UDZIAŁ NINY ŻALIK W MISTRZOWSKICH WARSZTATACH PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ

28 lutego wieczorem w Teatrze Miejskim w Lesznie odbył się niezwykły koncert piosenki aktorskiej. Wystąpili w nim uczestnicy Mistrzowskich Warsztatów Piosenki Artystycznej, którzy pod okiem aktorki - Pani Stanisławy Celińskiej i Pana Jerzego Stanowskiego - dyrektora artystycznego leszczyńskiego teatru, reżysera i kompozytora, ćwiczyli śpiew, interpretację tekstu i jego aktorskie wykonanie. Wśród czternaściorga wykonawców była uczennica naszej Szkoły – Nina Żalik.
Zgłoszeniowe niestudyjne nagranie wysłała w ostatniej chwili. Organizatorom warsztatów zaprezentowała piosenkę „Jeszcze w zielone gramy”, którą z akompaniamentem Pana Dominika Nowackiego śpiewała podczas szkolnego przedstawienia. Miłym zaskoczeniem było zaproszenie Niny do udziału w warsztatach, których okazała się najmłodszą  uczestniczką, bo większość śpiewających to studenci lub absolwenci szkół teatralnych. Pod okiem mistrzów Nina pracowała nad utworem pt. „Dworzec” ze słowami Jana Wołka i muzyką skomponowaną przez Jacka Mikułę. Zaprezentowała się wspaniale, dojrzale, jak prawdziwa aktorka. Wszystkie prezentacje były cudowne, jedne bawiły, inne zaskakiwały, jeszcze inne skłaniały do refleksji. Wszystkie nagrodzono gromkimi brawami. Wszyscy wykonawcy usłyszeli też serdeczne słowa uznania od Pani Stanisławy Celińskiej, która zakończyła spotkanie w Teatrze minirecitalem. Wyjątkową atmosferę wieczoru stworzyła też prowadząca koncert Pani Magdalena Smalara pięknie i dowcipnie prezentująca wszystkich wykonawców.
Udział w warsztatach był dla Niny nie tylko doskonałą lekcją, ale także wspaniałym, uskrzydlającym przeżyciem. Gratulujemy i życzymy kolejnych takich występów.
 

 
"POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK, A BARTKOWA UWIERZYŁA I SMACZNYCH PĄCZKÓW NASMAŻYŁA"

28 lutego Samorząd Uczniowski, Wolontariat i gromada Zuchów w ramach akcji charytatywnej na rzecz chorego na nowotwór P. Henryka przygotowała dla szkolnej społeczności faworki. Opiekunka SU zadbała, aby nie zabrakło pączków, a tradycja tłustego czwartku nie zanikła i przypominała o kończącym się wkrótce karnawale. Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom i  przedszkolakom dziękujemy za włączenie się do akcji. Zebraną darowiznę - 1.100 zł przekażemy na rzecz podopiecznego Fundacji Siepomaga.

 
LILIANA BASSA LAUREATKĄ WKJP!

Uczniowie naszego Zespołu Szkół zakończyli rywalizację w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W minioną sobotę (23 lutego), w Zespole Szkół Gastronomicznych w Poznaniu, odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Ósmoklasistów było 18, ich starszych kolegów 21. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 3ga Liliana Bassa. Do konkursowych zmagań w gronie koleżanek zaczęła przygotowywać się we wrześniu 2018. Pomyślnie przeszła przez etap szkolny i rejonowy. Pracowała bardzo sumiennie. Przeczytała nie raz lecz kilkakrotnie lektury konkursowe, obejrzała obowiązkowe filmy, analizowała i interpretowała teksty poetyckie.  Do jednych wracała chętniej (np. „Cudownego chłopaka”), innych nie lubiła (przede wszystkim „Weisera Dawidka”), wszystkie jednak znała i tę wiedzę potrafiła zastosować w pracach stylistycznych. Nie narzekała, nie uchylała się od obowiązków, napisała wiele wypracowań, wysłuchała wielu uwag, wskazówek, ale i pochwał. Nauczyła się redagować esej i właśnie tę formę wypowiedzi wybrała w sobotnim finale. Wybrała szczęśliwie, bo jej pracę oceniono wysoko i tym samym została LAUREATKĄ WKJP. To wielki sukces Liliany, na który w pocie czoła zapracowała. Serdecznie jej gratulujemy.  Liliana przygotowywała się pod kierunkiem P. Cecylii Glapiak. 

 
MUZYKA NIE ZNA GRANIC

28 lutego w auli Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich z regionu dawnego województwa leszczyńskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie utworu w języku obcym. Naszą Szkołę reprezentowały: Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik. Konkursowe piosenki wykonały z fortepianowym akompaniamentem pana Dominika Nowackiego. Jury w składzie: Pani Magdalena Nowacka, Pani Małgorzata Pawlak i Pan Krzysztof Dziuba postanowiło zakwalifikować do finału 12 osób. W tej grupie znalazła się Nina Żalik. Finaliści wezmą również udział w bezpłatnych warsztatach wokalno-aktorskich, które poprowadzą Pani Małgorzata Pawlak z Good Voice Studio oraz Pan Krzysztof Dziuba – aktor i współtwórca poznańskiego kabaretu literackiego „Klub Szyderców Bis”. Warto zaznaczyć, że do udziału w warsztatach została również zaproszona Amelia Śmiejczak. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Pięknie dziękujemy Ewie, Amelii oraz Ninie za piękny występ i godne reprezentowanie naszej Szkoły podczas przesłuchań konkursowych. Gratulujemy i dziewczętom, i Panu Dominikowi Nowackiemu.
Przesłuchania finałowe odbędą się 27 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Trzymamy kciuki!

 
WARCABY W LIPNIE

26 lutego w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Warcabach Klasycznych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci. W zawodach naszą Szkołę reprezentowało dziesięciu uczniów. Indywidualnie Martyna Bortlisz zdobyła I miejsce, a Wiktoria Gawron II miejsce. Wśród chłopców najwyżej uplasował się Adam Kasztelan – 7 miejsce. Drużynowo Szkoła Podstawowa w Kąkolewie zdobyła złoto, podobnie jak w ubiegłym roku. Za I miejsce drużyna otrzymała puchar. Martyna i Wiktoria awansowały   do etapu wojewódzkiego.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1998