MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 września 2012 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Anna Kapała, Anna Skrzypczak, Katarzyna Prętkowska, Karolina Woźniak, Natalia Mikołajczak, Jakub Bartkowiak, Maciej Pełczyński, Mateusz Bieniek, Paweł Kretschmer, Samuel Grzenkowicz i Paulina Bieniek – rezerwowa zajęła IV miejsce.
Gimnazjalistki (Agnieszka Apolinarska, Amelia Kuźniak, Karolina Rzepecka, Kinga Wojciechowska, Magdalena Cholewa, Martyna Burdzicka, Natalia Bassa, Paulina Szczench, Weronika Zdziebkowska, Wiktoria Jankowska i Paulina Woźniak – rezerwowa) zakończyły zawody na VII miejscu.
Wspaniale spisali się chłopcy z Gimnazjum. Zajmując I miejsce, wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 października w Poznaniu. W drużynie gimnazjalistów byli: Eryk Nowacki, Jakub Kośmider, Karol Pawłowski, Łukasz Karczyński, Michał Cholewa, Mikołaj Domagała, Mikołaj Naskręt, Mikołaj Wysocki, Patryk Tasiemski, Tomasz Frąckowiak i w rezerwie Tobiasz Glapiak. Gratulujemy.

FOTORELACJA

 
KOCIE OTRZĘSINY

25 września 2012 roku mała sala gimnastyczna wypełniła się kociątkami. Otóż uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i ich wychowawczynie - Pani Ewa Maśląka i Pani Sława Pietrowicz - przebrali się za koty. Zadanie zlecone przez Samorząd Uczniowski wykonali wspaniale! Były ogony, wąsy, uszy…  Oczywiście nie obyło się również bez bardzo głośnego miauczenia. Atrakcji nie zabrakło! Dzieci (jak prawdziwe kotki) piły mleko z misek, prezentowały swe oryginalne stroje, rysowały swoje wychowawczynie nie w kobiecej a w kociej postaci, śpiewały i recytowały wierszyki. Samorząd Uczniowski – organizator zabawy - sprawdził też, czy kotki i kocurki wiedzą, kto jest Dyrektorem i Wicedyrektorem Szkoły, gdzie mieszkają ich Panie wychowawczynie oraz jakie numery mają ich sale. Zabawa przebiegała pod hasłem: „Jesteśmy koty mrukoty, w głowie mamy tylko psoty! Mrrrrał!”. Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy pomysłów i w imieniu pierwszoklasistów dziękujemy za wspaniałą zabawę.

FOTORELACJA

 
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 września 2012 r. na godzinie wychowawczej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Startowało w nich 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Głosowało 221 uczniów z klas IV-VI SP i I-III G. Oddano dwa nieważne głosy. Po wyborach komisja w składzie: Mikołaj Domagała, Wiktoria Jankowska, Adrianna Nowaczyk i Weronika Kałużna podliczyła głosy i podała do publicznej wiadomości wyniki. Najwięcej punktów zdobyli:
Anna Mąka – 168 p.,
Mikołaj Rachmajda – 143 p.,
Zofia Nowaczyk – 140 p.,
Robert Jakubowski – 116 p.,
Adelina Letza – 114 p.,
Jakub Jagłowski – 106 p.,
Paulina Wierzbińska i Agata Rozwalka – 91 p.
Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej działalności.

FOTORELACJA

 
50-LECIE NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

21 września 2012 r. uroczyście świętowano 50-lecie nadania Szkole Podstawowej imienia Powstańców Wielkopolskich. Z założenia miało to być wyjątkowe, niezapomniane spotkanie pokoleń absolwentów i pracowników kąkolewskiej Szkoły. I takie było.

Rozpoczęła je msza święta odprawiona w miejscowym kościele przez księdza proboszcza Ryszarda Kuchtę i księdza Piotra Derdę – absolwenta Szkoły, który w homilii podkreślił konieczność kultywowania pamięci o Powstaniu Wielkopolskim i jego bohaterach.

Następnie uroczyście oddano do użytku nowe boisko i bieżnię z nawierzchni poliuretanowej. Przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.Stanisław Glapiak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Osiecznej – P.Roman Lewicki, Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.Alina Żalik i przedstawiciel społeczności Kąkolewa - P.Mirosław Forszpaniak. Kompleks nowoczesnych boisk ma służyć nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom Kąkolewa. Otwarciu towarzyszyło wyjątkowe, wzruszające wydarzenie – „Sztafeta pokoleń”. Wystartowali w niej absolwenci od 1962 r. po obecnych uczniów drugiej klasy Szkoły Podstawowej. Przekazując pałeczkę, biegacze symbolicznie przekazywali wartości wpajane im w murach kąkolewskiej Szkoły. Wszyscy uczestnicy biegu stanęli do fotografii, która będzie pamiątką nie tylko dla nich, ale i dla kolejnych pokoleń.

Na dalszą część uroczystości gości i wszystkich absolwentów zaproszono do patio. Tam Dyrektor Alina Żalik serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. W swym wystąpieniu podkreśliła, że liczna obecność absolwentów potwierdza sens organizowania jubileuszu, bo historia Szkoły Podstawowej w Kąkolewie to nie suche fakty, lecz ludzie – ich losy, sukcesy, dokonania, postawy, które żyją i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dyrektor Alina Żalik przypomniała, że o nadanie Szkole imienia Powstańców Wielkopolskich wystąpił ówczesny Kierownik Szkoły – P.Franciszek Ziemek. Jego starania zakończyły się sukcesem i od 1 maja 1962 r. Szkoła Podstawowa w Kąkolewie oficjalnie nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Na uroczystość przybył syn Kierownika F.Ziemka – P.Lech Ziemek, który również dostarczył pamiątki po ojcu na wystawę.

W uznaniu starań i zasług Szkoły w dziedzinie kultywowania pamięci o Powstaniu Wielkopolskim Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu podjął uchwałę o odznaczeniu sztandaru Szkoły Podstawowej w Kąkolewie honorową odznaką „Wierni tradycji”. Dekoracji dokonał Prezes Zarządu Wojewódzkiego tegoż Towarzystwa P.Andrzej Szymankiewicz.

Z okazji jubileuszu tytułem ZASŁUŻONY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KĄKOLEWIE zostali uhonorowani: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P. Stanisław Glapiak, były Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.Stanisław Kaczmarek, były Dyrektor Szkoły – P.Alojzy Karolczak, były Wicedyrektor Szkoły – P.Czesław Ratajczak, Kierownik Szkoły – P.Franciszek Ziemek, Dyrektor Szkoły - P.Alina Żalik, Wicedyrektor Szkoły – P.Cecylia Glapiak i Pani sekretarz – Halina Bartkowiak. Tytułem PRZYJACIEL SZKOŁY nagrodzono: P.Marię Kretschmer, P.Stefanię Wiler, P.Elżbietę Lankauf, P.Alinę Kromuszczyńską, P.Sabinę Siepak, P.Justynę Katarzyńską, P.Stefana Kuśnierka, P.Romana Lewickiego, P.Stanisława Jędrasia, P.Henryka Siepaka, P.Mariusza Kretschmera, P.Dominika Wilera, P.Damiana Kretschmera, P.Marię Piskorek, P.Andrzeja Szeremetę i P.Ireneusza Mikołajczaka.

Życzenia i gratulacje społeczności szkolnej złożyli: - regionalista – P.Stanisław Jędraś, Wicestarosta Leszczyński – P.Jarosław Wawrzyniak, który ofiarował unikatowe zdjęcia z powitania żołnierzy Armii gen. J.Hallera na dworcu kolejowym w Kąkolewie przez Powstańców Wielkopolskich wiosną 1919 r., Burmistrz (absolwent, nauczyciel i dyrektor) i Wiceburmistrz, Dyrektorzy i Wicedyrektorzy Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Osiecznej i Brennie, którzy przyjechali na uroczystość wraz z pocztami sztandarowymi swoich Szkół oraz Pani Monika Prałat i Pan Stanisław Toboła z koła seniora "Złota Jesień".

Prezentem dla wszystkich gości była część artystyczna pt. „Na skrzydłach pamięci”, w której udział wzięli nie tylko obecni uczniowie, ale także absolwenci i byli pracownicy: P.Jadwiga Kozak, P.Bronisława Malak, P.Bożena Kosowska, P.Elżbieta Majchrzak, P.Marian Majchrzak, P.Ryszard Majchrzak, P.Bogna Drebot, P.Dominik Nowacki, Państwo Anna i Leszek Dudziakowie z dziećmi, P.Justyna Katarzyńska z córką Magdaleną, Agnieszka Konopka, Weronika Kosmalska i Klaudiusz Jaraczewski. Ta swoista sztafeta pokoleń pozwoliła snuć wspomnienia i pokazała, że chociaż zmieniają się czasy i okoliczności, duch Szkoły – tworzony przez ludzi z nią związanych – jest niezmienny i ciągle żywy.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościową plakietkę, a emerytowani i aktualni pracownicy oraz goście pamiątkowy medal. Z okazji jubileuszu wydano specjalny numer „DO-NOS-u” oraz przygotowano bogatą wystawę prezentującą bohaterskich Patronów oraz historię Szkoły.

Ostatnią częścią uroczystości było nieoficjalne spotkanie w sali wiejskiej w Kąkolewie. Przy kawie i poczęstunku absolwenci mieli okazję spotkać się ze swoimi nauczycielami i wspominać szkolne lata. Przedstawiciele Rady Rodziców uroczyście rozkroili jubileuszowy tort.

Ta piękna i wzruszająca uroczystość mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu obecnych pracowników Szkoły oraz uczniów.

Szczególne podziękowania złożyć należy: Rodzicom za upieczenie ciast, Państwu Annie Szyrmer, Mirosławowi Forszpaniakowi i Mirosławowi Glapiakowi za pomoc w organizacji „Sztafety pokoleń”, P.Genowefie Nowaczyk za spontaniczne włączenie się w przygotowanie części nieoficjalnej.

Do piątku (28 IX) w hallu Szkoły można oglądać okolicznościową wystawę i wpisywać się do pamiątkowej księgi, która znajduje się w sekretariacie Szkoły.

FOTORELACJA [1]         FOTORELACJA [2]         FOTORELACJA [3]

 

 
KAMPANIA WYBORCZA

W poniedziałek - 24 września – odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza. Na filarach na piętrze zawieszono plakaty, które przygotowali kandydaci. Ich lektura przybliżyła pomysły, które uczniowie zamierzają zrealizować, jeśli zostaną wybrani. Aktywne, kreatywne, odważne szefostwo SU to gwarancja pomysłowych działań dla dobra całej szkolnej społeczności. Życzymy dobrych wyborów.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1926 - 1940 z 1940