MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ

19 listopada 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbyła się VIII edycja Dnia Nauki MIĘDZY BIOLOGIĄ A CHEMIĄ. Regionalny Konkurs przyrodniczy skierowany był w tym roku do uczniów gimnazjum i 8. klas szkoły podstawowej, pasjonatów biologii i chemii. Cele konkursu to między innymi uczenie wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i promowanie twórczego myślenia.
W Konkursie wzięli udział Liliana Bassa, Magdalena Jędrzychowska, Katarzyna Rosik z Gimnazjum i Nina Żalik, Franciszek Michalak i Mateusz Manel ze Szkoły Podstawowej - podopieczni Pań Danuty Bednarczyk, Marii Joachimiak i Iwony Fiebich. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi z biologii i chemii, obserwowali prezentacje prac badawczych uczennic Zespołu Szkół nr 2, brali udział w warsztatach doświadczeń i grach oraz zabawach biologiczno-chemicznych.
Magdalena Jędrzychowska została laureatką III miejsca testu wiedzy. Gratulujemy.   
 

 
TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W ramach Tygodnia Języka Angielskiego starsi uczniowie naszej Szkoły mieli nie tylko możliwość zaprezentowania swojej wiedzy z języka angielskiego, ale także poznali bliżej kulturę Stanów Zjednoczonych.  Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych, odpowiadając każdego dnia na pytania dotyczące geografii, tradycji, zabytków, atrakcji turystycznych i sławnych osób. We wtorek uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w Olimpiadzie z Języka Angielskiego. W czwartek zaś odbył się quiz językowy, w którym uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas przygotowali także plakaty tematyczne, które powieszone zostały na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu każdy mógł poszerzyć znajomość słownictwa z takich dziedzin jak dom, przyroda czy mass media. O tym jak ważna jest praktyczna znajomość języka obcego przekonali się uczniowie, którzy w piątek wzięli udział w zajęciach z wolontariuszami z Centrum Aktywności Twórczej. Studenci z Hiszpanii, Francji i Ukrainy opowiadali o swoich krajach, języku i najciekawszych tradycjach, oczywiście po angielsku. To jeszcze nie koniec atrakcji. Chętni uczniowie klas 4-6 mogą wziąć udział w konkursie tematycznym English Challenge, który odbędzie się w środę 21 listopada.  

 
TENISISTKI STOŁOWE W AKCJI

15 listopada w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasza Szkołę reprezentowały Maria Owsianna, Marta Durkowska i Zuzanna Grzesińska. Dziewczęta po bardzo zaciętym i dramatycznym ćwierćfinale uległy zespołowi z Czempinia 3:2 i ostatecznie zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 5-8. 

 
DLA POLSKI W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Stulecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa data. Szkolna społeczność do godnego i radosnego jej uczczenia przygotowywała się od dawna – od jesieni ubiegłego roku. Projekt „Niepodległość” jest nadal realizowany, jego uroczyste podsumowanie nastąpi w setną rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
9 listopada w naszej Szkole dużo się działo. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy na szkolnym boisku hymn państwowy, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję. W niebo uczniowie wypuścili dwieście biało-czerwonych balonów. Sto symbolizowało przeszłość, którą w Szkole poznają i której szanowania są uczeni, a kolejne sto, to przyszłość, którą będą współtworzyć, wykorzystując zdobytą wiedzę i wpojone wartości.
Uczniowie klas VIb, VIIIa, 3ga, 3gb i 3gc, by w wyjątkowy sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości, stworzyli wyjątkowy chór. Pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego przygotowali sześć pieśni, które z dużym zaangażowaniem i pięknie zaśpiewali. W próbie generalnej uczestniczyli najstarsi przedszkolacy i uczniowie klas I-V, a starsi wzięli udział w popołudniowej uroczystości środowiskowej. Koncert, dzięki tekstom piosenek oraz przygotowanemu przez Panią Annę Poprawską komentarzowi do przeszłości i współczesności Polski, był ciekawą i skłaniającą do refleksji lekcją historii i miłości do ojczyzny. Na brawa zasłużył nie tylko chór, ale również przedszkolak – Jan Trawiński, który solo zaśpiewał piosenkę o tym, czym jest niepodległość. Uroczystość środowiskową, w której udział wzięli zaproszeni goście: włodarze Gminy, byli i nowo wybrani radni, członkowie lokalnych organizacji i stowarzyszeń, swymi występami uświetniły również dwa kąkolewskie chóry: „Wrzos” i „Senior”. O konieczności radosnego świętowania i niezapominania o poświęceniu przodków w swoim wystąpieniu mówiła Dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alina Żalik. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Panie Eliza Kosmalska, Ewa Łapawa i Donata Szymańska przygotowały okolicznościowe wystawy i wymowną dekorację sceny. Uroczystość prowadziła Pani Martyna Sowińska.
Niezwykłą pamiątką uroczystego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest i będzie przez długie lata okolicznościowa tablica, która z inicjatywy Dyrekcji zawisła przy głównym wejściu do Szkoły. 9 listopada została uroczyście odsłonięta przez Panią Dyrektor Alinę Żalik, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Annę Szyrmer, Pana Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – Stanisława Glapiaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Osiecznej – Pana Romana Lewickiego, a poświęcona przez Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę.
Dopełnieniem oficjalnej, uroczystej części było nieoficjalne spotkanie uczestników uroczystości, podczas którego częstowano okolicznościowym, niepodległościowym tortem.


 
ENGLISH DAY IN OUR SCHOOL

Od 12 listopada obchodzimy w naszej Szkole Tydzień Języka Angielskiego. Realizowanych jest szereg działań. Odbył się I etap Olimpiady Języka Angielskiego „Funny English”, a na miłośników języka angielskiego czekają dodatkowe zadania, których rozwiązania można składać do odpowiednich skrzynek w holu. 15 listopada klasy I-III Szkoły Podstawowej zaprezentowały się w patio, śpiewając po angielsku przygotowane piosenki: „Yellow duck Iam calling you”, „Alphabet”, „Every Day I eat some bananas” i „ I can swim”. Został przeprowadzony quiz, podczas którego trzyosobowe zespoły- reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania tematyczne. Celem spotkania było uatrakcyjnienie nauki języka angielskiego oraz zwiększenie motywacji uczniów do zgłębiania jego znajomości. Bardzo ważna była znajomość słownictwa i zwrotów dotyczących liczebników, kolorów, alfabetu, przedmiotów szkolnych, wyposażenia klasy, literowania słów, dolegliwości, udzielania rad, wydawania poleceń, a wszystko po to, by uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne. Program przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego - Panią Agnieszkę Andrzejewską-Śmiejczak był bardzo bogaty i dostosowany do możliwości dzieci, a co najważniejsze, angażował całe klasy. Pani A.Śmiejczak w przeprowadzeniu quizu pomogła Megan Merta z klasy IVb.
W tym dniu cała Szkoła żyła językiem angielskim, który przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym, a stał się okazją do ciekawej i dobrej zabawy. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1928