Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209565

Śnieg

ZBIÓRKA MAKULATURY - I TURA

27 września odbyła się pierwsza zbiórka makulatury. Członkowie szkolnego wolontariatu wspierani przez uczniów znosili do kontenera zgromadzone paczki papieru i uczciwie je ważyli. Łącznie zebraliśmy 12 539,90 kg! Do naszej zbiórki dołączyli także przedszkolacy, którym dziękujemy za aktywny udział.
Oto wyniki zbiórki:

KLASA

WYNIK ZBIÓRKI

MIEJSCE

GRUPA

WYNIK ZBIÓRKI

I a

1270,00 kg

I miejsce

  MOTYLKI

115,82 kg

I b

200,00 kg

 

  BIEDRONKI

116,40 kg

II a

420,96 kg

III miejsce

  WIEWIÓRKI

26,80 kg

III a

687,14 kg

II miejsce

  ŻABKI

340,34 kg

III b

266,64 kg

 

  ZAJĄCZKI

162,30 kg

IV a

3209,90 kg

I miejsce

  PSZCZÓŁKI

163,30 kg

V a

430,04 kg

 

  MISIE

170,14 kg

V b

2123,69 kg

III miejsce

 

 

V c

251,64 kg

 

 

 

VI a

185,56 kg

 

 

 

VI b

93,76 kg

 

 

 

VI c

119,00 kg

 

 

 

VII a

154,40 kg

 

 

 

VII b

2259,32 kg

II miejsce

 

 

VIII a

145,48 kg

 

 

 

VIII b

176,60 kg

 

 

 

 
POKAZ DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH

W piątek 18 października 2019 r. uczniowie klas V - VIII mieli okazję uczestniczyć w pokazach przyrodniczych zaprezentowanych przez Pana Mateusza Łuckiego, nauczyciela przyrody i geografii oraz pasjonata chemii i fizyki. Eksperymentator przeprowadził ciekawe zajęcia, prezentując uczniom różne doświadczenia przyrodnicze. W czasie nietypowej lekcji jej uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest perhydrol, jodek potasu i do czego możemy ich użyć, w jaki sposób stworzyć własną chmurę, jak przechowywać i wykorzystywać ciekły azot oraz jak powstają fala akustyczna i uderzeniowa. Podczas całego pokazu prowadzący zwracał uwagę na to, w jaki sposób zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach związanych z wykonywaniem różnego rodzaju doświadczeń. Pan Mateusz doradzał też, jak można samemu przeprowadzić niektóre z demonstrowanych eksperymentów. Uczniowie naszej Szkoły z dużym zaangażowaniem obserwowali doświadczenia  i sami brali w nich udział. Było to 45 minut emocji, zabawy, zadowolenia, ale i nauki przedmiotów przyrodniczych poprzez aktywne uczestnictwo w pokazie.
Mamy nadzieję, że w również przyszłym roku uczniowie będą mieli okazję zobaczyć inne ciekawe doświadczenia.

 
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października był dla społeczności naszej Szkoły wyjątkowy. Podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy Panią Marię Joachimiak, która po 37 latach pracy dołączyła do grona emerytowanych pracowników. Jej wieloletnie zaangażowanie w pracę dydaktyczną (przede wszystkim jako biolog i chemik, ale też jako osoba prowadząca zajęcia gimnastyki korekcyjnej i szkolne koło PCK), wychowawczą i społeczną (jako współzałożyciel Stowarzyszenia POMOC) zostało nagrodzone wpisem do Honorowej Księgi „Zasłużony dla Szkoły”. Pani Maria Joachimiak od Pani Dyrektor A.Żalik, Pana Burmistrza S.Glapiaka, od Rady Rodziców, koleżanek i kolegów – czynnych i emerytowanych pracowników Szkoły oraz uczniów usłyszała wiele miłych słów, były wzruszające podziękowania i życzenia zdrowia, odpoczynku i aktywności na emeryturze.
Następnie Pani Dyrektor A. Żalik i Pani Wicedyrektor C.Glapiak nagrodziły pracowników Szkoły, którzy swoim zaangażowaniem i jego wynikami na wyróżnienie zasłużyli.
Serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Szkoły złożyli też Pan Burmistrz - S.Glapiak i przewodnicząca Rady Rodziców – Pani A.Szyrmer.
Na koniec Samorząd Uczniowski (przygotowany przez Panią S.Walenciak i Pana D.Nowackiego) piosenkami i zabawnym przedstawieniem dobrze znanych pracownikom Szkoły typów uczniów podziękował za codzienny trud, za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy i mobilizowaniu do jej zdobywania. Piękne róże były wspaniałym dodatkiem do serdecznych uczniowskich życzeń.
Mottem tegorocznego świętowania były - stanowiące element przygotowanej przez Panie E.Kosmalską i E.Łapawę dekoracji - słowa: „Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.” Byłoby idealnie, gdyby uczniowie mieli tyle energii, że łódź mogłaby płynąć wszędzie. Byłoby idealnie, gdyby sterowanie łodzią było dla nauczycieli źródłem satysfakcji i spełnienia. Powyższego i uczniom, i nauczycielom serdecznie życzymy.


 
LAS W JESIENNEJ SZACIE

W czwartek 17 października uczniowie klasy II a wyruszyli do lasu na zajęcia przyrodnicze. Już po drodze obserwowali piękny jesienny krajobraz. Zwracali uwagę na kolorystykę drzew, dzięki czemu nawet z daleka mogli rozpoznać drzewa liściaste. Pracując w grupach, układali zdania z rozsypanek wyrazowych na czas. Wykonali z materiałów przyrodniczych "Jesienne drzewa". W parach obserwowali las i wypełniali karty pracy. Były też zabawy terenowe, oglądanie grzybów, przypomnienie ich budowy, rozpoznawanie gatunków drzew po liściach i owocach. Lekcja przyrody na świeżym powietrzu pomogła dzieciom ugruntować wiedzę i dała relaks.

 
KLASA IA W ŚWIECIE WITAMIN

Witaminki, witaminki…. zewsząd słyszymy, że należy je spożywać, aby być zdrowym.  Klasa Ia w ramach edukacji przyrodniczej poznała wartości odżywcze poszczególnych warzyw, owoców i produktów spożywczych. Znając oznaczenia witamin i utwierdzając się w przekonaniu, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w ramach podsumowania zdobytych wiadomości na edukacji technicznej uczniowie podjęli wyzwanie i wykonali jajeczne myszki, grzybki, łódeczki i jeżyki, które były znakomitą przekąską przed drugim śniadaniem. Jednocześnie pamiętali o higienie przyrządzania posiłków oraz bezpiecznym posługiwaniu się narzędziami kuchennymi m.in. nożem i widelcem. Starannie przygotowali stanowisko pracy i niezbędne produkty. Wspólne przygotowanie smakołyków przysporzyło dzieciom wiele radości i kolejny raz potwierdziło, jak potrafią być samodzielne i kreatywne.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1961