PODCHODY CZYTELNICZE

By promować czytelnictwo, pokazać uczniom przydatność książek i przybliżyć im historię pisma, Pani bibliotekarka zaproponowała udział w podchodach czytelniczych. Przez trzy dni (od 22 do 24 maja) kolejne grupy uczniów przemierzały szkolny budynek w poszukiwaniu zadań, których wspólnym mianownikiem była książka. W przygotowaniu odpowiednich dla poszczególnych grup wiekowych zadań Panią bibliotekarkę wsparły Panie Bogna Rzetelska, Ewa Bojanowska-Gnacińska i Anna Poprawska. Uczniowie dobrze się bawili, wykazując się jednocześnie wiedzą i wieloma umiejętnościami. Co robili?
- W gabinecie Dyrektora wyszukiwali potrzebnych informacji w różnych słownikach.
- W bibliotece liczyli regały, nazywali jej najważniejsze zadania i układali hasło ją promujące.
- W pracowni polonistycznej młodsi inscenizowali wiersze, a starsi weszli w rolę autora książki dla dzieci, układając rymowany tekst do wybranej ilustracji, rozwiązywali tez krzyżówkę.
- W pracowni matematycznej mierzyli się łamigłówkami, m.in. odczytywali zaszyfrowaną informację.
- W pracowni informatycznej szukali w Internecie informacji związanych z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek szkolnych oraz akcją „Całą Polska czyta Dzieciom”.
- W pracowni historycznej byli pytani o historię książki, starsi objaśniali też łacińskie sentencje dotyczące czytania.
- W pracowni plastycznej na podstawie ilustracji wskazywali tytuł i autora oraz interpretowali dzieła sztuki inspirowane literaturą.
- W gabinecie Pani pielęgniarki „ratowali” książkę, sklejali, wzmacniali, owijali folią.
- W stołówce szkolnej rozwiązywali „żywieniową” krzyżówkę, podawali lektury, w których istotną rolę odgrywa jedzenie, musieli też wykazać się znajomością ortografii i gramatyki.
- W sali gimnastycznej wzięli udział w wyścigu z książką na głowie.
Emocji nie brakowało! Poprawnie i pomysłowo wykonanych zadań również!
Oto wyniki:
kl. I-III SP – I m. III b – 107 p., II m. IIb – 106 p., III m. II c – 106 p.,
kl. IV-VI SP - I m. IV a – 100 p., II m. VIb – 98 p., III m. V a – 88,5 p.,
kl. I-III G - I m. 3gb – 145,5 p., II m. 3ga – 140,5 p., III m. 2gb – 134 p.

 
MŁODY ARCHITEKT 2017

Z opóźnieniem informujemy o sukcesie naszych uczennic w organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie konkursie „Młody architekt 2017”. W kategorii prezentacja multimedialna I miejsce zdobyła Marta Adamczak z 3gb, II miejsce Sylwia Skorupka z 3gb, III miejsce Edyta Cieślik z 3ga. W kategorii rysunek odręczny III miejsce przypadło w udziale Kindze Kanikowskiej z 3gb. Julia Galon z 1gc, Olga Żabicka z 2gb i Weronika Mikołajczak z 1gb ex aequo zajęły miejsce 4. w kategorii „Jak widzę drzewo?”. 

 
SAMORZĄDOWIEC ROKU WYBRANY

W ramach ewaluacji pracy władz Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna wybrała Samorządowca Roku 2017. Oto wyniki głosowania:  
- Nauczyciele: Agata Kretschmer, Natalia Szramiak, Oliwia Zielińska.
- Losowo ankietowani uczniowie: Natalia Szramiak, Oliwia Zielińska, Agata Kretschmer. Wszystkim dziewczynom, które od 4 lat z wielkim oddaniem pracują w Samorządzie Uczniowskim serdecznie gratulujemy. 

 
SPOTKANIE Z PANIĄ KOMISARZ

W środę 24 maja uczniowie klas pierwszych Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Panią komisarz Marzeną Kasińską z leszczyńskiej Komendy Policji. Pani komisarz przekazała uczniom informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich i o zagrożeniach, jakie czyhają na młodzież. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film o niebezpieczeństwach, jakie niosą ze sobą dopalacze.

 
SZKOLNY WOLONTARIAT DLA ADRIANA

Samorząd Uczniowski od kilku lat systematycznie wspiera chore dzieci z terenu naszej Gminy. 24 maja wolontariuszki: Natalia, Karolina, Oliwia i Agata w imieniu wszystkich uczniów we współpracy z Dyrekcją zaprosiły na spotkanie Adriana Wawrzyniaka i jego mamę. Trzecioklasista mieszka w obwodzie naszej Szkoły, nawet w jej pobliżu,ale ze względów zdrowotnych nie może do niej uczęszczać. W tym roku razem z koleżankami i kolegami z klas IIIa, IIIb i IIIc przystąpi do I Komunii Świętej. Społeczność szkolna postanowiła ofiarować mu prezent - dar serca - przygotowywany przez kilka miesięcy. Wszyscy mają nadzieję, że pomoże on w rehabilitacji Adriana. Okolicznościową pamiątkę wykonała Amelia Wieczorek z mamą. Jak zawsze w takich chwilach nie zabrakło wzruszenia, łez, podziękowań i pamiątkowego zdjęcia. Wszystkim, którzy wspierają akcje charytatywne organizowane przez Samorząd Uczniowski, jeszcze raz dziękujemy – pomagać możemy dzięki Wam. Warto też wspomnieć przy okazji o naszym małym sukcesie. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu akcją JABŁUSZKO,  w której Samorząd Uczniowski bierze udział od dwóch lat, część dochodu z przyszłorocznej sprzedaży jabłek zostanie przekazana na rehabilitację chorej dziewczynki z Grodziska. Chociaż w taki sposób możemy i  chcemy okazać naszą solidarność z potrzebującymi.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1693