Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801288

Śnieg

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

7 lutego społeczność Zespołu Szkół w Kąkolewie wraz z zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami władz samorządowych, emerytowanymi pracownikami Szkoły, Księdzem Proboszczem R.Kuchtą i rodzicami uroczyście oddała hołd patronującym Szkole Powstańcom Wielkopolskim.
Po zaśpiewaniu hymnu państwowego delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie prowadząca uroczystość Pani Martyna Sowińska zaprosiła na scenę uczniów klas pierwszych. Podopieczni Pani Ewy Łapawy i Pani Bogny Rzetelskiej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły. Z rąk Pani Dyrektor Aliny Żalik i Pani Wicedyrektor Cecylii Glapiak otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Panie Anna Szyrmer i Justyna Skrzypczak w imieniu Rady Rodziców obdarowały ich książkami.
O przebiegu Powstania Wielkopolskiego, jego doniosłości w historii Wielkopolski i Polski, o naszych powinnościach wobec bohaterów czynu zbrojnego z lat 1918-1919 mówili Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak, Starosta Leszczyński – Pan Jarosław Wawrzyniak, regionalista – dr Stanisław Jędraś. Pani Dyrektor Alina Żalik powiedziała, jak w kąkolewskiej Szkole przekazywana jest wiedza o Powstaniu Wielkopolskim i jak uczymy szacunku do bohaterów z przeszłości.
Święto Patrona było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na koniec I półrocza oraz uczestników etapu rejonowego i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Nagrody wręczono również dzieciom z klas I-III SP, które najlepiej zaprezentowały się w wewnątrzszkolnym projekcie plastyczno-literackim „Wiersze Michała Rusinka”.
Ostatnim punktem uroczystości było okolicznościowe przedstawienie poświęcone Wielkopolankom – cichym bohaterkom Powstania Wielkopolskiego. Autorski scenariusz o roli kobiet w Powstaniu Wielkopolskim i wyreżyserowanie spektaklu to efekt pracy Pani Anny Poprawskiej. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki, a scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Młodzi aktorzy w roli członków Klubu Humanisty dyskutujących, komu i dlaczego Powstanie Wielkopolskie zawdzięcza zwycięstwo oraz w roli ówcześnie żyjących kobiet wypadli przekonująco. Otrzymali zasłużone brawa. Zmusili publiczność do refleksji nie tylko o postawach Wielkopolan w roku 1918, ale również o powinnościach współczesnych mieszkańców naszego regionu. 

 
SZTUKA, KTÓRA ŁĄCZY

8 lutego uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści obejrzeli sceniczną wersję „Opowieści wigilijnej” Ch.Dickensa w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie. Była to nie tylko okazja do przypomnienia lub poznania treści utworu, do refleksji na temat adaptacji, ale też cenna lekcja ucząca, że sztuka łączy ludzi, że likwiduje bariery, że jest dla wszystkich,  że daje radość. Uczniowie podziwiali scenografię, kostiumy, muzykę, efekty specjalne, multimedialność przedstawienia, zaangażowanie aktorów, a przede wszystkim pomysł i jego realizację.

 
W WALENTYNKOWYM KLIMACIE

8 lutego działała w Szkole poczta walentynkowa. Specjalni listonosze roznieśli do adresatów wrzucone do specjalnej skrzyni walentynkowe kartki i liściki. Po południu w patio odbyła się dyskoteka, podczas której można było z nadawcą walentynki porozmawiać, zatańczyć, spędzić czas. Warto pamiętać, że uśmiechem, gestem, słowem powinniśmy okazywać sobie sympatię nie tylko od święta, ale na co dzień.

 
TŁUSTY CZWARTEK

Samorząd Uczniowski dba o pielęgnowanie tradycji, dlatego w tłusty czwartek umożliwili uczniom i pracownikom Szkoły (zamawiając u Pana Dudzika i w cukierni Hoffman) objadanie się pączkami i faworkami. To święto łasucha rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i przypomina o zbliżającym się Wielkim Poście. Mamy nadzieję, że do nikogo nie pasują słowa z wiersza W.Broniewskiego o zapustach: „W tłusty czwartek się swawoli, później czasem brzuszek boli”.

 
BAL KARNAWAŁOWY

5 lutego w pięknie udekorowanej sali wiejskiej uczniowie klas I-III SP bawili się wspólnie z Paniami wychowawczyniami na balu karnawałowym. Pomysłowe przebrania, taneczna muzyka, atrakcyjne zabawy przygotowane przez Panie wychowawczynie i dobry humor to przepis na niezapomnianą zabawę. Za udział w konkursach m.in. na najlepiej bawiącą się klasę oraz zabawach takich jak: gorące krzesła, taniec z balonami czy slalom z jajkiem dzieci otrzymały drobne upominki. Uśmiechy nie znikały z twarzy wróżek, księżniczek, biedronek, motylków, rycerzy i piłkarzy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1645