muzykę, grę świateł i scenografię. Podczas lekcji zadawali wiele interesujących pytań i chętnie dzielili się wrażeniami.
Najcenniejsze jest jednak to, że zadeklarowali chęć kolejnych wizyt w  leszczyńskim Teatrze Miejskim. Na aktywnych i świadomych uczestnikach kultury nam zależy!

 
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

14 listopada o godz.17.00  uczniowie klasy Ia i Ib w obecności Dyrekcji, wychowawczyń Ewy Maśląki i Agnieszki Andrzejewskiej -Śmiejczak oraz najbliższych uczestniczyli
w uroczystości pasowania na wesoło
. Pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie. Na wstępie przedstawili krótkie  wierszyki, zatańczyli i zaśpiewali. Przez wszystkie prezentacje prowadziła ich uczennica klasy IVa Maja Weiss, która powitała gości, a następnie wcieliła się w rolę nauczycielki.
Pani Dyrektor Alina Żalik dokonała pasowania za pomocą magicznego ołówka, Panie Wicedyrektor Cecylia Glapiak i Barbara Kaczmarek-Kryś wręczyły legitymacje szkolne, a Panie Anna Szyrmer i Paulina Leciejewska - przedstawicielki Rady Rodziców wręczyły kuferki dydaktyczne. Po części oficjalnej odbyło się miłe spotkanie, które przygotowali rodzice obu klas. Dzieci zadowolone z pierwszego występu na szkolnej scenie zebrały pochwały od gości i obiecały, że postarają się sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.

 
SIÓDMOKLASIŚCI NA "STOWARZYSZENIU UMARŁYCH POETÓW"

5 listopada uczniowie klas siódmych obejrzeli spektakl, który był sceniczną adaptacją filmu pt. „Stowarzyszenie umarłych poetów” w reżyserii Petera Weira. Młodzi widzowie zgromadzili się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Na deskach teatralnych zaprezentowali się aktorzy z Krakowa. Uczniowie poznali historię młodzieńców uczęszczających do elitarnej amerykańskiej szkoły Akademii Weltona oraz ekscentrycznego nauczyciela literatury Johna Keatinga. Zmierzyli się jako odbiorcy z problemami młodzieży oraz zgłębili trudne relacje jednego z bohaterów  z rodzicami. Choć przedstawienie kończyło się tragicznie, siódmoklasiści byli zadowoleni i chętnie dyskutowali o spektaklu.

 
"OTWARTA FIRMA" - I A Z WIZYTĄ U KRAWCOWEJ

18 listopada uczniowie klasy Ia w ramach realizacji projektu „OTWARTA FIRMA”  udali się z wizytą do krawcowej Pani Aliny Sawickiej. W pracowni właścicielka opowiedziała, na czym polega jej praca i jakie wyposażenie jest niezbędne, aby mogła uszyć jakiekolwiek stroje. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jakie rodzaje profesjonalnych maszyn do szycia są w zakładzie m.in. owerlok i stębnówka. Pani Alina zademonstrowała na nich rodzaje ściegów. Ponadto pokazała cekiny na taśmach, guziki i guziczki, kolorowe nici oraz rodzaje zapięć sukienek. Pokazała na manekinie, jak powstaje dowolna kreacja i jak na papierze tworzy się jej projekt, zanim zostanie wykrojona w materiale. Pokazała swoje prace: mundur i stroje mażoretek. Następnie na uczniów czekało zadanie. Musieli przyszyć guzik na skrawku materiału. Samodzielnie nawlekali nici na igłę, a potem według wskazówek Pani krawcowej przyszywali guzik. Nie wszystkim udało się to dokładnie wykonać, lecz obiecali, że poćwiczą w domu, ponieważ Pani Sawicka obdarowała każdego dodatkowym guziczkiem. Uczniowie, wręczając dyplom, laurkę i  kwiatek, podziękowali za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę o zawodzie krawcowej. Bardzo optymistyczne jest to, że niektórzy uczniowie zdeklarowali, że chcą wykonywać ten zawód w przyszłości. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1940