FINAŁ KONKURSU "BORN TO PERFORM"

23 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się galowy koncert finalistów VI Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej „BORN TO PERFORM”. Nasze uczennice startujące w konkursie: Anna Katarzyńska, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego. Młode wokalistki zaprezentowały się bardzo ładnie. Miło poinformować, że Ania i Nina otrzymały wyróżnienie, a Amelia zdobyła III miejsce. Dziewczętom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej Szkoły. Uczniów przygotowali Pani Justyna Jagielska, Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak i Pan Dominik Nowacki.

 
WYCIECZKA Z ORNITOLOGIEM - STAWY HODOWLANE WONIEŚĆ

23 listopada uczniowie klasy VI b uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do stawów hodowlanych należących do Gospodarstwa Rybackiego Osieczna. Znajdują się one na obszarach objętych ochroną NATURA 2000 w pobliżu miejscowości Wonieść. Przewodnikiem wycieczki był znany i ceniony osiecki ornitolog Pan Janusz Stępniewski. Tereny stawów związane są z siedliskami ptaków wodnych. Uczniowie obejrzeli między innymi czaple białe i siwe (w locie i na wodzie), kaczki krzyżówki i myszołowy. Na groblach otaczających stawy podziwiali ślady pozostawione przez dziki, wydry i bobry. Te ostatnie na ścięcie drzewa potrzebują zaledwie kilku dni. Na drzewach pozbawionych liści można było zauważyć gniazda małego ptaszka remiza. W drodze powrotnej na polu uczniowie podziwiali stado żurawi.

 
 
GALA LAUREATÓW

21 listopada w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz liczne instytucje współpracujące i patronujące ponadrocznemu projektowi realizowanemu w związku z obchodami 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Jury doceniło twórcze opowiadanie z historią Powstania Wielkopolskiego w tle napisane przez Natalię Bartosik - podopieczną Pani Cecylii Glapiak. Uczennica klasy 3gb otrzymała wyróżnienie.
W kierowanym do nauczycieli konkursie na scenariusz obchodów rocznic Powstania Wlkp. w latach 2008 - 2018 wyróżniono siedmioro nauczycieli, w tym pięć to nauczycielki Zespołu Szkół w Kąkolewie. Piękne dyplomy i nagrody otrzymały Panie Cecylia Glapiak, Alina Żalik, Anna Poprawska, Martyna Sowińska i Ewa Bojanowska-Gnacińska.
Dla wszystkich szkół zaangażowanych w projekt przygotowane zostały pamiątkowe Certyfikaty udziału.
Warto dodać, że na pokonkursowej wystawie na kartkę pocztową o Powstaniu Wlkp. znalazły się prace Nataniela Kaczmarka i Pawła Szczepaniaka.  
Galę uświetniła nie tylko obecność ważnych gości – przedstawicieli władz województwa wielkopolskiego, szkół wyższych, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i różnych instytucji kultury, ale także harcerze oraz ułani z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania ubrani w stroje powstańców, tworzący  na scenie historyczną scenografię. W części artystycznej goście wysłuchali laureatów konkursu krasomówczego oraz aktorki z Teatru Nowego, która pięknie przedstawiła zwycięskie opowiadanie laureatki konkursu literackiego. Nie zabrakło pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę i wszystkich uczestników gali.

 

Gratulujemy wyróżnień. Są one potwierdzeniem wieloletniej wspaniałej pracy naszej Szkoły.

 
ZWYCIĘZCY TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ "DUMNI Z POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO"

Grupa naszych piłkarzy rywalizowała w zawodach zorganizowanych przez kibiców Lecha Poznań i rozegranych w hali sportowej przy SP nr 4 w Lesznie. Nasi piłkarze zajęli I miejsce. Wszyscy otrzymali złote medale i piękne upominki. Gratulujemy drużynie i nauczycielom wychowania fizycznego. 

 
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ
Czworo uczniów naszej Szkoły - Alicja Szyrmer, Nina Żalik, Adam Nowacki, Jan Wyrwiński - uczą się jednocześnie w szkole muzycznej. 16 listopada wystąpili w leszczyńskim MOK-u, śpiewając „Pana Tadeusza”. Koncert z udziałem ponad stu muzyków i chóru był przepiękny. Wszystkim artystom gratulujemy! Cieszymy się, że w tym gronie są nasi uczniowie.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1774