MITOLOGICZNA LEKCJA HISTORII
Klasy IV a i IV b pod kierunkiem nauczyciela historii P. Ewy Łapawy przygotowały lekcję, która przebiegała inaczej niż zwykle. Uczniowie wcześniej w domu przygotowali piękne stroje greckich bogów. Każdy wcielił się w inną postać. Byli Zeus, Hera, Atena, Ares, Posejdon, Hades, Hermes, Hefajstos, Afrodyta i Apollo. Nauczyciel przedstawił podstawowe cechy religii starożytnych Greków, tłumacząc terminy politeizm i mit. Wyjaśnił także, jaką funkcję pełniły mity w życiu mieszkańców Hellady oraz czym był atrybut. Następnie każdy uczeń prezentował przygotowanego przez siebie boga, wskazując atrybut i wyjaśniając jego symboliczne znaczenie. Lekcja wszystkim bardzo się podobała, dostarczyła dużo pozytywnych wrażeń. Uczniowie stali się aktorami i w przystępny sposób opanowali wiedzę.
 
ZAPROSZENIE NA FESTYN RODZINNY
 
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W środę uczniowie klas I – III wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania. Rywalizowali na poziomie grup wiekowych. Prezentowali przygotowane wcześniej fragmenty literatury dziecięcej. Wszyscy uczestnicy starali się zwracać uwagę na poprawność, płynność oraz właściwą interpretację tekstu. Komisja konkursowa, którą tworzyły Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak i Pani Anna Poprawska, miała bardzo trudne zadanie związane z wyłonieniem laureatów. Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki.

Kategoria: klasy pierwsze
I miejsce – Lena Sikora klasa I c
II miejsce – Megan Merta klasa I b
III miejsce – Lena Sobczak klasa I a
Wyróżnienia: Nicola Picz klasa I c i Stanisław Rzepecki klasa I b

Kategoria: klasy drugie
I miejsce – Szymon Michałowicz klasa II b
II miejsce – Nikodem Picz klasa II a
III miejsce – Aleksander Kraśner klasa II a
Wyróżnienia: Magda Tulewicz klasa II b, Raul Merta klasa II b, Zuzanna Surowiec klasa II c i Julia Juśkiewicz klasa II c

Kategoria: klasy trzecie
I miejsce – Szymon Nowacki III b
II miejsce – Angelika Chwastyniak klasa III a, Angelika Cicha klasa III a, Lena Kaczmarek klasa III a
III miejsce – Anna Katarzyńska klasa III b.
Przewodnicząca komisji Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak złożyła gratulacje wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Sława Pietrowicz.

 
FINAŁOWE PRZESŁUCHANIA "MUZOLA"

28 maja w Centrum Kultury w Śmiglu odbyły się przesłuchania finałowe VII Ogólno-polskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „MUZOL”. Do finału Festiwalu zakwalifikowało się 61 wykonawców z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentowała Anna Katarzyńska, która przepięknie zaśpiewała piosenkę pt. ,,Bal Arlekina”. Młoda wokalistka z Kąkolewa otrzymała nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika Festiwalu, ufundowaną przez Posła na Sejm RP Wojciecha Ziemniaka. Pięknie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Do konkursu Anię przygotował Pan Dominik Nowacki.

 
PODSUMOWANIE CAŁOROCZNYCH PROJEKTÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nadszedł czas na podsumowanie zmagań uczniów w wieloetapowych projektach językowych. W ramach projektu realizowanego na łamach gazety szkolnej  „DO-NOS” pt. ,,Towns and cities in the United Kingdom. Miasta Wielkiej Brytanii” I miejsce zajęła Weronika Mikołajczak z VIb, II miejsce zajął Mateusz Klabiński z VIc, trzeciego miejsca nie przyznano.

W Konkursie Leksykalno-Gramatycznym z Języka Angielskiego udział brali chętni uczniowie z klas piątych i szóstych. W rywalizacji klas piątych I miejsce zajął Mateusz Matysiak z Va, II miejsce Kacper Gidaszewski z Va i III miejsce Małgorzata Biernacik z Va, w zmaganiach klas szóstych I miejsce zajęła Małgorzata Malarczyk z VIb, II miejsce Weronika Mikołajczak z VIb i III miejsce Bogumiła Krysztofiak z VIb. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1514