CROSS WAGAROWICZA

5 czerwca 2017r. w Pawłowicach odbył się XXVII Cross Wagarowicza. Uczestnicy tych zawodów biegają w różnych kategoriach wiekowych. Trasy miały dystanse od 450 do 1700 metrów i oznaczone były odpowiednimi kolorami. Sportowe zmagania rozpoczęły się od klas najmłodszych. I Szkoła Podstawowa , i Gimnazjum zdobyły I miejsce. Wróciliśmy do Kakolewa z dwoma pięknymi pucharami. Uczniowie otrzymali medale oraz wylosowane nagrody rzeczowe. Wielu reprezentantów naszej Szkoły indywidualnie wywalczyło wysokie lokaty:
I miejsce - Marcel Maćkowski, Maciej Masztalerz, Tobiasz Woźniak, Natalia Motuzna, Mateusz Bieniek;
II miejsce - Zuzanna Antkowiak, Alicja Szyrmer, Zuzanna Małecka, Mikołaj Woźniak, Mirella Motuzna, Paweł Szczepaniak, Liliana Bassa;
III miejsce - Sylwia Skorupka, Adrian Szramiak, Marcel Glapiak, Amelia Wiler, Kacper Glapiak, Amelia Wieczorek, Julia Galon.                                                                           

Gratulacje należą się całej drużynie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, bo przecież na I miejsce zespołowo punktują wszyscy zawodnicy.
 
PRZEDWAKACYJNA ZBIÓRKA PUSZEK

9 czerwca Samorząd Uczniowski ważył zgromadzone przez klasy aluminiowe puszki. W trzeciej turze udało się zebrać łącznie 252,15 kg. Dziękujemy Panom Błażejowi i Jarosławowi Twardym za pomoc w przetransportowaniu puszek do punktu skupu. Oto wyniki, które zostaną uwzględnione w konkursie o miano SUPERKLASY.

KLASA

LICZBA

MIEJSCE

I a

45,92 kg

II

II a

10,24 kg

 

II b

55,87 kg

I

II c

12,92 kg

 

III a

6,48 kg

 

III b

8,88 kg

 

III c

20,18 kg

III

IV a

6,68 kg

III

IV b

18,04 kg

I

V a

5,26 kg

 

V b

6,34 kg

 

VI a

7,44 kg

II

VI b

1,96 kg

 

1 ga

3,76 kg

III

1 gb

3,34 kg

 

1 gc

1,92 kg

 

2 ga

1,32 kg

 

2 gb

16,78 kg

I

3 ga

1,82 kg

 

3 gb

15,00kg

II

 

 
LEKKOATLETYCZNE FINAŁY

7 czerwca 2017 r. w Poznaniu został rozegrany Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 1500 dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych woj. wielkopolskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowali:
- Mateusz Bieniek, który zajął 11. miejsce w biegu na 300 m.,
- Lilianna Bassa, która  zajęła 24. miejsce  w biegu na 1000 m.,
- Sylwia Skorupka, która zajęła 40. miejsce w biegu na 600 m.,
- sztafeta szwedzka w składzie: Natalia Nowaczyk, Natalia Motuzna, Patrycja Pierschalska, Wiktoria Buchwald wywalczyła 17. miejsce. Gratulacje dla naszej reprezentacji.

 
MARTA WALENCIAK WYRÓŻNIONA

2 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego pt. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my piszemy”. Konkurs organizował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Zadanie uczniów polegało na napisaniu zwrotki hymnu narodowego. Tekst miał zachowywać strukturę kompozycyjną oryginału i odwoływać się do wydarzeń historycznych ważnych dla Polaków. Organizatorzy poinformowali, iż napłynęły 142 prace z całego kraju. Komisja konkursowa wyróżniła tekst naszej gimnazjalistki Marty Walenciak. Wręczenie dyplomów i nagród oraz konferencja naukowo – historyczna odbyła się w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy koło Jarocina. Gratulacje!

 
GIMNAZJALIŚCI NA LIBERACKIM PODIUM

We wtorek 6 czerwca rozstrzygnięto konkurs plastyczno – literacki „Książka liberacka” zorganizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej. Zadanie polegało na stworzeniu testu i zaprezentowaniu go w nietypowej formie. Liberatura jest bowiem połączeniem słów z wyobraźnią autora, który jako formę może wykorzystać wszystko, co uzna za ciekawe, np. butelkę. Z przyjemnością informujemy, że nasi gimnazjaliści stanęli na wszystkich stopniach konkursowego podium. Pierwsze miejsce zdobyli Michał Glapiak i Alan Płaczek, którzy wykonali pracę pt. „Poetycka gitara”. Komisja konkursowa przyznała ex aequo drugie miejsce dwóm drużynom: Małgorzacie Skrzypczak i Weronice Mikołajczak za książkę „Na miotełce” oraz Julii Barczyńskiej i Wiktorii Michałowicz za tekst „Słodycz miłości”. Trzecie miejsce zajęły Natalia Bartosik z Klaudią Prałat wykonały pracę pt. „Na japońskim drzewie”. Wszystkim gimnazjalistom gratulujemy i bijemy brawo za kreatywność! Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pań C. Glapiak i M. Sowińskiej.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1774