PIERWSZE ZMAGANIA CZWARTOKLASISTÓW Z KRĘGLAMI

13 lutego - w 1. tygodniu ferii zimowych - uczniowie klas IV pod opieką Pań wychowawczyń – Anny Teślak i Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej wyjechali do Leszna na kręgle. Całą salę mieli dla siebie, więc miejsca na torach było co niemiara. Nieważne były umiejętności, liczyły się zabawa i emocje! Trzeba przyznać, że wszyscy doskonale sobie radzili, nawet ci, którzy grali w kręgle po raz pierwszy. Dwie godziny na kręgielni szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, a przy okazji uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

 
UWAGA!

Uczniom, którzy 19 lutego wyjeżdżają do kina, przypominamy o zbiórce o 835. Powrót około 1200.

 
PROJEKT EDUKACYJNY "POMÓŻMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ"

Przed feriami Samorząd Uczniowski zakończył realizację projektu zaproponowanego członkom Klubu Szkół UNICEF. Celem projektu „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” było pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii. Projekt podzielony był na dwie części - edukacyjną, którą zajęła się Marta Muszyńska z klasy 3gb oraz charytatywną, którą koordynował szkolny wolontariat. Marta przeprowadziła (za zgodą Pani Dyrektor) zajęcia w wybranych klasach - IIa, IIIb, Vb i 3gb. Wolontariat zorganizował szereg akcji charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać 1000 zł, które wpłaciliśmy na konto Stowarzyszenia UNICEF Polska. Pani Iwona Fiebich przekazała Samorządowi Uczniowskiemu pieniądze uzyskane ze zbiórki baterii. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Kamila Wojciechowskiego z klasy 3gb, który poruszony trudną sytuacją dzieci w Syrii przekazał zapracowane przez siebie pieniądze na rzecz poszkodowanych przez wojnę w Syrii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze akcje w czasie realizowania projektu. 

 
GÓRA GROSZY POLICZONA

Jak każdego roku społeczność szkolna pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie TOWARZYSTWA NASZ DOM i uzbierała całkiem sporą górę groszy. Groszy, które pojedynczo niewiele znaczą, ale zebrane wśród wielu wrażliwych ludzi zamieniają się w dużą kwotę. W tym roku zebraliśmy 11  kartonów pieniędzy, które na pocztę odwiozła Pani Agnieszka Bączyk - za co zarząd Samorządu Uczniowskiego jest bardzo wdzięczny. W koordynowaniu akcją opiekunkę Samorządu Uczniowskiego – Panią Sylwię Walenciak wspierała Alicja Bączyk, która zbierała pieniądze od skarbników klasowych oraz przygotowała dokumentację akcji i paczki do wysyłki. Zebrane pieniądze w ferie  skrupulatnie policzyły i zważyły chętne wolontariuszki: Alicja Bączyk, Weronika Barczyk, Małgorzata Biernacik, Zuzanna Burdzicka, Zofia Homska, Lena Kaczmarek, Aleksandra Maćkowiak, Maja Nędza, Ewa Nowaczyk, Marta Walenciak, Nina Żalik. Wychowawcom, rodzicom oraz zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy za pomoc. Zebraliśmy 51091 monet, co dało 1625, 88 zł.

 
MISTRZOSTWA GMINY W WARCABACH

9 lutego w Centrum Kultury w Osiecznej odbył się finał gminny Mistrzostw Szkół Podstawowych w Warcabach. Nasi reprezentanci wywalczyli Mistrzostwo Gminy. Na ten sukces złożyły się wyniki poszczególnych zawodników.
Wśród dziewcząt z klas I-III SP Kinga Cieślak zajęła II miejsce, Nikola Picz była V, a Kinga Borowska VI. Wśród najmłodszych chłopców Michał Gimziński był II, Adam Kasztelan III, a Bartłomiej Matysiak V. W gronie dziewcząt z klas IV-VI zwyciężyły ex equo Wiktoria Gawron i Martyna Bortlisz, a Katarzyna Jarczewska była V. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Mateusz Matysiak, II miejsce zajął Jędrzej Runowicz, a III Łukasz Szyrmer.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować Szkołę i gminę Osieczna na zawodach powiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1761