VII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO IM. BARBARY OWSIANNEJ
 
WIZYTA W KAN-BUDZIE

Szukając podpowiedzi przy wyborze dalszego kształcenia, 6 marca uczniowie klasy 3gb, a 9 marca uczniowie klasy 3ga odwiedzili pracowników firmy Kan-Bud. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Szyrmer mieli możliwość obejrzeć fabrykę, przyjrzeć się pracy poszczególnych działów i obejrzeć gotowe produkty. Pracownicy nie tylko opowiedzieli o procesie produkcyjnym, ale również zwrócili uwagę na warunki, bezpieczeństwo i higienę pracy. Cenne dla uczniów były informacje o tym, jakie cechy osobowościowe czy charakterologiczne cenione są u pracowników. Gimnazjaliści mogli się przekonać, że potrzebna jest też znajomość języków obcych, bo część prezentacji była prowadzona w języku angielskim. 

 
PÓŁKOLONIE - DEKLARACJE UDZIAŁU

Szanowni Rodzice naszych uczniów!

W dniach 9 – 14 marca u wicedyr. Cecylii Glapiak można pobrać deklarację udziału Waszego dziecka w półkoloniach. Uczniowie klas I – III wypoczywać będą w dniach 17 – 21 lipca, uczniowie starsi w dniach 24 – 28 lipca 2017 roku.

Zwrot deklaracji do 20 marca.
Deklaracje są niezbędne do przygotowania wniosku o dofinansowanie letniego wypoczynku.

 
BAWIMY SIĘ, CZYTAJĄC - KLASA IA

7 marca uczniów klasy Ia odwiedziła Pani Halina Berlik, by w ramach spotkań z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” przeczytać fragmenty niezwykle dowcipnej  książeczki Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”. Uczniom przyświecało hasło „Bawimy się, czytając”. Dzieci poznały rodzinę, w której suczka Balbina wydała na świat szczenięta. Nietypowe imiona szczeniąt i ich przygody bardzo zaciekawiły pierwszoklasistów. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że pies w domu to nie tylko radość, ale i obowiązki. Udział w spotkaniu z lekturą pozwolił poszerzyć słownictwo, był okazją do zabawy słowami
z uroczymi skojarzeniami, które dzieci lubią, a które rozwijają wyobraźnię, sprawność językową i poczucie humoru. Uczniowie odpowiadali na pytania, by potwierdzić znajomość treści i wykonali portrety bohaterów. Na zakończenie gość zachęcił do przeczytania dalszych fragmentów książki, a uczniowie podziękowali Pani Halinie Berlik za miłą atmosferę i poświęcony im czas.

 
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

1 marca uczniowie klasy II b uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Tym razem zaproszony gość,  Pani Małgorzata Mikołajczak, przeczytała dzieciom fragment pięknego opowiadania pt. „Kacper i piraci”. Drugoklasiści słuchali z dużym zainteresowaniem. Wiele zapamiętali i bardzo ładnie poradzili sobie z krótkim quizem. Przeczytane fragmenty nie tylko pozwoliły im poznać wspaniałe przygody, ale też przybliżyły dzieciom słownictwo związane z marynistyką. Kolejne przygody Kacperka przeczyta uczniom wychowawca, aby sprawdzić, czy wymyślone i narysowane przez dzieci zakończenie przygód chłopca jest zgodne z pomysłem autora. Na zakończenie spotkania wszyscy podziękowali gościowi za możliwość przeżycia za sprawą lektury niesamowitej przygody.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1597