WALENTYNKI
12 lutego (nieco wyprzedzając kalendarz) w naszej Szkole obchodzono walentynki. Korzystając z propozycji Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele i uczniowie ubrali się w kolory miłości. W patio umieszczono skrzynkę na walentynkową pocztę. Specjalni listonosze kartki, liściki i listy dostarczyli ich adresatom. Każdy pracownik Szkoły i każdy uczeń od Samorządu Uczniowskiego dostał słodką walentynkę. Po południu odbyła się (nie tylko dla zakochanych) dyskoteka. Warto dodać, że dzięki przedstawicielom wszystkich klas, którzy pracowali nad zadaniem w ramach konkursu SUPERKLASA, patio ozdobione było pomysłowymi serduszkowymi kompozycjami.
SERDUSZKOWE WALENTYNKI                               DYSKOTEKA
 
PLUSZAKI DLA DZIECI Z AFGANISTANU
Nasza Szkoła włączyła się do organizowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu akcji humanitarnej „WIELKOPOLSKA - DZIECIOM AFGAŃSKIM”, mającej na celu pomoc dzieciom afgańskim poszkodowanym w czasie działań wojennych. Akcja organizowana jest na prośbę Sił Zbrojnych biorących udział w misji ISAF w Islamskim Państwie Afganistanu w ramach prowadzonej z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu współpracy cywilno – wojskowej. Celem akcji jest zbiórka zabawek wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie województwa wielkopolskiego. Zabawki te następnie zostaną przekazane dzieciom afgańskim w sierocińcach i w najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w Islamskim Państwie Afganistanu, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego. W związku z powyższym Samorząd Uczniowski zachęca do zbierania zabawek. W celu ułatwienia transportu lotniczego, najlepiej aby były to zabawki pluszowe. Nie muszą być nowe, ale nadające się na prezent. Do zabawki powinien być dołączony liścik z pozdrowieniami lub rysunek. Pluszaki będą zbierane w naszej Szkole do 25 lutego. Zarząd Samorządu Uczniowskiego liczy na zrozumienie i zaangażowanie.
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 13 do 15 lutego 2013 r. trwały szkolne rekolekcje wielkopostne. Głosił je franciszkanin z Osiecznej – ojciec Jesse. Uczniowie, uczestnicząc w naukach, śpiewając piosenki religijne, biorąc udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i wykonując zadania opracowane przez nauczycieli religii, przygotowywali się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 
FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SIATKÓWCE
W środę 13 lutego w naszej Szkole odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w siatkówce. W ramach kwalifikacji rozegrano dwa turnieje półfinałowe, z których do finałowych zmagań zakwalifikowały się: Gimnazjum z Brenna, Gimnazjum z Pawłowic, Gimnazjum ze Święciechowy i Gimnazjum z Kąkolewa. W zawodach finałowych grano systemem ,,każdy z każdym”. Nasi chłopcy w pierwszym meczu ulegli drużynie z Brenna, następnie wygrali z gimnazjalistami ze Święciechowy i na koniec przegrali po zaciętym boju z Pawłowicami. W całym turnieju triumfowali gimnazjaliści z Brenna, którzy będą reprezentować Powiat Leszczyński na zawodach rejonowych. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Pawłowic, na trzecim uplasowali się chłopcy z naszego Gimnazjum, a na czwartym Święciechowa. Nasza drużyna grała w składzie: Patryk Tasiemski, Patryk Kretschmer, Jakub Kośmider, Jakub Mazankiewicz, Mikołaj Wysocki, Jakub Jagłowski, Andrzej Glapiak, Robert Jakubowski, Piotr Mrukowski, Bartosz Kowalski, Dawid Picz i Mikołaj Domagała.
FOTORELACJA
Czytaj całość
 
PRO MUSICA - SKRZYPCE I WIOLONCZELA
11 lutego, podczas kolejnego koncertu z cyklu Pro MUSICA, gościliśmy w Szkole skrzypaczkę – Panią Monikę Sieradzką, wiolonczelistkę – Panią Justynę Kopras oraz Pana Krzysztofa Kubiaka, który wystąpił w roli konferansjera. Uczniowie wysłuchali jednej z miniatur J.S.Bacha, humoreski L.A.Dworzaka, utworu pt. „Łabędź” z „Karnawału zwierząt” Camille Saint-Saënsa, polki pizzicato i walca „Nad pięknym modrym Dunajem” J.Straussa, fragmentu „Alleluja” z oratorium pt. „Mesjasz” J.F.Haendla oraz serenady „Eine kleine Nachtmusic” W.A.Mozarta.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1816 - 1870 z 1928