ŻYCZENIA

 

 
PRZEDWIELKANOCNE SPOTKANIE ERM

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Eucharystyczny Ruch Młodych zorganizował dla swoich Bliskich i zaproszonych Gości uroczyste spotkanie. Dzieci z klas I-III skupione w tym gremium wystawiły przedstawienie pt. Woda żywa i chleb życia. Pomysłodawczynią, autorką scenariusza, scenografii i reżyserką była Pani Katarzyna Teodorczyk. W oparciu o tekst biblijny (rozmowa Jezusa z Samarytanką i cud rozmnożenia chleba) przygotowano scenki, które przypominały i podkreślały wartości najważniejsze dla chrześcijanina (Eucharystia, życie wieczne, prawda, miłość). Scena, w której chłopiec grający ucznia Jezusa częstował zebranych chlebem, była piękna i bardzo wzruszająca. Dzieci wypowiadały swe kwestie z zaangażowaniem i pietyzmem. Na zaproszonych Gości i wykonawców czekała również niespodzianka – śniadanie wielkanocne, w którego przygotowaniu wydatnie pomogli Rodzice. Dzieciom i Nauczycielce w imieniu widzów gratulacje i podziękowania złożyła Pani dyr. Alina Żalik, która życzyła również wszystkim rodzinnych  i pogodnych Świąt Wielkanocnych.  

 
ZAJĘCIA W MUZEUM MŁYNARSTWA I ROLNICTWA W OSIECZNEJ

Przed Wielkanocą dzieci z klas II i III SP odwiedziły Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Podczas warsztatów uczniowie wykonali koszyk dla wielkanocnego zajączka. W Osiecznej dzieci zjadły też smaczne śniadanie. Prowadzący zajęcia Pan Marek zadbał o miłą atmosferę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 
MUZYCZNY DUET FLETNI PANA I AKORDEONU

Przedświąteczny tydzień rozpoczęliśmy niezwykłym koncertem. Z Panią Julią Sawicką przyjechali do naszej Szkoły Panowie Dumitru Harea – grający na fletni Pana i akordeonista – Pan Jarosław Buczkowski. Wśród zagranych przez muzyków utworów znalazły się m.in. „Samotny Pasterz” z filmu Quentina Tarantino, „Por una cabeza” tango z filmu „Zapach kobiety”, „Memory” z musicalu „Koty” i „Taniec neapolitański” Piotra Czajkowskiego. Poza tym uczniowie poznali budowę i sposób gry fletni Pana i akordeonie guzikowym. Przekonali się, że akordeon oddycha. Uczniom bardzo podobał się ostatni z zagranych utworów, w którym Panowie wspaniale naśladowali dźwięki budzącej się do życia przyrody. Przymykając oczy i zatapiając się w muzyce, można było się przenieść do wiosennego lasu na cudny ptasi koncert. 

 
INSCENIZACJA "KOPCIUSZKA" W GRODZISKU

Uczniowie klas I-III SP w piątkowe przedpołudnie udali się do Grodziska. Obejrzeli tam przedstawienie pt. „Kopciuszek”, na które zostali zaproszeni przez członków Grodziskiego Kółka Teatralnego. Poznali historię, w której smutne losy biednej, wykorzystywanej przez macochę i jej córki dziewczyny przeplatały się z krótkimi chwilami radości. Inscenizacja bardzo się dzieciom podobała. Wspaniała gra aktorska, piękna scenografia i kostiumy, dobrze dobrana muzyka i cudowny śpiew wywarły na nich ogromne wrażenie. Uczniowie będą pamiętać, że w życiu warto być dobrym, pracowitym, mieć czułe serce, kierować się miłością, przyjaźnią i serdecznością, bo właśnie te cechy są najważniejsze. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1693