ZAPROSZENIE

Przedszkolacy, uczniowie, Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Kąkolewie
serdecznie zapraszają
 mieszkańców Kąkolewa i okolicznych miejscowości
18 grudnia 2017 r. na godz.16.30
do wspólnego przeżywania misterium bożonarodzeniowego.

 
POMAGAMY NA SŁODKO

15 grudnia w naszej Szkole odbyła się sprzedaż pysznych pierniczków pieczonych przez członków Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu. Uczniowie chętnie kupowali przeróżne wypieki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na akcję charytatywną UNICEF-u „Pomóż dzieciom w Syrii przetrwać zimę”. Dziękujemy za pomoc!

 
W KRAINIE PIERNIKÓW

W piątek 15 grudnia sala III b zamieniła się w krainę pierników. Z ciasta przygotowanego przez Panią Patrycję Kowalską, mamę Krzysia, wszyscy wykrawali różnego kształtu pierniki. Później z cierpliwością je wypiekali. Ostatnim etapem było lukrowanie i ozdabianie. Świąteczne pierniki będą pysznym poczęstunkiem na klasowej Wigilii.

 
TEATR INTERNETOWY

W środę 13 grudnia uczniowie klas I – III SP obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” przygotowany przez Internetowy Teatr dla Dzieci. Bohaterowie, kukiełki i aktorzy, przypomnieli losy Kopciuszka, który cierpliwie znosił złośliwości zazdrosnej macochy i jej córek. Dzieci dowiedziały się, co w życiu jest ważne. Dobre serce, uczynność i pracowitość zostają nagrodzone. 

 
WULKANICZNE WYBUCHY

We wtorek 12 grudnia, w ramach zajęć innowacyjnych, uczniowie klasy III b eksperymentowali z wulkanami. Na wcześniejszych zajęciach gromadzili z różnych źródeł  wiadomości o nich. Oglądali film „Najgroźniejsze wulkany świata”. Później w parach z masy solnej wykonali modele z otwartymi kraterami. Podsumowaniem zgromadzonych informacji były zajęcia, na których robili doświadczenie, w wyniku którego doszło do erupcji wulkanicznych. To pełne emocji ćwiczenie sprawiło wiele radości i pobudziło dzieci do formułowania wniosków.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1774