Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801287

Śnieg

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FIZYCZNYM

Miło nam poinformować, że Mateusz Bieniek z klasy 3ga i Szymon Jędrzychowski z klasy 3gb zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Swoją przygodę z fizyką rozpoczęli w klasie drugiej, wtedy zdobyli doświadczenie i wiedzę, które zaprocentowały w następnym roku szkolnym. Jednak ich wyjątkowe zdolności i łatwość przyswajania wiedzy z fizyki nie wystarczyły, żeby pokonać bardzo strome schody prowadzące do celu. Nauki było coraz więcej, a sukces wymaga poświęceń. Rozwiązanie bardzo trudnego zadania dodawało im skrzydeł, wiary w siebie i motywowało do jeszcze cięższej pracy. Długie godziny spędzone na pogłębianiu wiedzy, zapisane zeszyty, nieliczony czas spędzony w Szkole z nauczycielką fizyki Panią Danutą Bednarczyk, gigantyczne zmęczenie oraz wsparcie rodziców zakończyły się upragnionym sukcesem. Mateusz i Szymon są zwolnieni z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i przyjęci do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Gratulujemy uczniom i P. Danucie Bednarczyk. 

 
KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

4 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Lesznie odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Religijnej „Idźcie i głoście”. Naszą Szkołę reprezentowali Krystian Konkiewicz z klasy 2gb oraz Szymon Jędrzychowski z klasy 3gb. Gimnazjaliści w ramach przygotowania do konkursu musieli zapoznać się z katechezami papieża Benedykta XVI o św. Piotrze, nauczaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat urzędu hierarchicznego Kościoła i kapłaństwa powszechnego oraz ewangelią wg św. Marka. W konkursie wzięło udział około 50 gimnazjalistów z 12 dekanatów, do finału przeszły trzy osoby. Szymon i Krystian zakończyli zmagania z teologią, ale zdobyta wiedza i nowe doświadczenia zapewne będą procentować w przyszłości, podobnie jak ziarno, które zostaje wysiane na żyzny grunt. “Wiedzę już macie, teraz idźcie i głoście w rodzinie, w szkole, wśród znajomych” - takie słowa na pożegnanie usłyszeli konkursowicze od P. Elżbiety Koronowskiej - metodyka nauczania religii. Doceniając wysiłek i czas poświęcony przez Szymona i Krystiana na przygotowanie do udziału w Konkursie, mamy nadzieję, że sprostają i temu zobowiązaniu.

 
II A W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE

We wtorkowy ranek 28 lutego uczniów klasy II a odwiedziła Pani Jolanta Kościarz, mama Magdy. W ramach cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” przeczytała książkę pt. „Zaczarowana zagroda”, której autorami są Alina i Czesław Centkiewiczowie. Tematyka opowiadania bardzo spodobała się dzieciom, ponieważ przez kilka ostatnich dni zgłębiały wiadomości o biegunach północnym i południowym, a akcja książki rozgrywa się właśnie na Antarktydzie. Przebywają tam polarnicy ze stacji im. Dobrowolskiego, którzy zamierzają oznakować obrączkami grupę pingwinów Adeli, aby dowiedzieć się, jaką trasę zwierzęta pokonają w trakcie polarnej zimy. W tym celu budują specjalną zagrodę dla pingwinów, ale zwinne ptaki jakimś sposobem potrafią się z niej wydostać. Stąd też tytuł książki. Zawsze pozostaje w niej tylko pingwin Elegancik. Po wysłuchaniu lektury uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące jej treści, a następnie wykonali metryczkę książki. Podziękowali też Pani Jolancie Kościarz za przybycie i piękne czytanie.

 
MOJA WIELKOPOLSKA

21 lutego br. w Poznaniu odbył się pierwszy etap IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Uczniowie (wzorem minionych lat) rozwiązywali test składający się z pytań o historię, kulturę i środowisko przyrodnicze Wielkopolski. Naszą Szkołę reprezentowali Agata Kretschmer, Natalia Mikołajczak oraz Wojciech Fischer. Wszyscy zasługują na gratulacje i podziękowania za trud włożony w przygotowanie, a szczególnie Agata i Natalia, które  zakwalifikowały się do finału. Dziewczyny pojadą do Lądu, gdzie będą musiały zaprezentować nieco inną niż do tej pory formę wycieczki po terenie Wielkopolski - grę terenową. Życzymy dobrych pomysłów i trzymamy kciuki.

Uczniom w przygotowaniu pomagały Panie Eliza Kosmalska i Teresa Rosińska.

 
 
KLASA I A EKSPERYMENTUJE

Od 20 do 23 lutego klasa Ia wykonywała balonowe eksperymenty. Najpierw dzieci naelektryzowały balon i obserwowały, jak przyciąga skrawki papieru. Nie zabrakło zabawy dotyczącej tematu blokowego, czyli „Kosmosu”, w której balon udawał rakietę. Następnie uczniowie mieli okazję zauważyć, że balon przykleja się do różnych przedmiotów. Doświadczenia tak zaciekawiły uczniów, że obejrzeli kolejne eksperymenty, wykorzystując prezentacje internetowe. Wiedzą, jak można zmienić bieg wody, jak włosy mogą „stanąć dęba” i jak to się dzieje, że balon utrzymuje szklanki. Dowiedzieli się w ten sposób o polu magnetycznym i jego właściwościach. Wszystko to zainspirowało małych chemików i fizyków do powtórzenia doświadczeń w domu z rodzicami, o czym opowiedzieli na zajęciach przyrodniczych. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1645