ZWYCZAJE I OBYCZAJE W LĄDZIE

Już po raz 11. odbył się w Lądzie finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Ten etap miał charakter ustny. Należało przygotować projekt jednodniowej wycieczki szkolnej po terenie Wielkopolski. Musiała ona nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa miała też obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody. W tym roku Szkołę reprezentowali Małgorzata Biernacik i Łukasz Szyrmer. Oboje wcześniej wykonali prezentację, wyszukali właściwe stroje i postarali się o inne rekwizyty. W  Lądzie zaprezentowali się bardzo ładnie i - choć nie zajęli żadnego miejsca - zasługują na uznanie. Pobyt w Lądzie (25-26 IV) urozmaicony był ogniskiem i wspólnymi śpiewami, zwiedzaniem miejscowego klasztoru oraz wycieczką autokarową po tej części Wielkopolski.

 
PIERWSZOKLASIŚCI W "LAWENDOWEJ MANUFAKTURZE"

We wtorek 7 maja pierwszoklasiści wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę do „Lawendowej Manufaktury”. Właścicielka po przywitaniu grupy zaprowadziła dzieci do ogrodu, gdzie oglądali lawendowe produkty. Podziwiali piękne sadzonki lawendy, które po wysłuchaniu instrukcji wszyscy samodzielnie posadzili w doniczkach. Dowiedzieli się, w jaki sposób opiekować się własną roślinką. Następnie wycieczkowicze przeszli do pracowni artystycznej, gdzie poznali technikę ozdabiania przedmiotów decoupage. Mali artyści malowali farbą specjalnie przygotowane serduszka, przygotowywali elementy ozdobne, kleili i wiązali sznurki. Według własnego projektu ozdabiali torby na prezenty, na których Pani prowadząca zajęcia przybiła pieczęć. Było też smażenie kiełbasek, degustacja lawendowej oranżady i ciasta. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na trampolinach, gra w piłkę nożną, badmintona, przeciąganie liny i berek. Chętni przytulali się też do drzewa gruszki – wróżki. Pierwszaki stwierdziły, że to było wspaniałe, radosne i twórcze spotkanie na łonie przyrody. Zapowiedzieli, że jeszcze tam powrócą.  

 
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

7 maja na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Zawody te zastąpiły wcześniejszą Gimnazjadę. Nasi uczniowie startowali w następujących konkurencjach: biegowych (100m, 300m, 600m, 1000m), skocznościowych (skok wzwyż, skok w dal), rzutnych (pchnięcie kulą) oraz w sztafecie 4x100m. Wszystkie wyniki zostały przeliczone na punkty, które decydowały o miejscu drużyny. Zawodnicy nie zawiedli: drużyna dziewcząt zdobyła pierwsze miejsce (z dużą przewagą), chłopcy wywalczyli miejsce trzecie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar za miejsce pierwsze dla Szkoły. 
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Natalia Motuzna, Mirella Motuzna, Liliana Bassa, Olga Basińska, Agnieszka Muszyńska, Katarzyna Jarczewska, Zofia Kowalska, Julia Galon, Ewa Nowaczyk, Maja Nędza, Amelia Wieczorek, Weronika Krzywa, Magdalena Śmieszała.
Reprezentacja chłopców: Jan Dudziak, Kacper Kaczmarek, Jędrzej Runowicz, Artur Florczak, Jakub Klimpel, Kacper Glapiak, Kacper Maćkowiak, Brajan Hylla, Wojciech Wiler, Piotr Jakubowski, Kamil Berdychowski, Filip Jakubiak.

 
ETAP POWIATOWY KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Osiecznej odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wśród 57 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjum znaleźli się również uczniowie naszej Szkoły – laureaci etapu powiatowego. Po napisaniu przez uczniów testów konkursowych i sprawdzeniu ich przez członków komisji do ostatniego już etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów. W etapie wojewódzkim wezmą udział Eryk Kasprzak z klasy VII a,  Małgorzata Biernacik z klasy VIII a i Ewa Nowaczyk z klasy VIII b oraz Weronika Mikołajczak z klasy 3gb i Marta Walenciak z klasy 3gc. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 
KLUB MAŁEGO MUZYKA JAZZOWO

W poniedziałek 6 maja uczniowie klas I – IV wyruszyli na muzyczną wyprawę do Nowego Orleanu. Trzech muzyków – jazzmanów zaprezentowało kilka aranżacji jazzowych znanych utworów. Zapoznali widzów z instrumentem dętym blaszanym – trąbką, strunowym smyczkowym – kontrabasem i strunowym szarpanym - gitarą. Prowadząca opowiedziała o paradzie mażoretek, które gestem i ruchem nadają defiladzie rytm. Na zakończenie instrumentaliści i zaproszeni na scenę uczniowie stworzyli wielką muzyczną paradę wokół patio. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1940