"KASISI OZŁOCONE"

27 kwietnia grupa projektowa w składzie: Natalia Szramiak, Agata Kretschmer, Oliwia Zielińska i Wiktoria Grochowa podliczyła pieniądze zebrane podczas wszystkich akcji charytatywnych przeprowadzonych w ramach III edycji projektu OZŁACAMY KASISI. Dzięki Waszej pomocy na konto fundacji Szymona Hołowni wpłacimy 1255,52 zł. Relacje z realizacji projektu możecie śledzić na stronie internetowej fundacji www.fundacjakasisi.pl/ozlacamy. W czerwcu podczas obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA AFRYKAŃSKIEGO zakończymy realizację projektu w naszej Szkole. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy.

 
KONKURS KRASOMÓWCZY

25 kwietnia szesnaścioro uczniów klas 2. i 3. Gimnazjum wzięło udział w Szkolnym Konkursie Krasomówczym. Zadaniem konkursowiczów było przygotowanie maksymalnie pięciominutowego przemówienia na dowolny, wybrany przez siebie temat. Gimnazjaliści wykazali się kreatywnością, bo podjęli bardzo różne, ciekawe i ważne tematy, wchodząc przy tym w bardzo różne role. Przygotowując się do konkursu, zmierzyli się z niełatwą formą przemówienia, ćwiczyli i dobór argumentów, i chwyty retoryczne, i posługiwanie się poprawną, piękną polszczyzną. Wygłoszenie przemówienia przed jurorkami oraz koleżankami i kolegami nie było łatwe, ale stworzyło okazję do pokonania stresu towarzyszącego publicznym wystąpieniom. Panie Cecylia Glapiak i Ewa Bojanowska-Gnacińska doceniły zaangażowanie i pochwaliły wszystkich konkursowiczów.
Na podium znaleźli się:
- na I miejscuNatalia Szramiak, która jako córka laureatki Nagrody Nobla serdecznie i wzruszająco gratulowała swej mamie wynalezienia lekarstwa na nowotwory,
- na II miejscuTobiasz Rachmajda, który podjął temat społecznej znieczulicy, obojętności na czyjąś krzywdę i emocjonalnie apelował o wrażliwość oraz pomaganie potrzebującym,
- na III miejscuAgata Kretschmer, która przemawiała na spotkaniu promującym jej własną książkę o gwarze Gminy Osieczna, zachęcając do poznawania i szanowania języka dziadków i pradziadków.
Wyróżnienia Panie jurorki przyznały Wiktorii Biedrzyńskiej zachęcającej do zdrowego odżywania i Krystianowi Konkiewiczowi, który jako sekretarz ONZ mówił o problemach współczesnego świata.
Konkurs zorganizowała Pani Anna Poprawska.

 
CZYTELNICZE SPOTKANIE W I A

25 kwietnia klasa I a uczestniczyła w spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”, podczas którego Pani Anna Brodziak, emerytowana nauczycielka języka polskiego, babcia Jakuba Brodziaka przeczytała fragmenty książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek wyśmiewaczek”. To wesoła opowieść o skrzacie, który żyje śmiechem. Cudaczek „licho malusie i cieniutkie jak igła” zamieszkał w warkoczach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka za radą dziwnego staruszka postanawia się z nim rozprawić, musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie. Czy się jej uda i jakie są dalsze losy skrzata…? Pani Brodziak zachęcała, by uczniowie przeczytali lekturę do końca. Następnie, podczas zajęć, dzieci rozmawiały o dobrych i złych zachowaniach oraz wykonały postać chochlika, który zamieszkał w klasie.

 
APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

25 kwietnia wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji świąt majowych. Uczniowie z klas IV a i V a przypomnieli, co i dlaczego świętujemy 1, 2, 3 i 8 maja. W swych wypowiedziach odwoływali się do historii, definiowali patriotyzm i określali sens świątecznych majowych dni. Wsparci wokalnie przez uczennice kl. IV b, VI a i 3ga śpiewali m.in. o radości i dumie z bycia Polakiem. Myślą przewodnią tego okolicznościowego apelu były słowa „Niech każdy miłość własną miłości kraju poświęci”. Warto je zapamiętać i wcielać w życie.
Uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali apel – Paniom Dorocie Domagale i Magdalenie Kasprzyk oraz Panu Dominikowi Nowackiemu, podziękowała Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak.
Mamy nadzieję, że wsie obwodu naszej Szkoły w czasie majowych świąt dzięki narodowym flagom będą biało-czerwone.

 
UWAGA!

Cross Wagarowicza, który miał się odbyć w najbliższy poniedziałek – 24 kwietnia, został odwołany. Będą lekcje zgodnie z planem. Uczniowie, którzy mieli jechać do Pawłowic, przynoszą zeszyty i podręczniki.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1483