JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019

7 czerwca 2019 roku uczniowie z klas I-V naszej Szkoły po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Tego dnia o godzinie 10.00 uczniowie zebrali się przed głównym wejściem do Szkoły, gdzie wśród pięknej zieleni oddali się czytaniu swej ulubionej książki. Młodsi uczniowie przebrali się za postaci z ulubionych bajek, a starsi przygotowali hasła związane z czytaniem. Cel tej akcji to zachęcenie uczniów do czytania nie tylko obowiązkowych lektur i spowodowanie, że kontakt z książką będzie kojarzył się z przyjemnością, odpoczynkiem i rozrywką. 

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

10 i 11 czerwca uczniowie klas I-VII uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-terapeutycznych. Tematyka zajęć uwzględniała różne obszary i dostosowana była do potrzeb danej grupy wiekowej. Wśród tematów realizowanych w czasie warsztatów pojawiły się: problem dokuczania i przemocy, odpowiedzialności za dokonywane wybory, odporności na presję otoczenia oraz profilaktyka zachowań medialnych, w tym cyberprzemoc. Warsztaty przeprowadzono przy współpracy z Dialog Centrum Profilaktyki z Krakowa.

 
TANECZNY PORANEK Z KLUBEM MŁODEGO MUZYKA

11 czerwca uczniowie klas I-IV po raz ostatni wzięli udział w spotkaniu w ramach Klubu Młodego Muzyka. Było wakacyjnie, bo goście zaprosili publiczność w podróż do Ameryki Łacińskiej. Było tanecznie i radośnie, bo uczniowie dowiedzieli się, jak bawią się Meksykanie, Brazylijczycy i Wenezuelczycy. Wszyscy spróbowali zatańczyć sambę

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W DWÓCH OGNIACH KLAS I - III SP

11 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkoły dla klas I – III w Dwa Ognie. Wybrane osoby z poszczególnych klas zostały podzielone na trzy zespoły:  Zielonych, Niebieskich i Czerwonych. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”, a o zwycięstwie decydowały liczba zbić oraz wygrane mecze. Najskuteczniej i najcelniej rzucali zawodnicy z drużyny Zielonych – zdobyli więc pierwsze miejsce i złote medale. Drugą lokatę wywalczyli Niebiescy, a trzecie miejsce i brązowe medale przypadły w udziale Czerwonym. Każda drużyna oprócz medali otrzymała również pamiątkowy dyplom.

 
OBIETNICA ZWINNYCH WIEWIÓREK

W poniedziałek 10 czerwca dwadzieścioro zuchów w obecności Dyrekcji Zespołu Szkół, Rodziców, Rodzeństwa, Koleżanek i Kolegów złożyło Obietnicę zuchową i stało się pełnoprawnymi członkami ZHP. Adepci musieli wykonać zadania umieszczone na sześciu stacjach, aby udowodnić, że dobrze są im znane Prawa Zucha. Były dobieranki obrazkowo – wyrazowe, wyparzanie języka, próba odwagi związana ze zjedzeniem zebranego o poranku „ślimaka”, kalambury, wypisywanie wad oraz wspólne pląsy. Wiewiórki dobrze się spisały i po złożonej obietnicy z rąk Pań Dyrektor otrzymały legitymację, znaczek zucha, chustę i pierścień oraz w prezencie talon na zakup potrzebnych na zbiórki materiałów. Z tej okazji także Pan Burmistrz przekazał zuchom piękne upominki. Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1865