"ŚWIATOWID - PANORAMA ŚWIATA"

20 września o 11.00 na szkolnej scenie pojawił się dobrze uczniom znany Pan Stanisław Sielicki. Jego edukacyjno-rekreacyjny program, bawiąc, uczył. Nie tylko przekazywał wiedzę o początkach państwowości, o tworzeniu odrębności plemiennej, państwowej czy międzypaństwowej, o podboju Kosmosu, o ludziach, którzy złotymi literami zapisali się w historii świata, ale też uczył zdrowej, sportowej rywalizacji, umiejętności współdziałania, dzielenia się z innymi i podkreślał konieczność zachowania spokoju w różnych sytuacjach. Niezwykle cenne było skłonienie uczniów do refleksji, że choć człowiek podbija Kosmos i dokonuje naprawdę wielkich rzeczy, to siły natury w jednej chwili mogą  zniszczyć dorobek ludzkości.
Uczniowie dobrze się bawili, było głośno i radośnie. Pana Sielickiego nagrodzili brawami. Mamy nadzieję, że widzowie zapamiętali przekaz płynący z programu „Światowid – panorama świata”. 

 
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

20 września przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie pod czujną opieką nauczycieli wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli w wyznaczone miejsca, aby je uporządkować. Mieszkańcy okolicznych miejscowości bardzo dbają o swoje posesje, w pobliżu domów nie trzeba było sprzątać. Niestety pobocza i rowy między miejscowościami, skraj lasu czy ustronne zakątki wsi były pełne śmieci. Gdyby ludzie pamiętali, że jedynym miejscem, w którym powinny się znaleźć odpadki, puszki, butelki, papiery czy folie, są specjalne pojemniki, akcja byłaby niepotrzebna. Miejmy nadzieję, że sprzątający okolicę młodzi ludzie pomyślą, nim wyrzucą cokolwiek poza kosz!
Warto też przy okazji zaapelować o bycie świadomymi konsumentami, foliowym torbom i opakowaniom czy plastikowym butelkom należy powiedzieć stanowcze NIE! Im prędzej, tym lepiej dla naszej planety i zdrowia jej mieszkańców!

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek 19 września pierwszoklasistów odwiedził policjant z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej Pan Karol Jędrysiak, który przeprowadził pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w drodze do i ze Szkoły. Zwracał szczególną uwagę dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypomniał zasady przechodzenia przez ulicę, poruszania się po chodnikach i poboczach. Uczulał na noszenie odblasków. Mówił o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w autach i jazdy na specjalnych podkładkach. Poruszył też kwestię zachowania się podczas kontaktów z obcymi. Dzieci zadawały dużo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Mali uczestnicy ruchu drogowego otrzymali w prezencie odblaski, kolorowe smycze i mapki tras rowerowych. Pan policjant zapowiedział też kolejne spotkanie, które odbędzie się przed feriami zimowymi.

 
KLASA I B NA SKRZYŻOWANIU

W czwartkowy poranek 19 września uczniowie klasy I b z wychowawczynią Panią Ewą Maśląką oraz Paniami Natalią Trawińską i Żaklin Kucharską udali się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Obserwowali poruszające się pojazdy, rowerzystów i pieszych. Zwracali uwagę na sposób rozmieszczenia znaków drogowych i starali się wytłumaczyć ich znaczenie. Następnie przeszli po „zebrze” na drugą stronę ulicy, stosując zasady, o których przypomina im poznany wcześniej wierszyk. Najważniejszym punktem wycieczki było przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu z ruchliwą drogą główną. Pierwszoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze z tym trudnym zadaniem. Podczas spaceru po Kąkolewie spotykali się z dużą życzliwością kierowców, ale wiedzą, że muszą mieć ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo przejęci i pełni wrażeń wrócili ze swojej pierwszej wycieczki do Szkoły. 

 
BOHATEJROS Z MEKSYKU

We wtorkowy poranek 17 września uczniowie klas I-IV w ramach spotkań Klubu Małego Muzyka wybrali się do Meksyku. Podróżowali „palcem po mapie”, która znajdowała się na planszy ogromnej gry. W trakcie rozgrywki wykonywali szereg zadań, które przybliżyły im kulturę, muzykę, instrumenty i tańce Meksyku. Rozbijali kolorową piniatę, dobierali sombrero dla mariachi, poznali m. in. marakasy, których pierwowzorem była tykwa, wysłuchali pięknych utworów, z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tańcu kaktusów. Dzięki muzyce dzieci bardzo miło i radośnie spędziły wtorkowy poranek.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 55 z 1774