PROJEKT "OTWARTA FIRMA" ZREALIZOWANY

W dniach 13 – 19 listopada odbył się jubileuszowy, już dziesiąty, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Realizowany był jednocześnie w 120 krajach świata. To wielkie przedsięwzięcie miało na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, uczniów.

W projekcie wzięliśmy udział po raz drugi. W roku 2012 zwyciężyliśmy w zaproponowanym w jego ramach konkursie, a przedstawiciele naszej społeczności pojechali do Warszawy, by odebrać nagrodę.

Jako nauczyciele i wychowawcy przykładamy dużą wagę do przygotowania naszych uczniów do dalszej drogi kształcenia prowadzącej do wyboru właściwego dla nich zawodu, dlatego przystąpiliśmy do tegorocznej edycji "OTWARTEJ FIRMY". Uczestniczyli w niej wszyscy nasi uczniowie. Każda z grup wiekowych realizowała inny moduł:

- klasy I – III Poznajemy zawody w miejscu pracy,

- klasy IV – VII Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy,

- klasy gimnazjalne Pracownicy – Przedsiębiorca – Przedsiębiorstwo.

Uczniowie każdego z oddziałów odwiedzili inne miejsce pracy, poznali inny zawód. Rozmawiali z właścicielami lub osobami zatrudnionymi w odwiedzanych firmach o specyfice pracy, o wymaganiach stawianych pracownikom, o kwalifikacjach i możliwościach awansu, rozwoju. Wielu uczniów zadawało pytania, było szczerze zainteresowanych działalnością oglądanego miejsca pracy. Wszyscy, dzieci, młodzież i opiekunowie, spotkali się z życzliwym przyjęciem, kompetentną informacją, serdecznością, za które serdecznie dziękujemy.

Każda z klas przygotowała sprawozdanie z pobytu we wskazanej firmie. Są to bardzo ciekawe prace, które eksponujemy na korytarzu Szkoły.

Fotorelacje z klasowych wycieczek w ramach "OTWARTEJ FIRMY" zamieszczaliśmy na szkolnym fb.

 
 
ZMAGANIA Z ŻABKĄ I ŻABĄ

17 listopada prawie sześćdziesięcioro uczniów z klas VI i VII Szkoły Podstawowej oraz 2. i 3. Gimnazjum wzięło udział w Konkursie Złota Żabka i Złota Żaba w dziedzinie literatury i języka polskiego. Zadania – jak zwykle bardzo ciekawe i niełatwe - wymagały polonistycznej wiedzy, znajomości lektur i zasad gramatyki, a także umiejętności myślenia, kojarzenia faktów, dostrzegania gry słów i kreatywności. Szkolna komisja do kolejnego etapu zakwalifikowała Zofię Homską, Zuzannę Pietrowską i Ninę Żalik z kl. VIIa oraz Katarzynę Rosik z 2gc. Do 15 grudnia organizator potwierdzi na podstawie nadesłanych prac zakwalifikowanie dziewcząt do finału. Warto poinformować, że Złotą Żabkę przeprowadzono w 319 szkołach, a Złotą Żabę w 198. Uczennicom gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań. Wszystkich uczniów zachęcamy do mierzenia się z bardzo ciekawymi zadaniami ze Złotej Żabki i Żaby. Można je znaleźć na stronie zlotazaba.pl w zakładce ARCHIWUM.

 

 
I MEMORIAŁ IM. IRENEUSZA MIKOŁAJCZAKA

W niedzielę 26 listopada w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna, który był jednocześnie Memoriałem im. Ireneusza Mikołajczaka, rywalizowali uczniowie klas VII SP oraz 2. i 3. Gimnazjum. Siedem drużyn podzielono na dwie grupy: czerwoną i zieloną. Mecze sędziował P. Krzysztof Parzy. Mistrzami zostali reprezentanci klasy 3ga. Kolejne miejsca zajęli: 2gc, 2gb, a poza podium VII b, 2ga, VII a i 3gb. Z rąk Pana Burmistrza S.Glapiaka, Rodziny P. Ireneusza Mikołajczaka i P. Dyrektor A.Żalik wszyscy młodzi sportowcy otrzymali medale i upominki, piłki dla klasy, a najlepsi także puchary. Królem strzelców został Damian Wojtkowiak, którego nagrodzono koszulką Lecha Poznań. Turniej pozwolił dziewczętom i chłopcom aktywnie spędzić niedzielne popołudnie oraz wykazać się piłkarskimi talentami i sportowym charakterem.

 
WYGRANA W KONKURSIE NA PLAKAT

Brajan Hylla zajął I miejsce w organizowanym przez Sanepid konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „Bądźmy zdrowi”. Gratulujemy!

 
APEL NAGRODOWY

23 listopada podczas apelu nagrodowego wyróżniono 171 uczniów odnoszących sukcesy w różnych dziedzinach i angażujących się w życie Szkoły. O wszystkich konkursach, zawodach i zasługujących na docenienie przedsięwzięciach informowaliśmy w osobnych notkach. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom oraz zachęciła do dalszej aktywności, do podejmowania kolejnych wyzwań i rozwijania się na różnych płaszczyznach.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1431