WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ

W środę 30 listopada uczestnicy Projektu literacko – plastycznego „Wiersze Marii Konopnickiej” z klas I-III SP zaprezentowali wybrane wiersze autorki. Wcześniej wykonali do utworów prace plastyczne. Suma punktów uzyskana za oba zadania decydowała o zwycięstwie. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, dostarczając komisji wielu wrażeń. Pani Dyrektor Alina Żalik - przewodnicząca komisji oraz członkinie Panie Anna Poprawska i Martyna Sowińska nie miały łatwego zadania. Prace plastyczne, które można podziwiać na wystawce, oceniły Pani Wicedyrektor Barbara Kaczmarek - Kryś oraz Panie Ewa Łapawa i Eliza Kosmalska. Największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła uczennica klasy II a – Magdalena Kościarz, miejsce II zajęła uczennica klasy III c – Julia Juśkiewicz, a na miejscu III uplasował się Adam Kretschmer z klasy II b. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Aleksandry Girtler z I a, Wiktorii Klimpel z III b i Oliwii Borowczyk z klasy III a. Pani Dyrektor Alina Żalik złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom projektu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Ewy Maśląki.

 
"LEGENDA O PIAŚCIE" W WYKONANIU III C

30 listopada 2016 r. uczniowie klasy III c pod kierunkiem wychowawcy Pani E.Łapawy przygotowali przedstawienie pt. „Legenda o Piaście”. Rodzice i uczniowie klas I-III SP obejrzeli fragment legendy poświęcony postrzyżynom. W kulturze dawnych Słowian obrzęd ten polegał na obcięciu włosów dziecku płci męskiej. Chłopcu kończącemu 7 lat nadawano wtedy imię. Rytuału postrzyżyn dokonywał ojciec lub osoba obca, wchodząca w ten sposób w sztuczne pokrewieństwo z dzieckiem. Od obcięcia włosów syn stawał się pełnoprawnym członkiem rodziny i przechodził spod opieki matki pod kuratelę ojca. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Uczniowie zaśpiewali i zatańczyli do melodii najstarszej znanej obrzędowej pieśni średniowiecznej.

 
DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. Jest to święto ludzi, którzy potrafią ofiarować cząstkę siebie innym. Nie są pozbawieni marzeń, pasji, problemów dnia codziennego. Mają rodziny, pracę, naukę, egzaminy, ale to ich nie zniechęca, a wręcz (jakby na przekór) napędza do działania. W naszej Szkole jest grupa zapaleńców, którzy, działając w wolontariacie, pomogli już wielu znanym i nieznanym, w Polsce i poza jej granicami. W szczególny sposób podziękować należy Natalii Szramiak, Karolinie Ratajczak, Agacie Kretschmer i Oliwii Zielińskiej, które od czterech lat, pracując w Samorządzie Uczniowskim, organizują akcje charytatywne i w ten sposób promują wśród dzieci  i młodzieży wrażliwość na drugiego człowieka. Ich działania nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu życzliwych ludzi, którzy patrzą z podziwem na ich zaangażowanie i oddanie słusznej sprawie. 

 
XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY - ZAPRASZAMY

4 stycznia odbędzie się XII Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy, podczas którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów (soliści, zespoły i grupy wokalne) będą prezentować kolędy, pastorałki i piosenki o zimie. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2016 r. Zapraszamy!

 
DOKTOR DOLITTLE W TEATRALNEJ WERSJI

28 listopada uczniowie klas II a i II c pojechali do MOK w Lesznie na spektakl teatralny „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie pokazało, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa przyjaźń. Dzieci poznały historię doktora Dolittle, który przestał leczyć ludzi i został lekarzem zwierząt. Doktor wraz ze swoimi przyjaciółmi - zwierzętami przeżył wiele ciekawych, zabawnych i niebezpiecznych przygód. Dzięki kolorowym kostiumom, ruchomej scenografii, efektom specjalnym, szybkiemu tempu akcji i dowcipnym piosenkom widzowie  udali się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki. Wszystkim uczniom przedstawienie bardzo się podobało, oglądali je z dużym zainteresowaniem.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1385