CZAS ZACZĄĆ!

3 września szkolna społeczność w obecności zaproszonych gości zainaugurowała rok szkolny 2018/2019. Po mszy św. odprawionej w kąkolewskim kościele rozpoczęła się uroczystość w patio. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej. Następnie zaproszonych gości i całą szkolną społeczność, a szczególnie pierwszoklasistów, serdecznie powitała Dyrektor Alina Żalik. Życzyła wszystkim pięknego i satysfakcjonującego rozwoju w różnych obszarach. Przekazała również Życzenia pomyślnego roku szkolnego i słowa wsparcia od Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka. W imieniu Rady Rodziców do uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zwróciła się Pani Anna Szyrmer, która dorosłym życzyła satysfakcji z pracy, a dzieci i młodzież zachęcała do współpracy z nauczycielami, do korzystania z ich wiedzy i doświadczenia, by osiągnąć postawione sobie cele. W ciepłych słowach, podkreślając, jak dobrze móc się uczyć, zwrócił się do wszystkich zebranych dr Stanisław Jędraś.
Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Roman Lewicki wręczył dwóm utalentowanym warcabistkom stypendia stowarzyszenia Comenius.
Uczniowie klasy III a pod kierunkiem Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmijczak  przygotowali okolicznościową część artystyczną. Przypomnieli wydarzenia tragicznego września 1939 r., symbolicznie pożegnali wakacje i z przymrużeniem oka opowiedzieli o szkolnej rzeczywistości. Na koniec prowadząca część oficjalną Pani Martyna Sowińska zaprosiła uczniów do sal na spotkania z wychowawcami.

 
UWAGA!

Szanowni Państwo – Rodzice Uczniów Zespołu Szkół w Kąkolewie!
W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów w drodze do i ze Szkoły serdecznie prosimy o parkowanie samochodów tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych.
Dzieci i młodzież po terenie przyszkolnym powinny poruszać się wyłącznie po chodnikach.
Dojeżdżający rowerem zobowiązani są do przemieszczania się w Kąkolewie po ścieżce rowerowej, a od momentu jej opuszczenia w pobliżu Szkoły do prowadzenia pojazdu.
Uczniowie proszeni są o przychodzenie do Szkoły nie wcześniej niż o 7.45 i o wchodzenie wyłącznie od strony boiska rekreacyjnego. Wejściem przy sali gimnastycznej wchodzić mogą rodzice odprowadzający dzieci przedszkolne do sali nr 5.
Prosimy o zrozumienie i życzliwe dostosowanie się do powyższych próśb.

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Kąkolewie informuje, że uroczystość inauguracji roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku wg harmonogramu:
godz. 8.15 – uroczystość Przedszkola Samorządowego w patio Szkoły,
godz. 8.00 – msza święta w kościele parafialnym w Kąkolewie dla uczniów klas I-VIII i klas gimnazjalnych,
godz. 9.00 – uroczystość dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych.

Harmonogram przywozu uczniów autobusem szkolnym

6.55 - Grodzisko – klasy IV – VIII i gimnazjaliści
7.15 – Frankowo
7.25 – Dobramyśl
7.30 – Łoniewo
7.40 – Grodzisko klasy I – III i przedszkolacy

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zebrali się w patio, aby zakończyć rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości nagradzano, wyróżniano i honorowano tegorocznych absolwentów oraz wyróżniających się  uczniów z młodszych klas. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Osiecznej Pan Roman Lewicki, Radni Rady Powiatu Pani Halina Bartkowiak i Pan Marcin Barczyk, Radni Rady Miejskiej w Osiecznej Panowie: Mirosław Forszpaniak, Jarosław Glapiak i  Robert Jaraczewski , sołtysi wsi obwodu Szkoły, przedstawiciel Stowarzyszenia Comenius – Pan Ryszard Wielebski. Radę Rodziców reprezentowały Panie Anna Szyrmer i Paulina Leciejewska. Wśród gości była też emerytowana kadra pedagogiczna szkoły i pracownice niepedagogiczne.
Na początku uroczystości głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół  Pani Alina Żalik, która w swym przemówieniu, zwróciła uwagę, jak ważny w życiu każdego człowiek jest rozwój. Zaprosiła do refleksji nad tym „co wieczne , a co zmienne w edukacji”.  Pogratulowała dzieciom i młodzieży wspaniałych wyników oraz podziękowała nauczycielom, którzy pomagają uczniom rozwijać skrzydła. Z dumą podkreśliła, że absolwent naszej Szkoły jest wyposażony nie tylko w wiedzę, ale również we wspaniałe cechy, jakimi są rzetelność, pracowitość i otwartość na potrzeby innym. Życzyła powodzenia wszystkim, którzy we wrześniu rozpoczną kolejny etap edukacyjnej podróży w nowych szkołach.  Następnie zgodnie z ceremoniałem nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły młodszym uczniom. Nowy poczet sztandarowy tworzą: chorąży Brajan Hylla oraz przyboczne Liliana Bassa i Natalia Bartosik. Kolejno na scenie mogliśmy zobaczyć najlepszych absolwentów, którzy odebrali z rąk Pani Dyrektor i Pań wychowawczyń: Łucji Kretschmer i Elizy Kosmalskiej świadectwa z wyróżnieniem, biało – czerwoną szarfę, list gratulacyjny dla rodziców oraz nagrodę książkową. Ogłoszono również, kto zasłużył na tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły. W tym roku pierwsze miejsce zajął Wojciech Fischer, którego nagrodził Pan Burmistrz, na drugim miejscu uplasował się Kacper Mróz i otrzymał nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół, a Krystian Konkiewicz, z trzecią lokatą, został obdarowany przez Radę Rodziców.  Istotnym punktem ceremonii wręczania wyróżnień był moment odczytania wpisów do honorowej księgi „Zasłużony dla Szkoły”, na który zasłużyli ci uczniowie, którzy w szczególny sposób rozsławili imię Szkoły w Kąkolewie. Są to: Kacper Mróz, Wojciech Fischer i Krystian Konkiewicz. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy najlepiej napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny. Część matematyczno – przyrodniczą zdał celująco Kacper Mróz, a z języka angielskiego i w części humanistycznej bezkonkurencyjna okazała się Olga Żabicka.  Stypendium Stowarzyszenia Comenius z rąk Panów Ryszarda Wielebskiego i Romana Lewickiego odebrały Nina Żalik i Amelia Wieczorek. Pan  Burmistrz Stanisław Glapiak nagrodził Kacpra Mroza – laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i jego nauczycielkę – P. Danutę Bednarczyk, Krystiana Konkiewicza, Wojciecha Fischera, Weronikę Mikołajczak, Martę Walenciak i  
Szymona Michałowicza – laureatów Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce i ich nauczycielki – Panie Teresę Rosińską i Ewę Łapawę, Jakuba Fogta – utalentowanego szermierza, Zuzannę Pietrowską – laureatkę Złotej Żabki w dziedzinie literatury i j.polskiego oraz Ninę Żalik zdobywającą laury w konkursach wokalnych.  Pani Dyrektor Alina Żalik nagrodziła dodatkowo Olgę Żabicką, która  na egzaminie gimnazjalnym uzyskała wynik stuprocentowy z trzech zakresów przedmiotowych.
Prywatną nagrodę ufundował, jak co roku,  Pan Stanisław Glapiak i wręczył ją  Oldze Żabickiej, honorując uzyskany przez absolwentkę najlepszy wynik egzaminu.  Pod  koniec części oficjalnej uroczystości świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe odebrali młodsi uczniowie.

W imieniu absolwentów pożegnalne przemówienie wygłosili Wiktoria Biedrzyńska i Wojciech Fischer. Do Koleżanek i Kolegów w imieniu młodszych uczniów zwróciła się Marta Walenciak z klasy 2gc.

Absolwenci pożegnali się z gośćmi i szkolną społecznością spektaklem teatralnym. Na scenie zaprezentowali sztukę Michała Bałuckiego „Komedie z oświatą”. Zmuszająca do refleksji nad współczesnością dawka humoru na wysokim poziomie i kunszt aktorski młodych wykonawców pozostaną na długo w pamięci widzów. Uczniów przygotowała Pani Anna Poprawska, która zaadaptowała oryginalny tekst komedii i wyreżyserowała spektakl. Pan Dominik Nowacki zajął się nagłośnieniem przedstawienia a Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa wykonały piękną scenografię. Zgromadzeni w patio widzowie, doceniając pracę i wysoki poziom przedstawienia nagrodzili aktorów – absolwentów oraz ich polonistkę Panią Annę Poprawską owacjami na stojąco.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego prowadziła Pani Martyna Sowińska.

 
PÓŁKOLONIE

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że 16 lipca (poniedziałek) rozpoczyna się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii Stowarzyszenia POMOC. W dniach 16 – 20 lipca w zajęciach uczestniczyć będą zapisane dzieci z klas I – IV naszego Zespołu Szkół. W poniedziałek uczestnicy zbiorą się w szkolnym patio o godzinie 6.45. Po sprawdzeniu obecności i przydzieleniu dzieci do grup nastąpi wyjazd do Gąsawy. Tam w Zagrodzie Pałuckiej zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe „Chłop i Baba w zagrodzie”. Prosimy, aby dzieci ubrane były adekwatnie do pogody, żeby zabrały dla siebie wyżywienie (najlepiej chleb, bułki) i napoje niegazowane. Jeśli dziecko zażywa leki, musimy być o tym poinformowani. Powrót przewidywany jest na godzinę 16.30. Dzieci mogą mieć telefony komórkowe, aby móc kontaktować się w tej sprawie z rodzicami.
W poniedziałek dzieci otrzymają szczegółowy harmonogram całego tygodnia.

Wszystkie aktualne informacje zamieszczać będziemy na szkolnym fb. Prosimy o śledzenie tej strony. Informacji udzielamy również telefonicznie: 783 483 625.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1928