KOLĘDOWO W LIPNIE

4 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbył się VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Komisja w składzie: Pani Izabela Woźniak, Pani Lidia Wytykowska oraz Pan Karol Dziuba wysłuchała blisko osiemdziesiąt prezentacji w różnych kategoriach. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kategoria przedszkole
- Antoni Szczepaniak,
- Lena Mazurkiewicz,
- Michalina Kociucka,
- Bartosz Polny.
Kategoria solista I-III SP
- Bartosz Jędrzychowski „Przybieżeli do Betlejem”,
- Maja Konieczna „Gdy śliczna Panna”,
- Jan Trawiński „Świeć gwiazdeczko”,
- Jagoda Fischer „Skrzypi wóz”,
- Aleksander Kucharski „Przybieżeli do Betlejem”.
Kategoria solista IV-VI SP
- Bartosz Płaczek „Gore gwiazda Jezusowi”,
- Sandra Siama „A wczora z wieczora”,
- Julia Langner „Zaśnij Dziecino”,
- Alan Biderman „Wigilijna tęsknota”,
- Oliwia Borowczyk „Cicho, cicho pastuszkowie”,
- Roksana Siama „Kolędnicy wędrownicy”.
Kategoria zespół wokalno-instrumentalny
- Anna Katarzyńska (wokal), Oliwia Borowczyk (wokal), Julia Langner (wokal), Zuzanna Maćkowiak (wokal), Alicja Szyrmer (skrzypce), Jan Wyrwiński (pianino cyfrowe), Adam Nowacki (elektroniczny instrument klawiszowy) „Mizerna, cicha”, „Przybieżeli do Betlejem”.

Podopieczni Pani Bogny Drebot (przedszkolacy) i Pana Dominika Nowackiego (uczniowie) wprowadzili widownię w niezwykły nastrój kolędowania. Gratulujemy wszystkim, którzy przełamali strach i pierwszy raz zaprezentowali się na scenie. Cieszymy się, że tak duża grupa młodych wokalistów zechciała wziąć udział w Przeglądzie. Miło poinformować, że w swoich kategoriach Antoni Szczepaniak i zespół wokalno-instrumentalny zajęli I miejsce, Lena Mazurkiewicz – III miejsce, a Michalina Kociucka, Bartosz Polny i Oliwia Borowczyk zdobyli wyróżnienie. Warto dodać, że absolwentka naszej Szkoły Nina Żalik otrzymała nagrodę Grand Prix za przepiękne wykonanie utworu „Noel”.
Dziękujemy Dyrektorowi Ośrodka Kultury Panu Damianowi Zieglerowi za zaproszenie i miłe przyjęcie.

 
 
WYNIKI 1. ETAPU OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS I-III

W grudniu  28 uczniów klas I-III wzięło udział w kolejnej edycji Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego „Funny English”.  Po wylosowaniu miejsca pod opieką Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak przystąpili do rozwiązywania testu językowego, który sprawdzał kluczowe kompetencje: słuchanie, czytanie, pisanie i stosowanie struktur oraz słownictwa. Uczniowie uzupełniali teksty piosenek, dopasowywali słownictwo do ilustracji i tłumaczyli proste struktury językowe. Przydatna była też znajomość kultury i zwyczajów Stanów Zjednoczonych oraz Królestwa Brytyjskiego. W drugim etapie, który odbędzie się w lutym, zakwalifikowani uczniowie ustnie zaprezentują następujące tematy:

- klasa I – „My family” – „Moja rodzina” (imię i nazwisko, wiek, zainteresowania, wygląd),

klasa II – „My favourite singer or band” – „Mój ulubiony wokalista / Moja ulubiona wokalistka / Moja ulubiona grupa muzyczna”,

klasa III – „My favourite place” – „Moje ulubione miejsce”.

  KLASA I                                                           KLASA II

kod ucznia

wynik

kod ucznia

wynik

001

39%

001

49%

002

57%

002

63%

003

46%

003

55%

004

68%

004

51%

005

53.5%

005

60%

006

57%

006

60%

007

53.5%

007

53%

008

46%

008

49%

009

61%

009

44.5%

010

64%

 

KLASA III

011

3%

012

57%

001

76%

013

nieobecny

002

56%

014

nieobecny

003

54%

015

85%

004

82%

016

85%

005

80%


Gratulujemy i życzymy powodzenia  kolejnym etapie.

 

 
 
ŻYCZENIA
 
"DZIADEK DO ORZECHÓW" W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

13 grudnia późnym popołudniem szkolne patio zamieniło się w baśniową krainę. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi członkowie naszej społeczności – dzieci przedszkolne reprezentujące grupy Żabki i Zajączki. Uroczystość miała charakter świąteczny i była preludium do tygodnia poprzedzającego Boże Narodzenie. Mali artyści pod opieką wychowawczyń przygotowali spektakl oparty na motywach baśni „Dziadek do orzechów”.
Spotkanie rozpoczęła Pani Wicedyrektor Barbara Kaczmarek – Kryś, która wprowadziła zgromadzonych widzów w magiczny, ezoteryczny klimat. Z radością powitała gości: zastępcę Burmistrza Gminy Osieczna Pana Stefana Kuśnierka, Sekretarza Gminy Osieczna Pana Sławomira  Kosmalskiego, radnego Rady Powiatu Leszczyńskiego pana Karola Neumanna oraz radnych Rady Miejskiej w Osiecznej: Panią Ewę Pietraszewską, Panią Paulę Juskowiak, Pana Roberta Jaraczewskiego i Pana Jarosława Glapiaka. Zwróciła się również do goszczących w murach Szkoły Pani sołtys Kąkolewa - Agaty Kowalskiej, przewodniczących Rady Rodziców Pań Anny Szyrmer i Martyny Klabik oraz wszystkich rodziców, dziadków i bliskich dzieci.
Występ rozpoczął się od prezentacji wokalnej uczniów z klas I-III, które przygotowała Pani Sława Pietrowicz. Następnie na scenie można było podziwiać talenty najmłodszych. Spektakl opowiadał historię Klary, która znajdując pod choinką niezwykłe zabawki, przenosi się do zaczarowanej krainy. Widzowie mogli zatem podziwiać taniec delikatnych śnieżynek, popisy nakręcanych lalek, wygłupy krasnali oraz walkę myszy i ołowianych żołnierzyków. Nie zabrakło też szczęśliwego zakończenia – sceny przedstawiającej radość Klary i księcia.
Przedstawienie miało również akcent bożonarodzeniowy – dzieci przypomniały historię narodzin Jezusa oraz złożyły poetyckie życzenia wzruszonym gościom.
Spektakl w wykonaniu dzieci z artystyczną precyzją przygotowały Panie Bogna Drebot oraz Halina Wasińska. O przepiękną, świąteczną scenerię zadbały Panie Marlena Marszałek, Patrycja Witkowska, Barbara Szpurek, Eliza Kosmalska, Ewa Łapawa oraz Małgorzata Suszek.
Uśmiechnięte twarze dorosłych oraz łzy w ich oczach świadczyły o tym, że to właśnie występ najmłodszych przypomniał, co w życiu jest naprawdę ważne i warte czasu oraz uwagi.

Młodzi artyści zaprezentowali się także przed szkolną społecznością w piątek 20 grudnia,
był to świąteczny prezent podarowany starszym koleżankom i kolegom. Po występie patio wypełnił radosny śpiew kolęd. Uczniowie wspólnie z nauczycielami stworzyli niezwykłą atmosferę sprzyjającą składaniu życzeń i przesyłaniu życzliwych uśmiechów. Kolędowanie opatrzyła ciepłym słowem Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak, a o ciekawe aranżacje muzyczne zadbał Pan Dominik Nowacki. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami zgodnie z tradycją przełamali się opłatkiem.

 
 
KONKURS NA NAJŁADNIEJ ŚWIĄTECZNIE PRZYSTROJONĄ KLASĘ

16 grudnia został rozstrzygnięty organizowany przez Samorząd Uczniowski konkurs na najładniej świątecznie przystrojoną klasę. Do 11 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami mieli przyozdobić salę według własnej inwencji twórczej. Uznanie jury w składzie: P.Wicedyrektor C.Glapiak, P. T.Rosińska, P.A.Pawłowska-Kramarczyk i reprezentantka SU- A.Katarzyńska zyskały następujące klasy:

klasy I-III
I miejsce - 3a
II miejsce - 1b
III miejsce - 1a

klasy IV-VI
I miejsce - 5b
II miejsce - 5a
III miejsce - 4a

klasy VII-VIII
I miejsce - 7b
II miejsce - 7a
III miejsce - 8b

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za zaangażowanie. Sale w świątecznej odsłonie wyglądają pięknie. Wśród śnieżynek, gwiazdorków, reniferów, bałwanków i prezentów oraz przy blasku choinkowych lampek oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia jest przyjemne.

Za I miejsce SU przyznał dzień bez pytania, za II miejsce dzień bez zadania domowego, a za III miejsce dzień kolorowy. Wyróżnione klasy wykorzystają powyżej wymienione przywileje 19 grudnia.

 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 110 z 1928