FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

22 listopada 2017r. w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Mój ulubiony wiersz”. Dzieci, które w eliminacjach zakwalifikowały się do „Złotej dziesiątki”, po raz kolejny przedstawiły wiersze polskich autorów. Następnie odbyły się warsztaty teatralne, które przeprowadzili aktorzy z „Akademii Wyobraźni” z Wrocławia. Ich uwieńczeniem było wspólne przedstawienie bajki „O dwóch braciach”. Nasze uczennice: Amelia Banaszak i Maja Weiss z klasy IIa, pracując pod bacznym okiem rodziców i wychowawczyni Agnieszki Andrzejewskiej –Śmiejczak, wypadły doskonale. Maja zajęła I miejsce i została wybrana „Mistrzem recytacji powiatu”. Natomiast Amelia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 
KONKURS TALENTÓW

17 listopada w Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej odbył się organizowany przez Stowarzyszenie „Muzyka dla wszystkich” Powiatowy Konkurs Talentów. Wzięło w nim udział ośmioro naszych uczniów. Wszyscy zaprezentowali się pięknie. Amelia Banaszak i Maja Weiss prezentujące „Lokomotywę” zajęły II miejsce w gronie uczniów klas I-III SP. Wśród gimnazjalistów w kategorii otwartej zwyciężyła Dominika Maciejczyk, która recytowała wiersz Z.Herberta „Przesłanie Pana Cogito”. W tej samej kategorii wyróżnienia zdobyli Aleksandra Maćkowiak, Maria Owsianna i Kacper Mróz. W kategorii śpiew I miejsce przypadło w udziale Ninie Żalik, która wykonała utwór pt. "Ja dla Pana czasu nie mam", a III miejsce Martynie Ratajskiej, która zaśpiewała piosenkę Dominiki Sozańskiej pt. "Nawet". Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

 
ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO

23 listopada od godziny 17:00 do 19:00 uczniowie klas IV-VII SP i I-III Gimnazjum bawili się na zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece, która cieszyła się dużą frekwencją. Poprzedziły ją klasowe spotkania z wychowawcami, podczas których z ogromną ciekawością spoglądano w przyszłość. Lanie wosku, ciasteczka z wróżbą, nakłuwanie serduszek czy wróżenie z obierek jabłka to niektóre z andrzejkowych zwyczajów, o których, jak co roku, pamiętali nasi uczniowie.

 
W HENRYKOWIE

21 listopada uczniowie działający w szkolnym wolontariacie z opiekunką Panią Sylwią Walenciak i z Panią Dyrektor Aliną Żalik wybrali się do Międzygminnego Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Henrykowie. Ze sobą przywieźli dary zebrane przez uczniów naszej Szkoły. Celem wyjazdu było zapoznanie się z formami pomocy podopiecznym Schroniska.
Po obiekcie oprowadziła ich Pani Dorota Gubańska. Młodzież mogła poznać, czasem tragiczne, historie niektórych psiaków i kociaków oraz realia pracy opiekunów czworonogów.  Uczniowie z uwagą wysłuchali interesujących opowiadań. Był też czas na zadawanie pytań, których wolontariusze mieli sporo. Wycieczka ta uwrażliwiła uczniów na krzywdę zwierząt. Niektórzy na pewno rozważają teraz propozycję zostania Wolontariuszem Schroniska.

 
APEL O TOLERANCJĘ

16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji, apelując do Koleżanek i Kolegów o szanowanie inności, o wyrozumiałość, dobroć, otwartość i życzliwość, Weronika Bojek przygotowała informacyjną gazetkę o zespole Downa. Przybliżyła objawy tej choroby genetycznej, pokazując jednocześnie, że osoby nią dotknięte – tak samo jak zdrowe – mają prawo być szczęśliwe. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1693