WIZYTA W STOLARNI

We wtorek 8 stycznia uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią w ramach programu „Otwarta Firma” odwiedzili Zakład Stolarski Pana Jarosława Borowczyka w Łoniewie. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Od drzewa do deski”. Poznały różne gatunki drewna i rodzaje płyt, które stolarz wykorzystuje w swojej pracy. Pan Jarosław opowiedział im o wyrobach, które powstają w jego zakładzie. Są to między innymi meble, drzwi, okna, schody. Oglądali też fotografie gotowych wyrobów. W zakładzie stolarskim wykonuje się również renowacje. Dzieci miały okazję zobaczyć malowidło św. Mikołaja na drzwiach wykonanych w XVIII wieku i fotografię odrestaurowanego zabytkowego konfesjonału. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli maszyny i narzędzia, które są potrzebne stolarzowi podczas pracy. Mieli okazję posługiwać się strugiem, co sprawiło im ogromną radość. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści podziękowali Panu Jarosławowi za ciekawą lekcję i przybliżenie zawodu stolarza, wręczając okolicznościowy dyplom i wykonaną laurkę.

 
VI POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W LIPNIE

6 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Tomaszewska, Pan Grzegorz Tomaszewski oraz Pan Arkadiusz Gustaw, wysłuchała ponad sześćdziesiąt prezentacji w różnych kategoriach. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kategoria solista I-III SP

- Zofia Kretschmer „Wśród nocnej ciszy”,

- Jagoda Fischer „Gore gwiazda Jezusowi”,

- Alan Biderman „Tylko jedna jest taka noc”,

Kategoria solista IV-VI SP

- Julia Langner „Gwiazdki świecą nad stajenką”,

- Oliwia Borowczyk „Mario, czy już wiesz”,

- Anna Katarzyńska „Lulaj Synku”,

- Lena Kaczmarek „Pierwsza gwiazda”,

- Zuzanna Małecka „Ta święta noc”,

- Angelika Cicha „Mario, czy już wiesz”,

Kategoria solista VII-VIII SP, G

- Amelia Śmiejczak „Cicho, cicho, pastuszkowie”,

- Ewa Nowaczyk „Kolęda Maryi”.

Kategoria zespół wokalno-instrumentalny

- Ewa Nowaczyk (wokal), Nina Żalik (wokal), Alicja Szyrmer (skrzypce), Lena Kaczmarek (gitara klasyczna), Jan Wyrwiński (pianino cyfrowe), Adam Nowacki (elektroniczny instrument klawiszowy) „Lulajże, Jezuniu”, „Jezusa Narodzonego”.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo pięknie i otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Miło poinformować, że w swoich kategoriach Anna Katarzyńska i Amelia Śmiejczak zajęły I miejsce, zespół wokalno-instrumentalny również zdobył I miejsce, a Jagoda Fischer otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą Szkołę podczas Przeglądu oraz Panu Dominikowi Nowackiemu pięknie dziękujemy i gratulujemy bardzo udanego występu.

 
KONKURSOWE KOLĘDOWANIE

3 stycznia 1019 r. odbył się w naszej Szkole XIV Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy.  Wzięło w nim udział prawie 90 uczniów ze szkół z powiatu leszczyńskiego. W urokliwej jasełkowej scenerii ślicznie i z dużym zaangażowaniem prezentowali dawne i współczesne kolędy i pastorałki oraz piosenki zimowe. Ich wykonania nie tylko podlegały konkursowej ocenie, ale wpisały się też w piękną tradycję kolędowania, którą staramy się w Zespole Szkół w Kąkolewie kultywować. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli korzysta z naszego zaproszenia i czerpie radość ze śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Uczestników Konkursu serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.Alina Żalik. Prezentacje młodych wokalistów oceniało jury w składzie: P. Cecylia Glapiak, P. Barbara Kaczmarek-Kryś, P. Paula Juskowiak oraz P. Zbigniew Schulz. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Rady Rodziców naszej Szkoły, dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna oraz Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i aniołki – symbol naszego Konkursu.
Jury wykonaniem utworu pt. „Noel” oczarowała Nina Żalik. Główną nagrodę, czyli Grand Prix wręczył jej Pan Burmistrz – Stanisław Glapiak.
P. Alina Żalik Annie Katarzyńskiej, która przejmująco zaśpiewała „Lulaj, synku” wręczyła Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie.
P. Zbigniew Schulz uhonorował Nagrodą Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej Ewę Nowaczyk, która pięknie zinterpretowała utwór pt. „Kolęda Maryi”.
P. Anna Szyrmer Angelice Cichej za „Mario, czy ty wiesz” i zespołowi „Słoneczka” za „Hymn o Bożym Narodzeniu” wręczyła nagrody Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kąkolewie.
W kategorii kl. I-III SP zwyciężyła Laura Maśląka, II miejsce zajął Alan Biderman, a trzecie Maja Małecka.
W kategorii kl. IV-VI SP jury przyznało dwa I miejsca, otrzymały je Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak, II miejsce wyśpiewała Naatalia Kowalska, a trzecie Zuzanna Małecka.
W kategorii kl. VII, VIII SP oraz 3. gimnazjum I miejsce przypadło w udziale Amelii Śmiejczak, II nie przyznano, a III wyśpiewał Bartosz Jabłoński.
W zmaganiach zespołów nie przyznano I miejsca, II miejsce wyśpiewał Zespół Dziecięcy z Drobnina, a III – zespół „Cantus”.
Ponadto, doceniając wysoki poziom prezentacji, jury przyznało 8 wyróżnień. Otrzymali je Maria Wierzyk, Alicja Szulc, Blanka Poprawska, Maja Kowalczyk, Julia Langner, Oliwia Borowczyk, Zofia Klich i zespół „Róża”.
Pięknie dziękujemy również rodzicom naszych uczniów i nauczycielom piekącym ciasta do konkursowej kawiarenki, w której pod opieką P. Marii Joachimiak pracowały Weronika Barczyk i Zofia Kowalska. Dziękujemy także P. Elizie Kosmalskiej, która co roku własnoręcznie maluje aniołka na dyplom, czyniąc go niepowtarzalnym. W roli konferansjerów doskonale spisały się debiutantki: Katarzyna Jarczewska i Maria Woźna. Organizacją Konkursu zajęli się dyrekcja ZS, P. Anna Poprawska i P. Dominik Nowacki.

Organizatorów, mamy nadzieję, że również rodziców i nauczycieli konkursowiczów oraz fundatorów nagród, bardzo cieszą uśmiechnięte twarze wszystkich młodych wykonawców, niezwykłe emocje wyróżnionych oraz miła atmosfera towarzysząca konkursowemu kolędowaniu. 

 
ŻYCZENIA
 
HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ!

18 grudnia uczniowie klas VI, VII i 3. Gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które przestrzegały przed hazardem. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przy pomocy ciekawej prezentacji i opowiadając prawdziwe historie, wyjaśnili, czym jest hazard, jak łatwo można się od niego uzależnić i jak tragiczne mogą być tegoż skutki. Prowadzący warsztaty opowiedzieli też o swojej pracy, a zainteresowani tematem uczniowie zadawali wiele pytań.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1693