Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209578

Śnieg

MUNDURKI

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół w Kąkolewie obowiązywać będzie dotychczasowy wzór stroju szkolnego. Dla uczniów klas I-VI koszulki w kolorze zielonym, dla uczniów klas VII i VIII koszulki w kolorze niebieskim. Stroje szkolne należy zamawiać w sklepie producenta w Lesznie przy ulicy Chrobrego (róg Świętokrzyskiej) do 10 lipca.

Aktualna cena strojów:
- koszulka z krótkim rękawem 35 zł,
- koszulka z długim rękawem 37 zł,
- polar 45 zł.

 
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ I W DWA OGNIE

W sobotę 1 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dla klas VII-VIII i Gimnazjum. I miejsce wywalczyła drużyna z 3ga (Maria Owsianna, Monika Włodarczyk, Karolina Grzenkowicz, Natalia Motuzna, Amelia Wojtkowiak, Zofia Kowalska, Julia Barczyńska). Drugie miejsce zdobyła klasa 3gc, a trzecie VIIIa.
W rozgrywkach w Dwa Ognie wygrała klasa VIb (Zuzanna Maćkowiak, Judyta Walenciak, Marika Mikołajczak, Wiktoria Gawron, Alicja Szyrmer, Emilia Mróz, Szymon Nowacki, Marcel Glapiak, Adrian Wieczorek, Kajetan Kaczmarek, Jędrzej Kujawa). Drugie miejsce wywalczyła klasa VIa, a trzecie IVc.

 
SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

30 maja w Lesznie odbyły się zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (etap rejonowy). Nasza Szkoła drużynowo zajęła czwarte miejsce. Indywidualnie wysokie lokaty wywalczyli: Amelia Wieczorek - II miejsce w skoku wzwyż, Maja Nędza ( III miejsce w skoku wzwyż), Artur Florczak (III miejsce w biegu na 1000 m).

 
PIĄTOKLASIŚCI W TRÓJMIEŚCIE

W ostatnich dniach maja piątoklasiści wraz z Paniami: Anną Teślak, Ewą Bojanowską-Gnacińską, Joanną Skrzypczak i Justyną Jagielską wyjechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.
1. dnia wycieczkowicze zwiedzali Gdańsk. Wielkie wrażenie wywarło na nich Westerplatte – symbol odwagi i bohaterstwa żołnierzy walczących podczas II wojny światowej za wolność Polski. Odwiedzając Gdańsk, nie można pominąć historycznego centrum miasta, które urzeka wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Starówka zauroczyła piątoklasistów różnymi stylami architektonicznymi, fontanną Neptuna, Zieloną Bramą, nadwodnym deptakiem wzdłuż Motławy czy monumentalną Bazyliką Mariacką. Pod wieczór udali się do pensjonatu „Lipce”, w którym byli zakwaterowani.
2. dzień rozpoczęli od wysłuchania przepięknego koncertu organowego w oliwskiej Archikatedrze. Następnie zachwycali się niesamowitą egzotyką fauny i flory w gdyńskim oceanarium – muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego. Mieli też okazję poznać prawdziwy zabytek klasy zerowej wśród okrętów – uczestników wojen morskich – ORP „Błyskawicę”. W promieniach zachodzącego słońca spacerowali słynnym sopockim molo i zbierali muszelki na plaży.
3. dzień wycieczki upłynął młodym turystom na zwiedzaniu prawdopodobnie „największej kupy cegieł w Europie”, czyli zamku krzyżackiego w Malborku.
Droga powrotna upłynęła w miłej atmosferze, pod znakiem wspomnień ostatnich dni. Bogaci w nową wiedzę, doświadczenia i… pamiątki, w piątkowy wieczór, piątoklasiści wrócili do Kąkolewa.

 
KLASY CZWARTE NA ZIEMI CHEŁMIŃSKO-DOBRZYŃSKIEJ

W dniach 21-22 maja uczniowie klas czwartych odwiedzili Toruń. W drodze do grodu Kopernika wstąpili do Kruszwicy. Najpierw był rejs statkiem „Rusałką” po Jeziorze Gopło, później podziwiali panoramę miasta z Mysiej Wieży. W Toruniu w Muzeum Żywego Piernika własnoręcznie wyrabiali pierniki. Wizyta w Młynie Wiedzy pozwoliła zgłębić niektóre tajemnice przyrody i techniki. Dwugodzinny spacer z przewodnikiem po Toruniu wzbogacił wiedzę czwartoklasistów na temat miasta. Nie zabrakło również czasu na zakup pierników i pamiątek. Uczniami opiekowały się Panie Sylwia Walenciak, Sława Pietrowicz, Eliza Kosmalska i Maria Joachimiak. Bezpiecznie podróżowali z firmą Pana Artura Maćkowiaka. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1961