TRADYCJE WIELKANOCNE
27 marca – w Wielką Środę – uczniowie IIIc wzięli udział w nietypowych zajęciach. W praktyce poznawali wielkanocne tradycje. Samodzielnie dekorowali świąteczny stół. Zadbali nie tylko o to, by był piękny i przywoływał wiosnę, ale również o to, by nie brakowało na nim świątecznych symboli. Po skończonej pracy uczniowie degustowali baby wielkanocne, które otrzymali w prezencie od Państwa Dudzików.
 
"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"
Już po raz kolejny nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, któremu patronuje Fundacja WOŚP. W marcu 2013r. dzieci z klas Ia, Ib, IIa i IIIc uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak, która została przeszkolona przez wolontariuszy Pokojowego Patrolu posiadających uprawnienia American Heart Association (AHA). Oprócz praktycznych umiejętności Fundacja zapewnia nauczycielom, a tym samym szkołom, wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć z uczniami. Na wstępie dzieci obejrzały fragment filmu animowanego pt.: „Doktor Kręciołek” oraz filmu instruktażowego pt.: „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas udzielania pierwszej pomocy oraz jakie czynności można wykonać, by przywrócić zdrowie lub uratować życie osoby potrzebującej pomocy. Uczniowie poznali tzw. ,,Łańcuch Przeżycia” wskazujący prawidłową kolejność czynności, których wykonanie maksymalnie zwiększa szanse skutecznej pomocy w przypadku braku oddechu. Podczas zajęć praktycznych na fantomach ćwiczono poszczególne czynności - od sprawdzania przytomności po wzywanie pomocy przez telefon. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali podręczniki oraz kartonowe szablony z numerami telefonów, które posłużą do kontynuowania zajęć w ramach wychowania fizycznego. Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, na którym uczniowie poznają ułożenie w tzw. pozycji bocznej oraz dowiedzą się, jak prawidłowo wykonywać wdechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.
 
ŻYCZENIA
Czytaj całość
 
KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ
W organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osiecznej  konkursie na pisankę wielkanocną wzięła  udział spora grupa naszych uczniów. I miejsce zajęła Zuzanna Aumiler z kl.IIIa, II miejsce Paweł Kobylański z IIa, a trzecie Adam  Nowacki z Ib. Wyróżniono też pracę Aleksandry Woźnej z Ib. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu podziękowano słodkim upominkiem.
FOTORELACJA
 
ŚWIĄTECZNE PATIO
Szkolna Komisja Wychowawcza zaproponowała wszystkim klasom wykonanie dowolną techniką dwóch papierowych wielkanocnych pisanek, które ozdobią szkolne patio i wprowadzą świąteczną atmosferę. Uczniowie nie tylko zrealizowali plan minimum, czyli przygotowali dwie „obowiązkowe” ozdoby, ale niektóre klasy wykazały się aktywnością i przyniosły więcej pisanek. Wszyscy zadbali też o jakość ozdób. Prace uczniów są pomysłowe, estetyczne, piękne. Przygotowanie tych małych dzieł sztuki wymagało wiele czasu. Dzięki nim w Szkole widać i czuć zbliżającą się Wielkanoc.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1376 - 1430 z 1514