DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w naszym Zespole Szkół miało dwie odsłony: uroczystą i rekreacyjno-sportową. Okolicznościowy apel przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak. Uczniowie w zabawny sposób, z perspektywy pań sprzątaczek, pokazali szkolną rzeczywistość. Przekonywali, że nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne, z których żadna nie byłaby tym, czym jest, bez obecności tej drugiej. Nie zabrakło podziękowań, serdecznych życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz kwiatów. O oprawę muzyczną apelu zadbał Pan Dominik Nowacki, tańczących sambę przygotowała Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak, a dekorację wykonała Pani Eliza Kosmalska.
Pani Dyrektor Alina Żalik całej szkolnej społeczności dziękowała za pracę i współpracę, za ich wysoką jakość, za zaangażowanie i kreatywność. Nagrodziła wyróżniających się pracowników Zespołu Szkół i poinformowała, że nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna Stanisława Glapiaka otrzymały Panie Iwona Fiebich, Cecylia Glapiak i Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękowania za trud nauczania, wychowania i dbania o dzieci oraz Szkołę złożyły również Panie przewodniczące Rady Rodziców Szkoły – Anna Szyrmer i Rady Rodziców Przedszkola – Paulina Leciejewska.
Część rekreacyjno-sportowa miała miejsce w sali gimnastycznej i przebiegała pod hasłem „Razem się uczymy, razem się bawimy”. Tam uczniowie, ich rodzice i nauczyciele grali w dwa ognie, tańczyli zumbę, makarenę i labado, razem z zuchami prali dżinsy, poznali lub przypomnieli sobie zabawę „wiewiórki z dziupli i do dziupli”. Wspólna zabawa dała jej uczestnikom dużo radości. Niespodzianką dla wszystkich był ogromny, pyszny okolicznościowy tort ufundowany przez Panią dyrektor, którym raczyli się i najmłodsi, i dorośli. 

 
UCZNIOWIE W TEATRZE

We wtorek 4.10.2016 r. uczniowie z klas I – IV SP wyjechali do Leszna, aby w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej obejrzeć sztukę pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Dzieci poznały wyjątkową postać - Quasimodo, który pragnął akceptacji i przyjaźni. Nauczyły się, że nie należy oceniać człowieka po wyglądzie, że trzeba zajrzeć głębiej w jego serce i odnaleźć w nim to, co najbardziej wartościowe.

 
 
SZTAFETA W FINALE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

11 października mistrzynie powiatu leszczyńskiego w sztafetowych biegach przełajowych (8x800 m), czyli Amelia Wieczorek, Alicja Bączyk, Ewa Nowaczyk, Agnieszka Muszyńska, Paulina Błocian, Amelia Wiler, Mirella Motuzna, Zofia Kowalska oraz zawodniczki rezerwowe: Alicja Szyrmer, Wiktoria Gawron i Martyna Bortlisz pojechały pod opieką Pani Magdaleny Kasprzyk do Poznania na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Reprezentantki naszej Szkoły w rywalizacji z drużynami z ponad 40 szkół wywalczyły 11. miejsce. Po raz pierwszy sztafeta dziewcząt zakończyła udział w etapie finałowym na tak wysokim miejscu. Serdecznie gratulujemy!

 
TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY OSIECZNA  - ODSŁONA DRUGA

8 października w Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna rywalizowały ośmioosobowe drużyny z klas IV-VI SP. Przed rozpoczęciem zawodów kapitanowie wylosowali koszulki w różnych kolorach z logo Gminy Osieczna, w których występowali. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Alina Żalik, życząc wszystkim udanej zabawy i dobrej sportowej rywalizacji.
Wyniki: I miejsce – klasa VI b, II miejsce – klasa V a, III miejsce – klasa VI a,  IV miejsce – klasa IV a, V miejsce – klasa V b, VI miejsce – klasa IV b. Królem strzelców został
zdobywając 8 bramek, Kacper Kaczmarek.

Dla zawodników oraz kibiców zorganizowano zdrowy poczęstunek: owoce, napoje oraz domowe ciasto. Wszyscy uczestnicy z rąk Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka otrzymali medale, koszulki sportowe oraz statywy do selfie.

 
 
SENIORZY, NIECH ŻYJĄ!

Uczniowie – jak co roku – przygotowali występ z okazji Dnia Seniora. 1 października wystąpili dla członków Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które w bieżącym roku świętuje 20-lecie istnienia, a 8 października dla członków koła „Złota jesień”. Młodzi aktorzy tchnęli nowego ducha w scenariusz napisany przed kilkoma laty przez Panie A.Dudek, C.Glapiak i A.Poprawską. Zaprosili seniorów do sanatorium Azalia, gdzie oprócz zabiegów leczniczych kuracjusze korzystali z życia, uczestniczyli w koncertach, chodzili na basen i na tańce, miło spędzając czas i zapominając o codziennych kłopotach. Na koniec życzyli wszystkim stu lat w zdrowiu i z niegasnącym uśmiechem na twarzy.
Brawa dla wykonawców, uśmiechnięte twarze gości i ich przyłączenie się do wspólnej zabawy przy melodii „Kawiarenek” to dowód, że przedstawienie się podobało. Uczniom oraz P.A.Poprawskiej (reżyseria), P.D.Nowackiemu (śpiew) i P.E.Kosmalskiej i E.Łapawie (dekoracja) serdecznie gratulujemy. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1514