ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE POEZJI IRLANDZKIEJ

13 października w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbył się finał XIV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej. Nasi uczniowie – Nina Żalik i Kacper Mróz, którzy pomyślnie przeszli przesłuchania (brało w nich udział ponad 200 osób!), wspaniale zaprezentowali się przed konkursowym jury. Oboje zajęli I miejsce! Nina z fortepianowym akompaniamentem Pana Dominika Nowackiego śpiewała utwór „All I want” z repertuaru zespołu Kodaline, a Kacper recytował wiersz Paula Durcana pt. „Sport”. Uczniowie zdobyli bardzo atrakcyjne nagrody – Nina obóz językowy w Irlandii, a Kacper warsztaty teatralne w Teatrze Nowym w Poznaniu i obóz językowy w Polsce. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom, którzy pomogli im przygotować się do konkursu.

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października społeczność naszej Szkoły uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty i miłe słowa doceniające codzienny trud nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. Pani Dyrektor Alina Żalik zwróciła uwagę na to, jak wielką wagę w życiu człowieka ma dobre wykształcenie i jak ważną rolę w jego zdobywaniu odgrywa Szkoła. Nagrodziła wyróżniających się pracowników i podziękowała wszystkim za rzetelne wypełnianie obowiązków i zespołową pracę na rzecz uczniów i Szkoły. Obecność gości z Kanady była okazją do podziękowania Właścicielom i Dyrekcji firmy KANBUD za wspieranie Szkoły i dobrą wieloletnią współpracę. Pani Anna Szyrmer złożyła serdeczne życzenia w imieniu Rady Rodziców, a uroczystość zakończyło przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak. Uczniowie słowem, piosenką, słodkim podarunkiem i uśmiechem podziękowali pracownikom Szkoły oraz życzyli im sił do dalszej pracy.

 
CZWARTOKLASIŚCI W NARNII

12 października uczniowie klas czwartych wraz z Paniami wychowawczyniami: Ewą Bojanowską-Gnacińską, Anną Teślak i Joanną Skrzypczak pojechali do WSH w Lesznie, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „Opowieści z Narnii”. Kultowa powieść Clive’a Staplesa Lewisa ukazująca walkę dobra ze złem, siłę rodzinnych więzi i wierności została tym razem ukazana w nowy, zaskakujący sposób – w postaci musicalu. Poruszająca muzyka, gra świateł, ciekawe kostiumy i postacie, w które wcielili się aktorzy, z powodzeniem przeniosły młodych widzów w krainę wiecznej zimy zamieszkałą przez fauny, mówiące zwierzęta czy mityczne bestie. Fabuła nie tylko skłoniła młodych widzów do przemyśleń na temat  prawdziwej przyjaźni i odwagi, ale pokazała też, że każdy błąd, który popełnimy, można naprawić.

 
KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ - PRZESŁUCHANIA

W środę 11 października uczniowie naszej Szkoły wzięli  udział w przesłuchaniach  XIV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej (Irish Poetry Contest). Patronat honorowy nad konkursem objęła Ambasada Irlandii w Polsce oraz Konsulat Irlandii w Poznaniu. Głównym założeniem konkursu była konfrontacja i ocena umiejętności recytatorskich, aktorskich, muzycznych, w tym interpretacji poezji śpiewanej oraz ogólnej kreatywności młodzieży.
Nasze uczennice: Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak oraz Nina Żalik zaprezentowały swój talent wokalny, wykonując  piosenki irlandzkich autorów.  Maria Owsianna, Aleksandra Maćkowiak, Olga Żabicka oraz Kacper Mróz natomiast przedstawili własne interpretacje wierszy poetów z „Zielonej Wyspy”.  Wszystkie wykonania spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami a także wysokimi notami komisji konkursowej, w skład której wchodzili pani Dyrektor Szkoły Języków Obcych Program-Bell Katarzyna Lisiewicz oraz rodowity Irlandczyk  John McGowan, który jest również sponsorem konkursu.  Osoby, które zakwalifikują się do finału, będą walczyć o niezwykle cenne nagrody.

Wśród nagród za interpretację poezji znajdą się: półroczne kursy językowe w szkole Program w Poznaniu, nieodpłatne egzaminy Cambridge English oraz nagrody książkowe a także cztery zaproszenia do publicznego wykonania nagrodzonych utworów muzycznych w czasie obchodów Dnia Św. Patryka w marcu 2017 w Poznaniu.

Ponadto dwie główne nagrody za najlepszą interpretację utworów muzycznych to ufundowane przez The North West Academy of English z Derry dwutygodniowe kursy językowe w Derry w Irlandii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Finał i wielka gala już w najbliższy piątek.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem pań Anny Poprawskiej, Martyny Sowińskiej, Agnieszki Handke oraz  pana Dominika Nowackiego, który również akompaniował dziewczynom podczas występów konkursowych. 

 
 
MEDALE W PRZEŁAJACH

4 października w leszczyńskim Parku im. J.Jonstona odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

Na zawody pod opieką Pani Magdaleny Kasprzyk i Pana Jakuba Knasiaka pojechały trzy drużyny. Wszystkie zdobyły medale. Warto dodać, że na starcie stanęło 14 drużyn ze szkół podstawowych i 9 z gimnazjów. 

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej wywalczyli srebrne medale.
Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Małecka, Mirella Motuzna, Zofia Kowalska, Agnieszka Muszyńska, Maja Nędza, Alicja Szyrmer, Amelia Wieczorek i Amelia Wiler (Wiktoria Gawron i Aleksandra Woźna – zawodniczki rezerwowe).
Skład drużyny chłopców: Mikołaj Woźniak, Paweł Szczepaniak, Jakub Klimpel, Maciej Masztalerz, Tobiasz Woźniak, Kacper Glapiak, Mateusz Kałużny i Łukasz Szyrmer (Jan Jędrzychowski i Aleksander Kraśner – zwodnicy rezerwowi).
Gimnazjalistki zajęły III miejsce.
Skład drużyny dziewcząt: Natalia Motuzna, Wiktoria Buchwald, Ewa Nowaczyk, Julia Galon, Julia Mikołajczak, Weronika Bojek, Wiktoria Apolinarska, Olga Basińska, Zuzanna Glapiak i Liliana Bassa (Klaudia Prałat – zawodniczka rezerwowa).

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1761