MUZYKA NIE ZNA GRANIC

14 marca w auli Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Naszą Szkołę reprezentowały Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik. Jury w składzie: Pani Magdalena Nowacka, Pani Małgorzata Pawlak i Pan Krzysztof Dziuba postanowiło zakwalifikować do finału 10 osób. W tej grupie znalazły się Amelia i Nina. Finaliści wezmą również udział w bezpłatnych warsztatach wokalno – aktorskich, które poprowadzi Pan Krzysztof Dziuba – aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Finał odbędzie się 17 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Wszystkim dziewczętom gratulujemy bardzo udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

 
KONKURS PLASTYCZNY "OSIECZNA NA ŚCIANIE"

13 marca 2018r. w sali sesyjnej UMiG odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Towarzystwo Ziemi Osieckiej „Osieczna na ścianie”. Laureatką tegoż konkursu została Amelia Wieczorek z VI a. Jury przyznało także wyróżnienia Julii Galon i Alicji Wąsiak z 2gc oraz Pawłowi Szczepaniakowi z VI a. Gratulujemy.

 
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA - WIELKANOC 2018"

13 marca br. komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oceniła prace nadesłane na konkurs plastyczny „Moja kartka świąteczna – Wielkanoc 2018”. W konkursie uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli z województwa wielkopolskiego. Nadesłano łącznie 147 kartek świątecznych ręcznie wykonanych z surowców wtórnych. Komisja wyłoniła 8 laureatów konkursu oraz przyznała 17 wyróżnień. Dwie uczennice naszej Szkoły zdobyły wyróżnienia. Są to Katarzyna Jarczewska i Weronika Barczyk, obie z klasy 7a. Gratulujemy.

 
WYJAZD GIMNAZJALISTÓW DO URZĘDU GMINY

13 marca uczniowie klas trzecich Gimnazjum pod opieką Pani Teresy Rosińskiej odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Osieczna. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu tej instytucji. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym budynku przez Sekretarza - Pana Sławomira Kosmalskiego, dzięki czemu poznali poszczególne wydziały i stanowiska pracy pracowników. Młodzież miała również okazję porozmawiać z Panem Burmistrzem Stanisławem Glapiakiem i zadać pytania na temat Gminy Osieczna. Wszyscy uczniowie dostali upominki m.in: pendrive oraz maskotki z logo naszej Gminy. Na koniec Pan Burmistrz zorganizował minikonkurs dla chętnych uczniów, w którym nagrodami były książki o naszej okolicy, oraz zrobił pamiątkową fotografię.  

 
KLASA IIa I PROJEKT "SPORT TO ZDROWIE"

Przez dwa tygodnie w klasie IIa był realizowany projekt pod hasłem „SPORT TO ZDROWIE”. Jego celem było zachęcenie uczniów do dbania o zdrowie i sprawność fizyczną oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób, który dostarcza radości, zadowolenia i przyjemnych wrażeń, a także do kształtowania stosunków międzyludzkich - integracji społecznej i więzi koleżeńskich. Pierwszy etap polegał na zapoznaniu się z różnorodnością dyscyplin sportowych, wyszukaniu o nich ciekawych informacji. Następnie postanowiono zorganizować zawody sportowe, na które w ramach zajęć wychowania fizycznego zaproszono klasę Ia. Uczniowie klasy IIa samodzielnie zaprojektowali tor przeszkód, wykonali dyplomy i medale. Zawody odbyły się w małej sali gimnastycznej. Emocji było co nie miara. Wszyscy uczniowie klasy Ia zadowoleni i radośni powrócili z medalami i dyplomami do klasy, a klasa IIa udowodniła, że współzawodnictwo sportowe dzieci ma istotne znaczenie dla upowszechniania prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz że udział w rywalizacji sportowej  uczy systematyczności, cierpliwości, wytrwałości, kształtuje samodyscyplinę i korzystnie wpływa na zdrowie.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1940