WARCABIŚCI
Od 1 do 3 marca w Zespole Szkół w Osiecznej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Młodzików w warcabach klasycznych. Startowało 106 zawodników z całej Polski. Cieszymy się, że mieliśmy w zawodach swoich reprezentantów. Mateusz Klabiński był 14., Mateusz Matysiak 16., Jędrzej Runowicz 17., a Kacper Gidaszewski 23. Warcaby to gra, która stymuluje rozwój, wymaga, a więc również uczy, logicznego i twórczego myślenia. Pozwala też rozwijać wyobraźnię, uczy cierpliwości, koncentracji oraz rozwiązywania problemów. Zachęcamy zatem do grania w warcaby.
 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

We wtorek 26 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie odbył się turniej piłki nożnej dla klas trzecich gimnazjum. Wzięli w nim udział nasi reprezentanci – podopieczni P.Michała Bańkowiaka. Po zaciętych spotkaniach wygrali jeden mecz i przegrali dwa spotkania, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w zawodach. Zwyciężyli gimnazjaliści z Gostynia. Nasi chłopcy grali w składzie: Jakub Mazankiewicz, Mikołaj Wysocki, Tomasz Frąckowiak, Łukasz Karczyński, Jakub Jagłowski, Mikołaj Rachmajda, Robert Jakubowski, Mikołaj Naskręt, Karol Pawłowski, Paweł Koszur.
FOTORELACJA

 
NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM
W poniedziałek 25 lutego uczniowie klas I-III SP wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Tym razem poznali książkę pt.„Mała Syrenka” w tłumaczeniu Agaty Topolewskiej. Przeczytała ją dzieciom Pani Iwona Markowiak – wychowawczyni kl.IIb. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i śmiało odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Następnie trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas wykonywały pracę plastyczną na jeden z zaproponowanych tematów: „W morskich głębinach” lub „Ilustracja do przeczytanej bajki”. Uczniowie z zaangażowaniem i dużą cierpliwością przyklejali do kartek bristolu: ziarenka ryżu i pieprzu, makaron, muszelki, liście laurowe, rozgwiazdy i inne materiały przyrodnicze. Na ich pracach można podziwiać „podwodny świat”, a w nim: koralowce, konika morskiego, ośmiornice, meduzy, rybki i rośliny wodne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
KONKURS "MOJA WIELKOPOLSKA"

19 lutego w Poznaniu odbył się pierwszy etap V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Uczestniczyło w nim prawie 80 gimnazjalistów. Naszą Szkołę reprezentowali Mikołaj Domagała i Patryk Fischer. Obaj przeszli do kolejnego etapu, Mikołaj z najlepszym wynikiem (99p./100p.), a Patryk z piątym (89p./100p.). Podczas finałowych zmagań, które odbędą się w Lądzie, chłopacy przedstawią prezentację multimedialną - omówią trasę wycieczki uwzględniającą wodną formę ochrony przyrody.

 
WALENTYNKI
12 lutego (nieco wyprzedzając kalendarz) w naszej Szkole obchodzono walentynki. Korzystając z propozycji Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele i uczniowie ubrali się w kolory miłości. W patio umieszczono skrzynkę na walentynkową pocztę. Specjalni listonosze kartki, liściki i listy dostarczyli ich adresatom. Każdy pracownik Szkoły i każdy uczeń od Samorządu Uczniowskiego dostał słodką walentynkę. Po południu odbyła się (nie tylko dla zakochanych) dyskoteka. Warto dodać, że dzięki przedstawicielom wszystkich klas, którzy pracowali nad zadaniem w ramach konkursu SUPERKLASA, patio ozdobione było pomysłowymi serduszkowymi kompozycjami.
SERDUSZKOWE WALENTYNKI                               DYSKOTEKA
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1596 - 1650 z 1712