W POZNANIU - SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, realizujemy w naszej Szkole projekt „Niepodległość”. Uczniowie w różny sposób są zachęcani do zgłębiania ojczystej historii. Biorą udział w konkursach literackich i plastycznych, piszą artykuły prezentujące sylwetki zasłużonych w walce o niepodległość, wędrują śladami Powstania Wielkopolskiego.  Jako pierwsi 27 kwietnia 2018 r. na całodniową historyczną wycieczkę do Poznania udali się uczniowie klas trzecich Gimnazjum wraz z wychowawczyniami - Panią Łucją Kretschmer i Panią Elizą Kosmalską. Realizując zadanie z projektu „Niepodległość”, zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego, w którym poszerzyli wiedzę  o czasach zaboru pruskiego, o niezłomnej walce z germanizacją i wreszcie o zwycięskim zrywie Wielkopolan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pani przewodnik i oglądali muzealne eksponaty. 

 
SZÓSTOKLASIŚCI W WARSZAWIE

25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas szóstych pod opieką Pań: Doroty Domagały, Agnieszki Handke oraz Cecylii Glapiak wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy dzieci miały okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc. Wycieczkę zaczęli od zwiedzania  Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta. Tego dnia udali się również na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza - symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Mieli okazję zobaczyć zmianę warty i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Drugiego dnia, podążając trasą Piłkarskie Emocje, uczniowie zobaczyli zakątki Stadionu Narodowego, następnie był czas na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, spacer w Łazienkach Królewskich, a na koniec wjechali na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, by zobaczyć panoramę Warszawy. Ostatniego dnia mieli okazję zobaczyć lądujące i startujące samoloty na lotnisku Okęcie, następnie udali się w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której znajduje się jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Ostatnim i chyba najważniejszym punktem pobytu w stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, gdzie szóstoklasiści mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wszelakich urządzeń i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki, wiec wyjazd można uznać za bardzo udany. 

 
ZWINNE WIEWIÓRKI NA RAJDZIE BOHATER

28 kwietnia Gromada Zuchowa „Zwinne Wiewiórki” wraz z druhnami Sławą Pietrowicz
i Agnieszką Andrzejewską- Śmiejczak brała udział w grze turystyczno- historycznej
po Osiecznej w XXIII Rajdzie Bohater „Śladami Powstańców Wielkopolskich”. Zaczął
się on od apelu, podczas którego dh Wojciech Jędrzejczak powitał gromady zuchowe i zastępy harcerskie. Pierwsza część rajdu miała charakter rozpoznawczy. Bardzo ważne było zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicach Osiecznej i dokładne wykonywanie wyznaczonych zadań. Po przerwie obiadowej zaczęła się rywalizacja, podczas której gromady zuchowe w odpowiednich, zaznaczonych na mapie punktach miały za zadanie m.in. wykazać się siłą, wytrzymałością, spostrzegawczością, refleksem, pamięcią, współpracą, zaradnością, umiejętnością porozumiewania się i przekazywania informacji oraz wiedzą o Powstańcach Wielkopolskich. Zuchy przedmuchiwały w misach piłeczki pingpongowe, toczyły je po stole tak, by nie upadły na ziemię, pokonywały odcinek, poruszając się tzw. nartach, zapamiętywały i zapisywały pamiątki z Powstania Wielkopolskiego, przekazywały informację za pomocą chorągiewek, wtapiały się w tło poprzez udawanie „koali”, w jak najkrótszym czasie pokonywały trasę w parach ze związanymi kostkami i udzielały pierwszej pomocy, stosując tzw. samarytankę. Na zakończenie przy ognisku zuchy miały okazję wykazać się wiadomościami zdobytymi podczas całodniowej wędrówki. Razem z harcerzami śpiewali piosenki i pląsali. Nasza gromada okazała się bezkonkurencyjna, zdobyła 1. miejsce. Zwinne Wiewiórki otrzymały dyplom i zestaw nagród (grę, książkę i puzzle oraz materiały papiernicze). Zuchy pełne wrażeń i bardzo zadowolone wróciły do domów. 

 
IV PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

27 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem: „Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością…”. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie. Naszą Szkołę reprezentował Alan Biderman, który zaśpiewał utwór pt. „Wśród tylu dróg”. Za wykonanie pieśni Alan otrzymał gromkie brawa od bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Osobiste gratulacje i podziękowania za wykonanie piosenki młodemu wokaliście złożył ksiądz Jan Majchrzak – proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Lesznie. Alan otrzymał również dyplom i książki o tematyce religijnej. Gratulujemy bardzo udanego występu.


 
"ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY"

27 kwietnia w Domu Kultury w Sławie odbyły się III eliminacje XVIII Festiwalu „Śpiewać może każdy”. Naszą Szkołę reprezentowali następujący wokaliści: - Bartosz Płaczek „Dzieciak postępowy”, - Alan Biderman „Piosenka o przyjaźni”, - Julia Langner „Rytm i melodia”, - Anna Katarzyńska ,,Kolorowy wiatr”, - Nina Żalik ,,Czas nas uczy pogody”, - Ewa Nowaczyk „Gołębi song”. Wszyscy zaprezentowali się bardzo pięknie. Miło poinformować, że Anna Katarzyńska zajęła I miejsce i otrzymała statuetkę małego mikrofonu, a Nina Żalik zdobyła wyróżnienie. Wymienione wokalistki zakwalifikowały się do finału Konkursu. Przesłuchania finałowe odbędą się 10 czerwca 2018 roku na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Wszystkim solistom gratulujemy udanego występu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1549