ZWINNE WIEWIÓRKI NA RAJDZIE BOHATER

28 kwietnia Gromada Zuchowa „Zwinne Wiewiórki” wraz z druhnami Sławą Pietrowicz
i Agnieszką Andrzejewską- Śmiejczak brała udział w grze turystyczno- historycznej
po Osiecznej w XXIII Rajdzie Bohater „Śladami Powstańców Wielkopolskich”. Zaczął
się on od apelu, podczas którego dh Wojciech Jędrzejczak powitał gromady zuchowe i zastępy harcerskie. Pierwsza część rajdu miała charakter rozpoznawczy. Bardzo ważne było zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicach Osiecznej i dokładne wykonywanie wyznaczonych zadań. Po przerwie obiadowej zaczęła się rywalizacja, podczas której gromady zuchowe w odpowiednich, zaznaczonych na mapie punktach miały za zadanie m.in. wykazać się siłą, wytrzymałością, spostrzegawczością, refleksem, pamięcią, współpracą, zaradnością, umiejętnością porozumiewania się i przekazywania informacji oraz wiedzą o Powstańcach Wielkopolskich. Zuchy przedmuchiwały w misach piłeczki pingpongowe, toczyły je po stole tak, by nie upadły na ziemię, pokonywały odcinek, poruszając się tzw. nartach, zapamiętywały i zapisywały pamiątki z Powstania Wielkopolskiego, przekazywały informację za pomocą chorągiewek, wtapiały się w tło poprzez udawanie „koali”, w jak najkrótszym czasie pokonywały trasę w parach ze związanymi kostkami i udzielały pierwszej pomocy, stosując tzw. samarytankę. Na zakończenie przy ognisku zuchy miały okazję wykazać się wiadomościami zdobytymi podczas całodniowej wędrówki. Razem z harcerzami śpiewali piosenki i pląsali. Nasza gromada okazała się bezkonkurencyjna, zdobyła 1. miejsce. Zwinne Wiewiórki otrzymały dyplom i zestaw nagród (grę, książkę i puzzle oraz materiały papiernicze). Zuchy pełne wrażeń i bardzo zadowolone wróciły do domów. 

 
IV PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

27 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem: „Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością…”. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie. Naszą Szkołę reprezentował Alan Biderman, który zaśpiewał utwór pt. „Wśród tylu dróg”. Za wykonanie pieśni Alan otrzymał gromkie brawa od bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Osobiste gratulacje i podziękowania za wykonanie piosenki młodemu wokaliście złożył ksiądz Jan Majchrzak – proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Lesznie. Alan otrzymał również dyplom i książki o tematyce religijnej. Gratulujemy bardzo udanego występu.


 
"ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY"

27 kwietnia w Domu Kultury w Sławie odbyły się III eliminacje XVIII Festiwalu „Śpiewać może każdy”. Naszą Szkołę reprezentowali następujący wokaliści: - Bartosz Płaczek „Dzieciak postępowy”, - Alan Biderman „Piosenka o przyjaźni”, - Julia Langner „Rytm i melodia”, - Anna Katarzyńska ,,Kolorowy wiatr”, - Nina Żalik ,,Czas nas uczy pogody”, - Ewa Nowaczyk „Gołębi song”. Wszyscy zaprezentowali się bardzo pięknie. Miło poinformować, że Anna Katarzyńska zajęła I miejsce i otrzymała statuetkę małego mikrofonu, a Nina Żalik zdobyła wyróżnienie. Wymienione wokalistki zakwalifikowały się do finału Konkursu. Przesłuchania finałowe odbędą się 10 czerwca 2018 roku na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Wszystkim solistom gratulujemy udanego występu.

 
CZAS PODZIĘKOWAŃ I GRATULACJI

23 kwietnia 2018 r. odbył się kolejny apel nagrodowy, podczas którego podsumowano pozalekcyjną aktywność uczniów, doceniono zaangażowanie  i nagrodzono sukcesy. Na scenie z rąk Dyrektor Aliny Żalik ci, którzy wyróżnili się swoją postawą, wiedzą i umiejętnościami, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowano wewnątrzszkolne i pozaszkolne konkursy przedmiotowe i tematyczne, także artystyczne i sportowe, a Samorząd Uczniowski podziękował członkom szkolnej społeczności za wspieranie ich działalności. (O wszystkich działaniach na bieżąco pisaliśmy na stronie Szkoły).
Dyr. A.Żalik podkreśliła, że za sukcesami kryje się codzienna praca w szkole i w domu nie tylko uczniów, ale i ich nauczycieli. Nie zawsze udaje się osiągnąć spektakularny sukces, ale zawsze wartością dodaną jest wykonana praca, która prędzej czy później będzie procentować. Wdzięczność należną nauczycielom i trenerom, której konieczność pielęgnowania podkreśliła Pani Dyrektor, uczniowie wyrazili brawami.
Pani Wicedyrektor Cecylii Glapiak podziękowano za zorganizowanie apelu nagrodowego.

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 kwietnia w Pawłowicach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej Szkoły rywalizowali w sześciu biegach w różnych grupach wiekowych. Drużyny Szkoły Podstawowej biegały 900 m. grupa młodsza (rocznik 2007 i młodsi) i 1200 m. grupa starsza (rocznik 2005 i 2006). Każdy zawodnik zdobywał punkty dla całej drużyny, liczba punktów decydowała o ogólnej klasyfikacji. Jedni biegli w słońcu, inni niestety w deszczu, bo kapryśna jest wiosenna pogoda.
Grupa młodsza chłopców zdobyła I miejsce, dziewczęta były na II miejscu, za szkołą z Drobnina (przy czym drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce, uzyskała dokładnie taką samą liczbę punktów jak nasza reprezentacja, zadecydowało miejsce pierwszej osoby z zespołu, była o jedną lokatę wyżej). Grupa starsza dziewcząt  ze Szkoły Podstawowej wywalczyła brązowy medal, chłopcy zdobyli miejsce ósme (nie było klas VI, które są na wycieczce w Warszawie – z nimi dziewczęta i chłopcy z grupy starszej mieliby szansę na wyższą lokatę ). Gimnazjalistki, które biegały 1600 m., uplasowały się na II miejscu, a chłopcy (biegali ponad 2 km.) zdobyli miejsce siódme.
Indywidualnie na podium stanęli zwycięzcy poszczególnych biegów: Maciej Masztalerz – I miejsce oraz Liliana Bassa – III miejsce. Te dwie osoby oraz grupa młodsza chłopców awansowali do Finału Województwa Wielkopolskiego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Żerkowie 28 maja. Wysokie lokaty indywidualnie, lecz już poza podium zdobyli: Tobiasz Woźniak – 4 miejsce, Klaudia Wudarczak – 5 miejsce, Maja Nędza – 6, Natasza Filipowiak – 7, Natalia Motuzna – 7, Kamil Andrzejczak – 8, Julia Galon – 8, Mikołaj Woźniak – 9, Alicja Szyrmer – 10.                                                                                        
Skład zwycięskiej drużyny chłopców SP (grupa młodsza): Marcel Glapiak, Jan Jędrzychowski, Maciej Masztalerz, Adrian Wieczorek, Tobiasz Woźniak i Kamil Andrzejczak. 
Drużyna dziewcząt SP (grupa młodsza) – miejsce II: Alicja Szyrmer, Wiktoria Gawron, Natasza Filipowiak, Klaudia Wudarczak, Laura Łapińska, Kinga Gronek, (rezerwowa: Julia Jedrzychowska).
Drużyna dziewcząt SP – miejsce III (grupa starsza): Zuzanna Małecka, Angelika Chwastyniak, Zofia Homska, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Maja Nędza.
Gimnazjalistki – II miejsce: Liliana Bassa, Weronika Bojek, Julia Galon, Julia Mikołajczak, Natalia Motuzna, Ewa Nowaczyk, Olga Basińska – rezerwowa.
Chłopcy (grupa starsza SP) – VIII miejsce: Kacper Gidaszewski, Mateusz Kałużny, Mikołaj Woźniak, Mateusz Matysiak, Łukasz Szyrmer, Łukasz Serafinowski.
Gimnazjaliści – VII miejsce: Marcin Drebot, Artur Florczak, Kacper Glapiak, Krystian Konkiewicz, Kacper Maćkowiak, Mateusz Świt.
Zawody te były z pewnością przygotowaniem do kolejnych biegów, które odbędą się również w Pawłowicach 8 maja (Cross Wagarowicza).
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zespoły, które zdobyły miejsca na podium, również medale.    
 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1656