TYTUŁ LAUREATA KONKURSU "OTWARTA FIRMA"

Już po raz drugi nasza Szkoła została laureatem konkursu OTWARTA FIRMA zorganizowanego w ramach X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, nad którym honorowy patronat objęło Ministerstwo Rozwoju. Projekt realizowany był jesienią 2017 roku, wyniki ogłoszono w tym roku szkolnym. Organizator konkursu, czyli Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, nagrodził nas tytułem Najaktywniejszej Szkoły. Szkole podziękowano za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi, a my dziękujemy wszystkim Rzemieślnikom i Firmom goszczącym uczniów i pokazującym im specyfikę swojej pracy. 

 
 
WYNIKI 1. ETAPU OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS I-III

13, 14 i 15 listopada odbył się 1.etap Olimpiady Języka Angielskiego klas I-III. Każdy uczeń miał za zadanie uzupełnić test językowy, który obejmował sprawdzenie kluczowych kompetencji: słuchanie, czytanie, pisanie oraz zastosowanie struktur i słownictwa. Uczniowie wysłuchali piosenek, które należało uzupełnić brakującym słownictwem. Tłumaczyli zdanie, w którym istotne było zapisanie poprawnej struktury. Ponadto dopasowywali słownictwo do ilustracji. Potrzebna była znajomość kultury Stanów Zjednoczonych  i Wielkiej Brytanii. W Olimpiadzie wzięli udział: cała klasa Ia, szesnaścioro uczniów klas drugich i siedmioro z klasy IIIa. Testy i Olimpiada zostały przygotowane przez Panią Agnieszkę Andrzejewską –Śmiejczak. W drugim etapie, który odbędzie się w lutym, zakwalifikowani uczniowie ustnie zaprezentują następujące tematy:
- klasa I - „My family”- „Moja rodzina”( imię, wiek, zainteresowania i wygląd)
- klasa II - „My favourite singer or a band”- „Mój ulubiony wokalista/wokalistka lub grupa muzyczna”
- klasa III - „My favourite place”- „Moje ulubione miejsce”.

Wyniki poszczególnych klas:

Klasa Ia

 

Klasa IIa i b   (max 21.5p)

kod ucznia     wynik

Klasa IIIa      (max 34p.)

kod  ucznia         wynik

Nicola Wojtyniak  97%

Natalia Nowak       91%

Julia Michalak       89%

Kacper Zieliński    89%

 

001                    9

002                  12

003                    9

004                  10

005                  9.5

006                  9.5

007                  12

008                    8

009                  11

010                    4

011                   9.5

012                   6.5

013                   9.5

014                   8.5

015                   9.5

016                   14

001                       20.5

002                       28.5

003                         8

004                       31.5

005                       32.5     

006                       21

007                       23.5

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

 
MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ

19 listopada 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbyła się VIII edycja Dnia Nauki MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ. Regionalny Konkurs przyrodniczy skierowany był w tym roku do uczniów gimnazjum i 8. klas szkoły podstawowej, pasjonatów biologii i chemii. Cele konkursu to między innymi uczenie wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i promowanie twórczego myślenia.
W Konkursie wzięli udział Liliana Bassa, Magdalena Jędrzychowska, Katarzyna Rosik z Gimnazjum i Nina Żalik, Franciszek Michalak i Mateusz Manel ze Szkoły Podstawowej - podopieczni Pań Danuty Bednarczyk, Marii Joachimiak i Iwony Fiebich. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi z biologii i chemii, obserwowali prezentacje prac badawczych uczennic Zespołu Szkół nr 2, brali udział w warsztatach doświadczeń i grach oraz zabawach biologiczno-chemicznych.
Magdalena Jędrzychowska została laureatką III miejsca testu wiedzy. Gratulujemy.   
 

 
TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ramach Tygodnia Języka Angielskiego starsi uczniowie naszej Szkoły mieli nie tylko możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z języka angielskiego, ale także poznali bliżej kulturę Stanów Zjednoczonych.  Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych, odpowiadając każdego dnia na pytania dotyczące geografii, tradycji, zabytków, atrakcji turystycznych i sławnych osób. We wtorek uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego. W czwartek zaś odbył się quiz językowy, w którym uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas przygotowali także plakaty tematyczne, które powieszone zostały na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu każdy mógł poszerzyć znajomość słownictwa z takich dziedzin jak dom, przyroda czy mass media. O tym jak ważna jest praktyczna znajomość języka obcego przekonali się uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami z Centrum Aktywności Twórczej. Studenci z Hiszpanii, Francji i Ukrainy opowiadali o swoich krajach, języku i najciekawszych tradycjach, oczywiście po angielsku. To jeszcze nie koniec atrakcji. Chętni uczniowie klas 4-6 mogą wziąć udział w konkursie tematycznym English Challenge, który odbędzie się w środę 21 listopada.  

 
TENISISTKI STOŁOWE W AKCJI

15 listopada w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasza Szkołę reprezentowały Maria Owsianna, Marta Durkowska i Zuzanna Grzesińska. Dziewczęta po bardzo zaciętym i dramatycznym ćwierćfinale uległy zespołowi z Czempinia 3:2 i ostatecznie zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 5-8. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1656