WYRÓŻNIENIE DLA MARTY WALENCIAK

16 lutego w Zespole Szkół Rolniczo - Budowlanych w Lesznie odbył się etap rejonowy Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas VII-VIII SP i 3. klas gimnazjalnych. Naszą Szkołę reprezentowały Maja Nędza z klasy VIIIa oraz Marta Walenciak i Alicja Wąsiak z klasy 3gc, które wygrały szkolny etap konkursu “Z Maryją w nowe czasy”. Miło poinformować szkolną społeczność, że Marta Walenciak otrzymała wyróżnienie za uzyskany wynik. Dziewczynom za włożony wysiłek, poświęcony czas bardzo dziękujemy i gratulujemy.

 
CZYTANIE DZIECIOM W I A

W czwartek 7 lutego pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Pani Barbara Adamczak przygotowała dla dzieci „Legendę o poznańskich koziołkach” oraz baśń pt. „Kot w butach”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały, a na zakończenie udzieliły odpowiedzi na zadane, nawet bardzo szczegółowe, pytania. Uczniowie podziękowali mamie Krzysia za spotkanie i wręczyli pamiątkową laurkę. Na pożegnanie Pani Basia poczęstowała wszystkich kolorowymi lizakami.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas I – III zaprosili Babcie i Dziadków do swoich klas, aby obejrzeli przygotowane przez wnuczki i wnuków części artystyczne. Najmłodsi śpiewali, recytowali, tańczyli, aby okazać swoją miłość i szacunek. Były też laurki z życzeniami i słodki poczęstunek. Goście zadowoleni i pełni wrażeń podziękowali za miło spędzony czas i serdeczne życzenia.

 
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

6 lutego w Urzędzie Gminy w Osiecznej odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasi uczniowie odnieśli sukces. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Bartosz Szczepaniak i Marta Walenciak. Szkołę reprezentowali również Adrian Wieczorek, Agnieszka Muszyńska i Marcin Maciejczak. Gratulujemy uczniom i Panu D. Maćkowiakowi. Czekamy na laury w etapie powiatowym.

 
 
CZYTANIE DZIECIOM W KLASIE II B

1lutego klasę II b odwiedziła mama Alicji - Pani Marzena Banaszczak. Przyszła poczytać książkę pt.,,Pinokio”.
Przesłanie baśni jest jasne. Tylko posłuszne, pracowite i dobre dzieci są pociechą rodziców, a potem wyrastają na pożytecznych ludzi. Collodi pokazuje w swym utworze, że, niestety, nie wszyscy stają się dobrzy. Pinokio bowiem spotyka podczas wędrówki oszustów – Kota i Lisa, którzy chcą go okraść i woźnicę osłów, który chce zbić majątek na jego naiwności. Ma też do czynienia z ludźmi bezwzględnymi np. z trenującym osiołka dyrektorem cyrku. Głupi i naiwni szybko zostają wykorzystani. „Pinokio” to utwór wyraźnie pełniący funkcje dydaktyczne. Świadczą o tym sentencje zawarte w tekście, np. ta: 
„Biada dzieciom, które się sprzeciwiają swoim rodzicom i dla zachcianki porzucają dom rodzinny. Nigdy i nigdzie nie będzie im dobrze na świecie i prędzej czy później gorzko tego pożałują!”
Uczniom bardzo spodobały się fragmenty lektury. Na zakończenie Pani Banaszczak poczęstowała wszystkich słodyczami.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1928