KONKURS PLASTYCZNY "MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA - WIELKANOC 2018"

13 marca br. komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oceniła prace nadesłane na konkurs plastyczny „Moja kartka świąteczna – Wielkanoc 2018”. W konkursie uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli z województwa wielkopolskiego. Nadesłano łącznie 147 kartek świątecznych ręcznie wykonanych z surowców wtórnych. Komisja wyłoniła 8 laureatów konkursu oraz przyznała 17 wyróżnień. Dwie uczennice naszej Szkoły zdobyły wyróżnienia. Są to Katarzyna Jarczewska i Weronika Barczyk, obie z klasy 7a. Gratulujemy.

 
WYJAZD GIMNAZJALISTÓW DO URZĘDU GMINY

13 marca uczniowie klas trzecich Gimnazjum pod opieką Pani Teresy Rosińskiej odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Osieczna. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu tej instytucji. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym budynku przez Sekretarza - Pana Sławomira Kosmalskiego, dzięki czemu poznali poszczególne wydziały i stanowiska pracy pracowników. Młodzież miała również okazję porozmawiać z Panem Burmistrzem Stanisławem Glapiakiem i zadać pytania na temat Gminy Osieczna. Wszyscy uczniowie dostali upominki m.in: pendrive oraz maskotki z logo naszej Gminy. Na koniec Pan Burmistrz zorganizował minikonkurs dla chętnych uczniów, w którym nagrodami były książki o naszej okolicy, oraz zrobił pamiątkową fotografię.  

 
KLASA IIa I PROJEKT "SPORT TO ZDROWIE"

Przez dwa tygodnie w klasie IIa był realizowany projekt pod hasłem „SPORT TO ZDROWIE”. Jego celem było zachęcenie uczniów do dbania o zdrowie i sprawność fizyczną oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu w sposób, który dostarcza radości, zadowolenia i przyjemnych wrażeń, a także do kształtowania stosunków międzyludzkich - integracji społecznej i więzi koleżeńskich. Pierwszy etap polegał na zapoznaniu się z różnorodnością dyscyplin sportowych, wyszukaniu o nich ciekawych informacji. Następnie postanowiono zorganizować zawody sportowe, na które w ramach zajęć wychowania fizycznego zaproszono klasę Ia. Uczniowie klasy IIa samodzielnie zaprojektowali tor przeszkód, wykonali dyplomy i medale. Zawody odbyły się w małej sali gimnastycznej. Emocji było co nie miara. Wszyscy uczniowie klasy Ia zadowoleni i radośni powrócili z medalami i dyplomami do klasy, a klasa IIa udowodniła, że współzawodnictwo sportowe dzieci ma istotne znaczenie dla upowszechniania prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz że udział w rywalizacji sportowej  uczy systematyczności, cierpliwości, wytrwałości, kształtuje samodyscyplinę i korzystnie wpływa na zdrowie.

 
REKRUTACJA 2018/2019

 

Karta zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019 do pobrania w zakładce dokumenty lub TUTAJ. 
 
LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

W sobotę 3 marca 2018 r. w XX LO w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W gronie  laureatów znalazł się Kacper Mróz z klasy 3gb. Bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu gimnazjalisty, który brawurowo przeszedł przez wszystkie etapy tego konkursu, a w finale uzyskał 48 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Już od pierwszej klasy Gimnazjum Kacper lubił fizykę, rozumiał zjawiska i potrafił je wyjaśniać, znał prawa i zależności, logicznie myślał i przede wszystkim niezwykle sprawnie rozwiązywał trudne zadania. Należało jednak talent połączyć z solidną pracą. A sukces nie przyszedł łatwo, był poprzedzony pracowitymi miesiącami, zarówno w domu jak i w Szkole. Zapisane zeszyty, wypite litry herbaty, zjedzone dziesiątki drożdżówek, kanapek i jogurtów, ciągłe poszukiwanie oraz wyjaśnianie typowych  i nietypowych rozwiązań zadań – tak można podsumować współpracę Kacpra z nauczycielką fizyki Panią Danutą Bednarczyk. Nie od dziś wiadomo, że nie da się rozwiązać tysiąca zadań i powiedzieć, że wszystko się umie, zawsze coś może nas zaskoczyć – i to jest najbardziej fascynujące i najpiękniejsze.

Warto dodać, że w przygotowaniach do etapu finałowego systematycznie uczestniczyła Olga Żabicka z klasy 3gb, której do pełni szczęścia zabrakło zaledwie kilku punktów.

Nagrodą za osiągnięcie tytułu laureata będzie ocena celująca z fizyki na świadectwie, zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego oraz wstęp do dowolnie wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych uczniów do pójścia w ślady Kacpra.

 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1774