NAŁOGI - DROGA DONIKĄD

22 marca gościliśmy w Szkole Pana Jacka Dewódzkiego – kompozytora, autora tekstów i wokalistę zespołu Dżem oraz Pana Andrzeja Paprota, którzy w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, w formie spotkania słowno-muzycznego, zwrócili uwagę młodej widowni na wiele zagrożeń okresu dorastania, zwłaszcza na problem używek używek takich jak: papierosy, dopalacze, alkohol i narkotyki. Pan Jacek Dewódzki nie tylko pięknie śpiewał oraz grał na gitarze utwory Dżemu i własne, ale też w bardzo przystępny sposób uświadamiał młodzieży, że wszystko zależy od ich decyzji. Odpowiedzialność, kontakt z drugim człowiekiem, umiejętność docenienia „tu i teraz” i szanowanie własnego życia, które jest darem, to kluczowe wartości. Z pewnością większość uczestników spotkania poszła do domu nie tylko z pięknymi dźwiękami w pamięci, ale też z refleksją, czym dla nich jest szczęście i jak do niego dążyć…  
O tym, że bardzo się podobało, świadczyły nie tylko gromkie brawa po każdym utworze, ale i kolejka, która ustawiła się po autografy muzyków.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Panu Rafałowi Maćkowiakowi, którzy pomogli Dyrekcji zorganizować w ramach programu profilaktyki uzależnień słowno-muzyczne spotkanie pt. „Nałogi  - droga donikąd”.

 
TUTORING - NOWE MOŻLIWOŚCI

Od października 2017 r. w ofercie zajęć dodatkowych pojawiła się nowość – tutoring, czyli indywidualne zajęcia, których celem jest rozwój ucznia. Żeby wziąć udział w spotkaniach tutorskich, wystarczy chcieć się rozwinąć i dodatkowo pracować, nie potrzeba talentów czy predyspozycji. Tutorami w naszej Szkole są Panie Alina Żalik, Sławomira Praczyk, Martyna Sowińska i Anna Poprawska. W pierwszym półroczu z zajęć skorzystało siedmioro uczniów. Pracę rozpoczęła już kolejna grupa. We wrześniu zapraszamy kolejnych chętnych.
Oto (zebrane przez
Aleksandrę Maćkowiak) wypowiedzi uczestników tutoringu:

Wiele osób zastanawia się pewnie, co to takiego tutoring. Są to indywidualne zajęcia z tutorem, które pomagają pokonać swój życiowy mur, wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego. Trzeba liczyć się również z tym, że są to dodatkowe spotkania i jeżeli chcemy odnieść sukces, to musimy na niego zapracować. Jednak dla mnie była to czysta przyjemność. Dodatkowo tutorami są nauczyciele z naszej Szkoły, którym można zaufać. Dzięki tym zajęciom zaczęłam bardziej wierzyć w siebie i rozwijać  swoje umiejętności, które będą istotne w przyszłości. Nie tylko ja brałam udział w spotkaniach z tutorami. Inni również chcieliby wypowiedzieć się na temat swoich zajęć:
-,,Tutoring to spotkania z tutorem, na których rozmawiacie i próbujecie się rozwinąć. Mnie te spotkania nauczyły rozwiązywania ważnych spraw i dodały mi odwagi. Teraz z większa powagą  podchodzę do rozmów. Nie boję się rozmawiać z kimś ważnym. Nauczyłem się kontrolować swój strach.” - mówi Alan Płaczek.
-,,Dzięki tym ciekawym spotkaniom mogłam pomyśleć o swojej przyszłości oraz o tym, co chciałabym robić. Stałam się pewna siebie, odważna i samodzielna. Bardziej przekonałam się do zawodu, który chciałabym wykonywać w przyszłości. Mój tutor podpowiedział mi, co mogę zrobić, jaką szkołę wybrać, aby osiągnąć swój cel. Zachęcam wszystkich do udziału w takich zajęciach, gdyż możecie znaleźć lub rozwinąć swoją pasję. Na pewno nie będzie to czas zmarnowany.” - stwierdza Magdalena Jędrzychowska.
- ,,Tutorka stała się moją mentorką i autorytetem. Dzięki niej zrobiłam się odważniejsza i przestałam bać się podejmować wyzwań. Każdą nową decyzję podejmowałam tak, jak nauczył mnie mój tutor. Tutoring to mała lekcja życia. Moja własna niewielka przygoda, dzięki której otwarłam się na świat.” - wspomina Weronika Bojek.
- ,, Hmm… Zajęcia tutoringu? Pomogły mi się rozwinąć i wcielać plany związane z moją twórczością w życie. Dzięki nim przełamałam mur dzielący mnie od spełnienia jednego z moich marzeń. Nowe doświadczenia  zdobyłam, dzięki włożonej pracy. Tutor pasował do mojego charakteru i potrzeb, co bardzo ułatwiło zadania. Te zajęcia mogą pomóc uczniom, którzy chcą pokazać na co ich stać. Zaprezentować swoje talenty, umiejętności, przełamać swój strach. Po prostu chcą się rozwijać.” – mówi Ewa Nowaczyk.
- ,,Tutoring był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Sprawił, że stałem się bardziej pewny siebie. Dzięki niemu rozwinąłem swoje zainteresowania, a po trudnym i stresującym dniu miałem okazję, aby na chwilę się zatrzymać i zebrać myśli.”- stwierdza Wojtek Fischer.
- ,,W ramach tutoringu zajmowałam się tematem poezji, która jest moją pasją. Finałem i podsumowaniem było zorganizowanie wieczorku poetyckiego. Z tutoringu jestem bardzo zadowolona i chętnie podeszłabym do tego jeszcze raz. Zajęcia powiększyły moją wiedzę i pogłębiły zamiłowanie do poezji.” - podsumowuje Dominika Maciejczyk.

 

W imieniu wszystkich uczniów biorących udział w tych niezwykłych zajęciach, chciałabym podziękować naszym kochanym tutorom. Dzięki nim zaczęliśmy się rozwijać oraz pokonywać lęki. Wszystkim chętnym naprawdę polecam tutoring i życzę sukcesów.

 
 
PIEŚNI W ROLI GŁÓWNEJ

19 marca gościliśmy w Szkole sopranistkę - Panią Natalię Majewską, tenora - Pana Macieja Gwizdałę oraz pianistę – Pana Aleksandra Kistowskiego. Tematem spotkania była polska pieśń. Wykonane w sposób klasyczny utwory pokazały możliwości ludzkiego głosu i piękno utworów m.in. Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. 

 
KULTURA I SZACUNEK TWORZĄ TWÓJ DOBRY WIZERUNEK

21 marca uczniowie klasy III b zaprosili swoich rodziców, koleżanki i kolegów z klas I – III na apel pod hasłem „Kultura i szacunek tworzą twój dobry wizerunek”. Trzecioklasiści poprzez wiersze i piosenki przypomnieli wszystkim zasady savoir – vivre'u. Pokazali, że są one ponadczasowe i dotyczą wielu sfer życia. Człowiek kulturalny, traktujący innych z szacunkiem jest zawsze i wszędzie mile widziany.

 
POWITANIE WIOSNY

W słoneczne przedpołudnie 21 marca uczniowie klas I – IV wyruszyli na wyprawę ulicami wsi w poszukiwaniu WIOSNY. Zaopatrzeni w kwieciste opaski, kolorowe gaiki i własnoręcznie wykonane instrumenty perkusyjne głośnymi okrzykami starali się przegonić niechcianą już ZIMĘ. Po powrocie na boisko szkolne wspólnie zaśpiewali piosenkę o PANNIE MARZANNIE i wygnali ZIMĘ za morze. Teraz nie mogą się już doczekać wiosennej aury i zabaw na świeżym powietrzu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 276 - 330 z 1732