NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

8 IX pod patronatem Prezydenta Polski odbyła się akcja Narodowego Czytania. W roku stulecia odzyskania niepodległości jej bohaterem nieprzypadkowo było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Po raz kolejny – jako Szkoła - przyłączyliśmy się do tej propagującej czytanie i polską literaturę akcji. Panie polonistki dla starszych klas przygotowały tematyczne lekcje języka polskiego, podczas których uczniowie poznali twórczość Stefana Żeromskiego, czasy, w których żył i tworzył, dowiedzieli się, jak powieść wiąże się z tematyką odzyskania niepodległości, poznali fragmenty utworu i jego filmowej adaptacji. Pamiątką udziału w akcji była okolicznościowa pieczęć przyłożona albo w przyniesionych z domowych biblioteczek egzemplarzach „Przedwiośnia”, albo w zeszytach przedmiotowych.

 
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

W ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna w naszej poradni odbędzie się cykl konsultacji psychologicznych dla rodziców i dzieci. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad psychologa, psychologa dziecięcego oraz terapeuty uzależnień (szczególnie można skorzystać z porad dotyczących nadużywania przez dzieci urządzeń mobilnych). Konsultacje prowadzić będą psychologowie i terapeuci specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzący na co dzień poradnictwo w zakresie metod wychowawczych i radzenia sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo.
Spotkania odbywają się w Centrum Profilaktyki AKADEMIA ZDROWIA przy ul. Średniej 11 w Lesznie. Prosimy zgłaszać się telefonicznie – tel. 663519564.

Czytaj całość
 
CZAS ZACZĄĆ!

3 września szkolna społeczność w obecności zaproszonych gości zainaugurowała rok szkolny 2018/2019. Po mszy św. odprawionej w kąkolewskim kościele rozpoczęła się uroczystość w patio. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej. Następnie zaproszonych gości i całą szkolną społeczność, a szczególnie pierwszoklasistów, serdecznie powitała Dyrektor Alina Żalik. Życzyła wszystkim pięknego i satysfakcjonującego rozwoju w różnych obszarach. Przekazała również Życzenia pomyślnego roku szkolnego i słowa wsparcia od Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka. W imieniu Rady Rodziców do uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zwróciła się Pani Anna Szyrmer, która dorosłym życzyła satysfakcji z pracy, a dzieci i młodzież zachęcała do współpracy z nauczycielami, do korzystania z ich wiedzy i doświadczenia, by osiągnąć postawione sobie cele. W ciepłych słowach, podkreślając, jak dobrze móc się uczyć, zwrócił się do wszystkich zebranych dr Stanisław Jędraś.
Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Roman Lewicki wręczył dwóm utalentowanym warcabistkom stypendia stowarzyszenia Comenius.
Uczniowie klasy III a pod kierunkiem Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmijczak  przygotowali okolicznościową część artystyczną. Przypomnieli wydarzenia tragicznego września 1939 r., symbolicznie pożegnali wakacje i z przymrużeniem oka opowiedzieli o szkolnej rzeczywistości. Na koniec prowadząca część oficjalną Pani Martyna Sowińska zaprosiła uczniów do sal na spotkania z wychowawcami.

 
UWAGA!

Szanowni Państwo – Rodzice Uczniów Zespołu Szkół w Kąkolewie!
W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów w drodze do i ze Szkoły serdecznie prosimy o parkowanie samochodów tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.
Dzieci i młodzież po terenie przyszkolnym powinny poruszać się wyłącznie po chodnikach.
Dojeżdżający rowerem zobowiązani są do przemieszczania się w Kąkolewie po ścieżce rowerowej, a od momentu jej opuszczenia w pobliżu Szkoły do prowadzenia pojazdu.
Uczniowie proszeni są o przychodzenie do Szkoły nie wcześniej niż o 7.45 i o wchodzenie wyłącznie od strony boiska rekreacyjnego. Wejściem przy sali gimnastycznej wchodzić mogą rodzice odprowadzający dzieci przedszkolne do sali nr 5.
Prosimy o zrozumienie i życzliwe dostosowanie się do powyższych próśb.

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Kąkolewie informuje, że uroczystość inauguracji roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku wg harmonogramu:
godz. 8.15 – uroczystość Przedszkola Samorządowego w patio Szkoły,
godz. 8.00 – msza święta w kościele parafialnym w Kąkolewie dla uczniów klas I-VIII i klas gimnazjalnych,
godz. 9.00 – uroczystość dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych.

Harmonogram przywozu uczniów autobusem szkolnym

6.55 - Grodzisko – klasy IV – VIII i gimnazjaliści
7.15 – Frankowo
7.25 – Dobramyśl
7.30 – Łoniewo
7.40 – Grodzisko klasy I – III i przedszkolacy

 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1656