KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ - PRZESŁUCHANIA

W środę 11 października uczniowie naszej Szkoły wzięli  udział w przesłuchaniach  XIV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej (Irish Poetry Contest). Patronat honorowy nad konkursem objęła Ambasada Irlandii w Polsce oraz Konsulat Irlandii w Poznaniu. Głównym założeniem konkursu była konfrontacja i ocena umiejętności recytatorskich, aktorskich, muzycznych, w tym interpretacji poezji śpiewanej oraz ogólnej kreatywności młodzieży.
Nasze uczennice: Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak oraz Nina Żalik zaprezentowały swój talent wokalny, wykonując  piosenki irlandzkich autorów.  Maria Owsianna, Aleksandra Maćkowiak, Olga Żabicka oraz Kacper Mróz natomiast przedstawili własne interpretacje wierszy poetów z „Zielonej Wyspy”.  Wszystkie wykonania spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami a także wysokimi notami komisji konkursowej, w skład której wchodzili pani Dyrektor Szkoły Języków Obcych Program-Bell Katarzyna Lisiewicz oraz rodowity Irlandczyk  John McGowan, który jest również sponsorem konkursu.  Osoby, które zakwalifikują się do finału, będą walczyć o niezwykle cenne nagrody.

Wśród nagród za interpretację poezji znajdą się: półroczne kursy językowe w szkole Program w Poznaniu, nieodpłatne egzaminy Cambridge English oraz nagrody książkowe a także cztery zaproszenia do publicznego wykonania nagrodzonych utworów muzycznych w czasie obchodów Dnia Św. Patryka w marcu 2017 w Poznaniu.

Ponadto dwie główne nagrody za najlepszą interpretację utworów muzycznych to ufundowane przez The North West Academy of English z Derry dwutygodniowe kursy językowe w Derry w Irlandii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Finał i wielka gala już w najbliższy piątek.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem pań Anny Poprawskiej, Martyny Sowińskiej, Agnieszki Handke oraz  pana Dominika Nowackiego, który również akompaniował dziewczynom podczas występów konkursowych. 

 
 
MEDALE W PRZEŁAJACH

4 października w leszczyńskim Parku im. J.Jonstona odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych.

Na zawody pod opieką Pani Magdaleny Kasprzyk i Pana Jakuba Knasiaka pojechały trzy drużyny. Wszystkie zdobyły medale. Warto dodać, że na starcie stanęło 14 drużyn ze szkół podstawowych i 9 z gimnazjów. 

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej wywalczyli srebrne medale.
Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Małecka, Mirella Motuzna, Zofia Kowalska, Agnieszka Muszyńska, Maja Nędza, Alicja Szyrmer, Amelia Wieczorek i Amelia Wiler (Wiktoria Gawron i Aleksandra Woźna – zawodniczki rezerwowe).
Skład drużyny chłopców: Mikołaj Woźniak, Paweł Szczepaniak, Jakub Klimpel, Maciej Masztalerz, Tobiasz Woźniak, Kacper Glapiak, Mateusz Kałużny i Łukasz Szyrmer (Jan Jędrzychowski i Aleksander Kraśner – zwodnicy rezerwowi).
Gimnazjalistki zajęły III miejsce.
Skład drużyny dziewcząt: Natalia Motuzna, Wiktoria Buchwald, Ewa Nowaczyk, Julia Galon, Julia Mikołajczak, Weronika Bojek, Wiktoria Apolinarska, Olga Basińska, Zuzanna Glapiak i Liliana Bassa (Klaudia Prałat – zawodniczka rezerwowa).

 
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek, 10 października, do uczniów klas pierwszych naszej Szkoły przyjechał policjant, aspirant sztabowy, Pan Daniel Kaminiarz. Gość na co dzień pracuje w Rewirze Dzielnicowych w Osiecznej i dba o bezpieczeństwo na naszym terenie. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, uczulił dzieci, aby uważnie poruszały się po drogach prowadzących do i ze Szkoły. Mówił też o koniecznym wyposażeniu rowerów oraz o zachowaniu się podczas zabaw w domu. Przydatnych informacji było bardzo dużo, a poza tym dzieci zadały wiele pytań, na które Gość cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie spotkania każda z klas otrzymała upominek – planszę edukacyjną „Bezpieczna droga do Szkoły.” 

 
DZIEŃ CHŁOPCA

30 września w sobotę obchodzony był Dzień Chłopca. Przeddzień tego święta został w Szkole ogłoszony dniem kolorowym dla wszystkich uczniów, a chłopacy dodatkowo byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Nie obyło się bez życzeń i drobnych upominków od koleżanek. Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski w środę, 4 października zorganizował dyskotekę, która cieszyła się dużą frekwencją. Uczniowie wspólnie tańczyli, śpiewali oraz doskonale się bawili. Szkołę opuścili z wielkimi uśmiechami na twarzach.

 
WARSZTATY TEATRALNE

2 i 3 października klasy II a, III a, III b i III c brały udział w niecodziennym wydarzeniu. Pan Grzegorz Kmieć z teatru „Złota Kaczka”, pracujący od 18 lat jako aktor kukiełkowy, przeniósł widzów w świat baśni i przedstawił „Kwiat paproci”. Baśń nauczyła dzieci, że nie bogactwo powinno być najważniejsze, ale serdeczne relacje z drugim człowiekiem, z rodziną i przyjaciółmi. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych. Mieli okazję pełnić rolę aktorów i reżysera, uczyli się dykcji i poprawnej interpretacji tekstu oraz poruszania kukiełkami. Każdy mógł poczuć się twórcą - wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1483