ŚWIĘTO PATRONA
8 lutego o 9.00 mszą św. odprawioną w kąkolewskim kościele przez księdza Ryszarda Kuchtę w intencji Powstańców Wielkopolskich rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Święta Patrona. Godzinę później Wicedyrektor Cecylia Glapiak powitała wszystkich obecnych w patio Szkoły. Razem ze szkolną społecznością świętowali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.Stanisław Glapiak, Wicestarosta Leszczyński – P.Jarosław Wawrzyniak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Osiecznej – P.Mariola Pazoła i P.Alojzy Karolczak, Państwo Radni: P.Halina Bartkowiak, P.Henryka Pawlak, P.Zofia Biała i P.Stanisław Prałat, Sołtys Kąkolewa – P.Piotr Jankowski, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kuchta, Kierownik PCPR - P.Emilia Konieczna, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie – P.Elżbieta Gazda, regionalista – dr Stanisław Jędraś, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie – P.Bogna Drebot, Sekretarz Rady Rodziców –P.Włodzimierz Prętkowski, emerytowani pracownicy Szkoły oraz rodzice i bliscy uczniów. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem w dniu Święta Patrona uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych. Rotę ślubowania odczytała Pani Sława Pietrowicz. Dyrektor Alina Żalik serdecznie życzyła najmłodszym uczniom wielu rozmaitych sukcesów. Od Dyrekcji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała książki. W imieniu starszych koleżanek i kolegów głos zabrała, zapewniając o chęci współpracy i udzielając dobrych rad, Kornelia Kowalik. Gratulacje i życzenia szkolnej społeczności złożyli Pan Burmistrz S.Glapiak i Pan Wicestarosta J.Wawrzyniak. Podsumowano dwuetapowy i wielozadaniowy Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły adresowany dla trzech grup wiekowych. Pani Dyrektor wręczyła nagrody tym, którzy stanęli na podium. Delegacje uczniów złożyły wieńce i zapaliły znicze w miejscach pamięci narodowej, nad którymi nasza Szkołą sprawuje pieczę. Zgodnie z tradycją goście, pracownicy Szkoły i uczniowie obejrzeli okolicznościowy spektakl pt. „Ocalić od zapomnienia”. Scenariusz napisała i przedstawienie wyreżyserowała P.Martyna Sowińska. Wymowna scenografia to efekt pracy Pań Elizy Kosmalskiej i Ewy Łapawy. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki. Jako solistki wystąpiły absolwentki: Weronika Kosmalska i Magdalena Katarzyńska oraz uczennica kl 3gb - Anna Mąka. Pomysłowym zabiegiem artystycznym i kluczem do właściwego zrozumienia przesłania spektaklu było zestawienie mitologicznych bohaterów – Dedala i Ikara z Powstańcami Wielkopolskimi. To niby dalekie, a tak naprawdę bliskie skojarzenie, bo marzenie o wolności oraz umiłowanie ojczyzny są wartościami ponadczasowymi i uniwersalnymi. Wszystkich wykonawców publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Obchody Święta Patrona to doskonała lekcja, która uczy, że naszym – potomków Powstańców Wielkopolskich - obowiązkiem jest ocalić od zapomnienia pamięć o ich bohaterstwie.
 
ANNA MĄKA W FINALE WROCŁAWSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Anna Mąka zakwalifikowała się do finału XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. W tegorocznej edycji uczestnicy wykonywać będą utwory muzyki rozrywkowej pop i dance z lat 80-tych i 90-tych XX w. Ania zaśpiewa piosenkę Stinga „Englishman in New York”. Warto dodać, że komisja w kategorii soliści zakwalifikowała tylko 14 osób. Przesłuchania finałowe odbędą się 22 lutego 2013 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Ania szlifuje wykonanie pod okiem Pana Dominika Nowackiego (muzyka) i Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak (wymowa).
 
III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO IM.BARBARY OWSIANNEJ

9 lutego w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbył się III Turniej Tenisa Stołowego im.Barbary Owsiannej. W zawodach upamiętniających nauczycielkę wychowania fizycznego, która z wielkim zaangażowaniem propagowała grę w tenisa stołowego, wzięło udział 53 zawodników – 22 tenisistki stołowe i 33 tenisistów.
Zmagania uczniów szkoły podstawowej zakończyły się następująco:
- dziewczęta: Im. – Mirella Wróblewska, IIm. – Karolina Woźniak, IIIm. – Aleksandra Maćkowiak;
- chłopcy: Im. – Andrzej Skiba, IIm. – Karol Kuźniak, IIIm. – Szymon Jędrzychowski.
W gronie gimnazjalistów na podium stanęli:
- dziewczęta: Im. – Amelia Kuźniak, IIm. – Martyna Burdzicka, IIIm. – Angelika Krajs;
- chłopcy: Im. – Łukasz Kuźniak, IIm. –Jakub Mazankiewicz, IIIm. – Wojciech Owsianny.
Wyniki kategorii OPEN MIXT były następujące:
- Im. - Martyna Burdzicka / Daniel Płoszajczak,
- IIm. - Amelia Kuźniak / Bartosz Kowalski,
- IIIm. - Angelika Krajs / Mateusz Karolczyk.
Rywalizowano również w kategorii OPEN. Wśród kobiet medalami podzieliły się:
Martyna Burdzicka – Im., Amelia Kuźniak – IIm., Angelika Krajs – IIIm. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Adam Karolczyk, IIm. zajął Jakub Płaszajczyk, a trzecie Jarosław Owsianny.
Nagrody (puchary i dyplomy) wręczali zwycięzcom: mama Pani Barbary Owsiannej, Pani Dyrektor Alina Żalik, Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak.
Organizatorów Turnieju, którymi byli Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie oraz UKS „Spartakus” Kąkolewo, bardzo cieszy, że tak wiele osób chce grać w tenisa stołowego i uczestnictwem w Turnieju sprawia, że pamięć o Pani Barbarze Owsiannej jest ciągle żywa.

FOTORELACJA

 
ETAP POWIATOWY XVII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

4 lutego szesnaścioro uczniów naszej Szkoły - podopieczni Pań Ewy Łapawy i Teresy Rosińskiej - wzięło udział w etapie powiatowym XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Zespole Szkół w Święciechowie. Naszą szkołę reprezentowali:
- z klas czwartych: Wojciech Fischer, Olga Szczepaniak, Paulina Kosmalska,
- z klas piątych: Piotr Hejdysz, Klaudia Piasecka i Natalia Mikołajczak,
- z klas szóstych: Karolina Woźniak, Anna Skrzypczak i Maciej Pełczyński,
- z klas 1.Gimnazjum: Amelia Kuźniak, Katarzyna Kretschmer i Paulina Andrzejewska,
- z klas 2.Gimnazjum: Paulina Woźniak i Kinga Konkiewicz,
- z klas 3.Gimnazjum: Patryk Fischer i Mikołaj Domagała.
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwanaścioro uczniów – ich nazwiska zostały w powyższej notatce wytłuszczone. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursowych zmagań.

Czytaj całość
 
XVII MEMORIAŁ IM.DARKA BOROWCZYKA

10 lutego 2013 r. od 10.00 do 14.30 w sali sportowej Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się 17. już Memoriał im. Darka Borowczyka. Tym razem wzięło w nim udział 8 drużyn, spośród których 5 utworzyło grupę młodszą, natomiast 3 pozostałe grupę starszą. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w obrębie grup; młodsi zawodnicy mieli swój turniej, a starsi swój. 
Ostatecznie w grupie młodszej, w której zagrały dwie drużyny z Kąkolewa, drużyna z Grodziska, z Wojnowic i uczniowie  naszego Gimnazjum, wygrał zespół Kąkolewo II, drugie miejsce zajęła drużyna Kąkolewo I, natomiast trzecie Wojnowice. Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce, ale zaprezentowali wysoki poziom sportowy. W składzie naszej drużyny  grali: Patryk Tasiemski, Jakub Kośmider, Mikołaj Glapiak, Patryk Kretschmer, Dawid Picz, Piotr  Mrukowski, Mikołaj Cholewa, Jakub Mazankiewicz i Bartosz Kowalski. 
W skład grupy starszej weszła drużyna KAN-BUD-u oraz po jednym zespole z Kąkolewa i Osiecznej. Najlepszymi okazali się piłkarze z Osiecznej, drugie było Kąkolewo, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna KAN-BUD-u. 
W sumie w całym Memoriale, który cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej sportowej atmosferze, rozegrano 13 meczów, w których łącznie strzelono 77 bramek. Najskuteczniejszym graczem w starszej grupie został Mariusz Mikołajczak z drużyny Kąkolewa, uzyskując 3 bramki, natomiast królem strzelców w grupie młodszej został nasz uczeń - Patryk  Tasiemski - z dorobkiem 5 goli. 
Organizatorami XVII Memoriału im. Darka Borowczyka były Zespół Szkół w Kąkolewie oraz Urząd Miasta i Gminy Osieczna.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 34 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1761 - 1815 z 1866