TURNIEJE PIŁKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA GMINY OSIECZNA

Luty upłynął pod znakiem piłkarskich zmagań o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna.
Sportową rywalizację 10 lutego rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Zwyciężyła Va, srebro wywalczyła VIa, a brąz VIb, tytuł króla strzelców przypadł w udziale Maciejowi Masztalerzowi.
16 lutego mecze rozgrywali uczniowie najmłodsi. Najlepsza okazała się drużyna IIb, drugie miejsce wywalczyła IIa, a trzecie IIIa. Najwięcej bramek strzelił Mateusz Michałowicz.
24 lutego na parkiecie podczas II Memoriału im. Ireneusza Mikołajczaka rywalizowały w zespołach międzyklasowych dziewczęta z klas od VI po 3.Gimnazjum. Trzy drużyny uzyskały po tyle samo punktów, zatem o miejscach na podium zdecydowała liczba bramek. Królową strzelców została Agnieszka Muszyńska.

3 marca podczas XXIII Memorału im. Darka Borowczyka walczyły klasy VII, VIII i 3. Gimnazjum, w tym dodatkowo dwie drużyny gimnazjalistów z Osiecznej. Złoto wywalczyła klasa 3gb z Osiecznej, srebro VIIIb, a brąz 3gc. Najwięcej goli strzelił Kacper Maćkowiak.

Wszyscy uczestnicy Turniejów o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna otrzymali koszulki i medale, każda drużyna wzbogaciła się też o piłkę, królów strzelców i zwycięskie zespoły uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna, Panie Dyrektor, Pan Sekretarz Gminy Osieczna i Sędzia zawodów, a podczas memoriałów również bliscy I.Mikołajczaka i D.Borowczyka.
Zawodnikom kibicowali rodzice, wychowawcy i koleżanki oraz koledzy, a szkolna grupa wolontariatu zorganizowała kawiarenkę, do której ciasta upiekli rodzice. Serdecznie za to wsparcie dziękujemy. 

 
 
CZYM BEZ KOBIET BYŁBY ŚWIAT?

Na to pytanie 11 marca próbowali odpowiedzieć chłopcy podczas rozmyślań o kobietach, na które do szkolnego patio zaprosili wszystkie Panie i całą społeczność uczniowską. Humorystycznie, z przymrużeniem oka zachwycali się urokiem kobiet, chociaż są różne i czasem nieprzewidywalne, ale i tak nie da się bez nich żyć. Warto dodać, że dla kilku występujących chłopaków był to debiut na scenie, ale dla Pań byli w stanie nie tylko recytować, ale i zaśpiewać znane i lubiane piosenki o kobietach. Ten występ zapadnie zapewne na długo w naszej pamięci. O oprawę muzyczną zadbali P. Dominik Nowacki, Brajan Hylla i Tobiasz Ratajczak. Scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Nad przygotowaniami czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Udział wzięli Panowie: Andrzej Komolka, Andrzej Zaremba i Dariusz Maćkowiak oraz chłopcy: Kamil Berdychowski, Kacper Gidaszewski, Piotr Jakubowski, Franciszek Jąder, Kacper Glapiak, Brajan Hylla, Kacper Kaczmarek, Mateusz Klabiński, Kacper Kucharski, Wiktor Ludwiczak, Mateusz Matysiak, Szymon Nowacki, Jakub Piątek, Bartosz Serwatka, Jędrzej Runowicz, Mateusz Szramiak, Adrian Szramiak, Łukasz Szyrmer.

 
PIERWSZOKLASIŚCI W KINIE

W piątek 8 marca, pod opieką wychowawczyni Pani Sławy Pietrowicz i Pani Beaty Sikory,  pierwszoklasiści udali się do leszczyńskiego kina, aby obejrzeć film pt. „Robaczki z Zaginionej Doliny”. Z zaciekawieniem śledzili przygody biedronki i jej przyjaciół na odległych Karaibach. Mieli okazję zobaczyć, że przyjaźń i współpraca mogą zdziałać cuda. Dzięki kolorowej załodze robaczków uratowano lasy deszczowe. 

 
ZEBRANIE

Uwaga!

Informujemy, że zebranie zaplanowane na 13 marca odbędzie się dzień później - 14 marca 2019 r. Klasy I-III SP – godz. 16.30, kl. IV-VI SP – godz.17.00, kl. VII, VIII i 3 g. – godz. 17.30.

 
PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W każdym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie, zachęcani i wspierani przez nauczycieli, mierzą się z zadaniami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku szkolnym za Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego i Wojewódzki Konkurs Matematyczny tak dla gimnazjalistów, jak i ósmoklasistów odpowiedzialny był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Udział w takim konkursie musi być suwerenną i przemyślaną decyzją ucznia, wymaga bowiem solidnej pracy oraz dużego zaangażowania i uczestnika, i jego naukowego opiekuna (jak czasem nazywa się nauczycieli), i rodziców, których wsparcie jest w tym procesie niezbędne. Jesienią 2018 roku z radością odnotowaliśmy, że nasi uczniowie licznie zgłosili się do konkursowej rywalizacji. Obrazuje to poniższe zestawienie.
SZKOŁA PODSTAWOWA – etap szkolny
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - 19 uczestników
Wojewódzki Konkurs Matematyczny - 10 uczestników
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - 20 uczestników
Wojewódzki Konkurs Historyczny - 1 uczestnik
Wojewódzki Konkurs  Fizyczny - 4 uczestników
Wojewódzki Konkurs Chemiczny - 5 uczestników
Wojewódzki Konkurs Biologiczny - 4 uczestników.
Warto tu przypomnieć, że zakres materiału przewidzianego do opanowania i powtórzenia dla celów konkursowych był na tyle obszerny, a czas przygotowań od ogłoszenia regulaminów   do daty etapu szkolnego na tyle krótki, że do rywalizacji najczęściej przystępowali ósmoklasiści, uczniowie młodsi sporadycznie.

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół uczy się 62 gimnazjalistów. Oni również licznie zgłosili się do udziału w proponowanych im konkursach.
GIMNAZJUM – etap szkolny
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - 8 uczestniczek
Wojewódzki Konkurs Matematyczny - 7 uczestników
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - 6 uczestników
Wojewódzki Konkurs Historyczny - 3 uczestników
Wojewódzki Konkurs  Fizyczny - 2 uczestników
Wojewódzki Konkurs Chemiczny - 5 uczestników
Wojewódzki Konkurs Biologiczny - 7 uczestników
Wojewódzki Konkurs Geograficzny - 1 uczestniczka

Testy konkursowe przesyłane przez Organizatora na etap szkolny są zazwyczaj trudne. Awans do kolejnego etapu już jest sukcesem, dlatego zamieszczamy nazwiska uczniów, którzy tę poprzeczkę rywalizacji z rówieśnikami z Wielkopolski pomyślnie pokonali.
SZKOŁA PODSTAWOWA – etap rejonowy
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
– Nina Żalik VIIIa i Małgorzata Biernacik VIIIa, opiekun P. Anna Poprawska
Wojewódzki Konkurs Matematyczny
– Nina Żalik  VIIIa i Franciszek Michalak VIIIa, opiekun P. Łucja Kretschmer
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – Nina Żalik VIIIa, opiekun P. Agnieszka Handke
Wojewódzki Konkurs  Fizyczny – Franciszek Michalak VIIIa, opiekun P. Danuta Bednarczyk

GIMNAZJUM – etap rejonowy
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
– Julia Barczyńska 3ga, Liliana Bassa 3ga, Natalia Bartosik 3gb, opiekun P. Cecylia Glapiak; Katarzyna Rosik 3gc, opiekun P. Martyna Sowińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny – Liliana Bassa 3ga i Katarzyna Rosik 3gc, opiekun P. Danuta Bednarczyk

Do zmagań finałowych zakwalifikowały się dwie uczennice:
ze Szkoły Podstawowej – Nina Żalik – Wojewódzki Konkurs Matematyczny
z Gimnazjum – Liliana Bassa - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego.

Etapy ostatnie, finałowe, obu Konkursów, wymagające kilkutygodniowych intensywnych przygotowań, poprzedzone niepewnością i dużym stresem, rozegrane zostały w lutym w szkołach  poznańskich.
Uczestniczkom z naszego Zespołu Szkół przyniosły sukces: Liliana została LAUREATKĄ WKJP („straciła” zaledwie 4 punkty!), a Nina FINALISTKĄ WKM.
Liliana w nagrodę zwolniona będzie z zakresu egzaminu gimnazjalnego dotyczącego języka polskiego. Obie dziewczyny, ich Nauczycielki i Rodzice zapracowali na wielkie gratulacje.

Podziękowania składamy uczniom, którzy mieli chęć przystąpić do konkursowych zmagań. Wszyscy oni poszerzyli swą wiedzę, która, tego jesteśmy pewni, zaowocuje w przyszłej edukacji. Słowa szacunku i podziękowania kierujemy do Państwa Nauczycieli za dodatkową pracę z uczniami. Bez ich wskazówek, życzliwej opieki, godzin spędzonych z konkursowiczami nad zadaniami, testami, wypracowaniami osiągnięcie sukcesu przez dziecko jest prawie niemożliwe.
Uczniowie! Warto dodatkowo pracować, korzystać z propozycji i zaangażowania swoich Nauczycieli, pogłębiać wiedzę, doskonalić umiejętności, bo to skutkuje sukcesami spektakularnymi, ale też w pracy szkolnej każdego dnia.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1732