DRUGOKLASIŚCI I TRZECIOKLASIŚCI W POZNANIU

We wtorek 22 maja 2018 r. uczniowie II a i III b wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym jej etapem było obejrzenie, w ramach projektu „Niepodległość”, pomników poświęconych powstańcom wielkopolskim w Lesznie i Poznaniu. Dzieci zobaczyły pomnik Anioła Śmierci z pamiątkowymi tablicami oraz kwatery weteranów powstania z identycznymi nagrobkami na terenie cmentarza parafialnego przy ulicy Kąkolewskiej oraz pomnik powstańców w parku przed pałacem Sułkowskich w Lesznie. W Poznaniu uczniowie z zainteresowaniem oglądali 17-metrowy monument i znajdującą się przy nim rzeźbę przedstawiającą dwóch powstańców. Po wysłuchaniu krótkich informacji historycznych wycieczkowicze zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterom walk o niepodległość.

Następnie, spacerując ulicami Poznania, dotarli do Teatru Animacji, by obejrzeć piękny spektakl pt. „Calineczka”, dzięki któremu dowiedzieli się, że warto dążyć do realizacji celów i mimo przeciwności losu nie wolno się poddawać.

Kolejnym punktem wycieczki były karmelowe warsztaty i wyrób lizaków w Poznańskiej Manufakturze Cukierków i Lizaków „Słodkie Czary Mary”. Tam wszyscy wykazali się kreatywnością i samodzielnie wykonali lizaki w kształcie Minionków, które później pięknie zapakowane zabrali ze sobą. W nagrodę za  sumienną pracę otrzymali też upominki w postaci kolorowych karmelowych cukierków.

Na zakończenie gromkim okrzykiem za zorganizowanie wycieczki i opiekę podziękowali Paniom: Annie Borowskiej, Karolinie Kujawie, Renacie Prasał, Agnieszce Andrzejewskiej – Śmiejczak i Sławie Pietrowicz. Zadowoleni i pełni wrażeń udali się do swoich domów.

 
BIEG PO ZDROWIE - WYNIKI

W kwietniu na bieżni tartanowej odbywały się spotkania biegowo-marszowe pod nazwą „BIEG PO ZDROWIE”. W siedmiu zajęciach wzięło udział 115 uczestników. Bardzo chętnie przychodzili na biegi uczniowie z klas młodszych, którym kibicowali rodzice. Najbardziej zaangażowała się klasa Ia (16 osób). To właśnie dzieci z tej klasy osiągnęły najlepszy wynik z całej Szkoły -  przebiegły łącznie 312,96 km. Wśród chłopców najwięcej okrążeń (517) pokonał Marcel Maćkowski z klasy IIIc, przebiegł łącznie 84,32 km. Drugą lokatę zdobył Mateusz Michałowicz z klasy Ia (432 okrążenia, czyli 69,120 km.) Trzecie miejsce uzyskali: Filip Florczak z klasy IVb oraz Artur Florczak z 2gc (340 okrażeń, czyli 54,400 km).  Wśród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Barczyk z klasy IIIc (327 okrążeń – 52,320 km). Drugą lokatę wywalczyła uczennica klasy IVa Laura Łapińska (241 okrążeń – 38,560 km), a trzecie miejsce zajęła Kinga Borowska z klasy IIa (239 okrążeń – 38, 240 km). 

Wyniki szczegółowe:
klasy I – III dziewczęta

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

liczba okrążeń

liczba km

I

Aleksandra Barczyk

IIIc

327

52,320

II

Kinga Borowska

IIa

239

38,240

III

Martyna Rachmajda

Ia

200

32,000

klasy I – III chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

liczba okrążeń

liczba km

I

Marcel Maćkowski

IIIc

517

84,320

II

Mateusz Michałowicz

Ia

432

69,120

III

Wiktor Karolczak

Ib

323

51,680


klasy IV – VII dziewczęta

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

liczba okrążeń

liczba km

I

Laura Łapińska

IVa

241

38,560

II

Amelia Wiler

VIb

218

34,880

III

Maja Nędza

VIIa

170

27,200

 klasy IV – VII chłopcy

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

liczba okrążeń

liczba km

I

Filip Florczak

IVb

340

54,400

II

Mateusz Matysiak

VIIa

337

53,920

III

Adrian Florczak

IVb

158

25,280

 Gimnazjum dziewczęta 

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

liczba okrążeń

liczba km

I

Magdalena Śmieszała

2gc

66

10,560

II

Julia Galon

2gc

51

8,160

III

Alicja Wąsiak

2gc

43

6,880


Spośród chłopców z klas gimnazjalnych w „Biegu po zdrowie” uczestniczył tylko Artur Florczak z klasy 2gc, który przebiegł 340 okrążeń – 54,400 km. 
Uczestnictwo w kwietniowym bieganiu z pewnością przyczyniło się do poprawienia sprawności fizycznej uczniów naszej Szkoły. ­­­Być może niektórzy z nich zaczną trenować bieganie lub marszobiegi na pięknych szkolnych boiskach. Okrążenia skrupulatnie liczyli i notowali nauczyciele wychowania fizycznego.
21 kwietnia uczestnicy „Biegu po zdrowie” zostali docenieni medalami i drobnymi upominkami przez Pana Wiceburmistrza Stefana Kuśnierka, Pana Krzysztofa Tumko oraz Panią Dyrektor Alinę Żalik i Panią Wicedyrektor Cecylię Glapiak.   

 
MUZYKA Z WYSPY WIELKANOCNEJ

Podczas poniedziałkowego (21 IV 2018 r.) koncertu z cyklu Pro MUSICA zaproszeni goście przenieśli uczniów na należącą do Chile Wyspę Wielkanocną zwaną po polinezyjsku Rapa Nui. Zaprezentowali lokalne instrumenty, muzykę, taniec i ubiór. Uczniowie mieli też okazję poznać słowa z języka polinezyjskiego i hiszpańskiego.

 
MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie trzydzieścioro gimnazjalistów rywalizowało o tytuł mistrza czytania ze zrozumieniem. Konkurs zorganizowano, aby zachęcać uczniów do  ćwiczenia bardzo ważnej i potrzebnej umiejętności, jaką jest czytanie. Naszą Szkołę reprezentowały Dominika Maciejczyk, Marta Ratajczak i Olga Żabicka.

 
CZWARTOKLASIŚCI W TORUNIU

W połowie kwietnia (17-18) uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę klasową do miasta Kopernika i pierników, czyli do Torunia. Wyruszyli wcześnie - o 6 rano, aby po czterech godzinach dotrzeć do Kruszwicy. Po wejściu na Mysią Wieżę, obejrzeniu panoramy miasta, jeziora Gopła, wysłuchaniu legendy o Popielu wyruszyli do Torunia. W Domu Piernika samodzielnie wypiekali pierniki – „pierniczyli” według tamtejszej gwary. Zwiedzili także Fort IV. Późnym popołudniem wraz z opiekunami dotarli do Domu Pielgrzyma, w którym mieli zakwaterowanie. Gdy wszyscy ulokowali się w przydzielonych pokojach i zjedli kolację, w towarzystwie przewodnika wyruszyli na wieczorny spacer ulicami Torunia. Obejrzeli magiczny pokaz fontann, który przyśnił się niejednemu uczestnikowi wycieczki. Po spokojnej nocy i obfitym śniadaniu wycieczkowicze wyruszyli w stronę planetarium, w którym mogli podziwiać wszechświat, uczestnicząc w seansie pt. „Cudowna podróż”. Następnie, po spotkaniu z przewodnikami, dzieci zwiedzały toruńską Starówkę, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, kościół św. Jana i ruiny zamku krzyżackiego. W końcu nadszedł czas, aby opuścić piękne miasto nad Wisłą. W drodze powrotnej czwartoklasiści odwiedzili jeszcze monumentalną Katedrę Gnieźnieńską. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, z uśmiechem na twarzy spotkali się z wyczekującymi ich rodzicami.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1732