CHŁOPCY ŚWIĘTOWALI

30 września to Dzień Chłopca. W naszej Szkole już 27 września Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji dyskotekę, na której wspaniale bawiło się wielu uczniów. Poza tym były serdeczne życzenia i (w zależności od fantazji koleżanek) różne upominki bądź słodkości. 

 
KONCERTOWO

18 września uczniowie klas I-III SP, a 24 września pozostali wzięli udział w muzycznych spotkaniach edukacyjnych. Grupa młodsza zajęcia w ramach Klubu Młodego Muzyka rozpoczęła od koncertu poświęconego muzyce indiańskiej. Przy okazji dzieci poznały historię i kulturę Indian oraz używane przez nich instrumenty. Starsi mieli okazję posłuchać przedwojennych piosenek. Pani Malwina Grdeń i Pan Tomasz Paszek nie tylko śpiewali, ale również grali i to na wielu instrumentach: na akordeonie, cymbałkach, kontrabasie, mandolinie, kazoo, banjo i ukulele. Pięknie odtworzyli klimat piosenek z lat 20. i 30. „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Panna Mania gra na mandolinie” , „Ach, śpij, kochanie”, „Piosenka ci nie da zapomnieć” to niektóre z utworów, których wysłuchali uczestnicy koncertu. Szkoda, że publiczność nie włączyła się do wspólnego śpiewania…

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

21 września uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne i plastikowe worki wyruszyli pod opieką nauczycieli, by posprzątać najbliższą okolicę. W Kąkolewie, Grodzisku, Łoniewie, Frankowie i Dobramyśli oraz między miejscowościami uporządkowali wyznaczone miejsca. Do worków trafiły folie, papiery, szklane i plastikowe butelki oraz aluminiowe puszki, które absolutnie nie powinny leżeć w przydrożnych rowach. Jest czyściej i ładniej. Jak długo tak będzie? Gdyby ludzie zaczęli dbać o środowisko, gdyby pamiętali, że miejscem śmieci są kosze, porządek byłby codziennością.

 
Z PANEM SIELICKIM O WIELKICH RODAKACH

20 września uczniowie klas I-V SP wzięli udział w widowisku artystycznym pt. „Wielcy Rodacy”. Pan Stanisław Sielicki przygotował atrakcyjny program, dzięki któremu dzieci dużo dowiedziały się o znanych Polakach. Przyglądając się banknotom, cofnęli się w czasy od Mieszka I do Zygmunta Starego. Poznali sławnych mistrzów olimpijskich, artystów, matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy i zaangażowanych obywateli, którym Polska wiele zawdzięcza. Wojtyła, Wałęsa, Piłsudski, Rej, Sienkiewicz, Matejko, Drzymała czy Wajda to tylko niektóre nazwiska z długiej listy bohaterów spotkania. Nie zabrakło polskich pieśni patriotycznych i zagadek z ojczystej geografii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, wykazując się wiedzą i umiejętnościami. 

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek 25.09 2018 r. pierwszoklasiści i uczniowie klas drugich gościli Pana policjanta starszego aspiranta Damiana Kaminiarza. Wspólnie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się, idąc do szkoły. Omówili zasady przechodzenia przez jezdnię i poruszania się poboczem. Gość zwrócił uwagę na konieczność stosowania odblasków podczas poruszania się w ciemności. Na pożegnanie wręczył uczniom odblaskowe kamizelki.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1940