MAŻORETKI W PEŁNEJ KRASIE I DOSKONAŁEJ FORMIE

Wiele uczennic naszej Szkoły to mażoretki. 9 kwietnia wzięły udział w V Mistrzostwach Polski Zachodniej. We Wschowie wywalczyły wiele medali i nominacje na Mistrzostwa Polski, które odbędą się od 20 do 22 maja w Kędzierzynie-Koźlu.
Oto sukcesy mażoretek i ich trenerki - Pani Jagody Łuczak:
„Bryza” Kąkolewo [Formację BATON tworzą: Karolina Ratajczak, Zuzanna Kośmider, Sylwia Skorupka, Olga Basińska, Aleksandra Maćkowiak i Marta Walenciak, a Miniformację BATON Tatiana Basińska, Aleksandra Woźna, Paulina Jankowska, Martyna Jankowska i Julia Żabicka.]
- 2. miejsce w kategorii DEFILADA BATON SENIORKI,
- 3. miejsce w kategorii MINIFORMACJA KADETKI,
- 4. miejsce w kategorii SCENA BATON SENIORKI, 
- 5. miejsce w kategorii DUO/TRIO BATON JUNIORKI (Olga Basińska, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak),
- 7. miejsce w kategorii SOLO BATON SENIORKI ( Karolina Ratajczak),
- 8. miejsce w kategorii SOLO BATON JUNIORKI (Zuzanna Kośmider),
- 9. miejsce w kategorii SOLO BATON JUNIORKI (Aleksandra Maćkowiak),
„Rewia Mini 1. miejsce w kategorii SHOW KADETKI,
„Rewia” Osieczna [Do seniorek „Rewii” należą Karolina Woźniak, Anna Skrzypczak i Natalia Zamelek.]
- 1. miejsce kat. SHOW seniorki,
- 1. miejsce kat. POM POM seniorki scena,
- 1. miejsce kat. POM POM seniorki defilada, 
- 2. miejsce kat. POM POM seniorki duo/trio (Anna Skrzypczak i Karolina Woźniak). 
Cieszymy się z sukcesów obu zespołów, uczennicom i absolwentkom naszej Szkoły oraz Pani trener serdecznie gratulujemy. Życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski.

 
PALIĆ, NIE PALIĆ  OTO JEST PYTANIE?

Uczniowie klas 1. i 2. Gimnazjum, biorąc udział w konkursie na mem o tematyce antynikotynowej, mogli wykazać się wiedzą, kreatywnością i talentem plastycznym. Wszystkie prace - starannie i pomysłowo wykonane - pokazują katastrofalne dla zdrowia, wyglądu i portfela skutki palenia. Jury w składzie: P.E.Kosmalska, P.E.Łapawa, N.Juskowiak i M.Woźniak za najlepsze uznało (przyznając jednakową liczbę punktów) prace: Antoniny Szczęsnej, Anny Kapały, Zuzanny Przybyły i Natalii Mikołajczak. Gratulujemy!

 
MEKSYKAŃSKIE RYTMY

11 kwietnia razem z Panią Julią Sawicką przyjechali do Szkoły dwaj Meksykanie, którzy nie tylko śpiewali i grali na ludowych instrumentach, ale też w przystępny sposób, z dużym poczuciem humoru przybliżyli uczniom kulturę meksykańską. Opowiedzieli o kuchni, o muzyce, o sposobie ubierania, o charakterze mieszkańców Meksyku, przeprowadzili też minilekcję języka hiszpańskiego. Nie dziwi zatem, że w podziękowaniu oprócz braw usłyszeli „Muchas gracias!”.

 
NARESZCIE WIOSNA!

Aby uczcić nadejście wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny „Wiosna w obiektywie”. Udział mógł wziąć każdy, kto zechciał twórczo spojrzeć na budzącą się do życia przyrodę. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i znajomością sprzętu fotograficznego. Pomysły i same zdjęcia były różne, od kolaży po pojedyncze kadry. Pierwsze miejsce zajął Adrian Markowiak, drugie komisja konkursowa przyznała Wiktorii Klimpel, a trzecie zdobyła Karolina Woźniak. Gratulujemy!

 
SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

11 marca ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Kokarda narodowa a współczesny patriotyzm”, który został przeprowadzony w ramach projektu „Przypnij kokardę – 97. Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Organizatorzy – Polska Spółka Gazownictwa i Enea Operator wybrały prace, które według komisji najciekawiej połączyły pamięć o Powstaniu Wielkopolskim z ideą współczesnego patriotyzmu. Piękna, pomysłowa i perfekcyjnie wykonana praca Pauliny Pawłowskiej (3ga) i Natalii Łaniak (3gb), która w metaforyczny sposób obrazuje opiekę sił nadprzyrodzonych nad spowitą mrokiem niewoli Ziemią Osiecką, zyskała uznanie komisji i zajęła II miejsce.
Spośród kilkudziesięciu szkół, które wzięły udział w konkursie, najlepsze okazało się Gimnazjum im. Jana Pawła II z Młynkowa (nagroda 5000 zł), drugie miejsce zajęła nasza Szkoła (nagroda 3000 zł), a trzecie miejsce (nagroda 2000 zł) przypadło naszym sąsiadom - Zespołowi Szkół z Pawłowic.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 495 z 1385