ZBIÓRKA NAKRĘTEK
30 kwietnia kolejny raz ważono zgromadzone przez klasy plastikowe nakrętki. Przypominamy, że to nie tylko działanie proekologiczne, ale również forma pomocy chorej dziewczynce – Karinie Tórz. Klasy, które zgromadziły najwięcej nakrętek, zyskają kolejne punkty w konkursie o miano SUPERKLASY.
Oto wyniki:
Kl. I-III SP: I miejsce – IIIc (60kg), II miejsce – Ib (49 kg), III miejsce – IIa (40kg),
Kl. IV-VI SP: I miejsce – Va (47kg), II miejsce – IVa (35kg), III miejsce – Vb (28kg),
Kl. I-III G: I miejsce – 1ga (50kg), II miejsce – 3ga (43kg), III miejsce – 1gb (39kg).

 

 

 
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
12 kwietnia kolejna grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu z cyklu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia dla IIb, IIIb i IIIa przeprowadziła Pani B.Rzetelska. Dzieci poznały pozycję boczną oraz dowiedziały się, jak prawidłowo wykonywać wdechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Mamy nadzieję, że – jeśli zaszłaby taka potrzeba – uczniowie będą potrafili zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności wykorzystać w praktyce.
 
KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY
29 kwietnia chętni uczniowie z klas II-III SP wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno Przyrodniczym. W czasie 45 minut musieli odpowiedzieć na 26 pytań. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, bo karty z odpowiedziami zostały odesłane do organizatora. W ramach tego Konkursu dzieci wykonały też przepiękne prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Przeprowadzeniem Konkursu zajęły się Panie I.Markowiak i B.Rzetelska. 

 
SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG
29 kwietnia uczniowie klas I-III SP spotkali się z Panią stomatolog Lilianną Pilch-Konieczną oraz jej asystentkami. Dzieci przede wszystkim dowiedziały się, jak dbać o zęby, co robić, by były zdrowe i ładne. Ku przestrodze obejrzały zdjęcia zębów z różnymi chorobami. Zobaczyły też zwierzęce szczęki. Najbardziej podobały się dzieciom zęby krokodyla i rekina. Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące higieny jamy ustnej i trzeba przyznać, że wykazali się dużą wiedzą.

 

 
PRYMA 2013
27 i 28 kwietnia 2013 r. odbył się Jubileuszowy X Regionalny Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej ,,PRYMA”. W sali Domu Kultury w Garzynie swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 150 osób. Naszą Szkołę reprezentowali podopieczni Pana Dominika Nowackiego: Julia Galon w piosence ,,A ja rosnę”, Martyna Ratajska -,,Bo co może mały człowiek”, Adam Nowacki - ,,Dzieci kolorowe”, Katarzyna Prętkowska - ,,Drzwi do kariery”, Mikołaj Woźniak - ,,Rzeka marzeń”, Karolina Kobylańska - ,,Daj mi rękę tato”, Natalia Łaniak - ,,Najlepsza koleżanka” oraz Anna Mąka w utworze ,,Jesteś lekiem na całe zło”. Wszyscy śpiewacy zaprezentowali się pięknie. Ania Mąka zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Adam Nowacki otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczniom naszej Szkoły gratulujemy udanego występu. Bardzo cieszymy się, że Magdalena Katarzyńska - absolwentka naszej Szkoły - zdobyła na PRYMIE Grand Prix.

 

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1596 - 1650 z 1762