WIZYTA W URZĘDZIE GMINY

15 marca uczniowie klas trzecich Gimnazjum wzorem minionych lat pod opieką Pani Teresy Rosińskiej odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Osieczna. Mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak funkcjonuje ta instytucja. Uczniowie przez Pana Sławomira Kosmalskiego zostali oprowadzeni po całym budynku, dzięki czemu poznali poszczególne wydziały i stanowiska pracy poszczególnych pracowników. Dla wielu najciekawszym wydarzeniem była rozmowa z Panem Burmistrzem Stanisławem Glapiakiem, któremu gimnazjaliści mogli zadawać pytania na temat Gminy Osieczna i nie tylko. Wszyscy uczniowie dostali upominki m. in. czekoladki. Na koniec Pan Burmistrz zorganizował minikonkurs dla chętnych, w którym nagrodami były książki o naszej gminie.

 
SPOTKANIE Z KS. TADEUSZEM ISAKOWICZEM-ZALESKIM

15 marca gościł w naszej Szkole ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Celem wizyty było wygłoszenie prelekcji na temat Armenii, Ormian, Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego, obecności tej mniejszości narodowej na terenach Rzeczypospolitej, a także promocja Fundacji im. Brata Alberta. Duchowny przybliżył gimnazjalistom historię i kulturę Ormian, opowiedział o cierpieniu, które dotknęło ten naród w XX wieku, wspomniał również o walce o prawdę historyczną związaną z bolesną przeszłością Ormian. Zainteresowani nabyć mogli książki Prelegenta. Spotkanie zorganizowała Pani Katarzyna Teodorczyk.

 
OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

8 marca 2017 r. nasza uczennica - Oliwia Zielińska zmierzyła się z II (okręgowym) etapem Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie „GOWOS”. Do konkursu przygotowywała się z pomocą Pani Teresy Rosińskiej. Udział w tej części wzięło około 500 uczestników z całej Polski, którzy wcześniej uzyskali odpowiedni (dający kwalifikację) wynik w etapie  szkolnym. Test ekspercki online składał się z pytań dotyczących aktualnej sytuacji politycznej, zagadnień prawnych, wiedzy dotyczącej socjologii, ekonomii, a także zarządzania. Nie zabrakło pytań o Unię Europejską, Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej i ostatnie wydarzenia na świecie. Spośród biorących udział wyłoniono 100 uczniów z najwyższymi wynikami, którzy wezmą udział w II części etapu okręgowego. Niestety naszej reprezentantce nie udało się zakwalifikować do następnej części, lecz wiedza i doświadczenie zaprocentują w przyszłości. Doceniając podjęty trud przygotowań, dziękujemy i gratulujemy – i Oliwii, i P.T.Rosińskiej.

 
Projekt SPORT

Uczniowie klasy II b - podopieczni Pani Sławy Pietrowicz - przez trzy tygodnie realizowali projekt SPORT. Jego celem było propagowanie ruchu i przygotowanie przez drugoklasistów zawodów sportowych dla o rok młodszych kolegów. Najpierw odbyło się planowanie działań i przydział zadań, które dzieci musiały wykonać po zajęciach szkolnych. Trzeba było napisać zaproszenie, zaprojektować i wykonać dyplomy oraz medale, napisać hasła reklamujące sport. Drugoklasiści mieli też za zadanie poszukać miejsc w okolicy, gdzie można uprawiać różne dyscypliny, a następnie wykonać karty informacyjne je opisujące. Dużą satysfakcję sprawiło dzieciom wykonanie albumu sławnych zawodniczek i zawodników oraz ułożenie pytań do wywiadu z nimi. Wielkim wyzwaniem było opracowanie programu zawodów, ustalenie konkurencji i wykonanie tabeli wyników. Wszystkie zadania należało zrealizować do podanego terminu konsultacji. Największe emocje pojawiły się jednak w dniu zawodów. Każde dziecko miało przydzieloną funkcję. Byli sędziowie boczni, główny, porządkowi, przygotowujący sprzęt, zapisujący punkty, omawiający konkurencje, starterzy trzymający nazwy drużyn. Kiedy pojawili się pierwszoklasiści, organizatorzy przystąpili do otwarcia zawodów. Odbyło się losowanie drużyn i ich nazw oraz stanowisk. Zaprezentowano kolegom hasła, zachęcono do obejrzenia albumu i rozpoczęto dobrą zabawę. Organizatorzy pięknie sobie poradzili, a młodsi koleżanki i koledzy z medalami i uśmiechem na twarzy podziękowali za miło i aktywnie spędzony czas. 

 
PRZECIW UZALEŻNIENIOM

10 i 17 marca w naszej Szkole odbyły się dwugodzinne warsztaty prowadzone przez Panie z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie. Spotkanie dotyczyło uzależnień, głównie od używek i telefonów komórkowych. Uczniowie klas 2ga i 2gb zostali podzieleni na grupy i dostali do wykonania zadania, m.in. mieli zobrazować osoby uzależnione. Po dyskusji o tym, czym charakteryzują się osoby, w których życiu stale goszczą alkohol i narkotyki, został podjęty temat fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego. Uczestnicy spotkania otrzymali krótką ankietę, która dostarczyła wiedzy, czy ten problem ich dotyczy. Dzięki zajęciom gimnazjaliści powinni umieć rozpoznać osobę, którą zawładnął nałóg, powinni też wiedzieć, jak pomóc uzależnionym i jak zapobiegać problemowi.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1385