INFORMACJA DOTYCZĄCA 5 IV 2016 - DNIA SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY

UWAGA!

5 kwietnia 2016 r. (wtorek) jest w naszej Szkole, zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2015/OŚ Dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie z dnia 29 września 2015 r., dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu uczniowie klas szóstych piszą sprawdzian i tylko oni obowiązkowo przyjeżdżają do Szkoły.
Wszystkich pozostałych uczniów, którym Rodzice nie mogą ze względów zawodowych zapewnić opieki, zapraszamy na zorganizowane dla nich zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Świetlica dla tych dzieci czynna będzie jak każdego dnia od godz. 7.00.
Bardzo prosimy, aby Rodzice w poniedziałek poinformowali wychowawców, czy ich dziecko będzie we wtorek obecne w Szkole.

 

 
TEATRALNA ŚRODA

30 marca w gostyńskim Ośrodku Kultury HUTNIK aktorzy Teatru Edukacji im. A.Mickiewicza z Wrocławia wystawiali spektakle edukacyjne.
Dzieci z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej obejrzały „Brzechwolandię”. Młodzi widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu, podczas którego wiersze Jana Brzechwy zostały zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób. Uczniom podobały się barwne stroje i pomysłowa scenografia. 
Piątoklasiści mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Teatralne ABC”. Był on nie tylko zabawny, ale też pouczający. Ukazywał historię młodego urwisa, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze - przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszelkie prośby i uwagi, został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotkał znane postaci z historii teatru i baśni. Bohater zauroczony ich opowieściami oraz różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczął doceniać niałatwą pracę ludzi teatru, poznał sztukę aktorską, stał się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym.
W spektaklu wystąpiło tylko czterech aktorów, ale wszyscy wcielali się w role kilku postaci. Ich celem było przekazanie uczniom ważnej nauki: w teatrze należy zachowywać się kulturalnie, cicho i niezależnie od tego, czy sztuka nam się podoba czy też nie – zawsze trzeba uszanować trudną pracę osób zaangażowanych w jej przygotowanie. Uczniom bardzo się spektakl podobał. Mamy nadzieję, że zapamiętają jego treść oraz płynące z niej pouczenie.
Gimnazjaliści z klas 1. i 2. obejrzeli spektakl pt. „Teatralne potyczki”, który zmusił do refleksji o istocie teatru i o wyjątkowości pracy aktorów. Widzowie razem z aktorami szukali odpowiedzi na pytania: Czy teatr powinien dopasowywać się do gustów publiczności? Co robić, by kultura niska, masowa nie wyparła kultury wysokiej? Co jest ważniejsze – doświadczenie sceniczne czy serce wkładane w przygotowanie roli? Uczniowie mieli okazję zobaczyć bohaterów różnych dramatów (m.in. „Antygony” Sofoklesa, „Ofelii” i „Hamleta” W.Szekspira, „Zemsty” A.Fredry, „Wesela” S.Wyspiańskiego) i poznać rozmaite konwencje teatralne. Przekonali się też, że stworzenie wartościowego spektaklu bez współpracy i kompromisu nie jest możliwe.
Sala ośrodka kultury to nie prawdziwy teatr z jego wyjątkową, magiczną atmosferą, ale każdy kontakt ze sztuką jest bardzo wartościowy i rozwijający, choćby dlatego, że pomaga wychować świadomego odbiorcę kultury.

 
WIELKOPOSTNE WYRZECZENIA MAJĄ SENS

Jak co roku dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej przyłączyły się do akcji zaproponowanej przez archidiecezjalne CARITAS. Przez 40 dni rezygnowały z przyjemności na rzecz  potrzebujących rówieśników. Ćwicząc silną wolę oraz braterską miłość, przygotowywały się duchowo do najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Po zakończeniu akcji pieniądze zostały policzone przez Panie katechetki i przekazane Księdzu Proboszczowi. Dzieci uzbierały 550 zł, z czego 330 zł ksiądz Ryszard Kuchta przekazał na konto Stowarzyszenia POMOC na wsparcie organizacji letnich półkolonii. 220 zł przekazano na konto poznańskiego CARITAS. Wszystkim zaangażowanym w wielkopostne dzieło miłosierdzia - dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy!

 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

„Nie umiem być srebrnym aniołem -
Ni gorejącym krzakiem -

Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
A serce mam byle jakie.
Tyle procesji z dzwonami -
Tyle już alleluja -
A moja świętość dziurawa
Na ćwiartce włoska się buja (…)”   
ks. Jan Twardowski

Niech Wielkanoc będzie czasem głęboko przeżytym, niech sprawi, że serca przestaną być byle jakie i niech pozwoli naprawić „dziurawą świętość”.
Niech pachnie mazurkiem i innymi świątecznymi specjałami. Niech zgromadzi przy stole w serdecznej atmosferze całe rodziny. Niech minie w duchu poszanowania tradycji. Niech w serca wleje nadzieję i radość.
                                                     Społeczność Zespołu Szkół w Kąkolewie

 
 
POMAGAJMY NAKRĘTKAMI!

21 marca odbyła się już trzecia zbiórka plastikowych nakrętek. W naszej Szkole zawsze cieszy się ona ogromną popularnością. Także tym razem zebraliśmy aż 547,6 kg! W klasach I-III najwięcej nakrętek zgromadziła klasa I b, drugie miejsce zajęła II a, natomiast trzecie III b. W klasach IV-VI najlepsza z zbieraniu nakrętek okazała się klasa IV b, na drugim miejscu znalazła się klasa V a, a na trzecim VI a. W grupie gimnazjalistów na pierwszym miejscu znaleźli się uczniowie klasy 2 gb, tuż za nimi byli uczniowie 1 ga, trzecie miejsce zajęły ex aequo klasy 3 ga i 3 gb. Każdemu, kto przyłączył się do tej tury, dziękujemy. 

KLASY I-III SP

kg

KLASY IV-VI

kg

GIMNAZJUM

kg

I a

16,6

IV a

26,5

1 ga - II m.

41

I b - I m.

30

IV b - I m.

54,8

1 gb

14

I c

23,5

V a - II m.

39

2 ga

11

II a - II m.

28,6

V b

17,4

2 gb - I m.

43,1

II b

21

VI a - III m.

27

3 ga - III m.

15

II c

19

VI b

10,5

3 gb - III m.

15

III a

21,5

VI c

14

 

 

III b- III m.

24,6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEDSZKOLE

34,5

 

 

RAZEM

547,6

 

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1431