2. ETAP SZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS VII-3 GIMNAZJUM

3 kwietnia odbył się  finał Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do 2.etapu zakwalifikowało się 11 uczniów z klas VII, VIII oraz 3 gimnazjalnych. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji w programie Power Point  i przygotowanie ustnej wypowiedzi na wskazany temat. Uczniowie klas VII opowiadali o miejscu, w którym mieszkają, uczniowie klas VIII o swojej szkole, natomiast gimnazjaliści opowiedzieli o pięciu niesamowitych miejscach w Polsce.  Komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz nauczycielki języka angielskiego: Pani Agnieszka Andrzejewska- Śmiejczak oraz Justyna Jagielska oceniła wypowiedzi uczniów. Poniżej prezentujemy wyniki będące sumą punktów zdobytych z części pisemnej (która miała miejsce w listopadzie) oraz części ustnej.

Klasa VII

I miejsce: Amelia Wiler

II miejsce: Eryk Kasprzak

III miejsce: Jakub Kujawski

IV miejsce: Kacper Cop

Klasa VIII:

I miejsce: Amelia Śmiejczak

II miejsce: Nina Żalik

III miejsce: Wiktor Ludwiczak oraz Łukasz Szyrmer

Klasa 3 gimnazjum:

I miejsce: Brajan Hylla

II miejsce: Liliana Bassa

III miejsce Kaja Giera

 
101 DALMATYŃCZYKÓW

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym ,,Kreatywni na 101". Ich zadaniem było ulepienie z plasteliny piesków -dalmatyńczyków oraz złożenie i ozdobienie domku. Wszyscy pracowali z zapałem, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe naklejki.

 
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY "MISTRZ KALIGRAFII"

W środę 3 kwietnia w kąkolewskiej Szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii” adresowany dla uczniów klas I – III. Dwanaścioro dzieci z trzech szkół: ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej, z Zespołu Szkół w Świerczynie i z Zespołu Szkół w Kąkolewie walczyło o uzyskanie tytułu „Mistrza Kaligrafii”. Uczniowie spisali się wspaniale, starali się, aby każda literka była kształtna i właściwie połączona z sąsiednimi, by do tekstu nie wkradł się żaden błąd.
Decyzją jury w składzie: P. Alina Żalik, P. Emilia Swoboda i P. Wioletta Klak Mistrzem Kaligrafii” wśród pierwszoklasistów została uczennica naszej Szkoły - Nikola Wojtyniak. Na poziomie klas drugich tytuł „Mistrza Kaligrafii” wywalczyła uczennica osieckiej Szkoły - Maja Klupczyńska.  W klasach trzecich ex equo Mistrzami zostali dwaj chłopcy: Kamil Wojciechowski - uczeń Zespołu Szkół w Świerczynie i Adam Kasztelan - uczeń Zespołu Szkół w Kąkolewie. Mistrzowie i wszyscy uczestnicy finału: Lena Golembka, Maja Kraśner, Lena Nadolna, Oliwia Skrzyński, Natalia Szymlet, Wiktor Żymełka, Klaudia Woźna i Dominik Walenciak zostali uhonorowani dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza i Dyrekcję naszej Szkoły. Konkurs zorganizowały Panie Sława Pietrowicz i Ewa Łapawa.

 

 
BEZPIECZNIE I MIŁO

3 kwietnia dla pierwszoklasistów rozpoczął się interesująco. Odwiedził ich tata Julii, Pan Adam Rudziński, który jest policjantem. Podczas spotkania rozmawiano na temat bezpieczeństwa. Wszyscy przypomnieli sobie ważne zasady poruszania się po drogach i w stosunku do osób nieznanych. Najciekawszym elementem spotkania okazało się oglądanie różnych części stroju i akcesoriów policjanta oraz możliwość ich dotknięcia i przymierzenia. Na zakończenie spotkania Pan Adam przeczytał dzieciom ciekawy rozdział książki pt. „Maminki”. Główny bohater uświadomił maluchom, że nieładnie wymyślać i kłamać. Gość przypomniał również o podstawowych zasadach kulturalnego zachowania i o mówieniu „Dzień dobry!”

 
GIMNAZJALIŚCI W KINIE NA "KURIERZE"

1 kwietnia uczniowie z klas 3 Gimnazjum pojechali do kina, aby obejrzeć najnowszy film Władysława Pasikowskiego pt. „Kurier”. Widzowie mogli poznać historię słynnego emisariusza Jana Nowaka – Jeziorańskiego, który w czasie II wojny światowej był łącznikiem między przedstawicielami rządu RP działającego na emigracji a najwyższymi działaczami Armii Krajowej. Słynny kurier odegrał znaczącą rolę podczas planowania powstania warszawskiego, w którym wziął udział. Film oprócz realiów życia w okupowanej Warszawie ukazuje siłę drzemiącą w człowieku motywującą do działania i budującą gotowość do poświęceń dla ojczyzny i rodaków. „Kurier” prowokuje współczesnego widza do refleksji – jak zachowałbyś się w trudnych czasach wojny, co jesteś gotowy zrobić dziś dla innych?

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1761