ZBIÓRKA BATERII
W trosce o środowisko po raz kolejny zorganizowano zbiórkę baterii. Propagowali tę akcję wszyscy wychowawcy, a działania koordynowała Pani Iwona Fiebich. Zebrano łącznie 361,6kg: kl.I-III SP – 128,5kg, kl.IV-VI SP – 142,1kg, kl.1-3G – 91kg. Oto szczegółowe wyniki zbiórki: - kl.I-III SP: I miejsce – Ib (44kg), II miejsce – IIa (35kg), III miejsce – IIIc (20kg). - kl.IV-VI SP: I miejsce – VIa (45kg), II miejsce – Vb (39kg), III miejsce – IVa (32kg). - kl.1-3G: I miejsce – 1gb (25kg), II miejsce – 2gb (24kg), III miejsce – 3ga (17kg). Warto dodać, że w przeliczeniu na jednego ucznia zwyciężyła VI a z wynikiem 2,37kg, drudzy byli uczniowie Ib – 2kg, a trzecie miejsce przypadło Vb z wynikiem 1,70kg. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Wyniki zostaną przeliczone na punkty w ramach konkursu SUPERKLASA.
 
ZUCHOWE POWITANIE LATA

W sobotę 8 czerwca „Zwinne Wiewiórki” wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, druhnami i zuchami z innych gromad hufca Leszno spotkały się w Boszkowie na ZUCHOWYM POWITANIU LATA. Zuchy z Kąkolewa po raz pierwszy prezentowały się w nowych koszulkach ufundowanych przez Dyrekcję i Radę Rodziców – za co serdecznie dziękują. Impreza rozpoczęła się zbiórką, na której przedstawiono program. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach integracyjnych, turnieju piłki plażowej, torze przeszkód, rejsie żaglówką. Zuchy i ich rodzeństwo miały do zaliczenia cztery zadania. Po ich wykonaniu i zebraniu potwierdzeń można było się posilić pyszną grochówką. Pogoda dopisała (deszcz zaczął padać dopiero po zakończeniu imprezy) i wszyscy bawili się wyśmienicie. Na koniec gromady otrzymały dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy POWITANIA LATA pożegnali się w kręgu, przekazując sobie iskierkę.

 
FINAŁ KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

12 czerwca odbył się finał wewnątrzszkolnego konkursu ortograficznego o Pióro Dyrektora Szkoły. W pierwszym – eliminacyjnym – etapie wystartowali, pisząc tradycyjne dyktando, wszyscy uczniowie. Do finału – po trzech turach różnorodnych zmagań – dotarli najlepsi. W patio Szkoły - oceniani przez Panią Dyrektor Alinę Żalik i Panią Annę Poprawską oraz dopingowani przez rówieśników - walczyli o miano Mistrza Ortografii.
Konkursowe zmagania uczniów klas II i III SP przygotowały Panie Ewa Łapawa i Ewa Maśląka. Pięcioro finalistów pisało ze słuchu, rozwiązywało zagadki, wypełniało luki, podawało zasadę pisowni, głoskowało trudne ortograficznie słowa, układało zdania z niełatwymi w zapisie wyrazami i rozwiązywało krzyżówki. Aby wyłonić mistrza, potrzebna była dogrywka. 
Oto wyniki:
- I miejsce – Zuzanna Pietrowska IIa
- II miejsce – Julia Barczyńska IIIa
- III miejsce – Martyna Wierzbińska 
- IV miejsce ex equo – Brajan Hylla IIIc i Kacper Kaczmarek IIb.

Konkursowe zmagania dla reprezentantów klas IV- VI SP przygotowała i przeprowadziła Pani Martyna Sowińska. Uczniowie, słuchając tekstu, musieli wypisać wyrazy, w których zgodnie z zasadami ortograficznymi pisze się RZ. Układali zdania z rozsypanki wyrazowej i zapisywali je zgodnie z regułami ortografii i interpunkcji. Rozwiązywali ortograficzną krzyżówkę. Podawali poprawny zapis słowa, wykorzystując lizaki ortograficzne. Poprawiali błędy w tekście. Rozwiązywali zagadki i objaśnili zasady pisowni. W tej grupie wiekowej również potrzebna była dogrywka. Oto wyniki:
- I miejsce – Zuzanna Stróżyk z Va
- II miejsce – Kornelia Kowalik z Vb
- III miejsce – Natalia Łaniak z VIa
- IV miejsce – Maciej Pełczyński z VIa
- V miejsce – Wojciech Fischer z IVb
- VI miejsce – Wiktoria Biedrzyńska z IVa.

Zmagania gimnazjalistów przygotowała Pani Cecylia Glapiak, a przeprowadziła Pani Martyna Sowińska. Najstarsi uczniowie musieli poprawnie zapisać trudne i rzadko używane wyrazy. W grupie słów odnajdywali to, które zawiera błąd. Podawali zasady pisowni. Udowadniali, że wiedzą, iż pisownia decyduje o znaczeniu słowa. Zostali przepytani ze znajomości zasad pisowni małą i wielką literą. Sprawdzono też, czy potrafią właściwie zapisywać w zakończeniach –i, -ii oraz –ji. Gimnazjaliści musieli wykazać się też umiejętnością podania do wskazanych słów synonimów z CH lub H. Sprawdzono również, czy znają i rozumieją pochodzące z greki przymiotniki. Wyniki:
- I miejsce – Jadwiga Lester z 3ga
- II miejsce – Paulina Andrzejewska z 1ga
- III miejsce – Paulina Woźniak z 2gb 
- IV miejsce – Aurelia Walkowiak z 1gb
- V miejsce – Marika Sikorska z 3gb
- VI miejsce – Kinga Kowalska z 2ga.

Wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom, serdecznie gratulujemy. Uczestnicy finału konkursu ortograficznego powinni być wzorem dla wszystkich uczniów. 
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego mistrzowie ortografii otrzymają ufundowane przez Panią Dyrektor pióra.

FOTORELACJA

 
WYCIECZKA KLAS IIA I IIIB DO GÓRZNA

10 czerwca dzieci z klas IIa i IIIb pojechały na wycieczkę do Górzna. Choć pogoda nie była najpiękniejsza, uczniowie rozpoznawali drzewa w ich środowisku naturalnym, grali w piłkę, strzelali do tarczy z wiatrówki i grillowali. To poniedziałkowe przedpołudnie było bardzo udane i na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Podziękowania należą się Panu Andrzejowi Szeremecie, który cierpliwie uczył dzieci rozpoznawania roślin i strzelania z wiatrówki oraz mamom – Paniom J.Skrzypczak i H.Mikołajczak, które przygotowały na zakończenie imprezy pyszne jedzenie.

FOTORELACJA

 
WYNIKI KONKURSU EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO

10 czerwca dotarły do Szkoły wyniki Konkursu Ekologiczno – Przyrodniczego, w którym brało udział 17 uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej. Dyplom laureata i nagrodę książkową za III miejsce otrzymał Sławomir Ratajczak z kl.IIIb. Wyróżnieniami nagrodzono: M.Skrzypczak, W.Mikołajczak, J.Przybyłę, N.Nowaczyk i M.Owsianną. W konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej wyróżnienia zdobyły J.Przybyła i Weronika Mikołajczak. Serdecznie gratulujemy!

FOTORELACJA

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1376 - 1430 z 1597