JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

8 czerwca 2018 r. roku społeczność naszej Szkoły po raz trzeci uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia o godzinie 1030 uczniowie zebrali się na boisku rekreacyjnym. Tam ustawili się w kształt ślimaka (od najstarszych do najmłodszych) i oddali się lekturze swej ulubionej książki. Jedna z uczennic specjalnie na tę okazję ułożyła krótką rymowankę: „Chociaż ślimak jest powolny, my czytamy w każdy dzień – nie tylko wolny”. Akcja ta miała na celu przekonanie wszystkich uczniów o zaletach czytania, o tym, że książka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem i rozrywką.

 
STRÓJ SZKOLNY

W roku szk. 2018/2019 w Zespole Szkół w Kąkolewie obowiązywać będzie strój szkolny: dla uczniów klas I-VI koszulki w kolorze zielonym, dla uczniów klas VII, VIII i gimnazjalistów koszulki w kolorze niebieskim.
Strój należy zamawiać w sklepie producenta na rogu ulic Chrobrego i Świętokrzyskiej w Lesznie do 10 lipca br. 
Aktualna cena:
koszulka polo z krótkim rękawem – 33 zł
koszulka polo z długim rękawem – 35 zł
polar – 45 zł

 
SUKCESY W KONKURSIE "PISZĘ/RYSUJĘ DLA CIEBIE"

8 czerwca w Rydzyńskim Ośrodku Kultury podsumowano organizowany przez Szkołę Podstawową im. T. Łopuszańskiego w Dąbczu konkurs „Piszę/Rysuję dla Ciebie…”. W polonistycznej części, która polegała na zaprezentowaniu w formie listu książki poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu i zachęceniu do jej przeczytania, Natalia Bartosik – podopieczna Pani Cecylii Glapiak zajęła I miejsce, a Małgorzata Biernacik – uczennica Pani Anny Poprawskiej uplasowała się na III miejscu. W kategorii plastycznej wśród uczniów klas II SP brąz przypadł w udziale Kindze Borowskiej – podopiecznej Pani Ewy Łapawy. Kinga namalowała atak Niemców na Kąkolewo. 

 
I MIEJSCE PIŁKARZY

W Garzynie 2 czerwca 2018 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Nasza drużyna zdobyła 1 miejsce, wygrywając wszystkie mecze: z Pawłowicami 2:0, z Drobninem 6:0 oraz 6:1 z gospodarzami turnieju, czyli Garzynem. Tobiasz Woźniak zdobył tytuł najlepszego napastnika turnieju. Naszą Szkołę reprezentowali: Kinga Gronek, Aleksander Kraśner, Tobiasz Woźniak, Kamil Andrzejczak, Szymon Andrzejczak, Marcel Glapiak, Adrian Wieczorek, Dawid Maćkowiak i Marcin Bartkowiak. Gratulujemy!

 
PERŁY POLSKIEJ PRZYRODY

Zakończył się całoroczny projekt „Perły polskiej przyrody”, którego adresatami byli uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem było rozwijanie ciekawości świata i chęci poznawania natury, wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna, kształtowanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z różnych źródeł informacji, budowanie atmosfery współpracy, życzliwości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa w grupie, aktywne spędzanie czasu wolnego. Na comiesięcznych spotkaniach uczestnicy poznawali kolejne ciekawe miejsca naszego kraju, które warto zobaczyć np. Pustynię Błędowską, Góry Pieprzowe, Krainę Wygasłych Wulkanów, Błędne Skały, Dąb „Bartek’, Krzywy Las, Jaskinię Niedźwiedzią. Szukali o nich informacji w Internecie, książkach, oglądali fotografie, filmy, przygotowywali prace artystyczne różnymi technikami. Efektem działań dzieci są albumy, które będzie można zobaczyć na wystawie na szkolnym korytarzu.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1693