PÓŁKOLONIE - 21 LIPCA 2016

21 lipca półkoloniści udali się do Ośrodka Szkolenia Sportowego w Brzedni, gdzie miło i bardzo aktywnie spędzili czas. Uczniowie realizowali program w dwóch grupach. Pływali łodzią po urokliwym Jeziorze Cichowskim, obserwując rośliny oraz zwierzęta i ciesząc się słońcem. Następnie pod czujnym okiem instruktorów pokonywali różne przeszkody: biegali między wieżami zbudowanymi z opon, chodzili po równoważni, czołgali się w ciemnym tunelu, przeciskali się pod oponami i pokonywali drewniane ściany. Niektórzy (na własne życzenie) wykonywali zadania dwa razy! Warto też dodać, że wiele osób wykazało się wielką determinacją, a kilkoro może się pochwalić pokonaniem własnych słabości. Jeśli za prawdziwe uznać, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe, to półkoloniści zdecydowanie należą do drugiej grupy. Mamy nadzieję, że woda, proszek i pralka poradzą sobie z pozostałościami doskonałej zabawy.

Jutro całodniowa wycieczka do Szklarskiej Poręby. Zbiórka przed Szkołą o 6.15. Powrót późnym wieczorem.

 
PÓŁKOLONIE - 20 LIPCA 2016
20 lipca ponad pięćdziesięcioosobowa grupa półkolonistów wyruszyła do Muzeum im. A.Mickiewicza w Śmiełowie, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli wnętrza pałacu, wysłuchali opowieści o życiu Adama Mickiewicza i jego pobycie w Wielkopolsce oraz podziwiali park i znajdujący się w nim ogródek Zosi – bohaterki „Pana Tadeusza”. Następnie udali się do Żerkowa, gdzie wzięli udział w grze miejskiej pt. „Żerków – miasto na wzgórzach”. Quest zaangażował wszystkich, nagrodą za wykonanie zadań i rozwiązywanie zagadek było odgadnięcie hasła i znalezienie skrzyni skarbów z pamiątkową pieczęcią, a przy okazji spacer po słonecznym Żerkowie i poznanie historii miasta oraz wybitnych postaci z nim związanych. Półkoloniści do Kąkolewa wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 
PÓŁKOLONIE - 19 LIPCA 2016
19 lipca półkoloniści wyruszyli do Poznania. Spacerowali po Starym Mieście, podziwiając renesansowy ratusz i urokliwe kamienice. Dzięki wizycie w nietypowym muzeum - Blubry 6D w atrakcyjny, nowoczesny, pomysłowy, wielozmysłowy sposób poznali dwie poznańskie legendy – o kruku i o poznańskich koziołkach, historię miasta i poznańską gwarę. Technologia 6D zainteresowała uczniów i zyskała ich bardzo pozytywną ocenę. Drugą część dnia uczniowie spędzili w pięknym, bardzo zadbanym ZOO. Spacerując po rozległym terenie i przemierzając alejki ogrodową kolejką, obserwowali zwierzęta i poszerzali wiedzę z zakresu biologii i geografii. Uwagę półkolonistów przykuły przede wszystkim słonie oraz niedźwiedzie. Pochmurna pogoda nie wpłynęła na atmosferę, było miło i radośnie.

 
PÓŁKOLONIE - 18 LIPCA 2016
18 lipca półkoloniści atrakcyjnie spędzili czas w Lesznie. W Cinema City obejrzeli film pt. „Były sobie człowieki” – animowany, zabawny i nie tylko, jak mogłoby się wydawać, dla dzieci. Historię małpoluda Edzia bez wątpienia można nazwać uproszczonym wykładem o ludzkiej naturze: o zaletach i wadach oraz o budowaniu relacji z innymi. Następnie przez godzinę uczniowie korzystali z basenów i zjeżdżalni na pływalni Akwawit, udowadniając, że warto aktywnie spędzać czas. W Szkole na wszystkich czekała smaczna pizza. Uśmiechnięte twarze uczestników były najlepszym dowodem, że pierwszy dzień tegorocznych półkolonii można uznać za udany.
 
INFORMACJE DLA PÓŁKOLONISTÓW

Po raz 17. członkowie Stowarzyszenia POMOC  przygotowali półkolonie dla uczniów Zespołu Szkół. Rozpoczynamy w poniedziałek 18 lipca. Zbiórka w patio Szkoły o 8.00. Tego dnia w programie seans w kinie („Był sobie człowiek”), rekreacja na pływalni AKWAWIT. Pamiętajcie zatem o: stroju kąpielowym, klapkach, ręczniku, grzebieniu. Na zakończenie dnia, już w Szkole, poczęstunek. Otrzymacie również butelkę wody. Pozostały prowiant we własnym zakresie.

Półkoloniści w 1. tygodniu (wg klas i alfabetu)

1

Żabicka Julia

2

Błocian Paulina

3

Durkowska Marta

4

Grzesińska Zuzanna

5

Jankowska Paulina

6

Karolczak Kacper

7

Muszyńska Agnieszka

8

Kaczmarek Nataniel

9

Langner Mateusz

10

Napierała Amelia

11

Połomska Anna

12

Suszek Wojciech

13

Szymkowiak Anna

14

Wiler Amelia

15

Włodarczyk Łukasz

16

Homska Zofia

17

Jarczewska Katarzyna

18

Kowalska Zofia

19

Matysiak Mateusz

20

Nędza Maja

21

Pietrowska Zuzanna

22

Runowicz Jędrzej

23

Aumiler Bartosz

24

Bartkowiak Karolina

25

Berdychowski Kamil

26

Burdzicka Zuzanna

27

Jakubowski Piotr

28

Kaczmarek Kacper

29

Manel Mateusz

30

Nowaczyk Jan

31

Olejniczak Mateusz

32

Ratajczak Marika

33

Aumiler Zuzanna

34

Kowalska Zuzanna

35

Michałowicz Wiktoria

36

Rychlik Weronika

37

Włodarczyk Monika

38

Wojtkowiak Amelia

39

Bartkowiak Kacper

40

Kucharczyk Stanisław

41

Malarczyk Małgorzata

42

Nowaczyk Natalia

43

Robaszyński Mikołaj

44

Robaszyński Oskar

45

Galon Julia

46

Jędrzychowska  Magdal.

47

Runowicz Bartosz

48

Śmieszała Magdalena

49

Walenciak Marta

50

Adamczak Marta

51

Biedrzyńska Wiktoria

52

Bojek Weronika

53

Matuszewska Aleksandra

54

Nadolna Weronika

55

Ratajczak Nicol

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1483