Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801082

Śnieg

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września w sobotę obchodzony był Dzień Chłopca. Przeddzień tego święta został w Szkole ogłoszony dniem kolorowym dla wszystkich uczniów, a chłopacy dodatkowo byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Nie obyło się bez życzeń i drobnych upominków od koleżanek. Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski w środę, 4 października zorganizował dyskotekę, która cieszyła się dużą frekwencją. Uczniowie wspólnie tańczyli, śpiewali oraz doskonale się bawili. Szkołę opuścili z wielkimi uśmiechami na twarzach.

 
WARSZTATY TEATRALNE

2 i 3 października klasy II a, III a, III b i III c brały udział w niecodziennym wydarzeniu. Pan Grzegorz Kmieć z teatru „Złota Kaczka”, pracujący od 18 lat jako aktor kukiełkowy, przeniósł widzów w świat baśni i przedstawił „Kwiat paproci”. Baśń nauczyła dzieci, że nie bogactwo powinno być najważniejsze, ale serdeczne relacje z drugim człowiekiem, z rodziną i przyjaciółmi. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych. Mieli okazję pełnić rolę aktorów i reżysera, uczyli się dykcji i poprawnej interpretacji tekstu oraz poruszania kukiełkami. Każdy mógł poczuć się twórcą - wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 
SPEKTAKLE NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI

2 października najpierw uczniowie klas piątych pod opieką Pań Iwony Fiebich i Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej, a później uczniowie klas szóstych i kilkoro z VII b  wraz z Paniami Anną Poprawską i Martyną Sowińską pojechali do WSH w Lesznie, by obejrzeć przedstawienia przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Piątoklasiści z dużym zaciekawieniem śledzili losy bohaterów – Jana i Karola – tytułowych braci Lwie Serce, którzy bez zastanawiania stawali do walki ze złem. Przesłanie, które niosła ze sobą opowieść, dotarło do młodych odbiorców – uświadomiło im, że pomoc drugiemu człowiekowi świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi.

Spektakl pt. „Szukając Graala” poprzez zestawienie wywodzącego się ze średniowiecza motywu rycerza z przeżywającą kryzys wartości współczesnością pokazał młodym widzom, że trzeba poszukiwać sensu życia, że należy go budować w oparciu o m.in. szlachetność, odwagę, prawdomówność. Reakcja publiczności – niestety – pokazywała, że kryzys wartości to nasza rzeczywistość. Może chociaż niektórzy zastanowili się, jak powinien postępować kulturalny człowiek. 

 
 
MAKULATURA ZWAŻONA

W piątek 29 września Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku szkolnym zbiórkę makulatury. Akcja na pewno zachęciła wszystkich do segregowania śmieci oraz dbania o środowisko naturalne. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Oto wyniki! Warto dodać, że wspólnie zgromadziliśmy ponad 5,5 tony papieru i 1306 zł! Na zwycięzców czekają nagrody przygotowane przez Samorząd Uczniowski!

I a

382,42 kg

II miejsce

I b

207,80 kg

 

II a

839,50 kg

I miejsce

III a

311,26 kg

III miejsce

III b

272,74 kg

 

III c

139,64 kg

 

IV a

153,64 kg

 

IV b

199,12 kg

 

IV c

158,94 kg

 

V a

234,82 kg

 

V b

632,56 kg

II miejsce

VI a

266,16 kg

III miejsce

VI b

133,89 kg

 

VII a

876,74 kg

I miejsce

VII b

106,10 kg

 

2 ga

177,44 kg

II miejsce

2 gb

40,92 kg

 

2 gc

171,68 kg

III miejsce

3 ga

142,12 kg

 

3 gb

190,74 kg

I miejsce

INNE

14,64 kg

 

RAZEM

5 652,88 kg

Super wynik!

 
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy w naszej Szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To jednodniowe Święto miało na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia bądź utrwalenia umiejętności mnożenia i dzielenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach, mieli okazję nadrobić te zaległości. Panie uczące matematyki poprzez wspólną zabawę propagowały zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy człowiekowi przez całe życie, w każdej chwili, np. kiedy patrzymy na zegarek, wystukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe czy organizujemy wycieczkę. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wyzwoliły chęć zdrowej rywalizacji i wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1645