Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209550

Śnieg

OD CHARLESTONA DO HIP-HOPU

We wtorkowy poranek 3 marca uczniowie klas I-IV wzięli udział w spotkaniu z muzyką. Tym razem prowadzący zabrali dzieci w podróż do krainy tańca. Publiczność mogła podziwiać piękne układy taneczne od charlestona z lat 20-tych ubiegłego wieku, przez rock and roll’a, street dance po disco z lat 70-tych. Ogromne wrażenie na widzach wywarła tancerka, która wcieliła się w postać Michaela Jacksona i z niesamowitą precyzją odtworzyła charakterystyczne kroki jego tańca. Na zakończenie wszyscy zebrani odtańczyli wspólny układ, który dodał wszystkim energii oraz zapału do nauki i pracy.

 
WESOŁE SZKLANECZKI

Nietypowe zajęcia techniczne odbyła się w klasie Ia. Każdy uczeń miał za zadanie ozdobienie szklaneczki do napoju z wykorzystaniem przyniesionych owoców i rekwizytów w postaci słomek i parasolek. Na wstępie uczniowie przygotowali swoje miejsca pracy, czyli szklaneczki, serwetki i plastry owoców. Następnie, pamiętając o higienie przygotowywania posiłków, umyli ręce. Zajęcia zaczęli od witaminowej gimnastyki do piosenki „Wytańcz witaminy”. Po rozgrzewce przystąpili do pracy. Z dużym zaangażowaniem wykonali przydzielone zadanie, ćwicząc w ten sposób staranność, dokładność i odpowiedzialność. W przepięknie udekorowanych szklankach nie mogło zabraknąć ulubionych soków, które uczniowie wypili podczas projekcji filmu pt. „Pingwiny z Madagaskaru”. Miło, pożytecznie i zdrowo uczniowie klasy Ia zakończyli piątkowe zajęcia. 

 
KLASA IA - PIERWSZE ZADANIE PROJEKTOWE

Klasa Ia w ramach realizacji projektu „Mamy kota na punkcie mleka” zrealizowała pierwsze zaplanowane działanie. Pod kierunkiem Wychowawczyni poznali proces produkcji mleka,
a następnie starannie i dokładnie każda grupa wykonała plakat podsumowujący zdobyte wiadomości i odnotowała je w zeszycie zadań. Dzieciom towarzyszyli kot Mleczysław
i Mleczna Kity. Jak dowiedzieli się uczniowie, proces produkcji mleka jest nie tyko czasochłonny, lecz wymaga też odpowiednich procedur, czyli specjalnych warunków, które pozwalają później spożywać pyszne produkty mleczne. Z niecierpliwością klasa Ia czeka na kolejne zadania, aby zgłębiać swoją wiedzę o mleku, ważnym składniku wielu posiłków.

 
IMIENINY ZUCHA

W sobotę 29 lutego „Zwinne Wiewiórki” wyjechały do Dąbcza, aby świętować IMIENINY ZUCHA. Takie święto przypada raz na cztery lata. 31 zuchów z Kąkolewa spotkało się z zuchami z 9 innych gromad. Uroczystość, na którą zaproszono władze hufca Leszno, rozpoczęła się apelem. Były przemowy, życzenia, wspólne zabawy, śpiew i pląsy oraz świąteczny pyszny tort. Każda gromada przygotowała własnoręcznie tablo przedstawiające zuchową społeczność. Po obiedzie wszyscy świętujący pojechali do Leszna, gdzie w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej obejrzeli multimedialną prezentację gromad oraz film animowany pt. „Piorun”. Na zakończenie każda gromada otrzymała imieninowe upominki. Zadowolone zuchy na pożegnanie przesłały sobie iskierkę przyjaźni.

 
MAGICZNA GRUZJA

21 lutego na lekcji j.polskiego uczniowie kl. Vb gościli P.Katarzynę Pietrowską, z którą przenieśli się do pięknej, nieco dzikiej, magicznej Gruzji. Spotkanie było elementem realizowanej innowacji pt. „Ciekawi świata. W podróży”. Uczniowie wysłuchali bardzo interesującej opowieści o Gruzji, o atrakcjach turystycznych tego kraju, o gruzińskiej kuchni i kulturze, a także o otwartości Gruzinów. Obejrzeli fotografie i zadali wiele pytań. Dowiedzieli się też, jak wyglądają przygotowania do samodzielnego wyjazdu. Zostali przez Panią Kasię zachęceni do odbywania małych i dużych podróży, do bycia ciekawymi świata i do uczenia się języków obcych. Różą podziękowali za poświęcony im czas i stanęli do pamiątkowej fotografii. Przed nimi wypełnienie karty pracy…
Zasłuchanie uczniów, ich liczne pytania i uśmiechnięte twarze pozwalają Wychowawczyni wierzyć, że z zadaniem poradzą sobie wyśmienicie i potwierdzają, że warto organizować takie spotkania. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1961