ODKRYWANIE TALENTÓW
21. edycji wewnątrzszkolnej imprezy Szukamy Młodych Talentów przyświecało hasło „Niech żyje książka!”. Wszystkie zadania, z jakimi zmierzyli się uczniowie, dowodziły, że warto czytać książki, które nie tylko uczą, ale też dostarczają rozrywki. Uczniowie w tym roku gromadzili punkty nie indywidulanie, ale na konto klasy. Imprezę otworzyła, życząc wszystkim doskonałej zabawy Pani Dyrektor Alina Żalik, a prowadziły ją gimnazjalistki: Agata Kretschmer i Natalia Szramiak. W jury zasiedli: Pani Wicedyr. Cecylia Glapiak jako przewodnicząca, Pani Donata Szymańska – bibliotekarz, Pani Justyna Katarzyńska jako reprezentant Rady Rodziców i wylosowani uczniowie – Kacper Kozica z VIa i Sławomir Ratajczak z 1gb. Na scenie uczniowie prezentowali bohaterów literackich, recytowali i inscenizowali wiersze, wystawili miniscenki z Teatrzyku Zielona Gęś K.I.Gałczyńskiego, projektowali okładkę bądź zakładkę, rywalizowali w turnieju „1 z 10” sprawdzającym wiedzę o literaturze, rozwiązywali lub układali krzyżówki. W przerwie między konkurencjami pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego śpiewali motyw przewodni – piosenki o czytaniu i podziwiali taneczne i akrobatyczne popisy koleżanek. Od Rady Rodziców wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, a zdobywcy I, II i III miejsca również piękne puchary. Prezentacje uczniowskie przygotowane pod okiem wychowawców po raz kolejny pokazały, że talentów nie brakuje…
Oto wyniki pracy jury:
kl. I-III SP:  I miejsce - IIb, II miejsce - IIIb, III miejsce – Ia,
kl. IV-VI SP:  I miejsce - VIa, II miejsce - IVb, III miejsce – Vb,
kl. I-III G: I miejsce – 3gb, II miejsce – 3ga, III miejsce – 2gb.
Na koniec Pani Wicedyrektor C.Glapiak podziękowała uczniom za piękne występy, wychowawcom za pomoc w ich przygotowaniu, Paniom ze Szkolnej Komisji Wychowawczej za zorganizowanie kolejnej edycji imprezy Szukamy Młodych Talentów i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
 
SUKCESY SZERMIERZY

W miniony weekend odbył się w Poznaniu Europejski Festiwal Szermierki, w którym wystartowało 600 zawodników z 19 państw. Klaudia Prałat w rocznikach 2002-2003 zajęła bardzo dobre 24. miejsce, rewelacyjnie prezentowała się od samego początku zawodów, stoczyła kilka emocjonujących pojedynków (o wejście do czołowej 32 wygrała jednym trafieniem 15:14!). Mimo porażki o czołową 16 z zawodniczką z Rosji trener Pan Przemysław Fogt jest bardzo zadowolony z postawy Klaudii. W rywalizacji florecistów wyśmienite 5. miejsce zajął Jakub Fogt , który z kompletem 12 wygranych w eliminacjach grupowych rozstawił się na pierwszym miejscu do eliminacji bezpośredniej. Jakub pewnie wygrał trzy pojedynki pucharowe i dopiero w ćwierćfinale musiał pogodzić się z porażką. 5. miejsce na 83 startujących (trzecie z Polaków!) robi wrażenie. Swoim dobrym występem polonista awansował z 2. na 1. miejsce w rankingu Polskiego Związku Szermierczego do lat 11 w naszym kraju. Oboje za tydzień rywalizują we Wrocławiu w Mistrzostwach Polski do lat czternastu. Klaudia jako najstarsza, a Jakub będzie walczył z zawodnikami o 3 lata starszymi. Klaudii i Jakubowi oraz ich Trenerowi gratulujemy sukcesów! Trzymamy kciuki za udany występ we Wrocławiu.

 
GIMNAZJALIŚCI W TRÓJMIEŚCIE

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klas pierwszych Gimnazjum spędzili nad morzem. Wycieczka rozpoczęła się w ostatni dzień maja. Młodzież pod opieką wychowawców P. Martyny Sowińskiej, P. Dominika Nowackiego, P. Dariusza Maćkowiaka oraz P. Sławomiry Praczyk wyruszyła do Gdańska. W mieście, którego początki sięgają czasów średniowiecza, młodzi podróżnicy zobaczyli zabytkowy dźwig portowy Stary Żuraw, Dwór Artusa, Długi Targ oraz wspięli się na wieżę Bazyliki Mariackiej. Wpatrując się w maszty portowych dźwigów, wysłuchali opowieści o historii Hanzy, symbolicznych bram oraz początkach Solidarności. Kolejny dzień wyprawy gimnazjaliści  rozpoczęli od spaceru w Parku Oliwskim i wysłuchania koncertu organowego, następnie udali się do Gdyni, odwiedzając Oceanarium oraz pokład okrętu wojennego ORP Błyskawica. Popołudnie minęło niezwykle przyjemnie na sopockim molo i plaży. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zamku krzyżackim w Malborku. Uczniowie, spacerując po dziedzińcach i komnatach, mogli poczuć ducha przeszłości i utrwalić sobie znane z podręczników i lektur historie. Wyprawa była bardzo udana, uczniowie nie mogą doczekać się kolejnej.

 
WYJAZD DO POZNANIA

2 czerwca uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z Paniami Marią Joachimiak, Sylwią Walenciak i Anną Poprawską wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Najpierw aktywnie spędzali czas w Jump Arenie, natomiast później podziwiali Stary Rynek. Kolejnym punktem wycieczki była Brama Poznania. Wielki podziw wzbudziło nowoczesne wnętrze budynku Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego i znajdująca się w nim ekspozycja. Następnie uczniowie oglądali poznańską katedrę p.w. św. Piotra i św. Pawła. Zachwyceni wnętrzem gotyckiej świątyni wrócili do autobusu. Wycieczkę zorganizował Samorząd Uczniowski.

 
W SKÓRZE GRECKICH BOGÓW

5 czerwca uczniowie klasy Va na lekcji j.polskiego wcielili się w role ulubionych bohaterów mitologii greckiej. Przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty oraz kilkuzdaniową prezentację wybranego boga lub herosa. W niezwykłym orszaku dotarli do uczniów klasy IIb, których gorąco zachęcali do przeczytania mitów.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1549