GIMNAZJALIŚCI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE NAUKOWYM - ODYSSEUS II

Odysseus II to ogólnoeuropejski konkurs o tematyce kosmicznej skierowany do uczniów i studentów. Podzielony był na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers (7-13 lat), Pioneers (14-19 lat) i Explorers (17-22 lat), przy czym dwa ostatnie miały formę projektu naukowego. Z przyjemnością informujemy, że nasi gimnazjaliści Kornelia Kowalik z kl. 3gb, Adam Bortlisz z kl. 3ga i Szymon Jędrzychowski z kl. 3gb znaleźli się wśród kilkuset zespołów z całego świata, którzy podjęli się trudnego, ale ciekawego zadania. Pomysł zrodził się podczas udziału w wakacyjnym Konkursie Wiedzy Kosmicznej dla młodzieży szkolnej „Słońce – najbliższa gwiazda”, w którym oprócz Kornelii i Szymona uczestniczyła również Natalia Szramiak z kl. 3gb. Trzecioklasiści zrealizowali projekt w formie filmu pt. „OUR SPACE”. To historia kosmonautyki i lotów w kosmos w pigułce, pokazująca też rozwój ludzkości w tej dziedzinie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego w ostatnich latach. Efekt pracy i zaangażowanie uczniów można zobaczyć na stronie Odysseus II w kategorii Pioneers. Zapraszamy do oglądania! Wyniki zostaną podane do 30 czerwca. Opiekunem zespołu była Pani Danuta Bednarczyk.  

Link do filmu

 
ORIENTACJA PROZAWODOWA

4 maja Pani Ewelina Przybyła spotkała się z uczniami kl. 3gb, by w ramach preorientacji zawodowej opowiedzieć o szkolnictwie zawodowym. Zaznajomiła uczniów z tajnikami zawodu fryzjera, wyjaśniła zasady organizacji praktyk, przedstawiła drogę od rozpoczęcia nauki zawodu do zdobycia tytułu mistrza. Podzieliła się z uczniami cennymi, bo wynikającymi z doświadczenia, uwagami dotyczącymi założenia i prowadzenia własnej firmy. Podkreśliła, jak ważny jest nauczyciel zawodu, od którego można i należy nauczyć się najwięcej. Zachęcała do nieustannego rozwoju, do bycia ciekawym świata i otwartym na drugiego człowieka. Udowodniła, że w kontakcie z klientem potrzebnych jest wiele umiejętności społecznych. Na koniec wszystkim życzyła zdobycia w przyszłości wymarzonego zawodu.  

 
WOLONTARIUSZ ROKU - KONKURS MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Natalia Szramiak wzięła udział w ogólnopolskim konkursie zaproponowanym przez MEN na temat wolontariatu, którego celem jest szerzenie idei wolontariatu i pozytywnych postaw wśród młodych ludzi. Zadaniem Natalii było nagranie 120 sekundowego filmu dowolną techniką ukazującego działania na rzecz wolontariatu i przesłanie wraz z uzasadnieniem kandydatury do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na wyniki konkursu musimy poczekać do 16 czerwca, kiedy na finałowej gali w Warszawie zostaną ogłoszone wyniki. Znając zaangażowanie Natalii, mamy nadzieję, że komisja doceni jej działalność na rzecz promowania idei wolontariatu na terenie Szkoły i w środowisku lokalnym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Oto link do filmu: 
https://youtu.be/NBgQfm-CWso.

 
EKOLOGICZNE CZYTANIE W II A

W piątek 28 kwietnia uczniów klasy II a odwiedziła Pani Katarzyna Stefaniak. Mama Laury w ramach akcji „Nasza Szkoła czyta dzieciom” przeczytała fragmenty książki Anny Mikity „Bajki w zielonych sukienkach”. Tematyka poruszana w bajeczkach była uczniom bliska, gdyż dotyczyła ochrony środowiska i nawiązywała do niedawno obchodzonego Dnia Ziemi. Drugoklasiści na pewno będą pamiętali o oszczędzaniu wody i energii elektrycznej, o segregowaniu śmieci w celu ich recyklingu oraz o prowadzeniu zdrowego – ekologicznego stylu życia. 

 
PYSZNIE I ZDROWO W KLASIE IA

27 kwietnia w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” w klasie Ia odbył się „Dzień Sałatki Warzywnej”. Uczniowie przynieśli do szkoły wcześniej przygotowane warzywa (ogórki, pomidory, sałatę, ugotowane ziemniaki, marchew, groszek, kukurydzę itp.) i przyprawy w postaci sosów, śmietanki lub majonezu, po czym z wychowawczynią omówili właściwości odżywcze warzyw oraz etapy przygotowania się do wykonywania sałatki. Ponadto nazwali swoje warzywa, opisali ich cechy oraz nauczyli się piosenki pt. „Warzywny alfabet”. Następnie pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe sałatki zjedli ze smakiem, nie zapominając o swoich bliskich, dla których pozostawili co nieco w miseczkach. Panu Pawłowi Banaszakowi – tacie Amelki uczniowie i Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak pięknie dziękują za kolorowe fartuszki, w których pracowali mali kucharze.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1656