TRZECIOKLASIŚCI W LESIE

We wtorek 26 września uczniowie klasy III b wyruszyli na zajęcia w terenie. Celem wyprawy było obserwowanie warstw lasu w jesiennej szacie. Uczniowie pracowali w grupach. Szukali wybranych warstw, oglądali i nazywali rosnącą w nich roślinność oraz wypatrywali zwierząt i słuchali odgłosów przyrody. Mierzyli grubość drzew, opisywali wybrany gatunek, zadawali pytania, wyciągali wnioski. Wszystkie spostrzeżenia zanotowali na kartach pracy. Zgromadzone materiały dzieci wykorzystały następnego dnia na zajęciach.

 
KONCERTOWO

25 września zainaugurowaliśmy cykl koncertów organizowanych przez Fundację Pro MUSICA. Pani Julia Sawicka zaprosiła uczniów w muzyczną podróż do Grecji, Włoch, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. Dzięki utworom zagranym na akordeonie, mandolinie i banjo uczniowie poznali różne kultury i wrócili wspomnieniami do wakacji.

 
"NIEWAŻNE, KTO WYGRA,NIEWAŻNE, KTO GRA, BYLEBY ZABAWA BYŁA NA 102!"

W piątek 22 września przedszkolacy oraz uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu z Panem Sielickim. Hasło przewodnie tegorocznego show brzmiało: „Zabawa, to jest to! Poznajemy się i szanujemy nawzajem”. Konkurencje przygotowane przez artystę były niezwykle atrakcyjne. Dotyczyły symboli narodowych państw europejskich, igrzysk olimpijskich, starożytnego Egiptu, polskiej muzyki serialowej oraz kuchni różnych narodów.
Celem Pana Sielickiego było uświadomienie uczniom, jak istotne w życiu są tolerancja i współpraca oraz fakt, że wszyscy jesteśmy nie tylko Polakami, ale także Europejczykami. Uczestnicy spotkania oprócz wspaniałej zabawy, piłek, oklasków zapamiętają na pewno, że ich bratem jest nie tylko Polak, ale także Francuz, Hiszpan, Włoch czy Niemiec…


 
WKRÓTCE WYBORY DO SU!

Do władz Samorządu Uczniowskiego kandyduje 24 uczniów – 11 z Gimnazjum, i 13 ze Szkoły Podstawowej. 18 września podczas publicznej debaty przedstawili koleżankom i kolegom swoje pomysły oraz odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Wybory odbędą się 25 września. Jeszcze jest czas na zastanowienie, kogo obdarzyć zaufaniem, komu pozwolić działać na rzecz szkolnej społeczności. Kandydaci mają wiele ciekawych pomysłów, więc podjęcie decyzji z pewnością nie będzie łatwe.

 
BRĄZ W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI

16 września we Wronkach odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach 100-polowych. Mateusz Matysiak – uczeń kl. VIIa – w kategorii juniorów do lat 13 zajął w nich III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1693