LEKKOATLETYCZNA GIMNAZJADA

18 maja 2017 r. w Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w LA – Gimnazjada . Uczniowie naszej Szkoły startowali w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, w których odnieśli liczne sukcesy. Wielu zostało medalistami, uzyskując bardzo wysokie rezultaty w swojej dyscyplinie. 
Wyniki:
- Sylwia Skorupka – I miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Natalia Motuzna – I miejsce w sztafecie szwedzkiej, II miejsce w biegu na 200 m przez płotki,
- Patrycja Pierschalska – I miejsce w sztafecie szwedzkiej, III miejsce w biegu na 100 m,
- Natalia Nowaczyk – I miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Wiktoria Buchwald – I miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Julia Galon – III miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Liliana Bassa – III miejsce w biegu na dystansie 1000 m,
- Olga Basińska – IV miejsce w biegu na dystansie 600 m,
- Mateusz Bieniek – II miejsce w biegu na dystansie 300 m, III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Dawid Dębski – III miejsce w biegu na dystansie 300 m, III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Dawid Gidaszewski – III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Mikołaj Woźniak – III miejsce w sztafecie szwedzkiej,
- Kacper Fiszer – IV miejsce w biegu na dystansie 2000 m.
Do finałowej ósemki w pchnięciu kulą awansowały Julia Drygas i Zuzanna Przybyła. W zawodach udział brali także Adam Bortlisz, Szymon Jędrzychowski, Kacper Maćkowiak, Jakub Mądry, Krystian Michałowicz, Weronika Bojek, Edyta Cieślik, Karolina Kobylańska, Julia Mikołajczak, Zuzanna Stróżyk. Kolejny etap lekkoatletycznych zmagań to Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy!

 
WYCIECZKA KLAS I A I II C DO POZNANIA

18 maja klasy I a i II c z wychowawczyniami P.Agnieszką Andrzejewską- Śmiejczak i P.Barbarą Szpurek oraz mamami P.Karoliną Kujawą i P.Martą Woźniak wyjechały
na wycieczkę do Poznania
. Ich celem było odwiedzenie „Blubrów 6D”. Uczniowie wsiedli
do kapsuły czasu, przenieśli się w przeszłość i poznali bohaterów poznańskich legend. Dowiedzieli się, dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz i skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży. Lektor opowiadał,  a uczniowie dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeli malowidła ścienne wykonane w technice 3D, które przedstawiały dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniach z multimedialnymi ekranami uczniowie wysłuchali gwary poznańskiej i zobaczyli półtorametrową makietę ratusza. Następnie był czas na spacer po Starym Rynku, schłodzenie się przy fontannie Apollina i Neptuna. O 12.00 wycieczkowicze przywitali dwa trykające się koziołki i wysłuchali hejnału z wieży. Na zakończenie zakupili pamiątki i zjedli przepyszne lody. Uczniowie z nowymi wiadomościami,  pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domów. 

 
KU PAMIĘCI JANA PAWŁA II

15 maja o 17.00 uczniowie klas trzecich Gimnazjum wystawili na szkolnej scenie spektakl pt. „Człowiek nie może żyć bez miłości”. Powstał  on na motywach sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” i był apelem o szanowanie wartości oraz drugiego człowieka. Młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie z niełatwym, filozoficznym tekstem.  Pokazali, że trudne, bo przepełnione smutkiem, kłótniami, frustracją, podejrzeniami, jest życie bez miłości. Pokazali również, że miłość uskrzydla, rodzi szczęście i nadaje sens ludzkiemu życiu. Zakończyli występ wymownym pytaniem: „Czy naprawdę musi nastąpić koniec świata, żeby ludzie zrozumieli, czym jest miłość?” Z pewnością skłoniło ono widzów do refleksji.
Pani Dyrektor A.Żalik podziękowała serdecznie autorom przedstawienia: uczniom klas 3ga i 3gb oraz Paniom S.Walenciak i A.Poprawskiej za przypomnienie dramatu Karola Wojtyły i porcję wzruszeń, widzom za obecność, Panu D.Nowackiemu i S.Skorupce za oprawę muzyczną, a P.E.Kosmalskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

 
WYCIECZKA DO ŁEBY

9 maja 2017 r. uczniowie 2ga i 2gb pojechali na czterodniową wycieczkę klasową do Łeby. Pierwszego dnia po obiadokolacji i zakwaterowaniu w hotelu „Wena” udali się na spacer brzegiem morza. Rankiem drugiego dnia wszystkich zaskoczył zalegający na dworze śnieg. Trzeba było przez to zmienić nieco plan wycieczki. Tego dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie. Kolejnego dnia wspólnie przepłynęli promem jezioro Łebsko, wspięli się na ruchome wydmy oraz zobaczyli eksponaty w Muzeum Wyrzutni Rakiet. Niestety następnego dnia tuż po śniadaniu wyruszyli w drogę powrotną. To były cztery miłe, beztroskie dni spędzone w koleżeńskim gronie pod okiem Pań E.Kosmalskiej, M.Joachimiak i Ł.Kretschmer.

 
Pro MUSICA

Kolejny koncert pozwolił odbyć uczniom niezwykłą podróż. Muzycy zabrali uczniów do odległych Indii. Przy pomocy różnych bębnów (m.in. darbuki i tamburyna) i instrumentu strunowego szarpanego zwanego saz naśladowali dźwięki natury: wiatr, burzę, deszcz, szum rzeki i prezentowali muzykę Bliskiego Wschodu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 496 - 550 z 1732