ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 50. ROCZNICY NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ IMIENIA POWSTAŃCÓW WLKP.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie

obchodzi wielki jubileusz – 50. rocznicę nadania jej imienia.

Z tej okazji 21 września 2012 roku odbędzie się uroczystość wspomnieniowa,

na którą niezwykle serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów z minionego półwiecza,

pracowników, rodziców uczniów, przyjaciół Szkoły,

którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z kąkolewską Szkołą Podstawową.

Program:

1530  - msza święta w kościele parafialnym w Kąkolewie

1630 - „Sztafeta pokoleń” – bieżnia przy Zespole Szkół

1700 - uroczystość w patio Szkoły

        - zwiedzanie budynku Szkoły, oglądanie tematycznych wystaw

1900 - spotkanie gości, absolwentów i pracowników w sali wiejskiej w Kąkolewie

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy niepedagogiczni, Uczniowie Szkoły w Kąkolewie

 
"ŚLADAMI HISTORII" - BIWAK ZUCHÓW

Gromada zuchowa „Zwinne Wiewiórki” rozpoczęła nowy rok szkolny dwudniowym, zorganizowanym w budynku Zespołu Szkół w Kąkolewie, biwakiem pod hasłem „Śladami historii”. Zuchy spotkały się w piątkowe popołudnie i po krótkiej odprawie wyruszyły w poszukiwaniu historii. Musiały iść zgodnie ze wskazówkami na mapkach. Każda szóstka miała za zadanie rozpoznać teren i doprowadzić do wyznaczonych miejsc. Pierwszym punktem był pomnik poświęcony Powstańcom Wielkopolskim przy kościele, kolejnym pomnik pod Nową Wsią. Zwinne Wiewiórki bardzo dobrze sobie radziły. Wysłuchały ciekawych informacji, odczytały treść na tablicach, złożyły hołd i zapaliły znicze. Po powrocie do miejsca zakwaterowania zuchy przygotowały miejsce do spania, biwakową stołówkę i samodzielnie zrobiły kolację. Poczęstowały się ciasteczkami i sokami podarowanymi przez Dyrekcję. Następnie w grupach wykonały prace plastyczne związane z wcześniejszą wyprawą oraz kolejne strony do zuchowej kroniki. Przy ognisku – świecowisku rozmawiały o patronach naszej Szkoły, przypominały, kim byli Powstańcy i o co walczyli. Obejrzały inne pomniki poświęcone Powstańcom Wielkopolskim. Były też wspólne pląsy i śpiew. Przed zaśnięciem „Wiewiórki” obejrzały film animowany „Wszystkie psy idą do nieba”. W sobotę dzień rozpoczął się bardzo wcześnie (po zielonej nocy) poranną toaletą i samodzielnym przygotowywaniem śniadania. Jeszcze raz przypomniano cel biwaku, a potem już były wspólne zabawy, pląsy i śpiew. Na koniec dzieci zadbały o ład i porządek w sali. O 10:00 „Zwinne Wiewiórki” zadowolone i pełne wrażeń wyruszyły w drogę powrotną do domu.

FOTORELACJA

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Kąkolewie rok szkolny uroczyście rozpoczęli w obecności zaproszonych gości i rodziców uczniów. Po mszy świętej odprawionej w kąkolewskim kościele wszyscy przeszli do szkolnego patio. Wicedyrektor – Pani Cecylia Glapiak serdecznie powitała gości, pracowników Szkoły i uczniów – zwłaszcza najmłodszych – pierwszoklasistów. Dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alina Żalik w okolicznościowym przemówieniu życzyła, aby rok szkolny 2012/2013 był udany, efektywny, pełen sukcesów, aby doskonale układała się współpraca pomiędzy uczniami, ich rodzicami i nauczycielami, aby nauka nie była dla uczniów tylko obowiązkiem, ale również przygodą i przyjemnością. Pani Dyrektor poinformowała, że wychowawstwo w klasie Ia obejmuje Pani Sława Pietrowicz, w Ib Pani Ewa Maśląka, w IVa Pani Dorota Domagała, w IVb Pani Adrianna Pawłowska-Kramarczyk, w 1ga Pani Eliza Kosmalska, a w 1gb Pani Maria Joachimiak. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że w rozpoczynającym się roku szkolnym nasze działania chcemy połączyć z większą aktywnością i samodzielnością uczniów w zdobywaniu wiedzy. W naszej Szkole uczyć się będzie w 19 oddziałach 393 uczniów (282 w Szkole Podstawowej, 111 w Gimnazjum). Uczniowie serdeczne życzenia otrzymali też od Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Justyny Katarzyńskiej. Zgodnie ze szkolną tradycją delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. O bohaterskich żołnierzach z czasów II wojny światowej i o dramacie ówczesnych Polaków wspomnieli również uczniowie klasy IIIb, którzy pod kierunkiem Pani Bogny Rzetelskiej przygotowali krótką część artystyczną. Pożegnali w niej wakacje, powitali szkołę. Tłem ich występu była dekoracja przygotowana przez Panią Małgorzatę Suszek. Wszyscy uczniowie spotkali się też w klasach z wychowawcami, poznali plan zajęć, odebrali klucze do szkolnych szafek. Od jutra wczesne wstawanie, lekcje, obowiązki, szansa na realizację planów i zdobywanie mądrości.

FOTORELACJA

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dyrekcja, Pracownicy i Samorząd Uczniowski
Zespołu Szkół w Kąkolewie
serdecznie zapraszają na uroczystość
rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013,
która odbędzie się 3 września br. w patio Szkoły.

Program uroczystości:
9.00
Msza święta w kościele parafialnym
10.00 Uroczystość w patio Zespołu Szkół:
- złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej
- część artystyczna w wykonaniu uczniów
- spotkanie z uczniów z wychowawcami

Przywóz uczniów: I kurs - 7.55 Grodzisko (gimnazjaliści i uczniowie klas IV-VI), II kurs 8.15 Frankowo, Dobramyśl, Łoniewo i uczniowie klas I-III z Grodziska

Uczniowie z Kąkolewa udają się bezpośrednio do kościoła.

 
LIST DO ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KĄKOLEWIE

Szanowni Państwo!                                                                                                                                 Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie!

50 lat temu Szkoła Podstawowa w Kąkolewie otrzymała imię bohaterów tej Ziemi – Powstańców Wielkopolskich. To wielkie i ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej, dlatego chcemy je godnie uczcić. 21 września zaprosimy absolwentów na środowiskową uroczystość, podczas której wspominać będziemy ważne wydarzenia z życia naszej Szkoły, nade wszystko te, które związane były i są z Patronem. Przygotowania do tego niezwykłego spotkania trwają w Szkole od kilku miesięcy. Dziś zwracamy się do wszystkich absolwentów Szkoły Podstawowej w Kąkolewie od roku 1961 o pomoc w gromadzeniu dokumentacji. Prosimy o wypożyczenie zdjęć, pamiątek, o relacje z obchodów różnych uroczystości w Szkole. Materiały te wyeksponowane będą na okolicznościowej wystawie, ale po uroczystości zostaną zwrócone właścicielom.

Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy absolwentów i współczesnych uczniów i pracowników Szkoły wielkie święto szkolnej społeczności – 50 lat nadania imienia – zyska wspaniałą oprawę i właściwy wymiar. Mamy wielką nadzieję, że 21 września w patio Zespołu Szkół w Kąkolewie spotkają się pokolenia absolwentów, że swą obecnością zaszczycą nas i dziadkowie, i rodzice, i ich dzieci, a nawet wnuki.

                                                                          Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Kąkolewie

 
««  start « poprz. 31 32 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1706 - 1712 z 1712