KORNELIA KOWALIK WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH

30 maja w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 4 w Lesznie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny szkół miasta Leszna i rejonu leszczyńskiego. Naszą Szkołę reprezentowali Kinga Kanikowska i Kornelia Kowalik z kl.3gb oraz Tobiasz Rachmajda z kl.3ga - podopieczni P.Danuty Bednarczyk. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych; musieli wykazać się umiejętnościami stosowania wiedzy z zakresu chemii związków nieorganicznych i organicznych. Z przyjemnością informujemy, że Kornelia Kowalik znalazła się wśród trzech wyróżnionych, którzy uplasowali się tuż za podium. Kinga i Tobiasz wykazali się również dużą wiedzą z niełatwego przedmiotu, jakim jest chemia. Dyplomy i nagrody wręczał Pan Piotr Jóźwiak, zastępca Prezydenta Miasta Leszna, pod patronatem którego odbywał się konkurs. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych. 

 
UWAGA, RODZICE!

Zachęcamy do zapoznania się z adresowanym do Rodziców listem Ministra Edukacji Narodowej. Oto link: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/list-ministra-edukacji-narodowej-do-rodzicow-2.html

 
RADOSNE I SPORTOWE ŚWIĘTOWANIE

Znany pedagog – Janusz Korczak powiedział: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Ta myśl przyświecała organizatorom obchodów Dnia Dziecka w naszej Szkole.
Na samym początku Pani Dyrektor Alina Żalik w imieniu własnym i wszystkich pracowników Szkoły wszystkim dzieciom złożyła serdeczne życzenia, nie zabrakło też tradycyjnego „Sto lat!”.
Następnie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach realizacji projektu edukacyjnego UNICEFU „Po prostu dziecko” odbył się happening  mający na celu zwrócenie uwagi na okrucieństwo wojen, które – choć toczone przez dorosłych – dotykają również dzieci, odbierając im szczęśliwe dzieciństwo. Cała szkolna społeczność, wykrzykując hasła z przygotowanych przez uczniów plakatów np. „Wojnie w Syrii mówimy NIE” czy „Każde dziecko ma prawa do szczęścia”, przemaszerowała wokół szkolnych boisk. Na koniec marszu wypuszczono balony z symbolicznymi gołąbkami pokoju.
1 czerwca był w naszej Szkole Dniem Sportu. Aktywizowaliśmy uczniów jednak nieco inaczej niż na lekcjach wychowania fizycznego. Na przyszkolnym terenie uczniowie podzieleni na grupy poznawali lub przypominali sobie zabawy z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Grali m.in. w klasy, w trzeciaka, w dwa ognie, w wybijankę, bawili się murarza, skakali przez skakankę i w workach, turlali się, nosili na koszyczku koleżankę lub kolegę, przypomnieli piosenki i towarzyszące im elementy ruchowe – m.in. „Karuzelę”, „Krakowiaczek” i „Chodzi księżyc nocą”, zbijali też kręgle. Wszyscy wzięli też udział w prowadzonym przez gimnazjalistki aerobiku.
Piękna pogoda, dobre humory, miła atmosfera, lody od Pana Burmistrza i słodkości od Rady Rodziców oraz odpoczynek na trawce to nasz dzisiejsza rzeczywistość. Zapachniało wakacjami… 

 
FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ŻERKÓW 2017

25 maja w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych organizowane w ramach XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna chłopców, która zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w tej konkurencji: Maciej Masztalerz, Mikołaj Woźniak, Kacper Glapiak, Tobiasz Woźniak, Kamil Andrzejczak, Aleksander Kraśner, Jakub Buchwald. W zawodach udział wzięły 53 szkoły – nasi chłopcy zdobyli bardzo wysokie miejsce VIII.  Musieli pokonać 1km.
Wyniki indywidualne: Maciej Masztalerz – 11. miejsce, 4:12,87, Mikołaj Woźniak – 46. miejsce 4:28,53, Kacper Glapiak – 76. miejsce, 4:40, 77, Tobiasz Woźniak – 106. miejsce, 4:46,65, Kamil Andrzejczak – 143. miejsce, 4:55,85, Aleksander Kraśner – 159. miejsce, 5:01,21. W zawodach tych uczestniczyły również uczennice klas V: Amelia Wiler oraz Mirella Motuzna. Zostały one zakwalifikowane do Mistrzostw Wielkopolski na podstawie bardzo wysokich wyników w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego. Amelia zajęła miejsce 50. na 225 zawodniczek, a Mirella 60. na 210 biegaczek. Gratulujemy lekkoatletom.

 
SIATKÓWKA PLAŻOWA

17 i 21 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Plażowej. Jest to bardzo trudna konkurencja wymagająca, oprócz umiejętności gry w siatkówkę, przede wszystkim kondycji i szybkiej reakcji. Chłopcy z klasy 3ga - Kacper Fiszer i Paweł Kretschmer zdobyli 2. miejsce i awansowali do Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego, które odbędą się w Gostyniu. Drużyna dziewcząt z klasy 3gb - Sylwia Skorupka i Patrycja Pierschalska - zajęła miejsce 7.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1761