SREBRO TENISISTEK STOŁOWYCH Z GIMNAZJUM

Weronika Nadolna, Maria Owsianna i Julia Barczyńska w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się 18 października w Nowym Belęcinie, wywalczyły II miejsce i tym samym awans  do rozgrywek rejonowych. Drużyna chłopców w składzie Kacper Maćkowiak, Michał Gołembski i Michała Glapiak zakończyli zawody na V miejscu. 

 
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

12 października o godzinie 16.30 dzieci z klas pierwszych wzięły udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Towarzyszyli im zaproszeni goście: Panie Dyrektor A.Żalik, C.Glapiak, B.Kaczmarek-Kryś, Panie A.Szyrmer i M.Wieczorek reprezentujące Zarząd Rady Rodziców oraz rodzice i dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor A.Żalik, serdecznie witając wszystkich zgromadzonych. Dzieciom życzyła sukcesów i powodzenia w Szkole. Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie przez Dyrektor A.Żalik „Kolorową kredką” na ucznia. Pani C.Glapiak wręczyła uczniom legitymacje szkolne, a Pani A.Szyrmer kuferki z pomocami matematycznymi. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany z Paniami wychowawczyniami: E. Łapawą i B.Rzetelską, dzieci zatańczyły poloneza i szota, zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po zakończeniu uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 
 
ZŁOTO TENISTEK STOŁOWYCH

17 października w Nowym Belęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Dziewczęta w składzie: Marta Durkowska, Zuzanna Dutkiewicz i Zuzanna Grzesińska zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do rozgrywek rejonowych. Zawodniczkom i ich trenerowi – Panu Jakubowi Knasiakowi serdecznie gratulujemy.

 
NIEZWYKŁA WYSTAWA

Trzecioklasiści i kilkoro uczniów klasy 2a naszego Gimnazjum obejrzało w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK wystawę "Frida Kahlo & Diego Rivera. Polski kontekst". Było to ciekawe doświadczenie, spotkanie z niezwykłym malarstwem niezwykłej artystki i nietuzinkowym życiem pięknej kobiety. Oglądaniu dzieł towarzyszyła rozmowa z panią przewodnik o artystycznych inspiracjach, poglądach politycznych i duchowych poszukiwaniach, wreszcie o burzliwym życiu uczuciowym, chorobie i cierpieniu malarki. Uczniowie rozmawiali też o kulturze popularnej, masowej i jej wyznacznikach oraz o feminizmie w kontekście tematów obrazów Kahlo. Dowiedzieli się, że Frida i Diego przyjaźnili się z dwiema artystkami polskiego pochodzenia, których dzieła mieli okazję zobaczyć. Ekspozycja to również interesujące spotkanie z kulturą meksykańską uwiecznioną na fotografiach Fanny Rabel. Bardzo osobiste, autobiograficzne malarstwo Fridy i skomplikowane koleje życia artystki na wielu uczniach wywarły duże wrażenie.

 
JAKUB FOGT NIE ZWALNIA TEMPA

14 i 15 października Jakub Fogt rywalizował w Potsdamie w turnieju Youngster-Cup. Turniej indywidualny zgromadził 40 florecistów z Polski i Niemiec. Uczeń Zespołu Szkół w Kąkolewie po trudnych walkach eliminacyjnych i pucharowych wywalczył dobre VI miejsce. Dzień później polonista rywalizował w zmaganiach drużynowych, w których zespół złożony z dwóch zawodników KS Polonia Leszno (Jakub Fogt i Filip Starkowski) i jednego z FC Potsdam zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1656