ŚWIĘTO WODY

Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią P. Iwoną Markowiak przygotowali apel pt. ,,Święto Wody". Na szkolnej scenie wystąpili 17 maja. Poruszyli temat znaczenia wody dla życia, jej właściwego wykorzystania i sposobów oszczędzania. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami przez P. Dyrektor, rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz kolegów i koleżanki z klas I-III SP.

 
WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW DO WOLSZTYNA

12 maja na całodniową wycieczkę wyjechali uczniowie klas I a i I b – podopieczni Pań Sławy Pietrowicz i Ewy Maśląki. Celem ich wyprawy było zwiedzenie Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w WolsztyniePierwszoklasiści oglądali drewniane budynki sprzed 200 lat: karczmę, chałupy bogatych i biednych chłopów, zagrodę, wiatrak koźlak i kuźnię. Bardzo ciekawiły ich niecodzienne sprzęty, narzędzia i przedmioty, które służyły mieszkańcom do pracy i życia w zagrodzie. Uczestniczyli w tradycyjnych zajęciach domowych, podczas których własnoręcznie wyrabiali masło, prali na tarce, na kamieniu, płukali ubrania w wannach i wieszali na sznurze, młócili zboże i na żarnach mielili mąkę. Dowiedzieli się, na czym polegała praca kowala, i że czasem też był dentystą. Wysłuchali ciekawostek na temat wiatraka i zajęć młynarza. Za pomocą siły własnych rąk przestawili wiatrak koźlak w kierunku wiatru. Samodzielnie też smażyli na ognisku kiełbaski, które potem ze smakiem zjedli, częstując się przy tym pajdą chleba z wcześniej wyrobionym masłem i popijając wszystko świeżą maślanką. Miłym akcentem były też zabawy na powietrzu i obcowanie ze zwierzętami. Wycieczka do Wolsztyna okazała się wspaniałą przygodą, która zostanie długo w pamięci dzieci.

 
WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WARSZAWY

11 maja uczniowie klas piątych wraz z Paniami wychowawczyniami: Ewą Bojanowską-Gnacińską oraz Anną Teślak wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Przepiękna pogoda zachęcała do zwiedzania stolicy. Po przyjeździe udali się na Zamek Królewski, gdzie poznali historię dynastii i królów Polski. Spacerując wąskimi uliczkami miasta, wsłuchiwali się w słowa Pani przewodnik opowiadającej nie tylko o faktach historycznych związanych z Rynkiem oraz Starym Miastem, ale także o legendarnych potworach i dzielnych rycerzach. Kolejną atrakcją był Barbakan oraz pomnik Młodego Powstańca. Niestety, nie dostąpili honoru uczestniczenia w zmianie warty – spóźnili się… Drugiego dnia odwiedzili, chyba najbardziej wyczekiwany przez piątoklasistów, Stadion Narodowy. Mimo dużej wysokości i silnego wiatru zdołali wejść na najwyższy punkt  na poziomie trybun. Kolejnym celem wielkomiejskiej eskapady piątoklasistów był Pałac Kultury i Nauki. Rozsiedli się wygodnie na tarasie 30. piętra i podziwiali piękną panoramę stolicy. Następnie udali się do Muzeum Wojska Polskiego, którego eksponaty przypadły do gustu głównie chłopcom, jednakże wszyscy otrzymali potężną dawkę wiedzy historycznej. Dzień zakończyli spacerem w złoconych promieniami słońca Łazienkach. Tam odetchnęli od metropolitarnego gwaru i wrócili do hotelu. Trzeci dzień obfitował we wrażenia z zakresu nauk ścisłych. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik pozwoliła uczniom podziwiać, eksperymentować, obserwować zjawiska i działanie urządzeń inspirujących do rozbudzania ciekawości, poruszania wyobraźni, zdobywania nowej wiedzy. Na koniec czekała ich jeszcze przejażdżka metrem, po której wsiedli do autobusu i wyruszyli w drogę do domu. Wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia. Wycieczkowicze serdecznie dziękują rodzicom: Pani Agnieszce Bączyk oraz Panu Adamowi Biernacikowi za znaczącą pomoc w opiece nad uczniami.

 
MAKULATURA ZWAŻONA

Do wyprodukowania 1 tony papieru z lasu musi zniknąć aż 17 drzew. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej powinniśmy odzyskiwać 25% odpadów. Pierwszym krokiem do recyklingu jest prawidłowa segregacja odpadów. Organizowane przez Samorząd Uczniowski zbiórki makulatury zachęcają do segregowania śmieci i uczą troski o środowisko naturalne.  Dziękujemy za udział w akcji.
Oto wyniki wiosennej zbiórki, w której zgromadziliśmy prawie 6 ton papieru!

KLASY I-III SP

kg

KLASY IV-VI

kg

GIMNAZJUM

kg

I a - III m.

215,0

IV a - III m.

286,0

1 ga - II m.

232,0

I b - II m.

380,0

IV b - II m.

435,2

1 gb

146,5

I c

133,5

V a - I m.

990,8

2 ga – III m.

218,9

II a - II m.

82,0

V b

73,0

2 gb - I m.

412,7

II b

197,6

VI a - III m.

197,6

3 ga 

164,7

II c

183,5

VI b

86,0

3 gb 

82,3

III a

169,0

VI c

166,0

 

 

III b - I m.

975,0

inne

45,0

RAZEM

5872,3

 
KONKURSOWE SPOTKANIE Z EUROPĄ

13 maja Weronika Górczak, Weronika Konieczna i Oliwia Zielińska wzięły udział w konkursie „Spotkanie z Europą”, który odbył się w Gimnazjum nr 9 w Lesznie. Gimnazjalistki najpierw zmierzyły się z testem o Unii Europejskiej, który dotyczył jej historii, organów, zasad działania, aktualnych akcji i przedsięwzięć z powiatu leszczyńskiego dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej. Gdy komisja sprawdzała testy, uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać wykładów o Unii Europejskiej. Gratulujemy Oliwii Zielińskiej, która zajęła III miejsce.  Dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem Pani Teresy Rosińskiej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1483