FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ŻERKÓW 2017

25 maja w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych organizowane w ramach XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna chłopców, która zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w tej konkurencji: Maciej Masztalerz, Mikołaj Woźniak, Kacper Glapiak, Tobiasz Woźniak, Kamil Andrzejczak, Aleksander Kraśner, Jakub Buchwald. W zawodach udział wzięły 53 szkoły – nasi chłopcy zdobyli bardzo wysokie miejsce VIII.  Musieli pokonać 1km.
Wyniki indywidualne: Maciej Masztalerz – 11. miejsce, 4:12,87, Mikołaj Woźniak – 46. miejsce 4:28,53, Kacper Glapiak – 76. miejsce, 4:40, 77, Tobiasz Woźniak – 106. miejsce, 4:46,65, Kamil Andrzejczak – 143. miejsce, 4:55,85, Aleksander Kraśner – 159. miejsce, 5:01,21. W zawodach tych uczestniczyły również uczennice klas V: Amelia Wiler oraz Mirella Motuzna. Zostały one zakwalifikowane do Mistrzostw Wielkopolski na podstawie bardzo wysokich wyników w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego. Amelia zajęła miejsce 50. na 225 zawodniczek, a Mirella 60. na 210 biegaczek. Gratulujemy lekkoatletom.

 
SIATKÓWKA PLAŻOWA

17 i 21 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Plażowej. Jest to bardzo trudna konkurencja wymagająca, oprócz umiejętności gry w siatkówkę, przede wszystkim kondycji i szybkiej reakcji. Chłopcy z klasy 3ga - Kacper Fiszer i Paweł Kretschmer zdobyli 2. miejsce i awansowali do Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego, które odbędą się w Gostyniu. Drużyna dziewcząt z klasy 3gb - Sylwia Skorupka i Patrycja Pierschalska - zajęła miejsce 7.

 
CZYTANIE DZIECIOM W III A

31 maja uczniowie klasy III a gościli Panią Barbarę Picz. Mama Nikodema czytała im fragmenty lektury Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy. Zachęciła ich również do przeczytania innych książek: Zaczarowany ogród i Przygody Tomka Sawyera. Później dzieci głośno czytały fragmenty swoich ulubionych lub nowych książek. Przyniosły je ze swoich domowych biblioteczek, a niektóre z nich otrzymały jako prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

 
MAMOM W PODZIĘCE

W najpiękniejszym miesiącu roku, pamiętając o Dniu Matki, uczniowie naszej Szkoły pod opieką Pani Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej przygotowali przedstawienie pt. „Merida Waleczna”. Ta szkocko-celtycka opowieść, w której jest jeszcze miejsce na magię i królewskie rody, opowiadała o konflikcie między matką a córką, fundamentalnej roli ojca – obrońcy rodziny oraz o potężnej sile - miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu, a nawet magiczne zaklęcia. Baśń w wykonaniu naszych uczniów niosła ponadczasowe przesłanie, które można wyrazić słowami Józefa Ignacego Kraszewskiego:  „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."
Ogromne gratulacje i podziękowania należą się szczególnie młodym aktorom, którzy włożyli wiele pracy oraz serca w przygotowanie „Meridy”. 

 
SPOTKANIE Z BOHATERAMI KSIĄŻEK

W poniedziałek 29 maja uczniowie klas I – III przyszli do Szkoły w innych strojach niż zwykle. Tego dnia odbywały się w klasach spotkania pod hasłem „Jestem bohaterem książki”. Dzieci kilka dni wcześniej losowały tytuły i na zajęciach słuchały czytanych przez nauczyciela opowiadań. Poznały losy krasnala Hałabały, Rechotka, czarnoksiężnika z krainy Oz, Uszatka, Czarusia, ślimaka Jasia. Przygotowały w domu stroje występujących tam postaci, które zaprezentowały przed koleżankami i kolegami z krótkim komentarzem w postaci kilku zdań. W klasie było też czytanie ulubionych fragmentów lektury przez dzieci. Na zakończenie wszystkie postaci stanęły do wspólnego zdjęcia.
Uczniowie w ramach Święta Książki przygotowali też murale z cytatami i rysunkami ze swoich ulubionych książek.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1483