PÓŁKOLONIE - 26 LIPCA 2016

26 lipca półkoloniści odwiedzili Poznań. Najpierw bardzo atrakcyjnie spędzili czas w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie dowiedzieli się, jak piecze się rogale świętomarcińskie. Ugniatali ciasto, wałkowali je, wycinali trójkąty, nadziewali farszem z białego maku i bakalii, zwijali w kształt podkowy, lukrowali i posypywali orzechami. Przy okazji dowiedzieli się, kim był św. Marcin, poznali historię Poznania i rogali świętomarcińskich. Panowie prowadzący warsztaty zaznajomili uczniów z gwarą poznańską i dzięki temu, że nie brakowało im poczucia humoru, wywołali uśmiech na twarzach wszystkich półkolonistów. Spacer po Starym Mieście pozwolił podziwiać renesansowy ratusz i kamieniczki. Następnie wycieczkowicze, dzielnie radząc sobie z upałem, spacerowali po ZOO, z zainteresowaniem przyglądali się zwierzętom i poznawali ich zwyczaje. W drodze powrotnej posilili się w McDonaldzie.

Jutro zbiórka o 8.30.
 
PÓŁKOLONIE - 25 LIPCA 2016

25 lipca prawie sto dzieci obejrzało w leszczyńskim kinie animowany film o małej zapominalskiej rybce pt. „Gdzie jest Dory?” Następnie przez godzinę korzystali z basenów i zjeżdżalni na pływalni Akwawit. Pełni wrażeń, zadowoleni, uśmiechnięci wrócili do Kąkolewa, gdzie braki energii uzupełnili, zajadając się smaczną pizzą.

Jutro wyjazd do Poznania – wizyta w Rogalowym Muzeum i w ogrodzie zoologicznym. Prosimy zabrać ze sobą śniadanie i nie zapomnieć o nakryciu głowy. Zbiórka w patio o 7.30.

 
PÓŁKOLONIE - 22 LIPCA 2016

Ostatni dzień półkolonii (22 lipca) był wspaniały, choć długi i męczący. Z Kąkolewa uczniowie wyruszyli o 6.30, a wrócili o 21.30. Trudy podróży wynagrodziły atrakcje Karkonoszy i Szklarskiej Poręby. Półkoloniści wjechali wyciągiem na Szrenicę, a następnie wędrowali górskimi szlakami, podziwiając piękne widoki, strumyki, wodospad Kamieńczyka i odpoczywając w schroniskach.

Pierwszy tydzień półkolonii się skończył. Uczniowie wiele zobaczyli, wiele doświadczyli, miło, aktywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie spędzili pięć dni. Dzięki zdjęciom będą wspominać kino, basen, wyjazdy do Poznania, Brzedni i Szklarskiej Poręby.   

W poniedziałek 25 lipca ciąg dalszy. Zbiórka w patio Szkoły o 7.30. Wyjeżdżamy do kina i na pływalnię. Przypominamy o stroju kąpielowym, ręczniku i grzebieniu. Opiekunów zapraszamy na 7.00.

 
PÓŁKOLONIE - 21 LIPCA 2016

21 lipca półkoloniści udali się do Ośrodka Szkolenia Sportowego w Brzedni, gdzie miło i bardzo aktywnie spędzili czas. Uczniowie realizowali program w dwóch grupach. Pływali łodzią po urokliwym Jeziorze Cichowskim, obserwując rośliny oraz zwierzęta i ciesząc się słońcem. Następnie pod czujnym okiem instruktorów pokonywali różne przeszkody: biegali między wieżami zbudowanymi z opon, chodzili po równoważni, czołgali się w ciemnym tunelu, przeciskali się pod oponami i pokonywali drewniane ściany. Niektórzy (na własne życzenie) wykonywali zadania dwa razy! Warto też dodać, że wiele osób wykazało się wielką determinacją, a kilkoro może się pochwalić pokonaniem własnych słabości. Jeśli za prawdziwe uznać, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe, to półkoloniści zdecydowanie należą do drugiej grupy. Mamy nadzieję, że woda, proszek i pralka poradzą sobie z pozostałościami doskonałej zabawy.

Jutro całodniowa wycieczka do Szklarskiej Poręby. Zbiórka przed Szkołą o 6.15. Powrót późnym wieczorem.

 
PÓŁKOLONIE - 20 LIPCA 2016
20 lipca ponad pięćdziesięcioosobowa grupa półkolonistów wyruszyła do Muzeum im. A.Mickiewicza w Śmiełowie, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli wnętrza pałacu, wysłuchali opowieści o życiu Adama Mickiewicza i jego pobycie w Wielkopolsce oraz podziwiali park i znajdujący się w nim ogródek Zosi – bohaterki „Pana Tadeusza”. Następnie udali się do Żerkowa, gdzie wzięli udział w grze miejskiej pt. „Żerków – miasto na wzgórzach”. Quest zaangażował wszystkich, nagrodą za wykonanie zadań i rozwiązywanie zagadek było odgadnięcie hasła i znalezienie skrzyni skarbów z pamiątkową pieczęcią, a przy okazji spacer po słonecznym Żerkowie i poznanie historii miasta oraz wybitnych postaci z nim związanych. Półkoloniści do Kąkolewa wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1431