PONOWNE SPOTKANIE Z MARTĄ I JĘZYKIEM ANGIELSKIM

26 listopada 2018 r. uczniowie klas I-III oraz klas IV i V dzięki spotkaniu z Martą i jej przyjaciółmi - słoniem Elliem i szczurkiem, mieli okazję poćwiczyć język angielski. Tym razem tematem przewodnim były ulubione czynności i obowiązki domowe. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w przedstawieniu poprzez odczytywanie i zadawanie podstawowych pytań oraz łączenie opisu z ilustracją. Uczniowie powtarzali za aktorami nowe słowa i zwroty w języku angielskim, co pozwoliło je zapamiętać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie klas młodszych podarowali Marcie jej portrety, co wywołało jej ogromną radość. Wkrótce kolejna teatralna lekcja j.angielskiego.

 
KLUB MŁODEGO MUZYKA

27 listopada w ramach Klubu Młodego Muzyka uczniowie klas I-IV mieli okazję zobaczyć, jak dawniej tańczono poloneza, mazura i polkę-galopkę. Podziwiali stroje szlacheckie, dowiedzieli się, czym są kontusz, kontusik i żupan, że mężczyzna nosił czapkę z dzika, a kobieta toczek ozdobiony piękną broszką oraz jak szlachcic wiązał szeroki pas. Mieli również okazję zobaczyć strój męski i damski z czasów Księstwa Warszawskiego, mundur żołnierza i suknia zwana empirką bardzo się uczniom podobały. Do kultury narodowej nawiązywał również element dekoracji – ludowa wycinanka.

 
FINAŁ KONKURSU "BORN TO PERFORM"

23 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się galowy koncert finalistów VI Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej „BORN TO PERFORM”. Nasze uczennice startujące w konkursie: Anna Katarzyńska, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego. Młode wokalistki zaprezentowały się bardzo ładnie. Miło poinformować, że Ania i Nina otrzymały wyróżnienie, a Amelia zdobyła III miejsce. Dziewczętom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej Szkoły. Uczniów przygotowali Pani Justyna Jagielska, Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak i Pan Dominik Nowacki.

 
WYCIECZKA Z ORNITOLOGIEM - STAWY HODOWLANE WONIEŚĆ

23 listopada uczniowie klasy VI b uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do stawów hodowlanych należących do Gospodarstwa Rybackiego Osieczna. Znajdują się one na obszarach objętych ochroną NATURA 2000 w pobliżu miejscowości Wonieść. Przewodnikiem wycieczki był znany i ceniony osiecki ornitolog Pan Janusz Stępniewski. Tereny stawów związane są z siedliskami ptaków wodnych. Uczniowie obejrzeli między innymi czaple białe i siwe (w locie i na wodzie), kaczki krzyżówki i myszołowy. Na groblach otaczających stawy podziwiali ślady pozostawione przez dziki, wydry i bobry. Te ostatnie na ścięcie drzewa potrzebują zaledwie kilku dni. Na drzewach pozbawionych liści można było zauważyć gniazda małego ptaszka remiza. W drodze powrotnej na polu uczniowie podziwiali stado żurawi.

 
 
GALA LAUREATÓW

21 listopada w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz liczne instytucje współpracujące i patronujące ponadrocznemu projektowi realizowanemu w związku z obchodami 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Jury doceniło twórcze opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle napisane przez Natalię Bartosik - podopieczną Pani Cecylii Glapiak. Uczennica klasy 3gb otrzymała wyróżnienie.
W kierowanym do nauczycieli konkursie na scenariusz obchodów rocznic Powstania Wlkp. w latach 2008 - 2018 wyróżniono siedmioro nauczycieli, w tym pięć to nauczycielki Zespołu Szkół w Kąkolewie. Piękne dyplomy i nagrody otrzymały Panie Cecylia Glapiak, Alina Żalik, Anna Poprawska, Martyna Sowińska i Ewa Bojanowska-Gnacińska.
Dla wszystkich szkół zaangażowanych w projekt przygotowane zostały pamiątkowe Certyfikaty udziału.
Warto dodać, że na pokonkursowej wystawie na kartkę pocztową o Powstaniu Wlkp. znalazły się prace Nataniela Kaczmarka i Pawła Szczepaniaka.  
Galę uświetniła nie tylko obecność ważnych gości – przedstawicieli władz województwa wielkopolskiego, szkół wyższych, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i różnych instytucji kultury, ale także harcerze oraz ułani z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania ubrani w stroje powstańców, tworzący  na scenie historyczną scenografię. W części artystycznej goście wysłuchali laureatów konkursu krasomówczego oraz aktorki z Teatru Nowego, która pięknie przedstawiła zwycięskie opowiadanie laureatki konkursu literackiego. Nie zabrakło pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę i wszystkich uczestników gali.

 

Gratulujemy wyróżnień. Są one potwierdzeniem wieloletniej wspaniałej pracy naszej Szkoły.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 331 - 385 z 1940