ZBIERAMY MAKULATURĘ

Od 24 do 28 września zbieramy makulaturę. To pierwsze zadanie w ramach konkursu o tytuł SUPERKLASY. Zachęcamy do walki o punkty!

 
SPRZĄTANIE OKOLICY

17 września 2012 r. uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie włączyli się do ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”. Pod opieką nauczycieli porządkowali okolice Kąkolewa, Łoniewa, Frankowa, Grodziska i Dobramyśli. Dzięki ich pracy jest czyściej i piękniej. Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy - i dzieci, i dorośli – stosowali się do hasła 19. edycji akcji „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”.

 
INFORMACJA O ZEBRANIU Z RODZICAMI

17 września 2012 r. odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Rozpocznie je o 16.30 w patio Dyrektor A.Żalik,

po części ogólnej wychowawcy spotkają się z Rodzicami w salach.

Członkowie Rady Rodziców proszeni są o przybycie na 16.00.

Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 50. ROCZNICY NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ IMIENIA POWSTAŃCÓW WLKP.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie

obchodzi wielki jubileusz – 50. rocznicę nadania jej imienia.

Z tej okazji 21 września 2012 roku odbędzie się uroczystość wspomnieniowa,

na którą niezwykle serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów z minionego półwiecza,

pracowników, rodziców uczniów, przyjaciół Szkoły,

którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z kąkolewską Szkołą Podstawową.

Program:

1530  - msza święta w kościele parafialnym w Kąkolewie

1630 - „Sztafeta pokoleń” – bieżnia przy Zespole Szkół

1700 - uroczystość w patio Szkoły

        - zwiedzanie budynku Szkoły, oglądanie tematycznych wystaw

1900 - spotkanie gości, absolwentów i pracowników w sali wiejskiej w Kąkolewie

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy niepedagogiczni, Uczniowie Szkoły w Kąkolewie

 
"ŚLADAMI HISTORII" - BIWAK ZUCHÓW

Gromada zuchowa „Zwinne Wiewiórki” rozpoczęła nowy rok szkolny dwudniowym, zorganizowanym w budynku Zespołu Szkół w Kąkolewie, biwakiem pod hasłem „Śladami historii”. Zuchy spotkały się w piątkowe popołudnie i po krótkiej odprawie wyruszyły w poszukiwaniu historii. Musiały iść zgodnie ze wskazówkami na mapkach. Każda szóstka miała za zadanie rozpoznać teren i doprowadzić do wyznaczonych miejsc. Pierwszym punktem był pomnik poświęcony Powstańcom Wielkopolskim przy kościele, kolejnym pomnik pod Nową Wsią. Zwinne Wiewiórki bardzo dobrze sobie radziły. Wysłuchały ciekawych informacji, odczytały treść na tablicach, złożyły hołd i zapaliły znicze. Po powrocie do miejsca zakwaterowania zuchy przygotowały miejsce do spania, biwakową stołówkę i samodzielnie zrobiły kolację. Poczęstowały się ciasteczkami i sokami podarowanymi przez Dyrekcję. Następnie w grupach wykonały prace plastyczne związane z wcześniejszą wyprawą oraz kolejne strony do zuchowej kroniki. Przy ognisku – świecowisku rozmawiały o patronach naszej Szkoły, przypominały, kim byli Powstańcy i o co walczyli. Obejrzały inne pomniki poświęcone Powstańcom Wielkopolskim. Były też wspólne pląsy i śpiew. Przed zaśnięciem „Wiewiórki” obejrzały film animowany „Wszystkie psy idą do nieba”. W sobotę dzień rozpoczął się bardzo wcześnie (po zielonej nocy) poranną toaletą i samodzielnym przygotowywaniem śniadania. Jeszcze raz przypomniano cel biwaku, a potem już były wspólne zabawy, pląsy i śpiew. Na koniec dzieci zadbały o ład i porządek w sali. O 10:00 „Zwinne Wiewiórki” zadowolone i pełne wrażeń wyruszyły w drogę powrotną do domu.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1541 - 1550 z 1550