VB W JEZIORKACH

Uczniowie klasy Vb popołudnie 1 października pod opieką rodziców i wychowawczyni spędzili w Jeziorkach. Mieli dojechać tam rowerami, niestety deszcz pokrzyżował ich plany, dlatego przemieścili się autobusem. Choć pogoda nie sprzyjała, czas spędzili aktywnie i na świeżym powietrzu. Ścieżki w urokliwym parku posłużyły im nie tylko do spacerowania, ale również za trasę przełajowego biegu. Przypomnieli sobie chyba wszystkie zabawy ruchowe z czasów przedszkola i choć są sporo starsi, bawili się doskonale. Przez prawie dwie godziny poznawali zalety rekreacyjnej jazdy konnej. Każdy uczeń miał możliwość pokonać w ujeżdżalni kilka okrążeń na końskim grzbiecie. Wszyscy podziwiali też umiejętności koleżanki - Kasi, która od trzech lat trenuje jazdę konną. Dziewczyny podczas wyjazdu z okazji Dnia Chłopca gromko odśpiewały kolegom „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły upominki. Ten wyjazd dla uczniów Vb był nagrodą za ubiegłoroczne zwycięstwo w konkursie SUPERKLASA.

FOTORELACJA

 
SPOTKANIEZ PANEM STANISŁAWEM SIELICKIM

W piątek patio szkolne wypełniły śmiech, dobra zabawa i atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy. To znaki rozpoznawcze Pana Stanisława Sielickiego, który po raz kolejny odwiedził naszą Szkołę. Tym razem uczniowie klas najmłodszych ubrani w biało-czerwone stroje ( I-V) wzięli udział w emocjonującym widowisku pt. „Wielcy Rodacy”. Prowadzący zabrał ich w bogaty w treści spacer po Polsce i Europie. Widzowie, bawiąc się, poznali sylwetki znanych polskich pisarzy, malarzy, artystów, sportowców, naukowców i polityków. Mogli wymówić też kilka słów po kaszubsku i wcielić się w rolę kibica. Uczniowie utrwalili także zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Prowadzący starał się podkreślić rolę symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Młodzi widzowie aktywnie i z radością wzięli udział w widowisku.

FOTORELACJA

 
DYSKOTEKA

27 września od 17.00 do 19.30 uczniowie z klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się na pierwszej w bieżącym roku szkolnym dyskotece. O dobrą muzykę zadbali Jakub Jagłowski i Robert Jakubowski. W trakcie imprezy zaprezentowali się członkowie nowego Samorządu Uczniowskiego, którzy - jako organizatorzy dyskoteki - zadbali o atrakcje. Zaproponowali m.in. taniec w parach z balonami i zabawę „gorące krzesła”. Wszyscy bawili się doskonale i już nie mogą się doczekać kolejnej zabawy.

Warto dodać, że w trakcie dyskoteki Mamy zuchów wraz ze swoimi córkami sprzedawały domowe ciasta, zbierając w ten sposób pieniądze na potrzeby gromady zuchowej „Zwinne wiewiórki”.

FOTORELACJA

 
POWIATOWE MISTRZOSTWA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

24 września 2012 r. w Nowym Belęcinie rozegrano Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych  w Drużynowym Tenisie Stołowym, a dzień później Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W grupie dziewcząt do zawodów zgłoszono 5 zespołów – w tym po dwa nasze. Gimnazjalistki Martyna Burdzicka i Amelia Kuźniak zwyciężyły i awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się 16 października w Bodzewie. Wiktoria Jankowska i Paulina Woźniak były czwarte. Ich młodsze koleżanki – Aleksandra Maćkowiak i Karolina Woźniak zajęły II miejsce, a Sylwia Skorupka, Kinga Kanikowska i Maria Owsianna były piąte.
W grupie chłopców z gimnazjum rywalizowało 6 drużyn – w tym dwie nasze. Mikołaj Domagała i Jakub Mazankiewicz zajęli II miejsce, a Bartosz Kowalski i Wojciech Owsianny IV. W młodszej grupie wiekowej było 5 chłopięcych drużyn. Nasi reprezentanci zakończyli zawody na czwartej (Mateusz Walenciak i Bartosz Woźniak) i piątej (Szymon Jędrzychowski i Mikołaj Mielcarek ) pozycji.

FOTORELACJA - SP 

FOTORELACJA - GIMNAZJUM

 
MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 września 2012 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Anna Kapała, Anna Skrzypczak, Katarzyna Prętkowska, Karolina Woźniak, Natalia Mikołajczak, Jakub Bartkowiak, Maciej Pełczyński, Mateusz Bieniek, Paweł Kretschmer, Samuel Grzenkowicz i Paulina Bieniek – rezerwowa zajęła IV miejsce.
Gimnazjalistki (Agnieszka Apolinarska, Amelia Kuźniak, Karolina Rzepecka, Kinga Wojciechowska, Magdalena Cholewa, Martyna Burdzicka, Natalia Bassa, Paulina Szczench, Weronika Zdziebkowska, Wiktoria Jankowska i Paulina Woźniak – rezerwowa) zakończyły zawody na VII miejscu.
Wspaniale spisali się chłopcy z Gimnazjum. Zajmując I miejsce, wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 października w Poznaniu. W drużynie gimnazjalistów byli: Eryk Nowacki, Jakub Kośmider, Karol Pawłowski, Łukasz Karczyński, Michał Cholewa, Mikołaj Domagała, Mikołaj Naskręt, Mikołaj Wysocki, Patryk Tasiemski, Tomasz Frąckowiak i w rezerwie Tobiasz Glapiak. Gratulujemy.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1816 - 1834 z 1834