WARCABOWI MISTRZOWIE POWIATU
28 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Warcabach Klasycznych. Naszą Szkołę reprezentowali: Kinga Cieślak, Kinga Borowska i Adam Kasztelan z kl.IIa, Nikola Picz z kl. IIIc, Michał Gimziński z kl.IIIa, Bartosz Matysiak z kl.Ia, i Martyna Bortlisz z kl.Vb i Katarzyna Jarczewska, Mateusz Matysiak, Łukasz Szyrmer i Jędrzej Runowicz z kl. VIIa. Nasza drużyna wywalczyła I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadli: Wiktoria Gawron, która zajęła I miejsce, Martyna Bortlisz, która wywalczyła II m. i Mateusz Matysiak, który zakończył zawody na IV miejscu. Oni wkrótce pojadą do Poznania na finał wojewódzki. Gratulujemy!
 
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W III B
Po styczniowym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”, na którym to sami trzecioklasiści prezentowali przygotowane w domu fragmenty książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, przyszedł czas na zaproszenie kolejnego gościa. Po feriach, 26 lutego, odwiedziła uczniów klasy III b Pani Patrycja Serafinowska, która przeczytała dzieciom fragment książki Elżbiety Zubrzyckiej „Maruder i Pogódek na wakacjach”. Opowieść o dwóch chłopcach, którzy wraz z rodzicami wyjechali na pełne przygód ferie, pokazała, że to, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nieszczęśliwi, w dużym stopniu zależy od nas samych i od naszego sposobu myślenia. Dzieci podziękowały mamie Pawła za dobrą zabawę podczas słuchania i stwierdziły, że zdecydowanie wolą Pogodka, który nigdy nie marudzi, jest odważny i pełen radości.
 
SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ WIELKOPOLSKI

26 lutego gościliśmy w Szkole tancerzy z zespołu folklorystycznego Wielkopolanie, którzy zaprezentowali strój i tańce bambrów poznańskich oraz mieszkańców okolic Dąbrówki Wielkopolskiej. Uczniowie nie tylko obejrzeli ludowe tańce, ale też poznali nazwy elementów stroju ludowego i ich znaczenie. Mieli również okazję posłuchać muzyki granej na koźle weselnym. W związku z tym, że elementem kultury ludowej jest gwara, wzięli udział w quizie, sprawdzając, czy znają takie słowa jak: klunkry, bana, wyro, kociamber czy pindaczyć się.

 
 
PIERWSZE ZMAGANIA CZWARTOKLASISTÓW Z KRĘGLAMI

13 lutego - w 1. tygodniu ferii zimowych - uczniowie klas IV pod opieką Pań wychowawczyń – Anny Teślak i Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej wyjechali do Leszna na kręgle. Całą salę mieli dla siebie, więc miejsca na torach było co niemiara. Nieważne były umiejętności, liczyły się zabawa i emocje! Trzeba przyznać, że wszyscy doskonale sobie radzili, nawet ci, którzy grali w kręgle po raz pierwszy. Dwie godziny na kręgielni szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, a przy okazji uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

 
UWAGA!

Uczniom, którzy 19 lutego wyjeżdżają do kina, przypominamy o zbiórce o 835. Powrót około 1200.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1928