DRUGOKLASIŚCI W KARCZMIE BOROWEJ

W piątek 19 maja uczniowie klasy II b wyjechali, w ramach akcji „Zielona Szkoła”, do Karczmy Borowej. Tam w kąciku edukacyjnym spotkali się z Panią leśnik Joanną Girtler, która zaprosiła wszystkich na wycieczkę po lesie. Dzieci z uwagą słuchały informacji i ciekawostek. Poznawały las wszystkimi zmysłami – wąchały, obserwowały, słuchały, dotykały. Odpowiadały na pytania, rozpoznawały gatunki drzew i warstwy lasu oraz ich  rośliny i zwierzęta, rozmawiały o ptakach i owadach. Poszukiwały szyszek z czterech gatunków drzew. Uczestniczyły w quizie z nagrodami. Był też czas na zabawę, grę w piłkę nożną, smażenie kiełbasek i wiosenny piknik. Na zakończenie zadowoleni i radośni uczestnicy wycieczki podziękowali za opiekę Pani Renacie Prasał, Pani Patrycji Serafinowskiej i wychowawczyni Pani Sławie Pietrowicz.

 
PRÓCHNICA I DZIURA W ZĘBIE JAK PIWNICA

19 maja uczniowie klas I-III obejrzeli krótką inscenizację pt.,, Baba Jaga u dentysty" przygotowaną przez uczniów z klasy III a pod kierunkiem P. Iwony Markowiak. Dowiedzieli się, co zrobić, aby mieć ładne i zdrowe zęby. Usłyszeli, że trzeba codziennie o nie dbać, szczotkować, jeść warzywa i owoce, unikać słodyczy oraz regularnie odwiedzać stomatologa. To jest bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!

 
LEKKOATLETYCZNA GIMNAZJADA

18 maja 2017 r. w Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w LA – Gimnazjada . Uczniowie naszej Szkoły startowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, w których odnieśli liczne sukcesy. Wielu zostało medalistami, uzyskując bardzo wysokie rezultaty w swojej dyscyplinie. 
Wyniki:
- Sylwia Skorupka – I miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Natalia Motuzna – I miejsce w sztafecie szwedzkiej, II miejsce w biegu na 200 m przez płotki,
- Patrycja Pierschalska – I miejsce w sztafecie szwedzkiej, III miejsce w biegu na 100 m,
- Natalia Nowaczyk – I miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Wiktoria Buchwald – I miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Julia Galon – III miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Liliana Bassa – III miejsce w biegu na dystansie 1000 m,
- Olga Basińska – IV miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Mateusz Bieniek – II miejsce w biegu na dystansie 300 m, III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Dawid Dębski – III miejsce w biegu na dystansie 300 m, III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Dawid Gidaszewski – III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Mikołaj Woźniak – III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Kacper Fiszer – IV miejsce w biegu na dystansie 2000 m.
Do finałowej ósemki w pchnięciu kulą awansowały Julia Drygas i Zuzanna Przybyła. W zawodach udział brali także Adam Bortlisz, Szymon Jędrzychowski, Kacper Maćkowiak, Jakub Mądry, Krystian Michałowicz, Weronika Bojek, Edyta Cieślik, Karolina Kobylańska, Julia Mikołajczak, Zuzanna Stróżyk. Kolejny etap lekkoatletycznych zmagań to Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy!

 
WYCIECZKA KLAS I A I II C DO POZNANIA

18 maja klasy I a i II c z wychowawczyniami P.Agnieszką Andrzejewską- Śmiejczak i P.Barbarą Szpurek oraz mamami P.Karoliną Kujawą i P.Martą Woźniak wyjechały
na wycieczkę do Poznania
. Ich celem było odwiedzenie „Blubrów 6D”. Uczniowie wsiedli
do kapsuły czasu, przenieśli się w przeszłość i poznali bohaterów poznańskich legend. Dowiedzieli się, dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz i skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży. Lektor opowiadał,  a uczniowie dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeli malowidła ścienne wykonane w technice 3D, które przedstawiały dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniach z multimedialnymi ekranami uczniowie wysłuchali gwary poznańskiej i zobaczyli półtorametrową makietę ratusza. Następnie był czas na spacer po Starym Rynku, schłodzenie się przy fontannie Apollina i Neptuna. O 12.00 wycieczkowicze przywitali dwa trykające się koziołki i wysłuchali hejnału z wieży. Na zakończenie zakupili pamiątki i zjedli przepyszne lody. Uczniowie z nowymi wiadomościami,  pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domów. 

 
KU PAMIĘCI JANA PAWŁA II

15 maja o 17.00 uczniowie klas trzecich Gimnazjum wystawili na szkolnej scenie spektakl pt. „Człowiek nie może żyć bez miłości”. Powstał  on na motywach sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” i był apelem o szanowanie wartości oraz drugiego człowieka. Młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie z niełatwym, filozoficznym tekstem.  Pokazali, że trudne, bo przepełnione smutkiem, kłótniami, frustracją, podejrzeniami, jest życie bez miłości. Pokazali również, że miłość uskrzydla, rodzi szczęście i nadaje sens ludzkiemu życiu. Zakończyli występ wymownym pytaniem: „Czy naprawdę musi nastąpić koniec świata, żeby ludzie zrozumieli, czym jest miłość?” Z pewnością skłoniło ono widzów do refleksji.
Pani Dyrektor A.Żalik podziękowała serdecznie autorom przedstawienia: uczniom klas 3ga i 3gb oraz Paniom S.Walenciak i A.Poprawskiej za przypomnienie dramatu Karola Wojtyły i porcję wzruszeń, widzom za obecność, Panu D.Nowackiemu i S.Skorupce za oprawę muzyczną, a P.E.Kosmalskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1514