W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

9 maja kl. II b pod kierunkiem P. Bogny Rzetelskiej przygotowała apel „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili, jak dbać o czystość oraz higienę jamy ustnej. Warto zauważyć, że scenografię pomogli zrobić rodzice.

 
UKRAIŃSKA Pro MUSICA

16 maja o godz. 8.00 w patio rozpoczął się kolejny koncert organizowany przez Fundację Pro MUSICA. Tym razem Pani Julia Sawicka zaprosiła muzyków z Ukrainy – Pana Mariana Lomahę (członka polsko-ukraińskiego zespołu Taraka) i Adriana Melnyka. Na skrzypcach i akordeonie grali piękne ukraińskie melodie, m.in. pieśń o matce „Rodzona matko moja”, dwie dumki, tango „Hucułko Kseniu”. Wystąpili w odświętnych ludowych ukraińskich strojach ozdobionych ręcznym haftem. Koncert sprawił, że uczniowie i nauczyciele miło rozpoczęli kolejny tydzień.

 
WSPIERAMY PROJEKT "LECZYMY Z MISJĄ"

Samorząd Uczniowski informuje, że do 24 maja trwa w naszej Szkole zbiórka szczoteczek i pasty do zębów – darów dla dzieci z Kenii, które do Afryki zabiorą ze sobą studenci medycyny – uczestnicy projektu „Leczymy z misją”. (Jest wśród nich kąkolewianin, absolwent naszej Szkoły - Piotr Prymas). Serdecznie zachęcamy do hojności. 
24 maja w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się spektakl pt. „Pchła szachrajka”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów – wśród widzów będą również uczniowie naszej Szkoły! – wesprą konto projektu „Leczymy z misją”. 

 
ŚWIĘTO WODY

Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią P. Iwoną Markowiak przygotowali apel pt. ,,Święto Wody". Na szkolnej scenie wystąpili 17 maja. Poruszyli temat znaczenia wody dla życia, jej właściwego wykorzystania i sposobów oszczędzania. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami przez P. Dyrektor, rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz kolegów i koleżanki z klas I-III SP.

 
WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO WOLSZTYNA

12 maja na całodniową wycieczkę wyjechali uczniowie klas I a i I b – podopieczni Pań Sławy Pietrowicz i Ewy Maśląki. Celem ich wyprawy było zwiedzenie Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w WolsztyniePierwszoklasiści oglądali drewniane budynki sprzed 200 lat: karczmę, chałupy bogatych i biednych chłopów, zagrodę, wiatrak koźlak i kuźnię. Bardzo ciekawiły ich niecodzienne sprzęty, narzędzia i przedmioty, które służyły mieszkańcom do pracy i życia w zagrodzie. Uczestniczyli w tradycyjnych zajęciach domowych, podczas których własnoręcznie wyrabiali masło, prali na tarce, na kamieniu, płukali ubrania w wannach i wieszali na sznurze, młócili zboże i na żarnach mielili mąkę. Dowiedzieli się, na czym polegała praca kowala, i że czasem też był dentystą. Wysłuchali ciekawostek na temat wiatraka i zajęć młynarza. Za pomocą siły własnych rąk przestawili wiatrak koźlak w kierunku wiatru. Samodzielnie też smażyli na ognisku kiełbaski, które potem ze smakiem zjedli, częstując się przy tym pajdą chleba z wcześniej wyrobionym masłem i popijając wszystko świeżą maślanką. Miłym akcentem były też zabawy na powietrzu i obcowanie ze zwierzętami. Wycieczka do Wolsztyna okazała się wspaniałą przygodą, która zostanie długo w pamięci dzieci.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1431