SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI

We wtorek 24.04.2018 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Ziemi. Od rana wszyscy uczniowie zgromadzili się w patio, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klas III b i V b przedstawienie pt. „Dbajmy o naszą planetę”. Kolejnym elementem świętowania były zadania do wykonania w grupach. Najmłodsi tworzyli mapy myśli związane z ekosystemami: las, łąka, staw. Uczniowie klas IV – VI przygotowywali rebusy o treści przyrodniczej, a siódmoklasiści i gimnazjaliści mapy myśli dotyczące ochrony przyrody i ekologii. Wypracowane materiały zostały wyeksponowane na drzwiach sal i w holu Szkoły. Na zakończenie dzieci z klas I – III zgromadziły się przy boisku sportowym, aby w wyznaczonym miejscu zasadzić dąb, który uczniowie klasy III b wyhodowali z żołędzia znalezionego jesienią w lesie. Przy posadzonym drzewku uczniowie zaśpiewali piosenkę „Ziemia, zielona wyspa”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą dbać o swój skarb – Ziemię. Obchody Dnia Ziemi przygotowały Panie Iwona Fiebich i Sława Pietrowicz.

 
KOLEJNY RAZ W LĄDZIE

12 i 13 kwietnia 2018 r. w Lądzie odbywał się finał X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Naszą Szkołę reprezentowali Weronika Mikołajczak z klasy 2gb i Wojciech Fischer z klasy 3gb. W pierwszym dniu musieli przedstawić trasę jednodniowej wycieczki po terenie Wielkopolski z uwzględnieniem form ochrony przyrody. Tematem przewodnim była 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Nie znaleźli się wprawdzie w ścisłej czołówce, ale i tak zostali finalistami tegoż konkursu. Organizatorzy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji: warsztaty  lepienia różnych rzeczy z gliny, wizytę w stadninie w Mieczownicy, dzięki której uczestnicy konkursu sporo dowiedzieli się o hodowli koni oraz warsztaty wikliniarskie. Uczniami opiekowała się P. E. Kosmalska.

 
IGRZYSKA DZIECI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

We wtorek 24 kwietnia 2018 r. w Lesznie na stadionie lekkoatletycznym odbyły się Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody te składają się z czterech konkurencji: biegu na 60 m., skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600 m. (dziewczęta) i 1000 m. (chłopcy). Zawodnicy muszą być wszechstronnie przygotowani, na końcowy wynik składa się suma punktów z wszystkich konkurencji. W tym roku szkolnym forma dopisała i reprezentanci naszej Szkoły zdobyli najwyższe miejsca. Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce, a drużyna dziewcząt II miejsce. Indywidualnie w całych zawodach wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Mirella Motuzna (253 pkt.), a wśród chłopców zwyciężył Paweł Szczepaniak (237 pkt.). Mirella przebiegła 60 m. w czasie 9,42 s., w dal skoczyła 4,20 m, piłeczką palantową rzuciła 30 m., a na 600 m. uzyskała bardzo dobry rezultat poniżej dwóch minut (01:58,8). Paweł uzyskał czas 8,42 s. na 60 metrów, w dal skoczył 4,78 m., piłeczką rzucił 34 m., a w biegu na 1000 m. uzyskał wynik 03:24,7 min.

Skład drużyny chłopców (I miejsce): Paweł Szczepaniak, Mikołaj Woźniak, Mateusz Kałużny, Marcel Glapiak, Jakub Buchwald, Aleksander Kraśner.                                                                            
Skład drużyny dziewcząt (II miejsce): Mirella Motuzna, Amelia Wieczorek, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Agnieszka Muszyńska, Zuzanna Małecka. 
Obie drużyny awansowały do etapu rejonowego.

Wyniki drużynowe szkół

czwórbój dziewcząt                                                              czwórbój chłopców

Miejsce

Szkoła

Suma punktów

1

Bukówiec Górny

1048

2

Kąkolewo

1025

3

Rydzyna

866

4

Świeciechowa

808

5

Dąbcze

797

6

Włoszakowice

768

7

Osieczna

701

8

Kaczkowo

686

9

Drobnin

643

Miejsce

Szkoła

Suma punktów

1

Kąkolewo

737

2

Drobnin

722

3

Rydzyna

703

4

Kaczkowo

633

5

Osieczna

597

6

Święciechowa

589

7

Bukówiec Górny

587

8

Włoszakowice

585

9

Dąbcze

525

10

Świerczyna

497


Powyższa tabela pokazuje, jak wysokie wyniki osiągnęli nasi zawodnicy i zawodniczki . Gratulujemy!

 
ZŁOTA ŻABA W RĘKACH ZUZANNY PIETROWSKIEJ

21 kwietnia 2018 r. w budynku Fundacji Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody w Konkursie „Złota Żabka”. W sumie wzięło w nim udział 7279 uczniów, a w finale 166 uczniów. Zuzanna Pietrowska to pierwsza uczennica naszej Szkoły, która znalazła się w zaszczytnym gronie 10 laureatów i to na III miejscu (ex equo z jeszcze jedną uczennicą)! Poza statuetką Złotej Żabki i nagrodami rzeczowymi Zuzię uhonorowano, drukując jedno z jej konkursowych zadań w okolicznościowym numerze gazetki EKOSIK. Serdecznie gratulujemy, bo tytuł laureata jest dowodem, że Zuzia nie tylko ma dużą wiedzę z zakresu literatury i języka polskiego, ale również jest kreatywna i – co niezwykle cenne - myśli nieszablonowo. Sobotnie przedpołudnie dla laureatki, jej rodziców i p. Anny Poprawskiej było bardzo udane.

 
EGZAMINACYJNY CZAS

Uczniowie klas 3. Gimnazjum zmagali się z testami egzaminacyjnymi z historii i WOS-u, j.polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. To nie był łatwy czas. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie tylko wiedzą z różnych dziedzin, ale też umiejętnością jej zastosowania w praktyce podczas pisania charakterystyki i szukania rozwiązań zadań. Kolejny raz okazało się, że myślenie to podstawa wszystkiego. Wyniki uczniowie poznają 15 czerwca.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1761