PROJEKT EDUKACYJNY "ZWIEDZAMY KRAKÓW, WARSZAWĘ I GDAŃSK"

W projekcie „Zwiedzamy Kraków, Warszawę i Gdańsk” brali udział uczniowie klas V,VI i VII Szkoły Podstawowej. Uczniowie, pracując indywidualnie lub w parach, mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną, w której zamieścili obiekty warte zobaczenia z ich krótkim opisem znajdujące się w wybranym mieście: Krakowie, Warszawie lub Gdańsku. Dodatkowo wykonali  plakat zachęcający do zwiedzenia danego miasta. Ciekawe prezentacje będą mogli uczniowie zobaczyć podczas lekcji przyrody i geografii, a niezwykle kolorowe plakaty można podziwiać na wystawie znajdującej się w patio Szkoły. Głównym celem projektu było wzbogacanie wiedzy uczniów o najciekawszych zabytkach kultury i przyrody wybranych miast. Pracę nad projektem nadzorowali nauczyciele zespołu samokształceniowego przedmiotów matematyczno- przyrodniczych.

 
SZKOLNY DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

26 marca 2018 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Twoje dane – Twoja sprawa” obchodziliśmy Szkolny Dzień Ochrony Danych Osobowych. W murach Szkoły gościliśmy ważne osoby, które na co dzień w pracy mają kontakt z danymi osobowymi. Eksperci odwiedzili najstarszych uczniów z klas gimnazjalnych oraz V i VI klas Szkoły Podstawowej. Rozmowy dotyczyły zagadnień zabezpieczania danych, rodzaju danych osobowych oraz prawa, jakie zmienia się od maja wraz z nowym europejskim rozporządzeniem RODO. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Paniom Annie Cugier z Urzędu Stanu Cywilnego w Osiecznej, Renacie Helińskiej z Banku Spółdzielczego w Osiecznej, Magdalenie Janowskiej z PSSE w Lesznie, Agnieszce Bartkowiak – Łysiak sekretarzowi ZS w Kąkolewie oraz Panu Danielowi Kaminiarzowi starszemu aspirantowi pracującemu w policji. Uczniowie z najmłodszych klas w tym dniu wykonali barwne maski, które miały symbolizować działania ochraniające dane osobowe.

 
JARMARK PRZEDŚWIĄTECZNY

18 marca 2018 r. na osieckim Rynku stanęły kramy wypełnione wielkanocnymi ozdobami i smakołykami. Przygotowali i sprzedawali je dzieci i rodzice ze szkół oraz przedszkoli Gminy Osieczna. Mimo niesprzyjającej pogody wiele osób przyszło, aby przygotować się do Wielkanocy. Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej zadbało, by wszyscy poczuli przedświąteczną atmosferę. Dla rozgrzania serwowano żurek, herbatę, kawę i tosty. Dzieci mogły się wykazać, biorąc udział w różnych konkursach. Czas swoim występem umilił zebranym Zespół Śpiewaczy Wrzos. Wolontariuszki: Natalia Bartosik, Amelia Wiler, Aleksandra Maćkowiak, Marta Walenciak, Katarzyna Jarczewska , Weronika Barczyk i Zofia Kowalska zarobiły 350 zł. Ta kwota zasiliła konto Stowarzyszenia POMOC.

 
ZDROWE PRZEKĄSKI NA ŚNIADANIU

Kl. IIa postanowiła, że będzie przestrzegała zasad zdrowego odżywiania, dlatego przed jednym ze śniadań przygotowała przekąski. Uczniowie przypomnieli wartość odżywczą poszczególnych produktów i nazwy witamin. Na patyczkach znalazły się: ogórki, wędliny, ser, papryka, rzodkiewka. Następnie uczniowie ze smakiem zjedli przygotowane koreczki, a niektórzy zabrali część z przekąsek, by poczęstować bliskich. Mamy nadzieję, że postanowienie zostanie dotrzymane i w menu zagoszczą teraz tylko te produkty, które regenerują organizm lub go wzmacniają. Powodzenia.

 
MALI HODOWCY Z KLASY IIA

Nastała upragniona wiosna. Uczniowie kl. IIa postanowili, że uzupełnią swój kącik przyrodniczy i w ramach zajęć „Od nasiona do rośliny” założyli własną hodowlę. Zapoznali się z rodzajami cebul i nasion, obserwowali przyniesione rzeczy i opisywali ich wygląd oraz czytali instrukcje wysiewu. Po zapoznaniu się, w jaki sposób przebiega rozwój niektórych roślin, przygotowali podłoże swojej hodowli i wsadzili cebule lub zasiali nasiona. Dalsza część wzrostu rośliny będzie przebiegała w warunkach domowych, a uczniowie będą odnotowywali wyniki obserwacji w „Dzienniczkach hodowli”. Po dwóch tygodniach przedstawią wyniki swojej pracy i wnioski. Życzymy powodzenia i wytrwałości w pielęgnacji swojej hodowli.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1693