SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

7 maja na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Zawody te zastąpiły wcześniejszą Gimnazjadę. Nasi uczniowie startowali w następujących konkurencjach: biegowych (100m, 300m, 600m, 1000m), skocznościowych (skok wzwyż, skok w dal), rzutnych (pchnięcie kulą) oraz w sztafecie 4x100m. Wszystkie wyniki zostały przeliczone na punkty, które decydowały o miejscu drużyny. Zawodnicy nie zawiedli: drużyna dziewcząt zdobyła pierwsze miejsce (z dużą przewagą), chłopcy wywalczyli miejsce trzecie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar za miejsce pierwsze dla Szkoły. 
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Natalia Motuzna, Mirella Motuzna, Liliana Bassa, Olga Basińska, Agnieszka Muszyńska, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Julia Galon, Ewa Nowaczyk, Maja Nędza, Amelia Wieczorek, Weronika Krzywa, Magdalena Śmieszała.
Reprezentacja chłopców: Jan Dudziak, Kacper Kaczmarek, Jędrzej Runowicz, Artur Florczak, Jakub Klimpel, Kacper Glapiak, Kacper Maćkowiak, Brajan Hylla, Wojciech Wiler, Piotr Jakubowski, Kamil Berdychowski, Filip Jakubiak.

 
ETAP POWIATOWY KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Osiecznej odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wśród 57 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjum znaleźli się również uczniowie naszej Szkoły – laureaci etapu powiatowego. Po napisaniu przez uczniów testów konkursowych i sprawdzeniu ich przez członków komisji do ostatniego już etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów. W etapie wojewódzkim wezmą udział Eryk Kasprzak z klasy VII a,  Małgorzata Biernacik z klasy VIII a i Ewa Nowaczyk z klasy VIII b oraz Weronika Mikołajczak z klasy 3gb i Marta Walenciak z klasy 3gc. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 
KLUB MAŁEGO MUZYKA JAZZOWO

W poniedziałek 6 maja uczniowie klas I – IV wyruszyli na muzyczną wyprawę do Nowego Orleanu. Trzech muzyków – jazzmanów zaprezentowało kilka aranżacji jazzowych znanych utworów. Zapoznali widzów z instrumentem dętym blaszanym – trąbką, strunowym smyczkowym – kontrabasem i strunowym szarpanym - gitarą. Prowadząca opowiedziała o paradzie mażoretek, które gestem i ruchem nadają defiladzie rytm. Na zakończenie instrumentaliści i zaproszeni na scenę uczniowie stworzyli wielką muzyczną paradę wokół patio. 

 
ZUCHY NA RAJDZIE

Zwinne Wiewiórki 27 kwietnia wyruszyły na dwudniowy XXIV Harcerski Rajd Bohater – śladami Andrzeja Małkowskiego. Rajd rozpoczął się uroczystym apelem przy leszczyńskim stadionie im. Alfreda Smoczka. Tam 13 patroli harcerskich i 3 patrole zuchowe otrzymały mapy z wyznaczoną trasą do Dąbcza. Podczas wędrówki zuchy wykazały się umiejętnością czytania mapy, realizowały zadania dotyczące postaci bohatera, za które zdobyły punkty. Dowiodły, że prawie 10 kilometrowa trasa wiodąca przez las, nie stanowiła dla dzielnych Wiewiórek większej trudności. Kolejne przygotowane zadania (cytaty i plakaty) zuchy zaprezentowały na świecowisku. Wieczorne spotkanie wszystkich rajdowiczów było pouczające, ciekawe, radosne i pełne harcerskich piosenek. Nasza Gromada w nagrodę za wiedzę, gorliwość i wytrwałość na apelu kończącym rajd otrzymała nagrody i pamiątkowy dyplom.

 
V PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

29 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się V Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością…”. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie. Naszą Szkołę reprezentował Alan Biderman, który przepięknie zaśpiewał utwór pt. „Dla Ciebie Ojcze Święty”. Za wykonanie pieśni Alan otrzymał gromkie brawa od bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Młody wokalista otrzymał również pamiątkowy dyplom i książkę o tematyce religijnej. Gratulujemy bardzo udanego występu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1774