KULINARNA PODRÓŻ

Uczniowie klasy II b wybrali się w kulinarną podróż po Polsce. Poznali potrawy charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski. Rozmawiali na temat zdrowych posiłków, konieczności jedzenia śniadania, unikania słodyczy. W środę uczniowie przygotowali sałatki owocowe i warzywne, a w czwartek „wesołe” kanapki, które z apetytem zjedli na drugie śniadanie. 

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w naszym Zespole Szkół miało dwie odsłony: uroczystą i rekreacyjno-sportową. Okolicznościowy apel przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak. Uczniowie w zabawny sposób, z perspektywy pań sprzątaczek, pokazali szkolną rzeczywistość. Przekonywali, że nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne, z których żadna nie byłaby tym, czym jest, bez obecności tej drugiej. Nie zabrakło podziękowań, serdecznych życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz kwiatów. O oprawę muzyczną apelu zadbał Pan Dominik Nowacki, tańczących sambę przygotowała Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak, a dekorację wykonała Pani Eliza Kosmalska.
Pani Dyrektor Alina Żalik całej szkolnej społeczności dziękowała za pracę i współpracę, za ich wysoką jakość, za zaangażowanie i kreatywność. Nagrodziła wyróżniających się pracowników Zespołu Szkół i poinformowała, że nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna Stanisława Glapiaka otrzymały Panie Iwona Fiebich, Cecylia Glapiak i Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękowania za trud nauczania, wychowania i dbania o dzieci oraz Szkołę złożyły również Panie przewodniczące Rady Rodziców Szkoły – Anna Szyrmer i Rady Rodziców Przedszkola – Paulina Leciejewska.
Część rekreacyjno-sportowa miała miejsce w sali gimnastycznej i przebiegała pod hasłem „Razem się uczymy, razem się bawimy”. Tam uczniowie, ich rodzice i nauczyciele grali w dwa ognie, tańczyli zumbę, makarenę i labado, razem z zuchami prali dżinsy, poznali lub przypomnieli sobie zabawę „wiewiórki z dziupli i do dziupli”. Wspólna zabawa dała jej uczestnikom dużo radości. Niespodzianką dla wszystkich był ogromny, pyszny okolicznościowy tort ufundowany przez Panią dyrektor, którym raczyli się i najmłodsi, i dorośli. 

 
UCZNIOWIE W TEATRZE

We wtorek 4.10.2016 r. uczniowie z klas I – IV SP wyjechali do Leszna, aby w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej obejrzeć sztukę pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Dzieci poznały wyjątkową postać - Quasimodo, który pragnął akceptacji i przyjaźni. Nauczyły się, że nie należy oceniać człowieka po wyglądzie, że trzeba zajrzeć głębiej w jego serce i odnaleźć w nim to, co najbardziej wartościowe.

 
 
SZTAFETA W FINALE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

11 października mistrzynie powiatu leszczyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych (8x800 m), czyli Amelia Wieczorek, Alicja Bączyk, Ewa Nowaczyk, Agnieszka Muszyńska, Paulina Błocian, Amelia Wiler, Mirella Motuzna, Zofia Kowalska oraz zawodniczki rezerwowe: Alicja Szyrmer, Wiktoria Gawron i Martyna Bortlisz pojechały pod opieką Pani Magdaleny Kasprzyk do Poznania na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Reprezentantki naszej Szkoły w rywalizacji z drużynami z ponad 40 szkół wywalczyły 11. miejsce. Po raz pierwszy sztafeta dziewcząt zakończyła udział w etapie finałowym na tak wysokim miejscu. Serdecznie gratulujemy!

 
TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY OSIECZNA  - ODSŁONA DRUGA

8 października w Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna rywalizowały ośmioosobowe drużyny z klas IV-VI SP. Przed rozpoczęciem zawodów kapitanowie wylosowali koszulki w różnych kolorach z logo Gminy Osieczna, w których występowali. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Alina Żalik, życząc wszystkim udanej zabawy i dobrej sportowej rywalizacji.
Wyniki: I miejsce – klasa VI b, II miejsce – klasa V a, III miejsce – klasa VI a,  IV miejsce – klasa IV a, V miejsce – klasa V b, VI miejsce – klasa IV b. Królem strzelców został
zdobywając 8 bramek, Kacper Kaczmarek.

Dla zawodników oraz kibiców zorganizowano zdrowy poczęstunek: owoce, napoje oraz domowe ciasto. Wszyscy uczestnicy z rąk Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka otrzymali medale, koszulki sportowe oraz statywy do selfie.

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1570