LAURA W GRONIE WYRÓŻNIONYCH

Miło nam poinformować, że praca plastyczna Laury Singh z klasy IV b pt: „Matka Boża w moim życiu” została wyróżniona przez komisję konkursową. Uhonorowanie autorów prac odbędzie się w sobotę 20 maja w auli Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Laurze dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły i gratulujemy docenienia talentu plastycznego.

 
MAJOWY BIWAK ZUCHOWY

W piątek 5.05.2017 r. Zwinne Wiewiórki spotkały się na dwudniowym biwaku, który odbył się w naszej Szkole. Szczególnie przygotowało się do niego siedmioro zuchów, ponieważ tego dnia złożyli obietnicę zuchową. Nie było to łatwe zadanie, bo WIEWIÓRKI musiały wykazać się wiedzą i wieloma umiejętnościami. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci złożyli OBIETNICĘ w obecności zaproszonych gości: Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka, Pani Dyrektor Aliny Żalik, Pań Wicedyrektor Cecylii Glapiak i Barbary Kaczmarek – Kryś, rodziców, rodzeństwa i współkolegów. Otrzymali znaczek zucha, legitymacje, chustę i pierścień. Pan Burmistrz i Panie Dyrektor wręczyli zuchom upominki. Wszyscy wspaniale się bawili. Całość uwieńczył słodki poczęstunek. Po obietnicy zuchy, zaopatrzone w latarki, patrolowały teren wokół szkoły i przeszły musztrę. Były też zabawy, zagadki, zmagania sportowe, plastyczne, piosenki i pląsy. Noc z piątku na sobotę długo zapewne zostanie w pamięci wszystkich uczestników biwaku.

 
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW

5 maja 2017 r. uczniowie klas III a i III b pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu było zwiedzenie Afrykanarium- Oceanarium, największej atrakcji wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentuje wyłącznie gatunki zwierząt pochodzące z Czarnego Lądu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli zachwycające żółwie, kolorowe ryby, płaszczki, rekiny, krokodyle oraz dziesiątki innych stworzeń. Wrażenia były niesamowite! Uczniowie wrócili bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

 
GIMNAZJALIŚCI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE NAUKOWYM - ODYSSEUS II

Odysseus II to ogólnoeuropejski konkurs o tematyce kosmicznej skierowany do uczniów i studentów. Podzielony był na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers (7-13 lat), Pioneers (14-19 lat) i Explorers (17-22 lat), przy czym dwa ostatnie miały formę projektu naukowego. Z przyjemnością informujemy, że nasi gimnazjaliści Kornelia Kowalik z kl. 3gb, Adam Bortlisz z kl. 3ga i Szymon Jędrzychowski z kl. 3gb znaleźli się wśród kilkuset zespołów z całego świata, którzy podjęli się trudnego, ale ciekawego zadania. Pomysł zrodził się podczas udziału w wakacyjnym Konkursie Wiedzy Kosmicznej dla młodzieży szkolnej „Słońce – najbliższa gwiazda”, w którym oprócz Kornelii i Szymona uczestniczyła również Natalia Szramiak z kl. 3gb. Trzecioklasiści zrealizowali projekt w formie filmu pt. „OUR SPACE”. To historia kosmonautyki i lotów w kosmos w pigułce, pokazująca też rozwój ludzkości w tej dziedzinie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego w ostatnich latach. Efekt pracy i zaangażowanie uczniów można zobaczyć na stronie Odysseus II w kategorii Pioneers. Zapraszamy do oglądania! Wyniki zostaną podane do 30 czerwca. Opiekunem zespołu była Pani Danuta Bednarczyk.  

Link do filmu

 
ORIENTACJA PROZAWODOWA

4 maja Pani Ewelina Przybyła spotkała się z uczniami kl. 3gb, by w ramach preorientacji zawodowej opowiedzieć o szkolnictwie zawodowym. Zaznajomiła uczniów z tajnikami zawodu fryzjera, wyjaśniła zasady organizacji praktyk, przedstawiła drogę od rozpoczęcia nauki zawodu do zdobycia tytułu mistrza. Podzieliła się z uczniami cennymi, bo wynikającymi z doświadczenia, uwagami dotyczącymi założenia i prowadzenia własnej firmy. Podkreśliła, jak ważny jest nauczyciel zawodu, od którego można i należy nauczyć się najwięcej. Zachęcała do nieustannego rozwoju, do bycia ciekawym świata i otwartym na drugiego człowieka. Udowodniła, że w kontakcie z klientem potrzebnych jest wiele umiejętności społecznych. Na koniec wszystkim życzyła zdobycia w przyszłości wymarzonego zawodu.  

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1549