Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2215045

Śnieg

SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ DLA PANI ELIZY KOSMALSKIEJ

23 października 2012 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi, Medali Komisji Edukacji Narodowej i Medali za Długoletnią Służbę. Odznaczenia były wręczane przez Wojewodę Wielkopolskiego Pana Piotra Florka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Walkowiak.
Uroczystość poprzedził koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Wśród odznaczonych znalazła się nauczycielka naszej Szkoły - Pani Eliza Kosmalska, która otrzymała Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Serdecznie gratulujemy.

   

 

 
DYSKOTEKA

18 października od 17.00 do 19.30 szkolne patio pełniło funkcję sali dyskotekowej. Robert Jakubowski i Jakub Jagłowski postarali się, aby muzyka zachęcała do tańca. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o atrakcyjne przerywniki. W trakcie dyskoteki - jak poprzednio - Mamy zuchów wraz ze swoimi córkami sprzedawały domowe ciasta, zbierając w ten sposób pieniądze na potrzeby gromady zuchowej „Zwinne wiewiórki”. Obecni na dyskotece uczniowie bawili się wspaniale. Kolejna okazja do zabawy już wkrótce, bo z okazji andrzejek.

FOTORELACJA 

 
ZEBRANIE

Przypominamy, że 29 października odbędą się zebrania z rodzicami.
Klasy I-III SP – 16.30
Klasy IV-VI SP – 17.00
Klasy I-III G – 17.30

 
PLASTIKOWE NAKRĘTKI DLA KARINY TÓRZ

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy zbieranie plastikowych nakrętek. W ten sposób nie tylko działamy proekologicznie, ale pomagamy sześcioletniej Karinie Tórz z Leszna. U dziewczynki lekarze zdiagnozowali dziecięce porażenie mózgowe. Od urodzenia jest bardzo intensywnie rehabilitowana. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób chodzi, jej chód jest jednak nieprawidłowy, często też traci równowagę. Pracuje z neurologopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym, korzysta z hipoterapii i dogoterapii. Jest pod opieką okulisty, kardiologa, neurologa. Obecnie rodzice Karinki robią wszystko, aby stymulować rozwój mowy swej córki. Ma w tym pomóc delfinoterapia. Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie. Dla rodziców Karinki liczy się każda złotówka. Zbierając nakrętki, możemy pomóc dziewczynce. Liczymy na dobre serca, zrozumienie i zaangażowanie.

Zbiórka nakrętek będzie punktowana w ramach SUPERKLASY. Oto pierwsza odsłona i pierwsze punkty.

klasa

wynik
zbiórki

punkty przyznane
w ramach SUPERKLASY

zajęte
miejsce

I a

14 kg

2 p.

 

I b

32 kg

6 p.

II miejsce

II a

42 kg

8 p.

I miejsce

II b

10 kg

2 p.

 

III a

18 kg

2 p.

 

III b

24 kg

4p.

III miejsce

III c

21 kg

2 p.

 

IV a

27 kg

6 p.

II miejsce

IV b

11 kg

2 p.

 

V a

6 kg

2 p.

 

V b

51 kg

8 p.

I miejsce

VI a

25 kg

4 p.

III miejsce

VI b

10 kg

2 p.

 

1 ga

61 kg

8 p.

I miejsce

1 gb

28 kg

6 p.

II miejsce

2 ga

4,5 kg

2 p.

 

2 gb

17 kg

4 p.

III miejsce

3 ga

9 kg

2 p.

 

3 gb

8 kg

2 p.

 

 

 
ZUCHOWE ŚWIĘTO PYRY

W piątkowe popołudnie 19.10. 2012r.  zuchy wraz ze swoimi gośćmi i druhnami wyjechały do Górzna na hufcowe ŚWIĘTO PYRY. Spotkanie rozpoczęło się zbiórką i przekazaniem najważniejszych informacji. Zuchy musiały wykonywać zadania i za poprawne rozwiązania zbierać pieczątki. Zaliczenia nie były łatwe. Trzeba było znać gwarę wielkopolską, by połączyć wyraz z obrazkiem, uzupełniać luki w zdaniach, odpowiadać na pytania, narysować własnoręcznie pyrę i wykonać celny rzut pyrą do kosza. Gdy na karcie indywidualnej zuch zebrał już wszystkie pieczątki, otrzymał przepustkę do wigwamu na posiłek – pyrę z gzikiem i herbatę. Atrakcją były też pyry w sreberku z grilla.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1926 - 1961 z 1961