JAK SIĘ UCZYĆ?

5 grudnia uczniowie klas gimnazjalnych i ósmych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenera z Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG z Krakowa. Tematem warsztatów były aktywne techniki i metody nauki.

 
KONCERT MUZYKI DAWNEJ

3 grudnia pod egidą Fundacji Pro MUSICA odbył się w naszej Szkole koncert muzyki dawnej. Z jednym z największych polskich współczesnych mistrzów w grze na lutni – Panem Henrykiem Kasperczakiem i z grającą na flecie Panią Ewą Biały uczniowie odbyli muzyczną podróż po balach XVI-wiecznej Europy. Nie tylko wysłuchali pięknych utworów rozpoczynających i kończących bale, czy tańców je ożywiających – np. kierowanych do młodych bądź poświęconych jubilatom, ale także sporo się dowiedzieli o kulturze XVI-wiecznej Europy. Dzięki cudownej, urzekającej delikatnością muzyce uczniowie powinni zrozumieć, co kryje się w powiedzeniu „Muzyka łagodzi obyczaje”.

 
ANDRZEJKI

29 listopada na zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece andrzejkowej bawili się uczniowie klas IV-VIII SP i gimnazjaliści. Tańce poprzedziły spotkania w klasach, podczas których – zgodnie z tradycją – próbowano (z przymrużeniem oka) zajrzeć w przyszłość. Uczniowie klas młodszych bawili się w wybranych przez siebie terminach.

 
PONOWNE SPOTKANIE Z MARTĄ I JĘZYKIEM ANGIELSKIM

26 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III oraz klas IV i V dzięki spotkaniu z Martą i jej przyjaciółmi - słoniem Elliem i szczurkiem, mieli okazję poćwiczyć język angielski. Tym razem tematem przewodnim były ulubione czynności i obowiązki domowe. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w przedstawieniu poprzez odczytywanie i zadawanie podstawowych pytań oraz łączenie opisu z ilustracją. Uczniowie powtarzali za aktorami nowe słowa i zwroty w języku angielskim, co pozwoliło je zapamiętać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie klas młodszych podarowali Marcie jej portrety, co wywołało jej ogromną radość. Wkrótce kolejna teatralna lekcja j.angielskiego.

 
KLUB MŁODEGO MUZYKA

27 listopada w ramach Klubu Młodego Muzyka uczniowie klas I-IV mieli okazję zobaczyć, jak dawniej tańczono poloneza, mazura i polkę-galopkę. Podziwiali stroje szlacheckie, dowiedzieli się, czym są kontusz, kontusik i żupan, że mężczyzna nosił czapkę z dzika, a kobieta toczek ozdobiony piękną broszką oraz jak szlachcic wiązał szeroki pas. Mieli również okazję zobaczyć strój męski i damski z czasów Księstwa Warszawskiego, mundur żołnierza i suknia zwana empirką bardzo się uczniom podobały. Do kultury narodowej nawiązywał również element dekoracji – ludowa wycinanka.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 440 z 1998