JUBILEUSZOWY ŚREMSONG 2016

W dniach od 15 do 22 maja Śrem stał się stolicą piosenki religijnej. W tym roku odbył się już XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „ŚREMSONG”. W auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury zaprezentowało się 750 wykonawców z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentowały: Zuzanna Maćkowiak ,,Barka”, Anna Katarzyńska „Pamiętamy”, Karolina Kobylańska ,,Gołębi song” oraz kwartet wokalny w składzie: Angelika Cicha, Angelika Chwastyniak, Lena Kaczmarek i Zuzanna Małecka ,,Pioseneczka”. Wszystkie dziewczęta zaprezentowały się bardzo pięknie i otrzymały gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności oraz drobne upominki od organizatorów Przeglądu. Miło nam poinformować, że Anna Katarzyńska oraz Karolina Kobylańska otrzymały tytuł laureata tegoż Przeglądu. Wszystkim dziewczętom oraz ich opiekunowi – Panu Dominikowi Nowackiemu gratulujemy udanego występu.

 
MUZOL 2016

Dwa miesiące temu na potrzeby VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „MUZOL” uczennice naszej Szkoły: Anna Katarzyńska, Amelia Śmiejczak i Karolina Kobylańska nagrały w profesjonalnym studio nagrań utwory wokalno-instrumentalne. Do finału tegoż Festiwalu uczestnicy zostali zakwalifikowani na podstawie przesłanych do organizatorów nagrań. Miło poinformować, że z ponad dwustu trzydziestu zgłoszeń z całej Polski do finału Festiwalu została zakwalifikowana Anna Katarzyńska. Przesłuchania finałowe odbędą się 28 maja w Centrum Kultury w Śmiglu. Ania zaśpiewa piosenkę pt. ,,Bal Arlekina”. Wszystkim dziewczętom gratulujemy owocnej pracy w studio nagrań. Za Anię wszyscy trzymamy w sobotę kciuki. Powodzenia!

 
PROJEKT POŚWIĘCONY ZASŁUŻONYM DLA SZKOŁY

Agata Kretschmer, Natalia Szramiak i Karolina Ratajczak realizowały projekt pt. „Śladami wpisanych do Honorowej Księgi Zasłużony dla Szkoły. Dziewczęta przeczytały wszystkie wpisy z Księgi, sporządziły listę wpisanych (chronologiczną oraz z podziałem na uczniów, rodziców i nauczycieli) i umieściły ją w osobnej zakładce na stronie www Szkoły, do142 ze 149 wpisanych dotarły z ankietą, w której pytały o wspomnienia związane z wpisem do Księgi i o rady dla obecnych uczniów i pracowników Szkoły. Otrzymane odpowiedzi uważnie przeanalizowały, wybrane cytaty umieściły w przygotowanej prezentacji. Informacji dotyczących wpisu do Księgi szukały też w Statucie. O jej roli rozmawiały z Paniami Dyr. Aliną Żalik i Wicedyr. Cecylią Glapiak oraz z sekretarzem Księgi - Panią Donatą Szymańską. W kronikach Szkoły szukały zdjęć upamiętniających wpisy poszczególnych osób. W sobotę 14 maja zorganizowały spotkanie dla zasłużonych dla Szkoły, podczas którego zaprezentowały efekty swego projektu. Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie, za obecność, za pomoc w realizacji projektu, za wiele cennych wskazówek dla obecnych uczniów i za bardzo miłą atmosferę podczas spotkania raz jeszcze serdecznie dziękują. Uczniowie 2gb i 1gb efekty pracy koleżanek poznali 18 maja. Opiekunem projektu była P. Anna Poprawska.

 
PROJEKTY Z ANGLIĄ W ROLI GŁÓWNEJ

13 maja efekty swej pracy prezentowały grupy pracujące pod kierunkiem P. Adrianny Pawłowskiej-Kramarczyk. Mikołaj Woźniak i Krystian Michałowicz wybrali projekt pt. „Sławni Brytyjczycy”. W przygotowanej prezentacji multimedialnej i ustnej wypowiedzi zaprezentowali dziesięcioro sławnych Brytyjczyków, posługiwali się i językiem polskim, i angielskim. Mateusz Bieniek i Jakub Langner uwagę poświęcili atrakcjom turystycznym Londynu. W prezentacji multimedialnej bogatej w zdjęcia pokazali dziesięć najciekawszych, dodatkowo o wszystkich zabytkach opowiedzieli. Na zakończenie przeprowadzili konkurs z nagrodami. Oba projekty zostały przez Wicedyrektor C.Glapiak zaliczone.

 
KOLOROWO I BEZ PYTANIA

Od 10 lat 19 maja z inicjatywy Fundacji ARKA jest Dniem Dobrych Uczynków. Ideą tego   dnia jest, aby chociaż raz w roku popatrzeć bardziej na innych niż na siebie. Władze Samorządu Uczniowskiego zwróciły się z prośbą do Grona Pedagogicznego, aby czwartek był dniem wolnym od odpowiedzi ustnej. Uczniowie mogli również przyjść do Szkoły ubrani na kolorowo. Tego dnia było na szkolnych korytarzach nie tylko kolorowo, ale i jakby weselej, ponieważ nikt nie wchodził do sali lekcyjnej z obawą, że wyjdzie z niej ze złą oceną. Szkolna brać już czeka na 3 czerwca, kiedy to przypada Dzień Dobrej Oceny - w naszej Szkole dzień bez oceny niedostatecznej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1385