WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W piątek 18 listopada uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia prowadziła trenerka z Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG z Krakowa. Uczniowie z klas piątych i szóstych wzięli udział w zajęciach „Konflikt – problem okresu młodzieńczego”. Poznali najczęstsze sytuacje konfliktowe występujące w życiu młodych ludzi. Nauczyli się rozpoznawać negatywne emocje, poznali metody i zasady konstruktywnego rozwiązania konfliktu.
Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach pt. „Fonoholizm – jak zapobiegać”. Trenerka przedstawiła młodzieży mechanizmy uzależnienia od aplikacji telefonicznych, dostarczyła wiedzy na temat bezrefleksyjnego używania telefonów komórkowych. Młodzież otrzymała wskazówki dotyczące świadomego korzystania z telefonów komórkowych i poznała sposoby poszukiwania wartościowych treści.
Uczniowie trzecich klas Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach „Pokonać stres”. Wzbogacili swoją wiedzę na temat źródeł i skutków stresu. Mieli okazję poznać skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem.  

 
W KRAINIE BAJEK I BAŚNI

W piątek 18 listopada trzyosobowe zespoły uczniów z każdej klasy edukacji wczesnoszkolnej spotkały się w KRAINIE BAJEK I BAŚNI. Dzieci rywalizowały ze sobą, wykazując się rozległą wiedzą ze znajomości klasycznych baśni. Rozwiązywały guiz, zagadki, krzyżówki. Wsłuchiwały się we fragmenty tekstów, aby rozpoznać tytuł utworu i jego autora. Poprawiały błędnie zapisane tytuły. Rozpoznawały rekwizyty, grały w skojarzenia i kalambury. Te niezwykle interesujące zadania przygotowała pomysłodawczyni i realizatorka konkursu P. Sława Pietrowicz. Wszystkie zespoły wykazały dużą kompetencję i trudno było wyłonić zwycięzców. Z pomocą pospieszyła komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca P. Wicedyrektor Cecylia Glapiak i P. Ewa Bojanowska - Gnacińska, która zaproponowała dogrywkę. Dzięki temu wyłoniono zwycięzców.
I miejsce - zespół z klasy II b
Megan Merta, Martyna Żaba, Stanisław Rzepecki
II miejsce – zespół z klasy II c
Nikola Picz, Mateusz Klefas, Dawid Szymkowiak
III miejsce – zespół z klasy II a
Aleksandra Jakubowska, Nikola Pecold, Anna Spławska
IV miejsce – zespół z klasy III c
Zuzanna Surowiec, Julia Juśkiewicz, Lena Sadowska
V miejsce – zespół  z klasy III b
Zuzanna Antkowiak, Julia Langner, Wiktoria Klimpel
VI miejsce – zespół z klasy I a
Kinga Cieślik, Kinga Borowska, Zofia Kretschmer
VII miejsce – zespół z klasy III a
Klaudia Wudarczak, Julia Skrobała, Aleksander Kraśner
Na zakończenie konkursowicze otrzymali gratulacje, a prowadząca, używając czarodziejskiej różdżki, wyczarowała dla wszystkich pierniki z chatki Baby – Jagi.

 
KRÓTKI FILM O HIV NAGRODZONY

W październiku Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna ogłosiła konkurs pt. „Krótki film o HIV”. Uczniowie klasy 1gc postanowili wziąć w nim udział. Zespół, któremu przewodniczyli Magdalena Jędrzychowska, Marta Walenciak, Bartosz Runowicz, opracował scenariusz, przygotował scenografię i kostiumy oraz zajął się montażem i oprawą graficzną filmu. Uczniowie pokazali historię młodego człowieka, który przyjaźnił się z niewłaściwymi ludźmi, miał kontakt z dopalaczami, zachował się na tyle nieodpowiedzialnie, iż zaczął podejrzewać, że jest zarażony wirusem HIV. Film zachęca wszystkich młodych ludzi do refleksji nad swoimi wyborami. Jury doceniło pracę uczniów, przyznając im II miejsce w etapie powiatowym konkursu. W piątek 18 listopada młodzi filmowcy odebrali nagrody i dyplomy. W czasie realizacji zadania radami służyła Pani Martyna Sowińska.

 
DRUGOKLASIŚCI NA BASENIE

W czwartek 17 listopada uczniowie klasy II b, za pieniądze wygrane w konkursie SUPERKLASA, pod opieką czterech mam i wychowawczyni pojechali do Leszna, aby miło spędzić deszczowe popołudnie na basenie. Wyjazd planowali już od dawna, realizując projekt BASEN. Czas spędzony wspólnie na pływalni pozwolił na  radosne zabawy i zgodne harce w wodzie oraz na zjeżdżalni. Drugoklasiści za swoją postawę i grzeczne zachowanie dostali pochwałę od pracowników pływalni i swoich opiekunów P. Doroty Marciniak, P. Moniki Borowczyk, P. Renaty Prasał, P. Barbary Kretschmer i P. Sławy Pietrowicz. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń już marzą o następnej takiej wyprawie.

 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Plakat
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1483