TEATRALNIE...

W piątek 5 października uczniowie klas drugich pojechali do Leszna, aby w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej obejrzeć spektakl pt. „Rumcajs”. Dzięki aktorom Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza dzieci poznały przygody rozbójnika Rumcajsa, jego żony Haneczki oraz syna Cypiska. Najbardziej młodym widzom podobały się kolorowe stroje aktorów oraz śpiewane przez nich piosenki i skoczne tańce.
Tego samego dnia uczniowie klas ósmych i grupa siódmoklasistów obejrzeli przedstawienie pt. „Pan Tadeusz”. Sceniczna wersja epopei narodowej miała na celu przybliżyć uczniom bohaterów utworu i podjęte w nim tematy oraz zachęcić do przeczytania dzieła Adama Mickiewicza, które jest lekturą obowiązkową.
Dla wszystkich widzów wyjazd na spektakl był lekcją aktywnego uczestniczenia w kulturze i odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. 

 
NOC INTEGRACJI KLAS CZWARTYCH

5 października uczniowie klas IVa, IVb i IVc wzięli udział w Nocy Integracji, podczas której m.in. oglądali filmy. Były wśród nich m.in. „Minionki”, „Epoka lodowcowa 4. Wędrówka kontynentów”, „Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu”, „Legendy sowiego królestwa- Strażnicy GaHoole”. W przerwach wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria Gawron, Alicja Szyrmer, Zuzanna Maćkowiak, Mateusz Szramiak i Adrian Szramiak zadbali o ciepłe napoje oraz wsparli dodatkowe działania wychowawców klas czwartych, m.in. tańcząc z czwartoklasistami makarenę i układ do piosenki „YMSE”. Po północy odbyły się zawody sportowe: wyścigi rzędów i rzuty do kosza (mistrzem został Michał Gimziński z kl. IVa), a na zakończenie rozegrano mecz integracyjny w dwa ognie. O 7.00 zmęczonych, lecz zadowolonych i pełnych wrażeń czwartoklasistów odebrali rodzice. Wcześniej jednak uczniowie zadbali o to, by za całonocną opiekę podziękować Paniom: Elizie Kosmalskiej, Sylwii Walenciak i Agnieszce Andrzejewskiej-Śmiejczak oraz wolontariuszom. 

 
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W piątkowe przedpołudnie 28 września uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w spotkaniu z leśnikiem. Pan Tomasz Girtler, pracownik Nadleśnictwa Karczma Borowa i tata uczennicy klasy trzeciej, w bardzo interesujący sposób przekazał dzieciom swoją rozległą wiedzę o faunie i florze naszych lasów. Na początku dzieci obejrzały bajkę o życiu leśnych zwierząt, a następnie prezentację o roślinach i zwierzętach. Odpowiadały na zadawane przez leśnika pytania, a za poprawną odpowiedź otrzymywały upominki ufundowane przez Nadleśnictwo. Na zakończenie Pan Girtler opowiedział dzieciom o swojej ciekawej pracy. W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia przyrodnicze dzieci podziękowały leśnikowi, wręczając laurki. 

 
CHŁOPCY ŚWIĘTOWALI

30 września to Dzień Chłopca. W naszej Szkole już 27 września Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji dyskotekę, na której wspaniale bawiło się wielu uczniów. Poza tym były serdeczne życzenia i (w zależności od fantazji koleżanek) różne upominki bądź słodkości. 

 
KONCERTOWO

18 września uczniowie klas I-III SP, a 24 września pozostali wzięli udział w muzycznych spotkaniach edukacyjnych. Grupa młodsza zajęcia w ramach Klubu Młodego Muzyka rozpoczęła od koncertu poświęconego muzyce indiańskiej. Przy okazji dzieci poznały historię i kulturę Indian oraz używane przez nich instrumenty. Starsi mieli okazję posłuchać przedwojennych piosenek. Pani Malwina Grdeń i Pan Tomasz Paszek nie tylko śpiewali, ale również grali i to na wielu instrumentach: na akordeonie, cymbałkach, kontrabasie, mandolinie, kazoo, banjo i ukulele. Pięknie odtworzyli klimat piosenek z lat 20. i 30. „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Panna Mania gra na mandolinie” , „Ach, śpij, kochanie”, „Piosenka ci nie da zapomnieć” to niektóre z utworów, których wysłuchali uczestnicy koncertu. Szkoda, że publiczność nie włączyła się do wspólnego śpiewania…

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1998