Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209565

Śnieg

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ - Z MARYJĄ W NOWE CZASY

Rok 2019 będzie w Kościele katolickim rokiem peregrynacji kopii cudownego wizerunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach naszej Ojczyzny. Z tej okazji w kościołach odbędą się misje przygotowujące duchowo parafian na godne przyjęcie Czarnej Madonny. Nasza Szkoła między innymi z tej okazji przyłączyła się w grudniu do Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Referat Katechetyczny w Poznaniu. Uczestnicy - 16 uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjalnych musieli opanować 2 pierwsze rozdziały z Ewangelii św. Łukasza, fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego przedstawiające nauczanie o Maryi oraz historię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zdobyta wiedza zapewne pozwoliła konkursowiczom na nowo spojrzeć na naszą Matkę, znaną a jakże ciągle jeszcze nieodkrytą do końca. W szkolnym etapie konkursu, przygotowanym przez katechetkę - P. Sylwię Walenciak największą wiedzą wykazały się uczennice - Marta Walenciak z klasy 3gc, Maja Nędza z klasy VIII a oraz Alicja Wąsiak z klasy 3gc.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się w lutym w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.

 
DR STANISŁAW JĘDRAŚ I JEGO LEKCJA HISTORII REGIONU

27 listopada do naszej Szkoły zawitał dr nauk geograficznych i znany regionalista – Pan Stanisław Jędraś, który w bardzo przystępny sposób przybliżył uczniom klas piątych i szóstych wydarzenia z czasów Powstania Wielkopolskiego. Wygłosił ciekawy referat: pierwsza część dotyczyła przebiegu powstania na terenie całej Wielkopolski, druga – na terenie Kąkolewa i okolic. Uczniowie z zapartym tchem wsłuchiwali się w słowa Pana Stanisława, który przeniósł ich w odległe lata 1918-1919. Spotkanie okazało się ciekawą lekcją historii, ale także podróżą w czasie.  

 
"NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" - SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W I A

W poniedziałek 17 grudnia na spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” pierwszoklasiści gościli Panią Magdalenę Pecolt. Mama Wiktora z dużym zaangażowaniem przeczytała książkę Walta Disneya, której bohaterowie: Zyzio, Dyzio i Hyzio przeżyli najwspanialsze święta w życiu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i bezbłędnie odpowiadały na zadane pytania. Najmłodsi podziękowali Pani Magdzie za przybycie i miło spędzony czas z książką. Na pożegnanie wręczyli gościowi laurkę, a Pani Pecolt poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami.

 
KLUB WIEWIÓRKA DBA O BEZPIECZEŃSTWO

18 grudnia dzieci z klas I-III odwiedził Pan policjant Daniel Kaminiarz. Powiedział dzieciom, na co, w trosce o własne bezpieczeństwo, mają zwrócić szczególną uwagę w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Pan Policjant apelował do dzieci, aby w sylwestrowy wieczór nie używały materiałów pirotechnicznych. Dzięki tej pouczającej rozmowie wszyscy wiedzą już, jak zachować się, gdy nie ma rodziców w domu oraz pamiętają o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Na drzwiach każdej klasy zawisły plakaty z cennymi wskazówkami.

 
WARSZTATY KALIGRAFICZNE

W środę 12 grudnia, po zajęciach, przedstawiciele klas I – III pod opieką Pań Ewy Łapawy i Sławy Pietrowicz, wyjechali do Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej na warsztaty kaligraficzne. Pan Janusz Korzeniowski wprowadził dzieci w świat kształtnego i pięknego pisma. Zwrócił uwagę na konieczność zachowania odpowiedniej postawy przy pisaniu i na właściwe trzymanie narzędzia pisarskiego oraz kartki. Przez dwie godziny uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pisali piórkiem ze stalówką, zanurzając ją w kałamarzu z czarnym tuszem. Kaligrafowali poszczególne litery, korzystając z „Abecadła do nauki pisma użytkowego i ozdobnego”. Na zakończenie Pan Korzeniowski przygotował dla każdego uczestnika warsztatów wizytówki. Przed pożegnaniem dzieci serdecznie podziękowały Panu Januszowi za wspaniałą lekcję i wręczyły ozdobną laurkę.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1961