WYJAZD DO POZNANIA

2 czerwca uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z Paniami Marią Joachimiak, Sylwią Walenciak i Anną Poprawską wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Najpierw aktywnie spędzali czas w Jump Arenie, natomiast później podziwiali Stary Rynek. Kolejnym punktem wycieczki była Brama Poznania. Wielki podziw wzbudziło nowoczesne wnętrze budynku Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego i znajdująca się w nim ekspozycja. Następnie uczniowie oglądali poznańską katedrę p.w. św. Piotra i św. Pawła. Zachwyceni wnętrzem gotyckiej świątyni wrócili do autobusu. Wycieczkę zorganizował Samorząd Uczniowski.

 
W SKÓRZE GRECKICH BOGÓW

5 czerwca uczniowie klasy Va na lekcji j.polskiego wcielili się w role ulubionych bohaterów mitologii greckiej. Przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty oraz kilkuzdaniową prezentację wybranego boga lub herosa. W niezwykłym orszaku dotarli do uczniów klasy IIb, których gorąco zachęcali do przeczytania mitów.

 
SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW

30 maja na boiskach przy Gimnazjum Nr 1 w Gostyniu w ramach XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończono Gimnazjadę w Siatkówce Plażowej Chłopców. W zawodach startowało 11 drużyn z 6 powiatów: gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego grodzkiego i ziemskiego, wolsztyńskiego i rawickiego. Nasi reprezentanci – Kacper Fiszer i Paweł Kretschmer w gr. B 0:2 przegrali z Gimnazjum nr 9 z Leszna i 1:2 z drużyną ze Starego Bojanowa. Zmagania zakończyli na miejscu 7.

 
SUKCESY GIMNAZJALISTÓW W KOLARSTWIE GÓRSKIM
Czterech gimnazjalistów z naszej Szkoły: Kacper Bartkowiak z kl. 1gb, Adam Bortlisz i Kacper Fiszer z kl. 3ga i Jakub Mądry z kl. 3gb już dwa lata intensywnie trenuje kolarstwo górskie w leszczyńskim klubie Real 64-sto. Pod czujnym okiem opiekuna P. Roberta Syca, intensywnie pracują kilka razy w tygodniu. Chłopcy uczestniczyli głównie w maratonach MTB – są to trasy liczące 20-50 km o średnim stopniu trudności technicznej, choć niektóre zaskakują stromymi podjazdami oraz trudnymi zjazdami. Dopiero w tym sezonie zaczęli jeździć w wyścigach XC – pokonując trasy o długości 10-20 km, trudne technicznie w postaci rund naszpikowanych zjazdami i trudnymi podjazdami. W ostatnią niedzielę maja wzięli udział w XIII Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski XC w Pniewach, które ukończyli na następujących miejscach: w kategorii Młodzicy na drugim miejscu przyjechał Kacper Bartkowiak, wśród Juniorów Młodszych Kacper Fiszer zajął trzecie miejsce, a Jakub dotarł na metę jako czwarty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

Prezentacje projektów gimnazjalnych dobiegły końca. Uczniowie klas drugich pracowali nad ich przygotowaniem bardzo intensywnie i systematycznie przez kilka tygodni. Dzięki ich pracy rówieśnicy uczestniczący w prezentacjach zgłębili wiedzę o zdrowym odżywianiu, zabytkach Berlina, polskim folklorze, potworach mitologicznych, motocrossie, atrakcjach Nowego Jorku oraz metamorfozach w mitologiach. Wszystkie projekty zostały zaliczone.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1656