Zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące w Zespole Szkół w Kąkolewie od 25 maja 2020 roku

Zasady bezpieczeństwa wynikające z procedur obowiązujące Nauczycieli i uczniów klas ósmych

 1. Do Szkoły przychodzą tylko Nauczyciele i uczniowie zdrowi, niekichający, niekasłający, bez podwyższonej temperatury.
 2. Uczniowie i Nauczyciele przychodzą do Szkoły w maseczkach; mogą je zdjąć po zajęciu miejsca w sali.
 3. Przy drzwiach wejściowych do Szkoły (wejście od strony sali gimnastycznej) uczniowie i Nauczyciele dezynfekują dłonie.
 4. Każdy uczeń cały czas pobytu w Szkole pracuje przy tym samym stoliku, nie zmienia miejsca. Między salami przemieszczają się Nauczyciele.
 5. Sale, w których odbywają się konsultacje, przygotowane są zgodnie z wytycznymi GIS.
 6. Uczeń korzysta tylko z osobistych przyborów szkolnych.

 

Konsultacje odbywać się będą od  25 maja do 12 czerwca br.

 

KLASA

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINA

GRUPA

PRZEDMIOT

SALA

NAUCZYCIEL

 

 

VIIIa

środa

12.15

    1

matematyka

22

Ł.Kretschmer

środa

12.15

2

j.polski

32

A.Poprawska

środa

ok. 13.05

1

j.polski

22

A.Poprawska

środa

ok. 13.05

2

matematyka

32

Ł.Kretschmer

piątek

11.15

1

j.angielski

37

J.Jagielska

piątek

12.30

2

j.angielski

34

J.Jagielska

 

 

VIIIb

piątek

11.15

1

matematyka

22

Ł.Kretschmer

piątek

11.15

2

j.polski

33

M.Sowińska

piątek

12.05

1

j.polski

22

M.Sowińska

piątek

12.05

2

matematyka

33

Ł.Kretschmer

środa

11.15

1

j.angielski

37

A.Rosadzińska

środa

12.30

2

j.angielski

34

A.Rosadzińska

 

Zasady bezpieczeństwa wynikające z procedur obowiązujące Nauczycieli i uczniów klas I - VII

 

 1. Od 1 czerwca 2020 roku Nauczyciele i uczniowie maja możliwość przeprowadzania konsultacji na terenie Szkoły. Uczestniczyć w nich mogą tylko osoby zdrowe.
 2. Nauczycieli i uczniów obowiązują procedury bezpieczeństwa sanitarnego zalecane przez GIS (m.in. maseczki, dezynfekcja dłoni przy wejściu do budynku od strony sali gimnastycznej, bezpieczna odległość społeczna).
 3. Uczeń może uczestniczyć w konsultacjach po pisemnej informacji przekazanej poprzez dziennik elektroniczny Nauczycielowi przedmiotu przez Rodzica.
 4. Termin spotkania proponuje Nauczyciel przedmiotu, zatwierdza Dyrektor Zespołu Szkół.
 5. Szkoła zapewnia wymogi sanitarne zalecane przez GIS dotyczące m.in. liczby uczniów mogących przebywać w danej sali lekcyjnej, dezynfekcji w sali.
 6. Konsultacje odbywają się w salach wyznaczonych przez Dyrektora ZS.
 7. Cały czas trwa kształcenie na odległość, czyli i Rodzice, i uczniowie mają możliwość konsultowania się z Nauczycielami w trybie online.

 

Zasady bezpiecznego korzystania z biblioteki szkolnej

 

 1. Biblioteka szkolna czynna jest od 25 maja 2020 roku:

a) we wtorki w godz. 1300 – 1500,

b) w piątki w godz. 1100 – 1300.

 1. Aby skorzystać z biblioteki, należy wejść do Szkoły wejściem od strony sali gimnastycznej.
 2. Obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego: noszenie maseczki, dezynfekcja rąk przy wejściu, zachowanie bezpiecznej odległości społecznej.
   
 
INFORMACJA BURMISTRZA GMINY OSIECZNA
 
 
INFORMACJA OD PANI BIBLIOTEKARKI
Drodzy Uczniowie!
W tej nietypowej sytuacji, kiedy nadal  spędzamy czas w domach, zastanówcie się, co dla Was oznacza czytanie książek? 
Książka przez swoją wyjątkowość wzmacnia więzy między ludźmi, poszerza horyzonty, uczy kreatywności, "zabija" nudę. Czytając, otwieramy się na innych ludzi i podróżujemy dzięki wyobraźni. Warto wtedy sięgnąć po książki (w wydaniu papierowym lub w formie elektronicznej: e-booki, audiobooki) i znaleźć się w zaczarowanym świecie słów. 
Najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom polecam książki wspierające naukę czytania, przygotowane przez Edukacyjny Egmont: "Czytam sobie" (poziom 1, 2, 3). Szczegółowe informacje: teksty każdej książeczki oraz materiały do pobrania i wykorzystania do zabawy z książką można znaleźć na stronie internetowej czytamsobie.pl.
Dzisiaj chcę Wam również  przekazać informacje o dwóch ważnych, nie tylko dla świata literatury, wydarzeniach, które mają miejsce w kwietniu.
1. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez IBBY -Międzynarodową Izbę do spraw Książek dla Młodych Ludzi. Każdego roku inne państwo jest gospodarzem tego Święta. W tym roku wiadomość do dzieci w formie listu pt. "Głód słów" wysłała słoweńska sekcja IBBY. Polska była organizatorem Święta w 1980 roku, zaś motto: "Książka moim oknem na świat" wymyślił Wojciech Żukrowski.
2. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji  czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto zostało zapoczątkowane w 1926 roku w Katalonii. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci  Miguela de Cervantesa, urodzin i śmierci Wiliama Szekspira, śmierci  Garcilaso de la Vegi. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje kobiety czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1955 roku UNESCO ogłosiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W tym dniu również w Polsce czytelnicy, bibliotekarze, księgarze, wydawcy obchodzą ten dzień uroczyście, organizując spotkania z pisarzami, targi i kiermasze książek. Od 2001 roku w ramach Światowego Dnia Książki działa ogólnopolska kampania "Cała Polska Czyta Dzieciom", której celem jest zachęcanie rodziców do czytania książek dzieciom, a od 2011 roku organizowany jest Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom. 
Pozdrawiam Was serdecznie.
     Donata Szymańska

 
KONKURSY CZYTELNICZE

1. MÓJ KSIĄŻKOWY PRZYJACIEL - konkurs dla uczniów z klas I-III
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, powinni wykonać pracę plastyczną (dowolna technika, format pracy A-4) dotyczącą ulubionego przyjaciela z książki. Po wykonaniu pracy poproście rodziców o zrobienie zdjęcia Waszej pracy i wysłanie na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
2. PRZECZYTAJ MNIE - II edycja szkolnego konkursu na sleeveface w bibliotece szkolnej dla uczniów z klas IV-V
Uczennice, które zgłosiły się do w/w konkursu, proszę o zrobienie zdjęcia wykonanej przez siebie pracy i przesłanie na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
3. BLACKOUT POETRY, TWORZYMY POEZJĘ - konkurs dla klas VI-VII
Uczniowie, którzy mają ochotę zabawić się w tworzenie poezji, muszą ze zniszczonych książek, gazet, czasopism wybrać jedną stronę i utworzyć własny, krótki wiersz. Może to być 10-15 słów wybranych z jednej zadrukowanej strony starej książki lub artykułu z czasopisma. Następnie należy wykreślić czarnym markerem niepotrzebne wyrazy, zdania, pozostawiając te, które mogą być słowami nowego wiersza. Im mniej słów zostawicie, tym ciekawszy będzie utwór. Jeżeli np. 10 słów ułoży się w całość, z sensem, to właśnie powstał Wasz tekst, Wasz wiersz! Udział w konkursie może wziąć każdy; stronę książki lub artykuł z czasopisma oraz utworzony wiersz proszę przesłać w formie zdjęcia na adres e-mailowy: donszy@wp.pl.
Prace konkursowe należy przesłać do 20 maja 2020 roku.
Nagrodzone prace konkursowe będzie można obejrzeć na stronie internetowej Zespołu Szkół w Kąkolewie.
Serdecznie zapraszam.
 Donata Szymańska

 
INFORMACJA


Od jutra, 20.04.2020 r., wprowadzono kilka zmian tzw. poluzowań obostrzeń. Co wolno, a czego nie wolno?
1. Młodzież powyżej 13. lat może poruszać się bez opieki osoby dorosłej.
2. Dozwolone są spacery i przejażdżki rowerowe. Jednak nie mogą odbywać się w grupach. Spacerować można z osobami z najbliższego otoczenia, z którymi przebywa się w warunkach domowych i z którymi tworzy się rodzinę.
3. Zniesiony został zakaz wchodzenia do lasów i parków.
4. Wszystkich obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych, zakrywając nos i usta.
5. Nadal nie wolno korzystać z placów zabaw i boisk sportowych.
6. Szkoły i tereny przyszkolne są zamknięte.

Kochani Uczniowie!
Mam świadomość, że bardzo chcielibyście już korzystać z uroków wiosny, pogody, a popołudnia spędzać w pełni poza domem, na boiskach .... Tęsknicie za sobą. Niestety, jeszcze musicie poczekać.
Proszę, stosujcie się do zarządzeń, dbajcie o zdrowie, relaksujcie się, spacerując w granicach prawa.
Cały czas trwa kształcenie na odległość. Nauczyciele są zadowoleni z Waszej pracy i współpracy. Bardzo się cieszę, bo czas mija, a świadectwa z wyróżnieniem czekają. Mam nadzieję, że zadbacie, by było WYRÓŻNIONYCH jak najwięcej.
Jeśli ktoś z Was ma lub będzie miał problem ze sprzętem (komputer, tablet...), proszę o kontakt ze mną lub wychowawcą, użyczymy szkolny.
Pozdrawiam serdecznie.
Alina Żalik

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 55 z 1928