WYSTĘP Z OKAZJI DNIA SENIORA
Uczniowie Zespołu Szkół uświetnili swoim występem spotkanie Członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kąkolewie, które odbyło się 21 września 2013 r. z okazji „Dnia Seniora”. Pod kierunkiem Pań Adrianny Pawłowskiej-Kramarczyk i Bogny Rzetelskiej  przygotowali część artystyczną o porach roku będących metaforą ludzkiego życia. Na scenie sali wiejskiej pojawiły się też szkolne zespoły taneczne, które swymi spontanicznymi i pełnymi radości wykonaniami zachwyciły widzów i zebrały za swoje pokazy gromkie brawa. Tancerzy przygotowały Panie: Agnieszka Andrzejewska - Śmiejczak, Ewa Łapawa i Ewa Maślonka. O formę muzyczną solistów i jednego duetu (w jego wykonaniu bardzo ciepło przyjęty „Rudy rydz”) zadbał Pan Dominik Nowacki, natomiast scenografię przygotowała Pani Małgorzata Suszek.
 
TEATRALNY WTOREK
Pierwszego października bardzo duża grupa uczniów naszej Szkoły udała się do Gostynia, aby na scenie miejscowego ośrodka kultury obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Jako pierwsi pojechali pod opieką Pań Martyny Sowińskiej i Iwony Kubasik czwartoklasiści i piątoklasiści. Przedstawienie, które zobaczyli, wprowadziło ich do niezwykłego świata mitów. Widzowie mogli przenieść się do starożytności dzięki rodzeństwu, które zgubiło się w muzeum. Niesforni bohaterowie podczas podróży w czasie poznali: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa, Pytię. Stanęli też przed trudnym zadaniem – znalezieniem rozwiązania zagadki, które miało pozwolić im wrócić do współczesności. Para urwisów musiała wykazać się odwagą, mądrością, pracowitością i wzajemnym szacunkiem. Spotkanie z mitologią okazało się pouczające nie tylko dla bliźniaków, ale też dla zgromadzonych w sali „ Hutnik” uczniów. Wszyscy, wychodząc, podkreślali, że warto było obejrzeć spektakl.

Następnie przygodę z teatrem przeżyli uczniowie klas I – III SP. Razem z Paniami wychowawczyniami obejrzeli spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Aktorzy zaprosili widzów do wspólnej wędrówki po magicznym lesie ścieżką pełną zaskakujących zwrotów akcji. Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki i doskonała gra aktorów wprowadziły najmłodszych w zaczarowany świat baśni. Dzieci żywo reagowały na przejawy zła i podpowiadały bohaterom rozwiązania. Spektakl małym widzom bardzo się podobał. Aktorzy otrzymali od dzieci gromkie brawa.


Gimnazjaliści (uczniowie klas 1. i 2. pod opieką Pań Marii Joachimiak i Anny Poprawskiej) z dużym zainteresowaniem obejrzeli sztukę pt. „S@motni w tłumie”. Ten spektakl poruszał ważne i aktualne problemy współczesności. Uzależnienie od narkotyków, ucieczka w wirtualny świat, hakerstwo, chęć przypodobania się grupie rówieśniczej, bezdomność, brak kontaktu z rodzicami, emigracja zarobkowa rodziców, pracoholizm, brak szacunku do ludzi starszych i wreszcie różne oblicza samotności to problemy, z jakimi borykali się bohaterowie przedstawienia. Warto było obejrzeć ten spektakl, bo poddano w nim refleksji podstawowe i ponadczasowe wartości: przyjaźń, miłość, odpowiedzialność i nadzieję. Fakt, że gimnazjaliści dyskutowali na temat obejrzanej sztuki, jest najlepszym dowodem, że w ciekawy sposób poruszono w niej problemy nurtujące współczesną młodzież.
 
DZIEŃ CHŁOPCA
Samorząd Uczniowski zaproponował, aby 30 września, czyli Dzień Chłopca, był dniem kolorowym. Dziewczęta zadbały o życzenia i drobne upominki dla swoich kolegów. Chłopcy i kreatywne – przebrane za chłopców – dziewczęta nie byli pytani. Poniedziałek upłynął w miłej atmosferze. Kontynuacją świętowania Dnia Chłopca będzie czwartkowa dyskoteka.
FOTORELACJA
 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KADET 2013 I MŁODZIK 2013
Kadet 2013
28 września 2013 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna Kadet 2013. Wzięło w nim udział 7 drużyn: Popowo, Grodzisko, Świerczyna, Kąkolewo 1, Kąkolewo 2, Kąkolewo 3, Kąkolewo 4. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny ze Świerczyny i z Popowa, mecz zakończył się wynikiem 4:0, w drugim półfinale Kąkolewo 2:0 pokonało zespół z Grodziska. Mecz o III miejsce rozegrały drużyny z Popowa i z Grodziska, zakończył się on wynikiem 2:1. W finale Świerczyna 1:0 pokonała Kąkolewo 4.
Oto wyniki Turnieju:
I miejsce – Świerczyna
II miejsce – Kąkolewo 4
III miejsce – Popowo
IV miejsce – Grodzisko
V miejsce – Kąkolewo 2
VI miejsce – Kąkolewo 1
VII miejsce – Kąkolewo 3.
Najlepszym strzelcem został Szymon Bartlewicz – zawodnik reprezentacji Świerczyny, który 13 razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika.
Młodzik 2013
29 września 2013 w Turnieju Piłki Nożnej Młodzik 2013 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna uczestniczyło 8 drużyn: Świerczyna 1, Grodzisko, Kąkolewo 1, Kąkolewo 2, Łoniewo, Kąkolewo 3, Świerczyna 2 i Kąty. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny: Kąkolewo 1 i Świerczyna 2 (4:1), w drugim półfinale Kąkolewo 2 i Świerczyna 1 (1:3). Mecz o III miejsce rozegrały drużyny Kąkolewo 2 i Świerczyna 2. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, o zwycięstwie Kąkolewa przesądziły rzuty karne. W emocjonującym finale spotkały się drużyny Kąkolewo 1 i Świerczyna 1, mecz 1:0 wygrali zawodnicy ze Świerczyny.
Oto wyniki Turnieju:
I miejsce – Świerczyna 1
II miejsce – Kąkolewo 1
III miejsce – Kąkolewo 2
IV miejsce – Świerczyna 2
V miejsce – Grodzisko
VI miejsce – Kąty
VII miejsce – Łoniewo
VIII miejsce – Kąkolewo 3.
Nagrodę dla najlepszego strzelca za 7 goli otrzymał Adam Tasiemski - zawodnik drużyny Kąkolewo 1.
Oba turnieje przebiegały w miłej sportowej atmosferze. Na boisku zawodnicy – i dziewczęta, i chłopcy dawali z siebie wszystko. Rodzice oraz koleżanki i koledzy zawodników pięknie wypadli w roli kibiców. Kąkolewskie Stowarzyszenie POMOC przygotowało kawiarenkę, w której można było wypić kawę i zjeść pyszne domowe ciasta. Spora grupa dzieci i młodzieży aktywnie, czyli zdrowo, spędziła kilka godzin sobotniego bądź niedzielnego popołudnia. Wszyscy – co potwierdzają fotografie – mieli z udziału w Turnieju dużą radość. Z rąk Burmistrza Stanisława Glapiaka piłkarki i piłkarze oraz opiekunowie drużyn otrzymali medale, a zwycięskie drużyny dodatkowo uhonorowano pucharami. Piękne statuetki otrzymali najlepsi strzelcy. Każdy zawodnik ma też wspaniałą pamiątkę z Turnieju w postaci koszulki i czapki.
 
ŚNIADANIE NAPOLEOŃSKIE W PAWŁOWICKIM PAŁACU
W poniedziałek 23 września 2013 r. w pawłowickim pałacu, który kiedyś należał do gen. Stanisława Mielżyńskiego,18 uczniów naszej Szkoły było uczestnikami niecodziennej lekcji historii pod nazwą „Śniadanie napoleońskie”. Lekcja zorganizowana została dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu leszczyńskiego. Wszystkich przybyłych powitał starosta leszczyński Krzysztof Benedykt Piwoński, który życzył dzieciom i młodzieży niezapomnianych wrażeń związanych z wydarzeniami z minionej epoki. W ramach spotkania przeprowadzono prelekcje dotyczące epoki napoleońskiej w Wielkopolsce oraz historii pałacu w Pawłowicach, który w przeszłości był własnością generała wojsk napoleońskich Stanisława Mielżyńskiego. Pogadanki wygłosili: Wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który przybliżył postać i dokonania gen. Stanisława Mielżyńskiego, Tomasz Klauza – historyk i pasjonat epoki napoleońskiej, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił ten okres dziejów oraz Dyrektor Zamku w Rydzynie Zdzisław Moliński.
Po wysłuchaniu przemówień uczniowie zwiedzili salę okrągłą pałacu w Pawłowicach oraz obejrzeli specjalnie przygotowaną na tę okoliczność wystawę dotyczącą czasów napoleońskich. Największe wrażenie na uczestnikach „Śniadania napoleońskiego” zrobiły inscenizacje bitew, huczne wystrzały z armat, pokazy pojedynków oraz przemarsz wojsk.
Na zakończenie spotkania organizatorzy zaplanowali konsumpcję dań z okresu napoleońskiego.
FOTORELACJA
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1376 - 1430 z 1656