TROCHĘ SŁODKOŚCI

W naszej Szkole dbamy o tradycję, zatem uczciliśmy tłusty czwartek.  W kalendarzu chrześcijańskim to zapusty, czyli ostatni czwartek przed Wielkim Postem, w ten dzień dozwolone jest „objadanie się”. 4 lutego przy sali nr 2 można było zakupić pączki oraz mniej popularne faworki. Cała społeczność szkolna bardzo chętnie przyłączyła się do tej akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Jesteśmy pewni, że kilka dodatkowych kalorii nikomu nie zaszkodzi, a przesąd mówi, że jeśli ktoś w ten dzień nie zje pączka, to nie będzie mu się wiodło w życiu.

 
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

3 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Osieczna odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział czternaścioro uczniów z Kąkolewa, Osiecznej i Świerczyny. Naszą Szkołę reprezentowały: Marta Walenciak i Magdalena Jędrzychowska z VIc, Wiktoria Biedrzyńska z 1ga, Weronika Górczak i Weronika Konieczna z 3ga. Wiedzę konkursowiczów oceniało jury w składzie: Stanisław Biernaczyk i Szymon Kurpisz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz Andrzej Michałowski - prezes OSP Świerczyna. Z zadowoleniem informujemy, że Magdalena Jędrzychowska i Weronika Górczak zajęły III miejsce, a Marta Walenciak i Weronika Konieczna zwyciężyły w swoich kategoriach i to one będą reprezentowały Gminę Osieczna w etapie powiatowym. Nagrody uczniom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P. Stanisław Glapiak. Uczennicom i P. Dariuszowi Maćkowiakowi, pod którego kierunkiem się przygotowywały, gratulujemy.

 
STUDNIA DLA SUDANU W 1050. ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI

„Gasimy pragnienie Sudanu” - to akcja zorganizowana z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski mająca na celu wybudowanie studni dla Sudanu Południowego. Inicjatywę zapoczątkowała parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu wspólnie z Polską Akcją Humanitarną i „Tygodnikiem Katolickim”, a zarząd Samorządu Uczniowskiego do akcji postanowił się przyłączyć. Zainspirował nas jubileusz Chrztu Polski, chcielibyśmy pozostawić jakiś trwały ślad rocznicowych uroczystości, który jednocześnie nawiązywałby do chrztu. Jeden z inicjatorów akcji zwrócił uwagę ludzi dobrej woli, że dla nas jest oczywiste, że woda płynie z kranu. Jednak wielu mieszkańców Ziemi nadal nie ma dostępu do czystej wody.  Sudan Południowy to państwo, w którym brakuje jej najbardziej. Finał akcji „Gasimy pragnienie Sudanu” zaplanowano na 16 kwietnia, bo wtedy na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędą się rocznicowe uroczystości. Organizatorzy akcji zebrali dotąd 5 tys. zł. Aby studnia została wybudowana, potrzeba 60 tys. zł. W naszej Szkole będziemy zbierać datki w różnej formie. W najbliższym czasie odbędzie się II tura zbiórki aluminiowych puszek. O innych akcjach informować będziemy na bieżąco. Jak zawsze Samorząd Uczniowski liczy na wsparcie.

 
I MISTRZOSTWA GMINY OSIECZNA W WARCABACH MIĘDZYNARODOWYCH

30 stycznia w osieckim Centrum Kultury odbyły się I Mistrzostwa Gminy Osieczna w Warcabach Międzynarodowych. Była to jednocześnie V Runda Grand Prix Wrocławia. Wystartowało w niej 85 zawodników z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. W kategorii do lat 10 Mistrzynią Gminy Osieczna została Wiktoria Gawron, srebrny medal wywalczyła Martyna Bortlisz. Natomiast w kategorii do lat 13 Mateusz Klabiński zajął II miejsce, a tuż za nim na podium stanął Mateusz Matysiak. Wszyscy otrzymali nagrody i medale. Trenerowi i warcabistom serdecznie gratulujemy.

 
PODZIWIALI KLOCKI LEGO

5 stycznia uczniowie klas IIa i IIIa (podopieczni P.M.Suszek i P.I.Markowiak) pojechali do Wrocławia, aby obejrzeć wystawę budowli z klocków LEGO. Podziwiali m.in. największą na świecie rekonstrukcję Titanica wybudowaną w skali 1:25 z użyciem ponad 500 000 klocków oraz hit wystawy - kolekcję Star Wars. Oglądali też, poszerzając przy okazji wiedzę i rozbudzając ciekawość, makiety przedstawiające antyczne rzymskie budowle, średniowieczne miasto z zamkiem i dworem, fantastyczny świat hobbitów, znany z powieści o Harrym Potterze Hogwart i jego okolice, operę w Sydney, katedrę, japońską wioskę, także Dziki Zachód, cyrk, roboty i różne pojazdy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1385