SPOTKANIEZ PANEM STANISŁAWEM SIELICKIM

W piątek patio szkolne wypełniły śmiech, dobra zabawa i atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy. To znaki rozpoznawcze Pana Stanisława Sielickiego, który po raz kolejny odwiedził naszą Szkołę. Tym razem uczniowie klas najmłodszych ubrani w biało-czerwone stroje ( I-V) wzięli udział w emocjonującym widowisku pt. „Wielcy Rodacy”. Prowadzący zabrał ich w bogaty w treści spacer po Polsce i Europie. Widzowie, bawiąc się, poznali sylwetki znanych polskich pisarzy, malarzy, artystów, sportowców, naukowców i polityków. Mogli wymówić też kilka słów po kaszubsku i wcielić się w rolę kibica. Uczniowie utrwalili także zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Prowadzący starał się podkreślić rolę symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Młodzi widzowie aktywnie i z radością wzięli udział w widowisku.

FOTORELACJA

 
DYSKOTEKA

27 września od 17.00 do 19.30 uczniowie z klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się na pierwszej w bieżącym roku szkolnym dyskotece. O dobrą muzykę zadbali Jakub Jagłowski i Robert Jakubowski. W trakcie imprezy zaprezentowali się członkowie nowego Samorządu Uczniowskiego, którzy - jako organizatorzy dyskoteki - zadbali o atrakcje. Zaproponowali m.in. taniec w parach z balonami i zabawę „gorące krzesła”. Wszyscy bawili się doskonale i już nie mogą się doczekać kolejnej zabawy.

Warto dodać, że w trakcie dyskoteki Mamy zuchów wraz ze swoimi córkami sprzedawały domowe ciasta, zbierając w ten sposób pieniądze na potrzeby gromady zuchowej „Zwinne wiewiórki”.

FOTORELACJA

 
POWIATOWE MISTRZOSTWA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

24 września 2012 r. w Nowym Belęcinie rozegrano Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych  w Drużynowym Tenisie Stołowym, a dzień później Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W grupie dziewcząt do zawodów zgłoszono 5 zespołów – w tym po dwa nasze. Gimnazjalistki Martyna Burdzicka i Amelia Kuźniak zwyciężyły i awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się 16 października w Bodzewie. Wiktoria Jankowska i Paulina Woźniak były czwarte. Ich młodsze koleżanki – Aleksandra Maćkowiak i Karolina Woźniak zajęły II miejsce, a Sylwia Skorupka, Kinga Kanikowska i Maria Owsianna były piąte.
W grupie chłopców z gimnazjum rywalizowało 6 drużyn – w tym dwie nasze. Mikołaj Domagała i Jakub Mazankiewicz zajęli II miejsce, a Bartosz Kowalski i Wojciech Owsianny IV. W młodszej grupie wiekowej było 5 chłopięcych drużyn. Nasi reprezentanci zakończyli zawody na czwartej (Mateusz Walenciak i Bartosz Woźniak) i piątej (Szymon Jędrzychowski i Mikołaj Mielcarek ) pozycji.

FOTORELACJA - SP 

FOTORELACJA - GIMNAZJUM

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 września 2012 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Anna Kapała, Anna Skrzypczak, Katarzyna Prętkowska, Karolina Woźniak, Natalia Mikołajczak, Jakub Bartkowiak, Maciej Pełczyński, Mateusz Bieniek, Paweł Kretschmer, Samuel Grzenkowicz i Paulina Bieniek – rezerwowa zajęła IV miejsce.
Gimnazjalistki (Agnieszka Apolinarska, Amelia Kuźniak, Karolina Rzepecka, Kinga Wojciechowska, Magdalena Cholewa, Martyna Burdzicka, Natalia Bassa, Paulina Szczench, Weronika Zdziebkowska, Wiktoria Jankowska i Paulina Woźniak – rezerwowa) zakończyły zawody na VII miejscu.
Wspaniale spisali się chłopcy z Gimnazjum. Zajmując I miejsce, wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 października w Poznaniu. W drużynie gimnazjalistów byli: Eryk Nowacki, Jakub Kośmider, Karol Pawłowski, Łukasz Karczyński, Michał Cholewa, Mikołaj Domagała, Mikołaj Naskręt, Mikołaj Wysocki, Patryk Tasiemski, Tomasz Frąckowiak i w rezerwie Tobiasz Glapiak. Gratulujemy.

FOTORELACJA

 
KOCIE OTRZĘSINY

25 września 2012 roku mała sala gimnastyczna wypełniła się kociątkami. Otóż uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i ich wychowawczynie - Pani Ewa Maśląka i Pani Sława Pietrowicz - przebrali się za koty. Zadanie zlecone przez Samorząd Uczniowski wykonali wspaniale! Były ogony, wąsy, uszy…  Oczywiście nie obyło się również bez bardzo głośnego miauczenia. Atrakcji nie zabrakło! Dzieci (jak prawdziwe kotki) piły mleko z misek, prezentowały swe oryginalne stroje, rysowały swoje wychowawczynie nie w kobiecej a w kociej postaci, śpiewały i recytowały wierszyki. Samorząd Uczniowski – organizator zabawy - sprawdził też, czy kotki i kocurki wiedzą, kto jest Dyrektorem i Wicedyrektorem Szkoły, gdzie mieszkają ich Panie wychowawczynie oraz jakie numery mają ich sale. Zabawa przebiegała pod hasłem: „Jesteśmy koty mrukoty, w głowie mamy tylko psoty! Mrrrrał!”. Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy pomysłów i w imieniu pierwszoklasistów dziękujemy za wspaniałą zabawę.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1981 - 1998 z 1998