Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801075

Śnieg

MAMOM W PODZIĘCE

W najpiękniejszym miesiącu roku, pamiętając o Dniu Matki, uczniowie naszej Szkoły pod opieką Pani Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej przygotowali przedstawienie pt. „Merida Waleczna”. Ta szkocko-celtycka opowieść, w której jest jeszcze miejsce na magię i królewskie rody, opowiadała o konflikcie między matką a córką, fundamentalnej roli ojca – obrońcy rodziny oraz o potężnej sile - miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu, a nawet magiczne zaklęcia. Baśń w wykonaniu naszych uczniów niosła ponadczasowe przesłanie, które można wyrazić słowami Józefa Ignacego Kraszewskiego:  „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
Ogromne gratulacje i podziękowania należą się szczególnie młodym aktorom, którzy włożyli wiele pracy oraz serca w przygotowanie „Meridy”. 

 
SPOTKANIE Z BOHATERAMI KSIĄŻEK

W poniedziałek 29 maja uczniowie klas I – III przyszli do Szkoły w innych strojach niż zwykle. Tego dnia odbywały się w klasach spotkania pod hasłem „Jestem bohaterem książki”. Dzieci kilka dni wcześniej losowały tytuły i na zajęciach słuchały czytanych przez nauczyciela opowiadań. Poznały losy krasnala Hałabały, Rechotka, czarnoksiężnika z krainy Oz, Uszatka, Czarusia, ślimaka Jasia. Przygotowały w domu stroje występujących tam postaci, które zaprezentowały przed koleżankami i kolegami z krótkim komentarzem w postaci kilku zdań. W klasie było też czytanie ulubionych fragmentów lektury przez dzieci. Na zakończenie wszystkie postaci stanęły do wspólnego zdjęcia.
Uczniowie w ramach Święta Książki przygotowali też murale z cytatami i rysunkami ze swoich ulubionych książek.

 
SAVOIR-VIVRE NA CO DZIEŃ

26 maja uczniowie klasy II a zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klas I-III oraz starszym przedszkolakom część artystyczną pt. „Grunt to dobre wychowanie”. Dzieci przypomniały sobie o tym, że nie należy skarżyć, kłamać, przechwalać się i używać wulgaryzmów. Dowiedziały się, że osoba dobrze wychowana dba o higienę osobistą, schludny wygląd, wie, jak zachować się przy stole, a przede wszystkim jest uprzejma i każdego dnia stosuje zwroty: Proszę! Dziękuję! Przepraszam! Drugoklasiści pracowali pod kierunkiem wychowawczyni Pani Ewy Maśląki.

 
ZAPROSZENIE

Serdecznie wszystkich zapraszamy na przygotowane z okazji Dnia Matki
przedstawienie pt. „Merida waleczna”.
Odbędzie się ono w szkolnym patio 29 maja 2017 r. o godz. 16.30.

 
Z PANEM RAFAŁEM KOTOMSKIM NIE TYLKO O KULTURZE...

27 maja w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, poetą, rysownikiem – panem Rafałem Kotomskim. Głównym tematem rozmowy była kultura, jej ważność w odniesieniu do pojedynczego człowieka, ale i dla ludzi w ogóle. Pan Rafał Kotomski bardzo ciekawie opowiedział o tym, co i jak go kształtowało oraz czym się zajmuje, co jest dla niego ważne. Podkreślił, że trzeba dbać o swój rozwój, stawiając sobie wysoko poprzeczkę, będąc na przekór konsumpcjonizmowi i nie zważając na opinie innych. Zachęcał do doświadczania rzeczywistości w różnych jej aspektach, do dostrzegania wokół siebie piękna, do patrzenia inaczej, głębiej, odważniej niż inni, do szukania własnej drogi. Gimnazjaliści z zainteresowaniem słuchali o leszczyńskich projektach kulturalnych, w które zaangażowany był lub jest Pan Rafał Kotomski. Gość zachęcał do udziału w odbywających się w ramach Festiwalu Leszno Barok Plus koncertach i spektaklach teatralnych, także do odwiedzania leszczyńskiego Teatru Miejskiego, którego powstanie jest bezprecedensowe. Pytania zadawane przez uczniów w końcowej części spotkania świadczą o tym, że Pan Kotomski zainteresował słuchaczy, trafił na podatny grunt, bo młodzi ludzie chcą aktywnie uczestniczyć w kulturze i mają świadomość, że humanistyka jest istotna.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1645