Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209558

Śnieg

POWITANIE WIOSNY

21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klas I – III wyruszyli na jej powitanie. Głośnymi okrzykami pożegnali zimę i przywoływali słonko oraz wiosnę. Zaśpiewali tematyczne piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Były też wspólne zabawy ze śpiewem i pląsy. Własnoręcznie przygotowane kwiatki rozweseliły pochmurny dzień i sprawiły, że dzieci spotkały Panią Wiosnę.
Starsi uczniowie witali wiosnę w sportowym duchu, wykorzystując piłki i skakanki, ładowali swoje akumulatory.

 
WARCABY - MISTRZOSTWA SZKOŁY

21 marca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach. Zawody przeprowadzono w grupach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII Szkoły Podstawowej.  Po kilkugodzinnej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:
- grupa młodsza dziewczęta: I miejsce – Kinga Cieślak, II miejsce – Kinga Borowska, III miejsce – Patrycja Zamelek,
- grupa młodsza chłopcy: I miejsce – Adam Kasztelan, II miejsce – Michał Gimziński, III miejsce – Bartosz Matysiak,
- grupa starsza dziewczęta: I miejsce – Katarzyna Jarczewska, II miejsce – Weronika Barczyk, III miejsce – Amelia Wieczorek,
- grupa starsza chłopców: I miejsce – Mateusz Matysiak, II miejsce – Jędrzej Runowicz, III miejsce – Franciszek Michalak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczali Dyrektor Alina Żalik oraz prowadzący zawody Pan Zbigniew Myszuk (sędzia Polskiego Związku Warcabowego).

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE - ETAP POWIATOWY

Jak co roku uczniowie naszej Szkoły biorą udział w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Tegoroczne zmagania na etapie powiatowym XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbyły się 5 marca w Zespole Szkół w Świerczynie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawie językowej przygotowanej przez Samorząd Szkolny i poznać tamtejszą szkołę. Uczestnicy konkursu, przed rozpoczęciem pisania testu sprawdzającego ich wiedzę, zostali powitani przez Panią Dyrektor Agatę Łogin-Szczepańską, wicestarostę Pana Grzegorza Rusieckiego oraz sekretarza Gminy Osieczna Pana Sławomira Kosmalskiego. Oprócz dyplomów za udział wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Gminę Osieczna. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników do etapu rejonowego zakwalifikowało się siedmioro uczniów z naszej Szkoły - Megan Merta z klasy IV, Szymon Michałowicz z klasy V, Eryk Kasprzak z klasy VII, Małgorzata Biernacik i Ewa Nowaczyk z klasy VIII oraz Weronika Mikołajczak i Marta Walenciak z klasy trzeciej gimnazjum. Przed uczniami kolejne wyzwanie - etap rejonowy. Gratulujemy laureatom oraz życzymy wytrwałości, pracowitości i powodzenia w dalszych zmaganiach.

 
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od poniedziałku 18 marca do środy 20 marca odbywały się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej Szkoły. Nauki głosił Ojciec Aleksy Moryson z zakonu Franciszkanów ze Wschowy. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowali uczniowie we współpracy z Paniami katechetkami, o oprawę muzyczną zadbały dziewczyny z klas VIIIa i VIIIb. Ćwiczenia duchowe zakończyły się Mszą Św., na której modliliśmy się w intencji  całej społeczności szkolnej oraz zmarłych pracowników i absolwentów. Każdy uczestnik rekolekcji powinien zadać sobie pytanie, czy coś one wniosły w jego życie? Czy złe i niebezpieczne przyzwyczajenia wprowadziły nas w marazm duchowy, czy może jest jeszcze szansa na odrodzenie? Obyśmy podobnie jak to ziarno wysiane na żyzną ziemię podczas żniw przynieśli owoc obfity.

 
DOŚWIADCZENIA Z POWIETRZEM

Uczniowie klasy III a w środę 13 marca próbowali uzyskać odpowiedzi na pytania: Czy powietrze istnieje? Jakie ma właściwości? Czy powietrze można zważyć? W tym celu wykonali szereg doświadczeń. Badali, obserwowali i wyciągali wnioski. Przekonali się, że choć powietrza wprawdzie nie widać gołym okiem, można udowodnić, że ono istnieje i zbadać jego właściwości. Im się to udało.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1961