DNI NIEMIECKIE

W dniach 1 – 5 kwietnia odbyły się Dni Niemieckie w naszej Szkole. Każda klasa przygotowała gazetki przedstawiające miasta Niemiec, Austrii i Szwajcarii, na drzwiach pojawiły się flagi państw niemieckojęzycznych. Klasy obchodziły Dzień Niemiecki na lekcji według planu w ciągu jednego z wymienionych dni. Osoby chętne brały udział w Dyktandzie z Języka Niemieckiego oraz przygotowały prezentacje multimedialne na temat państw niemieckojęzycznych. Wielu uczniów wzbogaciło swoją wiedzę  o naszych zachodnich sąsiadach.

Wyniki Dyktanda z Języka Niemieckiego

I miejsce - Katarzyna Rosik, kl. 3

II miejsce – Liliana Bassa, kl. 3 ga

III miejsce - Marta Walenciak, kl. 3 gc 

 
 
JAK WIDZĘ DRZEWO?

Od kilku lat ZSRB w Lesznie organizuje dla uczniów konkurs plastyczny w trzech kategoriach. Nasi uczniowie w tym roku wykonali prace pt. „Jak widzę drzewo?” Natalia Motuzna zajęła II miejsce, a Monika Włodarczyk otrzymała wyróżnienie. Dziewczętom gratulujemy.

 
KARTKA ŚWIĄTECZNA - KONKURS PLASTYCZNY

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Ligi Ochrony Przyrody oceniła prace nadesłane na konkurs plastyczny „Moja kartka świąteczna – Wielkanoc 2019”. W konkursie uczestniczyły głównie dzieci i młodzież z województwa wielkopolskiego. Nadesłano łącznie 185 prac, z czego ocenie podlegało 170. Miło poinformować, że Amelia Wieczorek zdobyła II miejsce w swej kategorii wiekowej, a Karolina Grzenkowicz, Jakub Kujawski i Jan Wyrwiński otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.

 
2. ETAP SZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS VII-3 GIMNAZJUM

3 kwietnia odbył się  finał Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego. Do 2.etapu zakwalifikowało się 11 uczniów z klas VII, VIII oraz 3 gimnazjalnych. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji w programie Power Point  i przygotowanie ustnej wypowiedzi na wskazany temat. Uczniowie klas VII opowiadali o miejscu, w którym mieszkają, uczniowie klas VIII o swojej szkole, natomiast gimnazjaliści opowiedzieli o pięciu niesamowitych miejscach w Polsce.  Komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz nauczycielki języka angielskiego: Pani Agnieszka Andrzejewska- Śmiejczak oraz Justyna Jagielska oceniła wypowiedzi uczniów. Poniżej prezentujemy wyniki będące sumą punktów zdobytych z części pisemnej (która miała miejsce w listopadzie) oraz części ustnej.

Klasa VII

I miejsce: Amelia Wiler

II miejsce: Eryk Kasprzak

III miejsce: Jakub Kujawski

IV miejsce: Kacper Cop

Klasa VIII:

I miejsce: Amelia Śmiejczak

II miejsce: Nina Żalik

III miejsce: Wiktor Ludwiczak oraz Łukasz Szyrmer

Klasa 3 gimnazjum:

I miejsce: Brajan Hylla

II miejsce: Liliana Bassa

III miejsce Kaja Giera

 
101 DALMATYŃCZYKÓW

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w programie edukacyjnym ,,Kreatywni na 101". Ich zadaniem było ulepienie z plasteliny piesków -dalmatyńczyków oraz złożenie i ozdobienie domku. Wszyscy pracowali z zapałem, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe naklejki.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 275 z 1928