MISTRZOSTWA GMINY W WARCABACH

9 lutego w Centrum Kultury w Osiecznej odbył się finał gminny Mistrzostw Szkół Podstawowych w Warcabach. Nasi reprezentanci wywalczyli Mistrzostwo Gminy. Na ten sukces złożyły się wyniki poszczególnych zawodników.
Wśród dziewcząt z klas I-III SP Kinga Cieślak zajęła II miejsce, Nikola Picz była V, a Kinga Borowska VI. Wśród najmłodszych chłopców Michał Gimziński był II, Adam Kasztelan III, a Bartłomiej Matysiak V. W gronie dziewcząt z klas IV-VI zwyciężyły ex equo Wiktoria Gawron i Martyna Bortlisz, a Katarzyna Jarczewska była V. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Mateusz Matysiak, II miejsce zajął Jędrzej Runowicz, a III Łukasz Szyrmer.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować Szkołę i gminę Osieczna na zawodach powiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 
MEMORIAŁ TENISA STOŁOWEGO

10 lutego odbył się w naszej Szkole I Memoriał Tenisa Stołowego im. Barbary Owsiannej i Andrzeja Wróblewskiego. Wzięło w nim udział 44 zawodników: 18 tenisistek i 26 tenisistów stołowych. Oto wyniki:

dziewczęta ze szkoły podstawowej

chłopcy ze szkoły podstawowej

I m. - Marta Durkowska
II m. – Marcelina Wróblewska
III m. – Zuzanna Dutkiewicz
IV m. – Katarzyna Jarczewska

I m. – Łukasz Szyrmer
II m. – Mateusz Matysiak
III m. – Kacper Gidaszewski
IV m. – Jędrzej Runowicz

dziewczęta z gimnazjum

chłopcy z gimnazjum

I m. – Weronika Nadolna
II m. – Maria Owsianna
III m. – Julia Barczyńska
IV m. – Karolina Grzenkowicz

I m. – Kacper Bartkowiak
II m. – Łukasz Szyrmer
III m. – Mateusz Matysiak
IV m. – Mikołaj Woźniak

kobiety – kategoria open

mężczyźni – kategoria open

I m. – Mirella Wróblewska
II m. – Sylwia Skorupka
III m. – Marcelina Wróblewska
IV m. – Beata Fischer

I m. – Jakub Mazankiewicz
II m. – Adam Karolczyk
III m. – Patryk Dolatowski
IV m. – Miłosz Matusik


Puchary i dyplomy najlepszym tenisistom Memoriału wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan S.Glapiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie Pani A.Żalik, mama B. Owsiannej, córka A.Wróblewskiego - P. B.Fischer.

 
MIŁY POCZĄTEK FERII

Uczniowie klas VIa i Va piątkowe popołudnie (9 lutego) spędzili aktywnie na trampolinach parku Euro Jump w Lesznie. Korzystali ze ścianki wspinaczkowej z basenem gąbek, z trampolin sportowych, grali w koszykówkę na trampolinach oraz pokonywali interaktywny tor przeszkód, co wymagało skupienia, koncentracji oraz dobrej kondycji fizycznej. Natomiast na „gladiatorze” mogli posiłować się z kolegą i sprawdzić, kto krócej utrzyma równowagę i szybciej zostanie zrzucony z belki. Po godzinnej wspaniałej zabawie uczniowie - zmęczeni, ale w doskonałych humorach - udali się do kina Cinema 3d w Lesznie na seans filmowy. Wspólnie spędzone popołudnie było okazją do międzyklasowej integracji
i aktywnego spędzenia wolnego czasu. 

 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

7 lutego społeczność Zespołu Szkół w Kąkolewie wraz z zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami władz samorządowych, emerytowanymi pracownikami Szkoły, Księdzem Proboszczem R.Kuchtą i rodzicami uroczyście oddała hołd patronującym Szkole Powstańcom Wielkopolskim.
Po zaśpiewaniu hymnu państwowego delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie prowadząca uroczystość Pani Martyna Sowińska zaprosiła na scenę uczniów klas pierwszych. Podopieczni Pani Ewy Łapawy i Pani Bogny Rzetelskiej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły. Z rąk Pani Dyrektor Aliny Żalik i Pani Wicedyrektor Cecylii Glapiak otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Panie Anna Szyrmer i Justyna Skrzypczak w imieniu Rady Rodziców obdarowały ich książkami.
O przebiegu Powstania Wielkopolskiego, jego doniosłości w historii Wielkopolski i Polski, o naszych powinnościach wobec bohaterów czynu zbrojnego z lat 1918-1919 mówili Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak, Starosta Leszczyński – Pan Jarosław Wawrzyniak, regionalista – dr Stanisław Jędraś. Pani Dyrektor Alina Żalik powiedziała, jak w kąkolewskiej Szkole przekazywana jest wiedza o Powstaniu Wielkopolskim i jak uczymy szacunku do bohaterów z przeszłości.
Święto Patrona było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na koniec I półrocza oraz uczestników etapu rejonowego i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Nagrody wręczono również dzieciom z klas I-III SP, które najlepiej zaprezentowały się w wewnątrzszkolnym projekcie plastyczno-literackim „Wiersze Michała Rusinka”.
Ostatnim punktem uroczystości było okolicznościowe przedstawienie poświęcone Wielkopolankom – cichym bohaterkom Powstania Wielkopolskiego. Autorski scenariusz o roli kobiet w Powstaniu Wielkopolskim i wyreżyserowanie spektaklu to efekt pracy Pani Anny Poprawskiej. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki, a scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Młodzi aktorzy w roli członków Klubu Humanisty dyskutujących, komu i dlaczego Powstanie Wielkopolskie zawdzięcza zwycięstwo oraz w roli ówcześnie żyjących kobiet wypadli przekonująco. Otrzymali zasłużone brawa. Zmusili publiczność do refleksji nie tylko o postawach Wielkopolan w roku 1918, ale również o powinnościach współczesnych mieszkańców naszego regionu. 

 
SZTUKA, KTÓRA ŁĄCZY

8 lutego uczniowie klas siódmych i gimnazjaliści obejrzeli sceniczną wersję „Opowieści wigilijnej” Ch.Dickensa w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie. Była to nie tylko okazja do przypomnienia lub poznania treści utworu, do refleksji na temat adaptacji, ale też cenna lekcja ucząca, że sztuka łączy ludzi, że likwiduje bariery, że jest dla wszystkich,  że daje radość. Uczniowie podziwiali scenografię, kostiumy, muzykę, efekty specjalne, multimedialność przedstawienia, zaangażowanie aktorów, a przede wszystkim pomysł i jego realizację.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1483