Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801076

Śnieg

APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

25 kwietnia wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji świąt majowych. Uczniowie z klas IV a i V a przypomnieli, co i dlaczego świętujemy 1, 2, 3 i 8 maja. W swych wypowiedziach odwoływali się do historii, definiowali patriotyzm i określali sens świątecznych majowych dni. Wsparci wokalnie przez uczennice kl. IV b, VI a i 3ga śpiewali m.in. o radości i dumie z bycia Polakiem. Myślą przewodnią tego okolicznościowego apelu były słowa „Niech każdy miłość własną miłości kraju poświęci”. Warto je zapamiętać i wcielać w życie.
Uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali apel – Paniom Dorocie Domagale i Magdalenie Kasprzyk oraz Panu Dominikowi Nowackiemu, podziękowała Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak.
Mamy nadzieję, że wsie obwodu naszej Szkoły w czasie majowych świąt dzięki narodowym flagom będą biało-czerwone.

 
UWAGA!

Cross Wagarowicza, który miał się odbyć w najbliższy poniedziałek – 24 kwietnia, został odwołany. Będą lekcje zgodnie z planem. Uczniowie, którzy mieli jechać do Pawłowic, przynoszą zeszyty i podręczniki.

 
SZKOLNA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS I-III

Uczniowie klas I-III SP przystąpili do zmagań w dwuetapowej Szkolnej Olimpiadzie Języka Angielskiego. W pierwszej części wzięło udział 40 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie przygotowanego przez Panią Agnieszkę Andrzejewską-Śmiejczak testu językowego. Zadania obejmowały cztery główne kompetencje językowe: słuchanie (uzupełnianie luk w piosence), czytanie, pisanie i zastosowanie języka (łączenie słów z obrazkiem, zapis słów, tłumaczenie). Po sprawdzeniu testów do 2. etapu zakwalifikowało się 17 osób. Z klasy I: Alan Biderman, Kinga Cieślak, Amelia Banaszak, Aleksandra Girtler i Zofia Kretschmer, z klas II: Jakub Piątek, Mateusz Przylepa i Wiktoria Sikorska z IIa, Megan Merta i Julia Skrobała z IIb oraz Lena Sikora z IIc, natomiast  z klas III: Kamil Andrzejczak, Mateusz Girtler i Aleksander Kraśner z IIIa, Igor Kaczmarek z IIIb oraz Zuzanna Surowiec i Adrian Jabłoński z IIIc. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego etapu, podczas którego uczniowie ustnie zaprezentują: wiersz - klasy I, rodzinę -klasy II, ulubione miejsce - klasy III. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w 2. etapie.

 
KONKURS PLASTYCZNY "MATKA BOŻA W MOIM ŻYCIU"

Uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, którego celem było uczczenie trzechsetlecia Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Zadaniem utalentowanych plastycznie uczniów było wykonanie dowolną techniką dwóch prac w formacie A4 lub A3. Trzeba było w nich ukazać znaczenie Maryi w życiu człowieka lub naszego narodu. Wkrótce poznamy wyniki, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Akcji Katolickiej. Za podjęty wysiłek i propagowanie kultu maryjnego organizator etapu szkolnego – P. Sylwia Walenciak dziękuje – Martynie Bortlisz, Laurze Singh, Natanielowi Kaczmarkowi, Amelii Wiler, Janowi Wyrwińskiemu, Amelii Wieczorek, Julii Barczyńskiej, Natalii Motuznie, Wiktorii Michałowicz oraz Magdalenie Śmieszale.

 
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Wraz z nadejściem wiosny klasa II c gościła leśnika z Nadleśnictwa Karczmy Borowej w Lesznie - Pana Tomasza Girtlera. Dzięki wykorzystaniu naturalnych okazów dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą na temat lasu, gatunków drzew oraz jego mieszkańców. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali materiały edukacyjne w postaci drewnianych linijek, na których zamieszczone są cenne informacje. Serdecznie dziękujemy Panu Girtlerowi.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1645