WIELKOPOLSKIE IGRZYSKA DZIECI W WARCABACH KLASYCZNYCH

17 marca w Szkole Podstawowej nr 20 w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Dzieci w Warcabach Klasycznych, czyli 64-polowych. Naszą Szkołę reprezentowali Martyna Bortlisz, Wiktoria Gawron i Mateusz Matysiak. Wszyscy zagrali osiem rund. W zawodach uczestniczyło 58 dziewcząt i i 60 chłopców. Po trudnej i zaciętej rywalizacji Mateusz zdobył miejsce 7. (w sumie 11 punktów), Martyna 11. (10 punktów), a Wiktoria 19. (9 punktów).

 
FINAŁ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS I-III

15 marca odbył się  finał Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do 2.etapu zakwalifikowało się 17 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej. Zadaniem dzieci było wykonanie prezentacji w programie Power Point lub makiety i przygotowanie ustnej wypowiedzi na wskazany temat:  klasa I „My family”, klasa II „My favourite band or singer” i klasa III „My favourite place”. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem P. Agnieszki Andrzejewskiej- Śmiejczak - nauczycielki języka angielskiego i  pomysłodawczyni olimpiady, która pomagała w przygotowaniu prezentacji oraz ćwiczyła uczniów językowo, współpracując z pozostałymi nauczycielami języków obcych i Dyrekcją Szkoły. W komisji konkursowej zasiadły: Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz Panie Agnieszka Handke i Justyna Jagielska. Jury oceniało poprawność językową, wymowę, zgodność z tematem, estetykę wykonania pracy oraz oryginalność i pomysłowość formy prezentacji tematu. Każdy uczestnik, który przygotował prezentację multimedialną, samodzielnie obsługiwał tablicę interaktywną i równocześnie wypowiadał  się w języku angielskim. Różnorodność i poziom występów zrobiły na komisji ogromne wrażenie. Ostatecznie jury postanowiło ocenić prace następująco:

Klasa I:
I miejsce – Alicja Gołuch kl.Ia
II miejsce -  Bartosz Jędrzychowski kl.Ib
III miejsce – Robert Cieślak kl.Ia
Klasa II:
I miejsce – Amelia Banaszak „Lady Pank”
II miejsce – Zofia Kretschmer „Majka Jeżowska”
III miejsce – Alan Biderman „Enej”
Klasa III
I miejsce – Marcel Maćkowski kl.IIIc  „ The sea and the mountains”
II miejsce – Megan Merta kl.IIIb „My home”
III miejsce – Wiktoria Sikorska kl.IIIa  „Władysławowo
”.

Ponadto udział wzięli: Bartosz Matysiak kl.Ia, Alicja Banaszczak kl.Ib, Wiktor Karolczak Ib,  Kinga Cieślak IIa, Sylwia Woźniak kl.IIa, Aleksandra Jakubowska kl.IIIa, Lena Sobczak kl.IIIa oraz Julia Skrobała kl.IIIb.  Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wspierali swoje pociechy. Serdecznie dziękujemy uczestnikom, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach języka angielskiego!

 
NAKRĘTKOWO ZAKRĘCENI

14 marca wolontariusze: Weronika Barczyk, Natalia Bartosik, Weronika Bojek, Alicja Bączyk, Katarzyna Jarczewska, Zofia Homska, Zuzanna Pietrowska,  Łukasz Szyrmer, Amelia Wieczorek i Amelia Wiler zważyli zbierane od kilku miesięcy plastikowe nakrętki. Jak zawsze okazało się, że społeczność naszej Szkoły i Przedszkola jest pozytywnie „zakręcona” na pomaganie. Dla Liliany Juskowiak zebraliśmy 40 worków nakrętek. Bardzo dziękujemy! Następna zbiórka już w czerwcu. 
Oto wyniki:

I a

53,36 kg

I miejsce

I b

18,78 kg

 

II a

20,86 kg

III a

22,88 kg

III miejsce

III b

23,94 kg

II miejsce

III c

11,58 kg

 

IV a

10,36 kg

 

IV b

21,84 kg

III miejsce

IV c

15,16 kg

 

V a

19,88 kg

V b

18,50 kg

VI a

9,72 kg

VI b

33,38 kg

II miejsce

VII a

33,76 kg

I miejsce

VII b

12,74 kg

 

2 ga

9,48 kg

2 gb

10,98 kg

III miejsce

2 gc

8,70 kg

3 ga

26,06 kg

I miejsce

3 gb

21,54 kg

II miejsce

przedszkole

9,00 kg

 

RAZEM

403,50 kg

 
MUZYKA NIE ZNA GRANIC

14 marca w auli Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Naszą Szkołę reprezentowały Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik. Jury w składzie: Pani Magdalena Nowacka, Pani Małgorzata Pawlak i Pan Krzysztof Dziuba postanowiło zakwalifikować do finału 10 osób. W tej grupie znalazły się Amelia i Nina. Finaliści wezmą również udział w bezpłatnych warsztatach wokalno – aktorskich, które poprowadzi Pan Krzysztof Dziuba – aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Finał odbędzie się 17 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Wszystkim dziewczętom gratulujemy bardzo udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

 
KONKURS PLASTYCZNY "OSIECZNA NA ŚCIANIE"

13 marca 2018r. w sali sesyjnej UMiG odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Towarzystwo Ziemi Osieckiej „Osieczna na ścianie”. Laureatką tegoż konkursu została Amelia Wieczorek z VI a. Jury przyznało także wyróżnienia Julii Galon i Alicji Wąsiak z 2gc oraz Pawłowi Szczepaniakowi z VI a. Gratulujemy.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1834