Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209558

Śnieg

INFORMACJA DOTYCZĄCA RODO

Szanowni Państwo!

W związku z wprowadzeniem z dniem 25.05.2018 przepisów ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane będą na następujących warunkach:

1.     Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół w Kąkolewie,  ul. Krzywińska 14  64-113 Osieczna , NIP 697-19-87-128

2.     Dane osobowe przetwarzane są w celu zgodnym z wymaganiami prawa oświatowego, w zakresie działalności:

-  dydaktycznej

-  wychowawczej

-  opiekuńczej

3.     Przetwarzane przez nas dane osobowe mogą zawierać dane osobowe uczniów, rodziców lub prawnych opiekunów uczniów na podstawie przepisów prawa oświatowego, aktów wykonawczych do tych przepisów, innych aktów prawnych oraz w niektórych przypadkach na podstawie zgody.

4.   Dane osobowe będą przetwarzane przez okres pobierania przez ucznia nauki i przechowywane do czasu wymaganego kategorią archiwalną dokumentacji ustaloną w jednolitym rzeczowym wykazie akt. Przysługuje Państwu prawo do uzyskania wglądu do swoich danych osobowych i ich sprostowania, a także żądania usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.

5.     Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych PUODO) w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie danych osobowych następuje z naruszeniem prawa.

7.     Dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom trzecim, z wyjątkiem przypadków określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, gdy obowiązek przekazania tych danych wynika z przedmiotowych przepisów.

8.     Informujemy, że jako Administrator danych osobowych jesteśmy w pełni przygotowani do ochrony powierzonych nam danych. Posiadamy odpowiednie procedury, które gwarantują, że środowisko, w którym przetwarzamy dane spełnia standardy RODO.

9.     Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pani Natalia Ratajewska, e-mail: kas5.bhp@gmail.com, tel. 783 479 791

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

30 maja odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Oto wyniki:
Szkoła Podstawowa
dziewczęta
I m. Marta Durkowska
II m. Zofia Kowalska
III m. Zuzanna Grzesińska
chłopcy
I m. Łukasz Szyrmer
II m. Kacper Gidaszewski
III m. Mateusz Matysiak
Gimnazjum
dziewczęta
I m. Weronika Nadolna
II m. Maria Owsianna
III m. Julia Barczyńska
chłopcy
I m. Sebastian Karczyński
II m. Wojciech Fiszer
III m. Jakub Andrzejewski

 
TRZECIOKLASIŚCI NA WYCIECZCE SZLAKIEM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Uczniowie klas III a i III c 28 maja 2018 roku wyruszyli na wycieczkę „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego po terenie gminy Osieczna”. Trzecioklasiści dotarli pod pomnik przy drodze w kierunku Nowej Wsi, który upamiętnia walki powstańcze i poległych żołnierzy m.in. Jana  Machowiaka. Następnie na Kopytkowie podziwiali pięknie usytuowany w lesie pomnik upamiętniający wydarzenia z 2 lipca 1919 roku. Następnie trzecioklasiści udali się do Osiecznej. Pod wiatrakami, które 11 stycznia 1919 roku były świadkami zaciętej bitwy z pruskim najeźdźcą, poznali przebieg tamtych wydarzeń. Kolejnym punktem wycieczki był cmentarz w Świerczynie, gdzie znajduje się zbiorowy grób poległych powstańców. Widnieje na nim napis: ,,Poległym żołnierzom ku wieczystej chwale!” oraz dwie duże tablice marmurowe ze 135 nazwiskami parafian poległych w latach 1914 -1920, między którymi umieszczono tablicę z nazwiskami powstańców. Uczniowie na pomnikach zapalili biało – czerwone znicze. Ostatnim punktem wycieczki była Izba Pamięci w Zespole Szkół w Osiecznej. Lekcę historii przeprowadziła Pani Halina Szajbe. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom drogę Polaków do wolności. Dzieci miały okazję zobaczyć mundur i krzyż powstańczy, stuletnie biurko, lampę naftową oraz wiekowe łyżwy. Uczniowie podziękowali Pani Szajbe własnoręcznie wykonaną laurką.

 
WIZYTA WOLONTARIUSZY

24 maja po raz drugi gościliśmy w naszej Szkole wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Podczas spotkania z obcokrajowcami z Hiszpanii, Turcji, Francji oraz Grecji uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje tych krajów. Dowiedzieli się, które miejsca warto odwiedzić  oraz wiele innych ciekawostek. Ponadto uczniowie mieli niepowtarzalną okazję nauczyć się kilku zwrotów czy też łamańców językowych w ojczystym języku naszych gości. Wierzymy, że takie spotkania zachęcają uczniów do nauki języka angielskiego, gdyż właśnie w tym języku wolontariusze prezentowali państwa, z których pochodzą.

 
ZŁOCI BIEGACZE

29 maja w Żerkowie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały 2 zespoły: chłopcy rocznik 2007 i młodsi oraz dziewczyny 2002-2004. Chłopcy rywalizowali na dystansie 1000 m, natomiast dziewczyny na dystansie 2000 m. W każdej kategorii startowało do 6 zawodników z danej szkoły. Biegacze rywalizowali indywidualnie i drużynowo. Za wywalczone miejsce zdobywali odpowiednią liczbę punktów dla swego zespołu.
Największy sukces w historii naszej Szkoły w tej dyscyplinie sportowej zdobyli chłopcy w składzie: Maciej Masztalerz, Marcel Maćkowski, Jan Jędrzychowski, Tobiasz Woźniak, Kamil Andrzejczak oraz Adrian Wieczorek, wygrywając zawody drużynowo i pokonując aż 54 szkoły!
Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski został Maciej Masztalerz, który wygrał bieg, pokonując 187 zawodników.
Dziewczęta reprezentujące naszą Szkołę w składzie: Liliana Bassa, Natalia Motuzna, Julia Galon, Olga Basińska, Ewa Nowaczyk zajęły wysokie 11. miejsce na 39 szkół startujących w tej kategorii.
Najlepsze miejsce wywalczyła Liliana Bassa, zajmując 15. lokatę na 135 startujących zawodniczek.
Wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!  

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1961