ETAP REJONOWY XXI KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

We wtorek 28 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbył się rejonowy etap XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Uczniów klas IV- VI szkół podstawowych i gimnazjalistów powitali Starosta Leszczyński pan Jarosław Wawrzyniak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna pan Stefan Kuśnierek oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Osiecznej - panie Beata Zborowska i Monika Witkowska – Triller. W konkursie brało udział 86 osób. Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego z naszej Szkoły zakwalifikowali się: Małgorzata Biernacik z klasy szóstej, Weronika Mikołajczak i Marta Walenciak z klasy pierwszej gimnazjum, Wojciech Fischer z klasy drugiej oraz Agata Kretschmer, Natalia Mikołajczak i Kinga Kanikowska z klasy trzeciej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych. Uczestnikom zmagań rejonowych i paniom uczącym historii dziękujemy za trud przygotowań, gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

 
TEATRALNE "DZIADY"

30 marca klasy szóste Szkoły Podstawowej oraz pierwsze Gimnazjum w ramach edukacji teatralnej wybrały się do GOK Hutnik na inscenizację Dziadów cz. II Adama Mickiewicza, którą przygotowali aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Sztuka nie była łatwa w odbiorze, mimo że, zgodnie z zapowiedzią organizatorów, przygotowana została z myślą o młodym widzu. Uczniowie poznali pogański obrzęd, jakim są dziady. Niesamowita gra aktorska, skromna scenografia czy nieprawdopodobne efekty świetlne towarzyszące odwiedzinom zjaw doskonale wprowadziły młodzież w mickiewiczowski, romantyczny świat grozy i tajemniczości.  

 
NAGRADZAMY, BO JEST ZA CO!

29 marca po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie zostali nagrodzeni za spektakularne sukcesy, ale i za systematyczny udział w różnych projektach, za pracę nad pogłębianiem i poszerzaniem swojej wiedzy, za uparte dążenie do realizacji marzeń, za dbałość o własny rozwój oraz zaangażowanie w różne przedsięwzięcia.
Pani Dyrektor A.Żalik wręczyła dyplomy, nagrody książkowe bądź upominki:
- uczestnikom etapu rejonowego oraz finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych i olimpiad,
- uczestnikom pozaszkolnych oraz szkolnych  konkursów i projektów tematycznych,
- uzdolnionym plastykom,
- odnoszącym sukcesy sportowcom: pingpongistom, szermierzom, taekwondzistce i warcabistom,
- uczniom i całym klasom, które najlepiej wykonały zadania Samorządu Uczniowskiego – ozdoby bożonarodzeniowe i plakaty o tolerancji.
O wszystkich działaniach na bieżąco można czytać na stronie Szkoły i/bądź na szkolnym facebooku (- tam też znajdują się zdjęcia dokumentujące spotkanie w patio).
Apel zakończyły podziękowania dla nauczycieli oraz trenerów, którzy motywują do pracy, stwarzają uczniom możliwość rozwoju i prezentacji talentów, pomagają odnieść sukces lub doświadczyć czegoś nowego, bez których byłoby dużo trudniej.
Jesteśmy dumni, gratulujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom.
 

 
KLASOWY MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

28 marca w klasie I a rozpoczął się nietypowo. W klasie pojawiły się postaci z bajek oraz ulubione książki i przytulne poduszki. Dziewięcioro uczniów zgłosiło się do klasowego konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Każdy przedstawiał fragment ulubionej książki. Mógł dodatkowo posłużyć się kostiumem lub rekwizytami. Wśród propozycji pojawiły się: „Kot w butach”, „Trzy świnki”, „Czerwony Kapturek”, „Harry Potter”, „Zosia i fiołkowy kapelusz” oraz „ Twój Anioł z nieba”. Komisja oceniła: płynność, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie. Ostatecznie I miejsce zajęły: Aleksandra Girtler i Maja Weiss, II miejsce Zofia Kretschmer i Adam Kasztelan, III miejsce Kinga Cieślak, a na IV miejscu znaleźli się: Amelia Banaszak, Kinga Borowska i Alan Biderman. Uczniowie czekają na drugą część, podczas której klasowi reprezentanci będą walczyli o miano Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do kolejnych zmagań.

 
KONTYNUUJEMY ZBIÓRKĘ NAKRĘTEK!

24 marca odbyła się II tura zbiórki plastikowych nakrętek. Samorząd Uczniowski już od rana zajął się ważeniem sporej liczby worków. Uczniowie wykazali się terminowością i pokazali, że w grupie siła. Dochód z tej zbiórki zostanie przekazany na rzecz Bartka Jankowskiego z Pawłowic, który cierpi na Zespół Wad Wrodzonych Ośrodkowego Układu Nerwowego, małogłowie, padaczkę oraz opóźniony rozwój psycho-ruchowy. Każdemu, kto przyłączył się do akcji, ze szczerego serca dziękujemy. Mamy nadzieję, że w kolejnych zbiórkach odzew będzie jeszcze większy!
Oto wyniki doliczane do SUPERKLASY! Akcję wsparli przedszkolacy, którzy zebrali 43,10 kg. W sumie zgromadziliśmy 545,18 kg nakrętek!!!

SZKOŁA PODSTAWOWA I-III

SZKOŁA PODSTAWOWA IV-VI

GIMNAZJUM

I a

14,12 kg

 

IV a

15,90 kg

 

1ga

23,90 kg

 

II a

25,02 kg

 

IV b

34,74 kg

II m.

1gb

18,68 kg

 

II b

38,36 kg

II m.

V a

22,38 kg

 

1gc

25,64 kg

 

II c

26,10 kg

III m.

V b

29,68 kg

III m.

2ga

28,22 kg

I m.

III a

3,10 kg

 

VI a

42,60 kg

I m.

2gb

26,44 kg

III m.

III b

19,84 kg

 

VI b

15,16 kg

 

3ga

16, 26 kg

 

III c

48,28 kg

I m.

 

 

 

3gb

27,66 kg

II m.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1514