SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

1 marca uczniowie klasy II b uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Tym razem zaproszony gość,  Pani Małgorzata Mikołajczak, przeczytała dzieciom fragment pięknego opowiadania pt. „Kacper i piraci”. Drugoklasiści słuchali z dużym zainteresowaniem. Wiele zapamiętali i bardzo ładnie poradzili sobie z krótkim quizem. Przeczytane fragmenty nie tylko pozwoliły im poznać wspaniałe przygody, ale też przybliżyły dzieciom słownictwo związane z marynistyką. Kolejne przygody Kacperka przeczyta uczniom wychowawca, aby sprawdzić, czy wymyślone i narysowane przez dzieci zakończenie przygód chłopca jest zgodne z pomysłem autora. Na zakończenie spotkania wszyscy podziękowali gościowi za możliwość przeżycia za sprawą lektury niesamowitej przygody.

 
SPOTKANIE Z BANKOWCEM

Uczniowie klas 3ga i 3gb wzięli udział w spotkaniu z Panią Agatą Pietraszko – pracownikiem BZ WBK, która w interesujący sposób opowiedziała o pracy w banku, o wymaganiach stawianych pracownikom, o obowiązującym dress codzie, o przydatnych cechach osobowości i charakteru. Zachęcała do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i poszukiwania w życiu tego, co daje satysfakcję. Podkreśliła, że bardzo potrzebna jest otwartość na zmiany, bo nie zawsze pierwszy wybór musi być ostatecznym. Pytania chętnie zadawane przez uczniów świadczą o tym, że warto było Panią Agatę Pietraszko zaprosić. Pani Agnieszce Homskiej serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania.

 
ZŁOTA ŻABKA I ZŁOTA ŻABA

W Swarzędzu odbył się finał Złotej Żabki i Złotej Żaby – konkursu, który wymaga nie tylko wiedzy z zakresu literatury i języka polskiego, ale też umiejętności nieszablonowego, kreatywnego myślenia. Naszą Szkołę reprezentowały Zuzanna Pietrowska – podopieczna Pani Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej i Kornelia Kowalik – podopieczna Pani Anny Poprawskiej. Na wyniki trzeba poczekać do 8 kwietnia. Na stronie zlotazaba.pl w zakładce Archiwum można znaleźć konkursowe testy. Zachęcamy do zmierzenie się z nimi i pogimnastykowania szarych komórek. Warto!

 
SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FIZYCZNYM

Miło nam poinformować, że Mateusz Bieniek z klasy 3ga i Szymon Jędrzychowski z klasy 3gb zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Swoją przygodę z fizyką rozpoczęli w klasie drugiej, wtedy zdobyli doświadczenie i wiedzę, które zaprocentowały w następnym roku szkolnym. Jednak ich wyjątkowe zdolności i łatwość przyswajania wiedzy z fizyki nie wystarczyły, żeby pokonać bardzo strome schody prowadzące do celu. Nauki było coraz więcej, a sukces wymaga poświęceń. Rozwiązanie bardzo trudnego zadania dodawało im skrzydeł, wiary w siebie i motywowało do jeszcze cięższej pracy. Długie godziny spędzone na pogłębianiu wiedzy, zapisane zeszyty, nieliczony czas spędzony w Szkole z nauczycielką fizyki Panią Danutą Bednarczyk, gigantyczne zmęczenie oraz wsparcie rodziców zakończyły się upragnionym sukcesem. Mateusz i Szymon są zwolnieni z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i przyjęci do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Gratulujemy uczniom i P. Danucie Bednarczyk. 

 
KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

4 marca w Zespole Szkół Rolniczych w Lesznie odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Religijnej „Idźcie i głoście”. Naszą Szkołę reprezentowali Krystian Konkiewicz z klasy 2gb oraz Szymon Jędrzychowski z klasy 3gb. Gimnazjaliści w ramach przygotowania do konkursu musieli zapoznać się z katechezami papieża Benedykta XVI o św. Piotrze, nauczaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat urzędu hierarchicznego Kościoła i kapłaństwa powszechnego oraz ewangelią wg św. Marka. W konkursie wzięło udział około 50 gimnazjalistów z 12 dekanatów, do finału przeszły trzy osoby. Szymon i Krystian zakończyli zmagania z teologią, ale zdobyta wiedza i nowe doświadczenia zapewne będą procentować w przyszłości, podobnie jak ziarno, które zostaje wysiane na żyzny grunt. “Wiedzę już macie, teraz idźcie i głoście w rodzinie, w szkole, wśród znajomych” - takie słowa na pożegnanie usłyszeli konkursowicze od P. Elżbiety Koronowskiej - metodyka nauczania religii. Doceniając wysiłek i czas poświęcony przez Szymona i Krystiana na przygotowanie do udziału w Konkursie, mamy nadzieję, że sprostają i temu zobowiązaniu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1483