WARCABOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

29 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Warcabach. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: I-III i IV-VI, osobno dziewczynki i chłopcy. Zawody przeprowadził Pan Zbigniew Myszuk.
Miejsca na podium zajęli:
- dziewczęta kl. I-III SP:
I miejsce – Klaudia Wudarczak z III a,
II miejsce – Wiktoria Klimpel z III b,
III miejsce – Zofia Kretschmer z I a,
- chłopcy kl. I-III SP:
I miejsce – Marcin Bartkowiak z III a,
II miejsce – Tobiasz Szerszeń z III c,
III miejsce – Raul Merta z III b,
- dziewczęta kl. IV-VI SP:
I miejsce – Katarzyna Jarczewska z VI a,
II miejsce – Martyna Bortlisz z IV b,
III miejsce – Ewa Nowaczyk z VI a,
- chłopcy kl IV-VI SP:
I miejsce – Mateusz Matysiak z VI a,
II miejsce – Adrian Wieczorek z IV b,
III miejsce – Eryk Paul z Va.


 
NAGRADZAMY

23 listopada odbył się pierwszy w bieżącym roku szkolnym apel nagrodowy, podczas którego doceniono wszystkich, którzy podejmują dodatkowy trud, poszerzając przy okazji wiedzę, szlifując talenty, doskonaląc różne umiejętności.
Pani Martyna Sowińska podsumowała adresowany do czwartoklasistów konkurs polonistyczny w ramach projektu „Kto czyta, żyje podwójnie” oraz podziękowała uczniom klasy 1gc, którzy zaangażowali się w nakręcenie „Krótkiego filmu o HIV”.
Pani Anna Poprawska nagrodziła uczniów, którzy wzięli udział w, organizowanym przez poznańską Szkołę Języków Obcych Program, Konkursie Recytatorskim Poezji Irlandzkiej.
Pani Eliza Kosmalska podziękowała uczniom biorącym udział w różnych konkursach plastycznych, a Pan Dominik Nowacki  uczniom śpiewającym.
Pani Katarzyna Teodorczyk podsumowała konkursy religijno-plastyczne, które były adresowane dla dzieci z klas I-III SP, a dotyczyły modlitwy różańcowej.
Pani Sława Pietrowicz wręczyła nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu „W krainie baśni”.
Pani Dyrektor Alina Żalik uhonorowała warcabistów z sukcesami startujących w różnych zawodach i podziękowała nauczycielom za organizowanie konkursów i pomaganie uczniom w odnoszeniu sukcesów.
Apel po raz kolejny pokazał, że wielu uczniów ma i chce rozwijać talenty. Warto to robić!

 
WKRĘCENI W POMAGANIE

Kolejny rok pomagamy chorym dzieciom z naszej gminy, zbierając plastikowe nakrętki. 21 listopada przedstawiciele SU - Amelia Wieczorek, Wiktoria Grochowa, Łukasz Szyrmer, Mikołaj Woźniak i Tobiasz Rachmajda przeprowadzili I turę zbiórki plastikowych nakrętek. Do akcji przyłączyły się dzieci z Przedszkola. W tym roku szkolnym ponownie wspieramy rehabilitację Lilianny Juskowiak z Kąkolewa. Zarząd SU zdecydował, że najbardziej zaangażowane klasy doceni i nagrodzi - dniem bez zadania domowego zdobywców I miejsca w danej grupie wiekowej oraz dniem kolorowym tych, którzy zajęli II i III miejsce. Kolejna tura zbiórki w marcu. Oto wyniki:

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM

I a

21,56 kg

IV a

28,22 kg

1ga

 14,06 kg

II a

24,64 kg

IV b – I m.

48,08 kg

1gb

 13,02 kg

II b - II m.

49,64 kg

V a.

24,06 kg

1gc 

 17,26 kg

II c

20,52 kg

V b – III m.

31,34 kg

2ga

 13,62 kg

III a

21,10 kg

VI a – II m.

43,18 kg

2gb – II m.

 36,86 kg

III b – III m.

30,12 kg

VI b

26,56 kg

3ga – III m.

 18,44 kg

III c – I m.

72,00 kg3gb – I m.

 38,01 kg

 
SKRZYNKA ZAUFANIA

W najbliższym czasie przy gablocie Samorządu Uczniowskiego pojawi się SKRZYNKA ZAUFANIA. Można do niej wrzucać prośby, spostrzeżenia dotyczące naszej szkolnej codzienności. Samorząd Uczniowski będzie rozpatrywał Wasze sugestie raz w miesiącu, przed zebraniem zarządu. Będziemy brali pod uwagę podpisane kartki, zapewniając przy tym dyskrecję. Wasze opinie są dla nas ważne, ale muszą być poważne, nie mogą nikogo oczerniać lub naruszać ogólnie przyjętych zasad. Zapraszamy do współpracy w tworzeniu Szkoły otwartej na potrzeby szkolnej społeczności.

 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W piątek 18 listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia prowadziła trenerka z Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG z Krakowa. Uczniowie z klas piątych i szóstych wzięli udział w zajęciach „Konflikt – problem okresu młodzieńczego”. Poznali najczęstsze sytuacje konfliktowe występujące w życiu młodych ludzi. Nauczyli się rozpoznawać negatywne emocje, poznali metody i zasady konstruktywnego rozwiązania konfliktu.
Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach pt. „Fonoholizm – jak zapobiegać”. Trenerka przedstawiła młodzieży mechanizmy uzależnienia od aplikacji telefonicznych, dostarczyła wiedzy na temat bezrefleksyjnego używania telefonów komórkowych. Młodzież otrzymała wskazówki dotyczące świadomego korzystania z telefonów komórkowych i poznała sposoby poszukiwania wartościowych treści.
Uczniowie trzecich klas Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach „Pokonać stres”. Wzbogacili swoją wiedzę na temat źródeł i skutków stresu. Mieli okazję poznać skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem.  

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1597