Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209538

Śnieg

TURNIEJE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO W KĄKOLEWIE

W Kąkolewie 24 marca odbył się I Turniej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Leszno w kategoriach: kadet, junior, senior. Łącznie wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek z rejonu leszczyńskiego. Wśród kadetek zwyciężyła Aleksandra Małek z Polonii Śmigiel, podium uzupełniły Zuzanna Talarska z Leszna oraz zawodniczka gospodarzy Marta Durkowska. W  kategorii kadetów zwyciężył Dawid Gbiorczyk przed klubowym kolegą Grzegorzem Olejnikiem, trzecie  miejsce zajął zawodnik KTS Wijewo Emanuel Skrzypczak. Całe podium w kategorii juniorek zajęły zawodniczki ze Śmigla: Wiktoria Skrzypczak, Aleksandra Małek i Paula Skrzypczak. Tak samo było wśród juniorów, zwyciężył Filip Ludwiczak, 2. był Dawid Gbiorczyk, a 3. Grzegorz Olejnik. W godzinach popołudniowych rozegrano turniej seniorek i seniorów. Najlepszą seniorką okazała się Aleksandra Małek przed Wiktorią Skrzypczak i Paulą Skrzypczak. Wśród seniorów pierwsze miejsce zajął Wojciech Walencki, który w finale pokonał Dawida Jóźwiaka, a trzecie miejsce przypadło Robertowi Bartoszowi.

 

W niedzielę 25 marca odbył się III  Turniej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Leszno w  kategoriach: skrzat, żak, młodzik. W Turnieju wzięło udział około 100 zawodników i zawodniczek z Kąkolewa, Śmigla, Dąbcza, Czempinia, Kobylina, Bodzewa, Wijewa, Leszna i Niechłodu. Po blisko siedmiogodzinnym turnieju wyłoniono najlepszych zawodników. Spośród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowały się, zajmując 5. miejsca, Zuzanna Dutkiewicz występująca w żaczkach oraz Marta Durkowska grająca w młodziczkach.


 
ŻYCZENIA
 
CHUSTECZKI POMOCY

Zarząd Samorządu Uczniowskiego bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną na rzecz Niny i Magdy z Leszna. Zebraliśmy 6 kartonów mokrych i suchych chusteczek. Do organizatora akcji – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie dary dostarczył Łukasz Szyrmer z mamą, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. W naszej Szkole jest stałe grono uczniów, nauczycieli i rodziców, na których zawsze możemy liczyć. Dla nich pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym. Cieszymy się, że jesteście. Dziękujemy!                               

 
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W DWA OGNIE
27 marca 2018 r. dla grupy uczniów klas I - III minął pod znakiem zawodów sportowych. Tym razem wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej w Świerczynie, aby zagrać w dwa ognie. W skład poszczególnych drużyn wchodziło po trzech zawodników z każdej szkoły. Grupy najpierw musiały się zintegrować, a później rozegrały pełne emocji mecze. Na zakończenie zawodów Pani Dyrektor Szkoły wręczyła wszystkim zespołom medale ufundowane przez Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka. Uczniowie podekscytowani i zadowoleni wrócili do swoich szkół.
 
TEATRALNA LEKCJA BON TONU

23 marca uczniowie z klasy drugiej i klas trzecich obejrzeli w leszczyńskim MOK przedstawienie pt.,,Kuba i Buba” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Spektakl w humorystyczny sposób uczył sztuki dobrego zachowania. Uczniowie utrwalili sobie, że o savoir- vivre to wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach i że nie jest łatwo nauczyć się bycia małym dżentelmenem lub małą damą. Dzięki bohaterom uczniowie dowiedzieli się, czy młodszy powinien wyciągnąć rękę do starszego i że zamiast kłótni lepiej skorzystać z magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam. Uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji dobrego wychowania, ale też podziwiali grę aktorską, scenografię, kostiumy, muzykę, a szczególnie efekty specjalne.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1961