REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 13 do 15 lutego 2013 r. trwały szkolne rekolekcje wielkopostne. Głosił je franciszkanin z Osiecznej – ojciec Jesse. Uczniowie, uczestnicząc w naukach, śpiewając piosenki religijne, biorąc udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i wykonując zadania opracowane przez nauczycieli religii, przygotowywali się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 
FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SIATKÓWCE
W środę 13 lutego w naszej Szkole odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w siatkówce. W ramach kwalifikacji rozegrano dwa turnieje półfinałowe, z których do finałowych zmagań zakwalifikowały się: Gimnazjum z Brenna, Gimnazjum z Pawłowic, Gimnazjum ze Święciechowy i Gimnazjum z Kąkolewa. W zawodach finałowych grano systemem ,,każdy z każdym”. Nasi chłopcy w pierwszym meczu ulegli drużynie z Brenna, następnie wygrali z gimnazjalistami ze Święciechowy i na koniec przegrali po zaciętym boju z Pawłowicami. W całym turnieju triumfowali gimnazjaliści z Brenna, którzy będą reprezentować Powiat Leszczyński na zawodach rejonowych. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Pawłowic, na trzecim uplasowali się chłopcy z naszego Gimnazjum, a na czwartym Święciechowa. Nasza drużyna grała w składzie: Patryk Tasiemski, Patryk Kretschmer, Jakub Kośmider, Jakub Mazankiewicz, Mikołaj Wysocki, Jakub Jagłowski, Andrzej Glapiak, Robert Jakubowski, Piotr Mrukowski, Bartosz Kowalski, Dawid Picz i Mikołaj Domagała.
FOTORELACJA
Czytaj całość
 
PRO MUSICA - SKRZYPCE I WIOLONCZELA
11 lutego, podczas kolejnego koncertu z cyklu Pro MUSICA, gościliśmy w Szkole skrzypaczkę – Panią Monikę Sieradzką, wiolonczelistkę – Panią Justynę Kopras oraz Pana Krzysztofa Kubiaka, który wystąpił w roli konferansjera. Uczniowie wysłuchali jednej z miniatur J.S.Bacha, humoreski L.A.Dworzaka, utworu pt. „Łabędź” z „Karnawału zwierząt” Camille Saint-Saënsa, polki pizzicato i walca „Nad pięknym modrym Dunajem” J.Straussa, fragmentu „Alleluja” z oratorium pt. „Mesjasz” J.F.Haendla oraz serenady „Eine kleine Nachtmusic” W.A.Mozarta.
 
TŁUSTY CZWARTEK

7 lutego, czyli w Tłusty Czwartek, w naszej Szkole można było posmakować pysznych pączków i chruścików. Samorząd Uczniowski zaproponował starszym klasom sprzedaż domowych wypieków. Zarobione pieniądze trafiały na konto klas. Na tę propozycję przystały klasy Va, Vb, VIb, 1ga i 2gb. Warto dodać, że Samorząd Uczniowski przygotował tablicę, na której zamieścił informacje o Tłustym Czwartku, a uczniowie Vb wykonali reklamę stoiska z karnawałowymi słodkościami. Tego dnia nikt nie liczył kalorii, bardzo szybko po pączkach i chruścikach nie było śladu.

FOTORELACJA

 
PROJEKT "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
Zuchy z gromady „ZWINNE WIEWIÓRKI”, w ramach zdobywania sprawności LALKARZA, przystąpiły do realizowanego pod patronatem UNICEFU projektu „Wszystkie kolory świata”. Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez kontynenty i wraz z rodzicami wykonały specjalną charytatywną laleczkę – symbol pomocy, jaką dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Czadu. Na szkolnym korytarzu stworzyły wystawę, która ma zachęcić całą szkolną społeczność do wzięcia udziału w kampanii i zakupienia pięknie wykonanych lal, które przedstawiają postaci z różnych krańców świata.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 31 32 33 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1651 - 1705 z 1761