LIST DO ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KĄKOLEWIE

Szanowni Państwo!                                                                                                                                 Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie!

50 lat temu Szkoła Podstawowa w Kąkolewie otrzymała imię bohaterów tej Ziemi – Powstańców Wielkopolskich. To wielkie i ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej, dlatego chcemy je godnie uczcić. 21 września zaprosimy absolwentów na środowiskową uroczystość, podczas której wspominać będziemy ważne wydarzenia z życia naszej Szkoły, nade wszystko te, które związane były i są z Patronem. Przygotowania do tego niezwykłego spotkania trwają w Szkole od kilku miesięcy. Dziś zwracamy się do wszystkich absolwentów Szkoły Podstawowej w Kąkolewie od roku 1961 o pomoc w gromadzeniu dokumentacji. Prosimy o wypożyczenie zdjęć, pamiątek, o relacje z obchodów różnych uroczystości w Szkole. Materiały te wyeksponowane będą na okolicznościowej wystawie, ale po uroczystości zostaną zwrócone właścicielom.

Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy absolwentów i współczesnych uczniów i pracowników Szkoły wielkie święto szkolnej społeczności – 50 lat nadania imienia – zyska wspaniałą oprawę i właściwy wymiar. Mamy wielką nadzieję, że 21 września w patio Zespołu Szkół w Kąkolewie spotkają się pokolenia absolwentów, że swą obecnością zaszczycą nas i dziadkowie, i rodzice, i ich dzieci, a nawet wnuki.

                                                                          Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Kąkolewie

 
FILM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JEST GOTOWY!

W roku szkolnym 2011/2012 Samorząd Uczniowski przystąpił do kilkuetapowego konkursu dla młodych przedsiębiorczych IDEA 2012. Elektronicznie wysłaliśmy opis naszych działań z nadzieją, że uda nam się przejść do części drugiej. Natychmiast zaczęliśmy planować, co przedstawimy komisji, gdy dostaniemy się do następnego etapu. Pomysłem, który przyćmił wszystkie inne, była propozycja Pani Anny Poprawskiej, by nakręcić film o naszej działalności.  Długo się nie zastanawialiśmy, jak ma ów film wyglądać, wiedzieliśmy, co i w jaki sposób chcemy pokazać. Byliśmy pełni zapału i chęci do pracy. Najpierw zapytaliśmy o zgodę Dyrekcję. Udzielono nam pozwolenia na nagranie filmu i już kilka dni później powstał scenariusz. Jego autorką i dobrym duchem projektu „FILM” była Weronika Kosmalska, której barki w trakcie realizacji filmu sporo dźwigały. Spotykaliśmy się częściej, wszystko trzeba było dokładnie zaplanować, by praca przy nagrywaniu przebiegła sprawnie. Myśl o filmie często spędzała nam sen z powiek, z wypiekami na twarzy myśleliśmy o efekcie końcowym naszej pracy, do tego jednak była jeszcze długa i kręta droga.
Z dnia na dzień wiedzieliśmy coraz więcej, ale byliśmy też coraz bardziej zmęczeni. Nagle dostaliśmy informację, że nie przeszliśmy do kolejnego etapu konkursu. Porażka w takiej chwili?! Byliśmy przygnębieni. Pojawiły się głosy, by zrezygnować z nagrania filmu…  Na szczęście były wśród nas osoby, które wierzyły w sens dalszej pracy. Zwołaliśmy zebranie, przedyskutowaliśmy temat filmu i wszystko stało się jasne: byliśmy już tak daleko, nie mogliśmy się poddać.
Wielkimi krokami zbliżał się koniec roku szkolnego, chcieliśmy zdążyć, dwa tygodnie to bardzo mało. Poprosiliśmy uczniów i nauczycieli, by wystąpili w naszym filmie. Nikt nie odmówił współpracy, co znacznie ułatwiło nam zadanie. Popołudnie przed dniem nagrywania spędziliśmy w Szkole, przygotowując scenografię i układając rekwizyty. Pracy towarzyszyła miła atmosfera i sporo śmiechu, byliśmy szczęśliwi, że jesteśmy tak blisko celu. Następnego dnia żyliśmy tylko jednym: nagrywamy film. Zaczęliśmy już na pierwszej lekcji, jednak szybko musieliśmy przerwać. W niektórych scenach brało udział wiele osób, hałas był czymś nieuniknionym. Zrozumieliśmy apel Pani Dyrektor oraz nauczycieli, abyśmy nagrywali na przerwach. Tego doświadczenia z pewnością nigdy nie zapomnimy. Przerwa trwa dziesięć minut, a my musimy nakręcić pięć scen. Niemożliwe!
Ostatnie ujęcie nagraliśmy trzy dni przed zakończeniem roku szkolnego. Byliśmy tacy szczęśliwi! „Teraz już tylko montaż i wszystko gotowe.” Tylko tę myśl mieliśmy w głowach. Myśleliśmy, że będzie łatwo. W niektórych nawet tliła się nadzieja, iż skończymy przed zakończeniem roku szkolnego.
Najpierw spędziliśmy ponad godzinę w sali informatycznej, próbując zgrać materiały na komputer. Nie jesteśmy specjalistami, nie mieliśmy pojęcia, jak to zrobić. Dzięki pomocy Pana Dariusza Maćkowiaka udało się. Wakacje rozpoczęły się, a kolejną wielką zagadką okazał się program do montażu filmu. Metodą prób i błędów powoli montowaliśmy kolejne ujęcia w całość. Połowa lipca minęła, a my niestrudzenie przychodziliśmy do Szkoły i pracowaliśmy. Spędziliśmy w sali informatycznej mnóstwo godzin, ale nareszcie widać efekty naszej ciężkiej pracy.  Na początku sierpnia doszliśmy do celu. Film jest gotowy!
Wkrótce można go będzie obejrzeć na szkolnej stronie.

 
DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW

W związku z Rządowym programem pomocy uczniom w roku szkolnym 2012/2013 Dyrektor Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie informuje, że istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników uczniom klas I – IV szkoły podstawowej oraz uczniom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dofinansowanie przysługuje:

a)   uczniom z rodzin, których dochód nie przekracza 351 zł netto miesięcznie na jedną osobę
(w przypadku uczniów klas I szkoły podstawowej kryterium dochodowe wynosi 504 zł netto).

b)     wymagającym pomocy ze względu na przypadki określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej  (tj. ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego – zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo – wychowawcze, trudności w integracji osób, które otrzymały status uchodźcy, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej) z wyłączeniem kl. I.

c)   uczniom niepełnosprawnym, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Druki wniosku wraz z załącznikami do pobrania w sekretariacie Szkoły lub tutaj.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1926 - 1928 z 1928