V GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

6 listopada w Zespole Szkół w Kąkolewie odbył się V Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Jest to twórcze, artystyczne, ale i koleżeńskie spotkanie uczniów szkół Gminy Osieczna: Zespołu Szkół w Świerczynie, Szkoły Podstawowej w Osiecznej i Zespołu Szkół w Kąkolewie. Pomysłodawczynią Przeglądu była i nadal czuwa nad jego organizacją Dyrektor Alina Żalik. Patronat honorowy obejmuje co rok Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Stanisław Glapiak. Uczestnicy, w tym roku było ich 51, tworzą zespół o nazwie „Trójdźwięki”. Najpierw biorą udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez nauczyciela muzyki Dominika Nowackiego, podczas których uczą się dwóch utworów, a potem, w ramach koncertu, prezentują własne interpretacje piosenek żołnierskich i o ojczyźnie. Spotkania dają śpiewającym dzieciom wiele radości i możliwość prezentacji swojego talentu. Wszyscy uczestnicy Przeglądu wyjeżdżają z Kąkolewa z pięknymi dyplomami i upominkami. W minionych latach były to książki i płyty, w tym roku kalendarze z okolicznościową naklejką. Największą nagrodą dla uczniów jest jednak możliwość prezentacji wyuczonych utworów podczas środowiskowych i gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Współorganizatorem muzycznego spotkania uczniów Gminy Osieczna jest Zbigniew Schulz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej. Część koncertową prowadziły Dominika Maciejczyk i Marta Ratajczak.

 
INTEGRACYJNE SPOTKANIE

Uczniowie klasy VII a kreatywnie, miło i pożytecznie spędzili piątkowe popołudnie i wieczór. Nowej wychowawczyni zależało, by lepiej poznać swoich podopiecznych i zintegrować klasę. Uczniowie, wykonując „paluszkowe portrety” siebie i swoich bliskich, pokazali, kim są, jacy są i co jest dla nich najważniejsze. Prace plastyczne były punktem wyjścia do ciekawych, czasami zabawnych, mniej lub bardziej rozwiniętych słownych autoprezentacji. W wyniku dyskusji o wartościach zredagowano klasowy kontrakt, ujęto w nim pożądane postawy, dzięki którym atmosfera w klasie będzie dobra, sprzyjająca nauce i wszechstronnemu rozwojowi. By uświadomić sobie, że podstawą efektywnej współpracy jest zaufanie, uczniowie budowali mosty, pod którymi swobodnie i bezpiecznie mogła przejść wychowawczyni. Najwięcej emocji i radości dostarczyło siódmoklasistom wspólne przygotowywanie zdrowej kolacji. Zielone, czerwone i białe kanapki nie tylko pięknie wyglądały, ale wspaniale smakowały. Jesienna, aromatyczna, rozgrzewająca herbata z miodem, pomarańczą i imbirem szybko zniknęła z dzbanków. Na zakończenie uczniowie oglądali fragment (na całość zabrakło czasu!) filmu o młodej surferce.
Najlepszą oceną klasowego spotkania były uśmiechnięte twarze uczniów.

 
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASACH I-III SP

8 listopada uczniom klas I-III SP minął pod hasłem zdrowego śniadania. Dzieci wiedzą, na czym polega zdrowe odżywianie i że jest ono bardzo ważne. Uczniowie z apetytem zjedli zdrowe kanapki przygotowane w domu przez rodziców, a następnie wykonali tematyczne prace plastyczne, które zawisły na drzwiach sal lekcyjnych.

 
28. EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES. PLUS MATEMATYKA. PLUS

6 listopada ośmioro uczniów z klasy III b i dwie uczennice z klasy  III c wzięli udział w 28. Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka. Plus. Przez godzinę zmagali się z wieloma nietypowymi zadaniami wymagającymi wiedzy i sprytu matematycznego. Prace zostały spakowane i wysłane do organizatora konkursu. Na wyniki trzeba będzie poczekać do 5 stycznia. 

 
TURNIEJ PIŁKARSKI KLAS IV - VI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY OSIECZNA

W sobotę 28 października o godzinie 10.00 odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna. Drużyny składały się z ośmiorga zawodników. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Do drużyny czerwonych wylosowano klasy: V a, V b, IV b i VI a, a do zielonych klasy: IV a, VI b, IV c. Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Alina Żalik, która powitała Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka, gości i zawodników, życzyła wszystkim powodzenia w grze oraz wielu zdobytych bramek. Zawody sędziował sędzia piłkarski Pan Krzysztof Parzy. Wszystkie zespoły otrzymały medale, kolorowe koszulki oraz upominki od organizatorów.

I miejsce zdobyła klasa VI a, II – VI b, III – IV a. Następne lokaty należały do klas: V a, IV b, V b i IV c. Królem strzelców został Jakub Klimpel – zdobywca ośmiu bramek. Zawody uświetnił występ dziewczynek z klasy V b (Alicja Szyrmer, Judyta Walenciak, Julia Jędrzychowska, Laura Singh, Zuzanna Maćkowiak, Martyna Bortlisz), które wykonały dwa razy układ taneczny z pomponami. Poza tym w kawiarence można było skosztować domowych wypieków i poczęstować się owocami. W organizacji kawiarenki pomagały wychowawczynie klas IV – VI oraz uczennice klas siódmych.

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1570