ZDROWE ŚNIADANIE

16 października Klub Wiewiórka zaproponował dzieciom z klas I-III zjedzenie zdrowego śniadania. Wcześniej dzieci zapoznały się z piramidą żywienia. Okazało się, że oprócz zdrowego stylu życia, ruchu na świeżym powietrzu i gimnastyki bardzo ważną sprawą jest zjedzenie wartościowego śniadania. Kanapki podczas drugiego śniadania były bardzo kolorowe, zdrowe, a przede wszystkim pyszne. Dzieci były bardzo zadowolone i przyrzekły, że to nie koniec takich śniadań. 

 
FINAŁ SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W POZNANIU

17 października w samo południe w Poznaniu (Hipodrom Wola) odbył się Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta, które wcześniej zdobyły pierwsze miejsce w etapie powiatowym w Lesznie (tylko zwycięzcy mogą startować w zawodach finałowych). Trasa biegu wynosiła 1000 metrów i do łatwych nie należała. Zawodniczki poradziły sobie dobrze i uplasowały się na 19. pozycji (udział brało 40 szkół). Skład drużyny: Amelia Wieczorek, Natalia Motuzna, Mirella Motuzna, Ewa Nowaczyk, Zofia Kowalska, Julia Galon, Olga Basińska, Magdalena Śmieszała, Maja Nędza, Liliana Bassa, Katarzyna Jarczewska, Agnieszka Muszyńska.

 
PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

16 października na długiej przerwie Samorząd Uczniowski zorganizował miniapel, którego celem było przypomnienie wszystkim, że 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem. To wybitny przedstawiciel polskiego narodu i święty Kościoła Katolickiego. Naszym - rodaków - obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o Janie Pawle II i wcielać w życie to, czego uczył. Wspólne zaśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni papieża zakończyło apel, a odtworzony z nagrania głos Papieża wzruszył… Później był czas na smakowanie kremówek, które podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach po wielu latach od matury z rozrzewnieniem i radością wspominał Jan Paweł II.
Pamiętajmy jednak, że nie kremówki, nie „Barka” są najistotniejsze… Młodzież powinna pamiętać między innymi te słowa Papieża: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

 
RADOSNE ŚWIĘTOWANIE DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Galowe stroje uczniów, życzenia, uśmiechy i kwiaty były podziękowaniem dla pracowników Szkoły za ich zaangażowanie, wyrozumiałość i troskę o rozwój każdego dziecka. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak przygotował okolicznościowy apel, podczas którego pracownikom Szkoły udzielono zabawnych nagan – oczywiście sformułowanych z uczniowskiej perspektywy i z przymrużeniem oka. Nie zabrakło piosenek, ciepłych życzeń i pięknych róż dla obecnych i emerytowanych pracowników Szkoły oraz dla przedstawicieli Rady Rodziców. Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu na grobach zmarłych pracowników zapłonęły znicze – symboliczny znak pamięci. Życzenia szkolnej społeczności złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Anna Szyrmer, która podkreśliła ważność nauczyciela w życiu młodego człowieka. Pani Dyrektor Alina Żalik przekazała życzenia od Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka i w ciepłych słowach podziękowała wszystkim pracownikom za solidną pracę i troskę o dobro uczniów oraz Szkoły. Nagrodziła wyróżniających się pracowników i zaprosiła wielopokoleniową kadrę Szkoły do pamiątkowej fotografii. Ten świąteczny dzień to miła odskocznia od niełatwej, wymagającej i bardzo odpowiedzialnej pracy.

 
PATRIOTYCZNA WYCIECZKA DO STOLICY

9 i 10 października stu uczniów naszej Szkoły odwiedziło stolicę. Zorganizowany przez Dyrekcję wyjazd był jednym z działań w ramach projektu „Niepodległość”. Uczniowie spacerowali po Warszawie, poznając historię miasta, zwłaszcza istotne dla 1918 roku miejsca, wydarzenia i postaci, ale też podziwiając współczesne oblicze miasta. Ósmoklasiści i grupa uczniów z kl. VII b zwiedzili Belweder, obejrzeli wnętrza znane z telewizyjnych relacji, sporo dowiedzieli się o Józefie Piłsudskim, podziwiali jego gabinet i poświęconą mu wystawę. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum i uczniowie kl. VII a byli natomiast w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaznajomieni zostali z historią II wojny światowej. Wszyscy mieli okazję podziwiać urokliwą wczesną jesień w Łazienkach. Dzięki Pani przewodnik sporo się dowiedzieli. Wyjazd był intensywny i przez długą podróż męczący, ale – jak każda wycieczka – rozwijający i wartościowy. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1732