INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2017/2018

18 października wszyscy uczniowie na moment stali się lekkoatletami. W grupach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, pokonali trasy wyznaczone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pani Dyrektor, rozpoczynając zmagania uczniów, podkreślała wagę aktywnego stylu życia dla zdrowia i dobrego samopoczucia oraz życzyła wszystkim sukcesów sportowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i koszulki. Gratulujemy nie tylko tym, którzy stanęli na podium, ale wszystkim, którzy zgodnie z duchem sportu ukończyli bieg.
Oto wyniki.

Szkoła Podstawowa

Klasa I

Klasa I

1. Paulina Borowska Ia

1. Wiktor Karolczak  Ib

2. Magdalena Gimzińska  Ia

2. Mateusz Michałowicz  Ia

3. Aleksandra Jędrzychowska  Ib

3. Bartosz Witak  Ia

Klasa II

Klasa II

1. Aleksandra Girtler  IIa

1. Mieszko Maćkowski  IIa

2. Anna Galon IIa

2. Piotr Kurpisz IIa

3. Kinga Borowska  IIa

3. Olaf Salamon IIa

Klasa III

Klasa III

1. Megan Merta  IIIb

1. Marcel Maćkowski  IIIc

2. Natalia Scholz  IIIc

2. Paweł Serafinowski  IIIb

3. Olga Pawlak  IIIb

3. Oskar Wojciechowski  IIIa

Klasa IV

Klasa IV

1. Natasza Filipowiak  IVa

1. Maciej Masztalerz  IVa

2. Laura Łapińska  IVa

2. Jan Apolinarski  IVc

3. Alicja Piertowska  IVa

3. Jan Jędrzychowski  IVb

Klasa V

Klasa V

1. Zuzanna Małecka  Va

1. Mateusz Kałużny  Va

2. Alicja Szyrmer Vb

2. Mikołaj Woźniak  Va

3. Wiktoria Gawron  Vb

3. Marcel Glapiak Vb

Klasa VI

Klasa VI

1. Amelia Wieczorek  VIa

1. Paweł Szczepaniak VIa

2. Agnieszka Muszyńska VIa

2. Jakub Klimpel VIa

3. Aleksandra Woźna VIb

2. Kacper Glapiak VIb

 

3. Eryk Komorowicz VIa

Klasa VII

Klasa VII

1. Zofia Kowalska VIIa

1. Kacper Glapiak VIIb

2. Maja Nędza VIIa

2. Łukasz Szyrmer VIIa

3. Martyna Bartkowiak VIIb

3. Kacper Kaczmarek VIIb


Gimnazjum

Klasa 2

Klasa 2

1. Natalia Motuzna 2ga

1. Wojciech Wiler 2ga

2. Liliana Bassa 2ga

2. Olivier Domagała 2gb

3. Julia Galon 2gc

3. Jan Dudziak  2gc

Klasa 3

Klasa 3

1. Julia Mikołajczak  3ga

1. Marcin Drebot  3ga

2. Weronika Bojek  3ga

2. Mateusz Świt  3ga

3. Wiktoria Apolinarska  3gb

3. Krystian Konkiewicz  3gb

 
TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 8 października uczniowie klas I-III SP uczestniczyli w Turnieju Piłkarskim o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna. Każdą klasę reprezentował ośmioosobowy zespół. Zawodnicy i zawodniczki (grały również dziewczynki) ubrani w kolorowe koszulki prezentowali swoje piłkarskie umiejętności. Dostarczyli licznie zebranym kibicom niezapomnianych wrażeń. VI miejsce zajęła drużyna z klasy II a. V miejsce zdobył zespół z klasy I a. Na IV miejscu uplasowała się grupa z klasy I b. III miejsce przypadło w udziale uczniom z kl. III c. Największa rywalizacja toczyła się między drużynami klas III b i III a. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 0:0. Dopiero rzuty karne przesądziły o zwycięstwie drużyny z klasy III a. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki, spinnery i słodki upominek, zwycięskie drużyny – puchary, a każda klasa piłkę. Zebrani dzięki pracy wolontariuszek mogli w kawiarence wypić gorącą kawę i zjeść owoce oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze i w duchu fair play.

 
 
SU W AKCJI

Samorząd Uczniowski zaproponował szkolnej społeczności udział w kilku przedsięwzięciach. Na potrzeby innych uwrażliwiały akcje: „Kup Pan szczotkę!” i „Jabłuszko”. Pierwsza polegała na gromadzeniu (od 4 do 10 X) szczotek i past do zębów dla afrykańskich dzieci – podopiecznych Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Do siedziby Fundacji odesłano dwa pełne kartony. Druga akcja wspierała pięcioro niepełnosprawnych dzieci z Leszna i okolic. Kupując 11 i 12 X pyszne, pachnące, dorodne, polskie jabłka wsparliśmy zbiórkę 767 złotymi.
16 X dzięki sprzedaży kremówek – ulubionego ciasta Jana Pawła II członkowie SU zwrócili uwagę na 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Dziękujemy członkom SU.

 
SREBRO TENISISTEK STOŁOWYCH Z GIMNAZJUM

Weronika Nadolna, Maria Owsianna i Julia Barczyńska w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się 18 października w Nowym Belęcinie, wywalczyły II miejsce i tym samym awans  do rozgrywek rejonowych. Drużyna chłopców w składzie Kacper Maćkowiak, Michał Gołembski i Michała Glapiak zakończyli zawody na V miejscu. 

 
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

12 października o godzinie 16.30 dzieci z klas pierwszych wzięły udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Towarzyszyli im zaproszeni goście: Panie Dyrektor A.Żalik, C.Glapiak, B.Kaczmarek-Kryś, Panie A.Szyrmer i M.Wieczorek reprezentujące Zarząd Rady Rodziców oraz rodzice i dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor A.Żalik, serdecznie witając wszystkich zgromadzonych. Dzieciom życzyła sukcesów i powodzenia w Szkole. Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie przez Dyrektor A.Żalik „Kolorową kredką” na ucznia. Pani C.Glapiak wręczyła uczniom legitymacje szkolne, a Pani A.Szyrmer kuferki z pomocami matematycznymi. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany z Paniami wychowawczyniami: E. Łapawą i B.Rzetelską, dzieci zatańczyły poloneza i szota, zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po zakończeniu uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1549