SPRZĄTANIE ŚWIATA

21 września uczniowie wyposażeni w rękawice ochronne i plastikowe worki wyruszyli pod opieką nauczycieli, by posprzątać najbliższą okolicę. W Kąkolewie, Grodzisku, Łoniewie, Frankowie i Dobramyśli oraz między miejscowościami uporządkowali wyznaczone miejsca. Do worków trafiły folie, papiery, szklane i plastikowe butelki oraz aluminiowe puszki, które absolutnie nie powinny leżeć w przydrożnych rowach. Jest czyściej i ładniej. Jak długo tak będzie? Gdyby ludzie zaczęli dbać o środowisko, gdyby pamiętali, że miejscem śmieci są kosze, porządek byłby codziennością.

 
Z PANEM SIELICKIM O WIELKICH RODAKACH

20 września uczniowie klas I-V SP wzięli udział w widowisku artystycznym pt. „Wielcy Rodacy”. Pan Stanisław Sielicki przygotował atrakcyjny program, dzięki któremu dzieci dużo dowiedziały się o znanych Polakach. Przyglądając się banknotom, cofnęli się w czasy od Mieszka I do Zygmunta Starego. Poznali sławnych mistrzów olimpijskich, artystów, matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy i zaangażowanych obywateli, którym Polska wiele zawdzięcza. Wojtyła, Wałęsa, Piłsudski, Rej, Sienkiewicz, Matejko, Drzymała czy Wajda to tylko niektóre nazwiska z długiej listy bohaterów spotkania. Nie zabrakło polskich pieśni patriotycznych i zagadek z ojczystej geografii. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, wykazując się wiedzą i umiejętnościami. 

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek 25.09 2018 r. pierwszoklasiści i uczniowie klas drugich gościli Pana policjanta starszego aspiranta Damiana Kaminiarza. Wspólnie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się, idąc do szkoły. Omówili zasady przechodzenia przez jezdnię i poruszania się poboczem. Gość zwrócił uwagę na konieczność stosowania odblasków podczas poruszania się w ciemności. Na pożegnanie wręczył uczniom odblaskowe kamizelki.

 
PO WYBORACH

24 września we współpracy z CEO, w ramach akcji „Samorządy mają głos”, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Brajan Hylla - przewodniczący, Emilia Bajer, Małgorzata Skrzypczak i Jakub Klimpel policzyła oddane głosy.
W Szkole Podstawowej i Gimnazjum na 328 osób uprawnionych do głosowania 317 oddało głos, 32 głosy były nieważne.
Wyniki są następujące:
Natalia Bartosik - 275, Wiktoria Gawron - 261, Katarzyna Jaraczewska - 253, Lena Kaczmarek - 261, Zofia Kowalska - 244, Aleksandra Maćkowiak - 260, Zuzanna Maćkowiak - 256, Maja Nędza - 248, Ewa Nowaczyk - 268, Zuzanna Pietrowska - 225, Adrian Szramiak - 259, Mateusz Szramiak - 237, Alicja Szyrmer - 252, Marta Walenciak - 253, Amelia Wieczorek - 239, Amelia Wiler - 211.
Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzą:
 - przewodnicząca – Natalia Bartosik,
 - zastępca przewodniczącej – Amelia Wieczorek,
 - skarbnik – Marta Walenciak,
 - sekretarz – Aleksandra Maćkowiak.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Sylwia Walenciak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pomysłów oraz zapału i sił do ich realizacji.

 
WYCIECZKA PO ZIEMI PONIECKIEJ

W piątek 14 września klasy VI wybrały się na wycieczkę, której celem było poznanie historii okolicy. Zwiedzili Poniec, Woszkowo, Janiszewo i Gościejewice. W każdej miejscowości znajdują się pomniki, które upamiętniają dzielnych bohaterów. Pan przewodnik opowiedział uczniom o ataku Niemców na Polskę i o ich taktyce. Końcowym punktem podróży był dom urodzonego w Poniecu Bernarda Śliwińskiego – dowódcy odcinka Leszno w Powstaniu Wielkopolskim. Wycieczka - zgodnie z założeniami - wzbogaciła wiedzę szóstoklasistów o historii naszej okolicy.

FOTORELACJA

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1774