Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801082

Śnieg

BRĄZ JAKUBA

W rozgrywanej w Lesznie w dniach 14-15 kwietnia kolejnej edycji międzynarodowego turnieju Youngster Cup bardzo dobre trzecie miejsce zajął Jakub Fogt. Zawodnik KS Polonia 1912 Leszno startował w rocznikach 2006-2007, gdzie rywalizowało aż 70 florecistów. Gratulujemy!

 
TRIO INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

16 kwietnia 2018 r. uczniowie mieli okazję uczestniczyć w koncercie miniaturowej orkiestry dętej. Panowie: Sebastian Szupienko – tubista, Piotr Rausz – puzonista i Paweł Szafran – waltornista nie tylko pięknie zagrali różne utwory, przenosząc uczniów i w czasie (m.in. w epokę dyliżansów pocztowych oraz na królewski dwór), i w przestrzeni (np. do lasu na polowanie), ale też bardzo ciekawie zaprezentowali instrumenty dęte blaszane. Uczniowie poznali budowę i brzmienie tuby, puzonu, sakshornu tenorowego, waltorni oraz rogu myśliwskiego i rogu pocztowego. 

 
APEL IIA "WITAJ, WIOSNO!"

Pod hasłem „Witaj, Wiosno!” klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni P.Agnieszki Andrzejewskiej –Śmiejczak przygotowała słowno-muzyczno-taneczny apel. Rodziców i dziadków oraz grupy przedszkolne i klasy I-III Szkoły Podstawowej powitała Pani Dyrektor Alina Żalik. Następnie uczniowie klasy IIa przedstawili krótką inscenizację o tym, jak wiosną zachowują się rośliny i zwierzęta, wcielili się w ich role, recytowali krótkie wierszyki i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej. Ponadto ukazali, jak zwierzęta i kwiaty potrafią cieszyć się z nadejścia wiosny, wykonując na zakończenie „Taniec na łące”. Rodzice i dziadkowie nie ukrywali dumy i zadowolenia z gry aktorskiej swoich dzieci. Gromkimi brawami podziękowali im za dostarczenie wielu wrażeń i wzruszeń. Pani Wicedyrektor Barbara Kaczmarek-Kryś pochwaliła pracowitość oraz  zaangażowanie uczniów i życzyła wszystkim korzystania ze słonecznych, ciepłych, pełnych energii wiosennych dni.

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

13 kwietnia 2018 r. wolontariusze postanowili „osłodzić” społeczności szkolnej ostatni dzień kolejnego tygodnia nauki i przygotowali przepyszne czekoladowe słodkości. Od dawna wiadomo, że nic tak nie pomaga w zregenerowaniu sił po ciężkiej pracy jak czekoladowa przekąska. Zebrane pieniądze – 578 zł przeznaczą dla kolegi Adriana, który jest chory. Opiekunka szkolnego wolontariatu bardzo serdecznie dziękuje wolontariuszom oraz ich rodzicom za przepyszne wypieki.

 
SPOTKANIE Z PLASTUSIEM

11 kwietnia 2018 r. dzieci z klas I-III SP pojechały do Leszna na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt.,,Plastusiowy pamiętnik''. Uczniowie poznali historię małego plastelinowego ludzika ulepionego przez Tosię - uczennicę pierwszej klasy podczas lekcji plastyki. Plastuś mieszkał w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami były przybory szkolne: pióro, stalówki, gumka Myszka, ołówek i scyzoryk. Ludzik miał mały czerwony zeszycik, taki jak jego właścicielka, i zapisywał w nim wszystkie swoje przygody. Zrobił go z kolorowego papieru, który Tosia wycinała na lekcji rysunku. Wrażenie na naszych dzieciach zrobiły barwne stroje aktorów oraz przepięknie wykonane przez nich piosenki i tańce.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1645