CHŁOPCOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. Dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach, były życzenia, uśmiechy, słodkości, drobne upominki i pamiątkowe fotografie, a w minionym tygodniu okolicznościowa dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Warto każdy dzień (nie tyko świąteczny) wykorzystywać do budowania dobrych relacji z drugim człowiekiem, warto pamiętać o uśmiechu i życzliwości.

 
PRO MUSICA: SPLOT RUR - FAGOT - OBÓJ - KLARNET

W poniedziałkowy poranek 30 września gościliśmy trzech muzyków z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Panowie zagrali piękne melodie, prezentując przy okazji możliwości oboju, klarnetu i fagotu oraz omawiając budowę i sposób gry na instrumentach dętych. Uczniowie odgadywali tytuły prezentowanych piosenek filmowych i uczyli się rozróżniać brzmienie poszczególnych instrumentów. Spotkanie z żywą muzyką to zawsze miły i wartościowy czas. 

 
WŁADZE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WYBRANE!

W tym roku szkolnym do zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowało 13 osób z klas V-VIII SP. 27 września uczniowie w głosowaniu anonimowym, tajnym i powszechnym wybrali swoich przedstawicieli. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Jan Wyrwiński, Tobiasz Dolczewski, Paulina Jankowska i Amelia Wiler podliczyła oddane głosy i podała wyniki głosowania. Nowi przedstawiciele przydzielili sobie funkcje: przewodnicząca – Amelia Wieczorek, zastępca – Wiktoria Gawron, skarbnik – Alicja Szyrmer, sekretarz – Zuzanna Maćkowiak. Członkowie to: Emilia Bajer, Aleksandra Barczyk, Lena Kaczmarek, Anna Katarzyńska, Zuzanna Małecka, Adrian Wieczorek. Opiekunem została Pani Sylwia Walenciak. Nowo wybranym przedstawicielom uczniowskiej społeczności gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów, chętnych do współpracy koleżanek i kolegów oraz satysfakcji z pracy na rzecz Szkoły.

 
WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA DAMIANA BRYLA

23 września gościliśmy w Szkole Księdza Biskupa Damiana Bryla, który przybył do Kąkolewa w związku z wizytacją parafii. Wyjątkowego gościa i towarzyszącego mu Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę serdecznie powitała Pani Dyrektor Alina Żalik, radość z wizyty wyrazili też przedstawiciele uczniów: Amelia Wieczorek, Angelika Chwastyniak, Lena Kaczmarek i Adam Nowacki. Spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów: członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych wystawili scenki z życia Matki Boskiej, a wokaliści: Alan Biderman, Anna Katarzyńska, Angelika Chwastyniak i Lena Kaczmarek zaśpiewali kilka piosenek religijnych. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Gość miał okazję obejrzeć Szkołę i wystawę prac plastycznych - portretów Matki Boskiej stworzonych na konkurs „Z Maryją w nowe czasy”.
Zwracając się do uczniów, Ksiądz Biskup apelował, by doceniali warunki, w jakich się uczą. Podkreślił, że Szkoła jest wyjątkowa, piękna, czysta, przestronna. Prosił dzieci i  młodzież, by doceniali pracę zatroskanych o ich rozwój nauczycieli. Uświadomił uczniom, że wszystko jest w ich rękach, wystarczy chcieć pracować, by się rozwijać i stawać lepszym. Zwracając się do nauczycieli, apelował, by nie tylko przekazywali wiedzę, ale również wychowywali w duchu odwiecznych wartości i pomagali uczniom odróżniać dobro od zła.
Po spotkaniu z uczniami Ksiądz Biskup rozmawiał podczas nieoficjalnego spotkania z Dyrekcją, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Anną Szyrmer i Paniami katechetkami.
Przygotowaniem wizyty Księdza Biskupa zajęły się Panie Dyrektor Alina Żalik i Cecylia Glapiak, Panie katechetki – Sylwia Walenciak i Katarzyna Teodorczyk, nauczyciel muzyki -  Pan Dominik Nowacki oraz Pani Justyna Katarzyńska.

 
TEATR PIASKU - ZAPROSZENIE

Szanowni Rodzice! Drodzy Dziadkowie naszych uczniów!
15 listopada 2019 r. w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie zaprezentowany zostanie spektakl na motywach ponadczasowej lektury „Mały Książę”. Spektakl o tyle interesujący,  wręcz niesamowity, bo w wykonaniu Tatiany Galitsyny, która maluje piaskiem! Niezwykły talent artystki można było podziwiać w programie „Mam Talent”.
Bilety można zakupić przez stronę internetową www.teatrpiaskuleszno.
Przewidziano dwa spektakle: o 16.30 i 18.30.
Bardzo zachęcamy Państwa, Rodziców lub dziadków naszych uczniów, aby zabrali swe pociechy i wspólnie spędzili niezwykłe popołudnie z Teatrem Piasku.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1998