BIWAK MIKOŁAJKOWY

W piątek 8 grudnia zuchy wyjechały na dwudniowy biwak do Leszna. Tym razem Zwinne Wiewiórki w strojach św. Mikołaja, reniferów i elfów na wieczornym świecowisku prezentowały wcześniej nagrany film: „Czym dla zucha jest Boże Narodzenie?”. Dużo emocji wzbudziła noc filmowa. Była też gra terenowa, pląsy, zabawy przy muzyce. Zuchy pracowały też w fabryce świętego Mikołaja, tworząc różne ozdoby świąteczne. Na zakończenie cała gromada otrzymała dyplom oraz upominki. Wszystkie WIEWIÓRKI zadowolone wróciły do domów.

 
DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Od 4 do 8 grudnia odbyły się w naszej Szkole Dni Niemieckie dla klas IV-VII Szkoły Podstawowej i 2. i 3. Gimnazjum. Wszystkie projekty i zadania wykonywane były w języku polskim i niemieckim. Każda klasa przygotowała gazetki przedstawiające sylwetki znanych Niemców. Na drzwiach pojawiły się asocjogramy, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć sobie słownictwo z wielu dziedzin. Każda klasa obchodziła Dzień Niemiecki na jednej z lekcji. Uczniowie przedstawiali prezentacje multimedialne na temat zabytków, klubów piłkarskich, znanych Niemców itp. Osoby chętne brały udział w Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego i Konkursie na plakat promujący naukę języków obcych. Wielu uczniów wzbogaciło swoją wiedzę nie tylko z języka niemieckiego, ale także o naszych zachodnich sąsiadach.
Wyniki Wewnątrzszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego:
I miejsce - Marta Walenciak, kl. 2 gc
II miejsce - Katarzyna Rosik, kl. 2gc
III miejsce - Liliana Bassa, kl. 2 ga
Wyniki Konkursu na plakat promujący naukę języków obcych:
I miejsce - Nataniel Kaczmarek, kl. VI b
II miejsce - Wiktoria Gawron, klasa V b
III miejsce - Katarzyna Rosik, kl. 2gc.

 
ZAPRASZAMY

      XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek o zimie
              odbędzie się w patio naszej Szkoły 4 stycznia 2018r. (początek – godz. 14.00).
                                     Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2017r.
                                 Wszystkie informacje znajdują się w Regulaminie.
                                                                                                                Zapraszamy serdecznie.

Regulamin      Karta zgłoszenia

 
PRZYPOMNIENIE

Przypominamy, że 12 grudnia 2017 r. odbędzie się zebranie.
Rodziców uczniów klas I-III SP zapraszamy na godz. 16.30, rodziców uczniów klas IV-VI SP na godz. 17.00, a rodziców uczniów kl. VII SP oraz 2. i 3. G. na 17.30.
W czasie zebrania na szkolnym korytarzu Samorząd Uczniowski przeprowadzi kiermasz ozdób świątecznych.

W tym dniu o godz. 16.20 w sali nr 1 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców i trójek klasowych. Bardzo prosimy o udział.

 
TEATRALNA ADAPTACJA "HOBBITA"

1 grudnia stu uczniów naszej Szkoły w MOK w Lesznie obejrzało przygotowaną przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa sceniczną adaptację Tolkienowskiego „Hobbita”. Było to ciekawe doświadczenie, które pozwoliło zestawić i porównać wersję oryginalną – książkową z filmową i teatralną. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody hobbita, krasnoludów i czarodzieja Gandalfa oraz uważnie przyglądali się sposobowi opowiedzenia i zagrania wyprawy do Samotnej Góry. Żywy kontakt z kulturą to zawsze cenne i miłe doświadczenie, a także doskonały punkt wyjścia do przeprowadzenia interesujących lekcji języka polskiego.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 166 - 220 z 1549