DZIECI Z KĄKOLEWA DLA DZIECI Z MADAGASKARU

25 lutego 2020 r. wolontariusze zakończyli akcję charytatywną MADAGASKAR. W Szkole i w Przedszkolu zbieraliśmy przybory szkolne, bandaże, strzykawki, rękawiczki, plastry,  witaminy, landrynki, lizaki i maskotki. Zbiórka była kontynuacją spotkania uczniów z P. Anną Barczyk podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Anna z mężem i córkami pojechała jakiś czas temu na misje na Madagaskar. Poznała trudy życia mieszkańców i od tej pory organizuje w Polsce spotkania z uczniami z różnych szkół i zbiera dary dla przyjaciół z Madagaskaru. Nam, dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać 7 kartonów darów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom wrażliwym na los innych, nieznajomych, ale potrzebujących wsparcia.
Na terenie Szkoły akcję wraz z opiekunką wolontariatu koordynowały Aleksandra i Julia Barczyk. Spakowaniem kartonów zajęły się Panie Bogna Drebot i Sylwia Walenciak wraz z wolontariuszami: Amelią i Adrianem Wieczorek, Mirellą Motuzną, Julią i Aleksandrą Barczyk. Wysłaniem paczek zajął się Pan Marin Barczyk, za co serdecznie dziękujemy. Do kartonów dołączyliśmy listy od uczniów dla dzieci z ochronki oraz zdjęcia młodych społeczników.

 
TURNIEJOWA SOBOTA

22 lutego o godz. 9 00 rozpoczął się XXIV Memoriał im. Darka Borowczyka. Ośmioosobowe drużyny z klas IV, V i VI rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. Po zaciętej grze I miejsce wywalczyła klasa VIa, II miejsce – Vc, III miejsce – VIb, IVmiejsce – Vb, VI miejsce – VIc, VII miejsce – IVa. Tytuł króla strzelców zdobył zawodnik klasy VIa – Maciej Masztalerz, który otrzymał w nagrodę pamiątkową statuetkę.

Po młodszych koleżankach i kolegach na parkiecie pojawili się uczniowie klas VII i VIII, którzy wzięli udział w III Memoriale Piłki Nożnej im. Ireneusza Mikołajczaka o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. I miejsce wywalczył zespół klasy VIIa, II miejsce zdobyła reprezentacja klasy VIIIa, III miejsce – VIIIb, a IV miejsce – VIIb. Królem strzelców został uczeń klasy VIIa – Eryk Komorowicz

Wszyscy zawodnicy dostali od organizatorów okolicznościowe, kolorowe koszulki i pamiątkowe medale, najlepsi także puchary, a każda drużyna otrzymała piłkę. Nagrody wręczali Burmistrz Gminy Osieczna –P.S.Glapiak, krewni Darka Borowczyka i Ireneusza Mikołajczaka, sędzia turniejów – Pan Krzysztof Parzy i Panie Wicedyrektor: C.Glapiak oraz B.Kaczmarek-Kryś. 

 
SIÓDMOKLASIŚCI NA "ZEMŚCIE"

17 lutego uczniowie klas 7. i 8. obejrzeli przedstawienie pt. „Zemsta” wystawione w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role. Widzowie przez jakiś czas mogli poczuć się tak, jakby żyli na przełomie XVIII i XIX wieku. Nieustanne i bezsensowne kłótnie między sąsiadami doprowadziły do tytułowej zemsty Cześnika, która nieoczekiwanym ślubem zakochanych szczęśliwie zakończyła wieloletni spór. Po wystawionym spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów. Osoby, które wyszły na scenę, podjęły się próby tłumaczenia języka staropolskiego na współczesny. Z lingwistycznego zadania wywiązały się bardzo dobrze i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dla naszych uczniów było to spotkanie utrwalające wiedzę o bohaterach lektury obowiązkowej.

 
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

We wtorek 18 lutego uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń i nauczycieli wzięli udział w zorganizowanym dla nich balu karnawałowym. Przez dwie godziny w sali wiejskiej barwni przebierańcy wspaniale bawili się przy dobrej muzyce, o którą zadbali  przedstawiciele SU - Janek Wyrwiński i Adrian Wieczorek. Dzieci brały też  udział w zabawach i konkursach z nagrodami, prezentowały swoje piękne stroje i umiejętności taneczne. Na zakończenie wszyscy pięknie zatańczyli macarenę i stanęli do pamiątkowych klasowych fotografii. 

 
IA I IB NA "PANU TWARDOWSKIM"

17 lutego uczniowie klasy Ia i Ib obejrzeli przedstawienie pt. „Pan Twardowski” wystawione w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie przez Narodowy Teatr Edukacji  im. Adama  Mickiewicza we Wrocławiu. Bohaterowie wprowadzili dzieci w świat magii.  Czarownice i Mefisto, którym podstępem udało się pozyskać duszę Twardowskiego, nie do końca osiągnęli swój cel. Dzieci dowiedziały się, że bycie zachłannym nie popłaca, że mądrość i wiedzę należy zdobywać poprzez sumienną pracę, a pieniądze i sława przyjdą z czasem.
Po spektaklu uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami i zadowoleni powrócili do szkoły

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 55 z 1901