PYSZNIE I ZDROWO W KLASIE IA

27 kwietnia w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” w klasie Ia odbył się „Dzień Sałatki Warzywnej”. Uczniowie przynieśli do szkoły wcześniej przygotowane warzywa (ogórki, pomidory, sałatę, ugotowane ziemniaki, marchew, groszek, kukurydzę itp.) i przyprawy w postaci sosów, śmietanki lub majonezu, po czym z wychowawczynią omówili właściwości odżywcze warzyw oraz etapy przygotowania się do wykonywania sałatki. Ponadto nazwali swoje warzywa, opisali ich cechy oraz nauczyli się piosenki pt. „Warzywny alfabet”. Następnie pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe sałatki zjedli ze smakiem, nie zapominając o swoich bliskich, dla których pozostawili co nieco w miseczkach. Panu Pawłowi Banaszakowi – tacie Amelki uczniowie i Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak pięknie dziękują za kolorowe fartuszki, w których pracowali mali kucharze.

 
WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW

W ostatnich dniach kwietnia (od 26 do 28) uczniowie klas szóstych pod opieką Pań: Anny Teślak, Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej, Aliny Żalik i Agnieszki Bączyk wybrali się na trzydniową wycieczkę do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa. Niestety pogoda wycieczkowiczów nie rozpieszczała. Pierwszego dnia schronili się w Kopalni Soli „Wieliczka”, która wraz z kopalnią ”Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Tam obejrzeli komory solne, dokładnie sprawdzili, czy ściany kopalni rzeczywiście są słone, poznali legendy związane z Wieliczką, a także udali się na spotkanie ze strażnikiem solnego bogactwa  – Skarbnikiem. Drugiego dnia w strugach deszczu szóstoklasiści przemierzali Dolinę Kościeliską. Obejrzeli przepiękną kaplicę w stylu zakopiańskim na Jaszczurówce, zwaną przez górali „Cukiereczkiem” i odwiedzili jeden z najsłynniejszych polskich deptaków – Krupówki. Trzeci dzień spędzony w Krakowie upłynął pod znakiem historii Polski. Uczniowie, wsłuchując się w słowa pani przewodnik, zwiedzili Wawel, wnętrze katedry wraz z kryptami, dzwon Zygmunt, a także kościół Mariacki z wybitnym ołtarzem Wita Stwosza.  Na zakończenie pobytu w dawnej stolicy szóstoklasiści odwiedzili Sukiennice. Przemierzali je wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu oryginalnych pamiątek. Mimo strug deszczu na twarzach młodych turystów malował się uśmiech. Zmęczeni, pełni nowych wrażeń i bogatsi o kolejne doświadczenia wrócili do Kąkolewa.

 
ACH, TEN TEATR! SPOTKANIE Z DR ALICJĄ PRZYBYSZEWSKĄ

W czwartek 27 kwietnia gimnazjaliści mieli okazję spotkać się z dr Alicją Przybyszewską, która jest pracownikiem Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Pani Alicja od lat pasjonuje się teatrem, a jej ostatnia publikacja dotyczy dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu Edmunda Rygiera. Uczniowie w czasie wykładu zostali zaproszeni do XIX – wiecznego Poznania. Spacer ulicami stolicy Wielkopolski okraszony był wieloma ciekawostkami, które dotyczyły historii ważnych budynków tego miasta czy życia codziennego poznaniaków za czasów zaboru. Ważnym punktem spotkania była opowieść o teatrze, który w trudnym momencie dziejowym połączył Polaków i działał jak centrum edukacji, ale także rozrywki na wysokim poziomie. Młodzież słuchała z zainteresowaniem opowieści o dawnych afiszach, strojach projektowanych przez aktorów, zdjęciach czy znanych „gwiazdach” tamtejszych lat, np. o Helenie Modrzejewskiej. Ostatnim punktem spotkania gimnazjalistów z Panią Alicją była rozmowa na temat współczesnego teatru, a szczególnie jego odmiany awangardowej. Sympatyczne popołudnie z teatrem skończyło się podziękowaniem ze strony młodzieży i zaproszeniem do Poznania.

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO I MIASTA LESZNA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

27 kwietnia w Pawłowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego i Miasta Leszna w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów, którzy rywalizowali na dystansach od 900 m do 2100 m. W każdej kategorii wiekowej startowało po 6 zawodników. Biegacze rywalizowali indywidualnie, ale jednocześnie zdobyte przez nich punkty – odpowiednie do zajętego miejsca – sumowano na koncie drużyny.
Tabele wyników wyglądają następująco:
WYNIKI DZIEWCZĄT GRUPA MŁODSZA ROCZNIK 2006 I MŁODSI

MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

1.

ZS Bukówiec Górny     

114

2.

SP Pawłowice

111

3.

SP Kąkolewo

81

4.

SP Kaczkowo

66

5.

SP Osieczna

64

6.

ZS Lasocice

29

Skład zespołu: Amelia Wiler – 3. miejsce indywidualnie, Aleksandra Woźna, Julia Fiszer, Amelia Napierała, Klaudia Wudarczyk, Natasza Filipowiak.

WYNIKI CHŁOPCY GRUPA MŁODSZA ROCZNIK 2006 I MŁODSI

MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

1.

SP Kąkolewo

123

2.

SP Pawłowice

94

3.

SP Drobnin

87

4.

SP Kaczkowo

30

5.

ZS Lasocice

37

6.

SP Osieczna

12

7.

ZS Bukówiec Górny

23

Skład zespołu: Maciej Masztalerz – 1. miejsce indywidualnie, Jakub Buchwald, Kacper Glapiak, Kamil Andrzejczak, Tobiasz Woźniak, Aleksander Kraśner, Jan Apolinarski - rezerwowy.

WYNIKI DZIEWCZĘTA GRUPA STARSZA ROCZNIK 2004-2005

MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

1.

SP w Rydzynie

236

2.

SP Pawłowice

153

3.

SP w Kaczkowie

142

4.

SP Kąkolewo

140 

5.

ZS Bukówiec Górny

135

6.

SP Drobnin

94

7.

ZSSPiG Święciechowa 

90

8.

ZS Lasocice

43

9.

SP Osieczna

48

Skład zespołu: Mirella Motuzna – 3. miejsce indywidualnie, Marta Durkowska, Agnieszka Muszyńska, Amelia Wieczorek, Zuzanna Kajzer, Paulina Błocian, Paulina Jankowska - rezerwowa.  

WYNIKI DZIEWCZĘTA GIMNAZJUM

MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

1.

Gim.Osieczna

214

2.

GIM Kąkolewo

182

3.

Gim. Bukówiec Górny  

166

4.

Gim Nowy Belęcin

165

5.

Gimnazjum Pawłowice

147

6.

Gim Drobnin

106

7.

Gim.Rydzyna

103

8.

ZS Lasocice

93

Skład zespołu: Liliana Bassa, Natalia Motuzna, Natalia Mikołajczak, Sylwia Skorupka, Wiktoria Buchwald, Natalia Nowaczyk, Julia Galon - rezerwowa, Olga Basińska - rezerwowa.

WYNIKI CHŁOPCY GIMNAZJUM

MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

1.

ZSO Włoszakowice

229

2.

Gimnazjum Pawłowice   

210

3.

GIM Kąkolewo

206

4.

ZSSPIG Święciechowa     

198 

5.

Gim Drobnin

184

6.

Gim.Osieczna 

174

7.

Gim.Rydzyna

132

8.

Gim. Bukówiec Górny     

107

9.

ZS Lasocice

45

Skład drużyny: Mateusz Bieniek, Adam Bortlisz, Kacper Fiszer, Paweł Kretschmer, Kacper Maćkowiak, Jakub Mądry.
Awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Amelia Wiler, Mirella Motuzna, Maciej Masztalerz oraz zespół chłopców rocznika 2006 i młodsi w składzie: Maciej Masztalerz, Jakub Buchwald, Kacper Glapiak, Kamil Andrzejczak, Tobiasz Woźniak, Aleksander Kraśner, Jan Apolinarski - rezerwowy
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Finał wojewódzki odbędzie się 25 maja w Żerkowie.

 
"KASISI OZŁOCONE"

27 kwietnia grupa projektowa w składzie: Natalia Szramiak, Agata Kretschmer, Oliwia Zielińska i Wiktoria Grochowa podliczyła pieniądze zebrane podczas wszystkich akcji charytatywnych przeprowadzonych w ramach III edycji projektu OZŁACAMY KASISI. Dzięki Waszej pomocy na konto fundacji Szymona Hołowni wpłacimy 1255,52 zł. Relacje z realizacji projektu możecie śledzić na stronie internetowej fundacji www.fundacjakasisi.pl/ozlacamy. W czerwcu podczas obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA AFRYKAŃSKIEGO zakończymy realizację projektu w naszej Szkole. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1597