GÓRA GROSZA

Nasza Szkoła bierze udział w XIII AKCJI GÓRY GROSZA. Od 26 listopada do 7 grudnia Towarzystwo NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej we wszystkich szkołach i przedszkolach całej Polski prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z domów dziecka. Akcji przyświeca hasło „Razem możemy więcej”. Pamiętajmy, jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza ma moc. Zachęcamy do aktywnego zbierania, bo warto pomagać.
O tym, ile udało nam się zebrać, poinformujemy po 10 grudnia, gdy skarbnicy klasowi rozliczą się ze skarbnikiem SU. 

 
ANDRZEJKI

29 listopada od 17.00 do 19.30 uczniowie klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się na dyskotece andrzejkowej. Godzinę wcześniej większość klas zorganizowała spotkania, podczas których, zajadając się pysznymi wypiekami Mam i Babć, z przymrużeniem oka wszystkie panny i wszyscy kawalerowie spoglądali w przyszłość. Buty wędrowały w kierunku drzwi, wosk się lał, serduszka były przekuwane, wróżby z ciasteczek zostały wyciągnięte… Czas pokaże, czy coś się spełni… Samorząd Uczniowski zadbał nie tylko o dobrą muzykę, ale również o atrakcyjne przerywniki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory Katarzyny i Andrzeja Roku. Uczniowie klas młodszych bawili się na andrzejkach w terminach wyznaczonych przez Panie wychowawczynie.

FOTORELACJA - KLASY I-III        FOTORELACJA - DYSKOTEKA

 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

21 listopada 2012 r. w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Dziewięć drużyn grało w trzech grupach systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Nasi reprezentanci w fazie grupowej 0:2 przegrali z drużyną z Drobnina, a 2:0 wygrali z Włoszakowicami. W półfinale 2:1 przegrali z zespołem z Nowego Belęcina – jak się później okazało – zwycięzcą całego turnieju. 

 
POPOŁUDNIE FILMOWE

23 listopada klasy IIa, IIIb i IIIc spędziły w Szkole więcej godzin niż zwykle, bo dla zwycięzców konkursu na najładniejszy stroik z dyni Samorząd Uczniowski zorganizował  popołudnie filmowe. Wszyscy uczniowie zgromadzili się o godz. 15.00 w sali nr 21, która zamieniła się w kinową, bo zasłonięto okna i w miejsce ławek wniesiono materace. Na stolikach znajdowały się – zdaniem wielu osób niezbędne podczas oglądania - paluszki, popcorn i soki. Kiedy dzieci zajęły swoje miejsca, członkowie Samorządu w imieniu swoim i Pani Sylwii Walenciak przywitali małych gości oraz Panie Bognę Rzetelską i Agnieszkę Andrzejewską-Śmiejczak. Film pt.„Jak ukraść księżyc?” nazywany "piękną animacją z doskonałym humorem" bardzo przypadł dzieciom do gustu. Śmiech nie cichł nawet na minutę (członkowie Samorządu w trakcie seansu bawili się równie wspaniale). Film opowiadał o  losach ambitnego złoczyńcy, który nie pragnie niczego bardziej niż zapisania się w historii jako największy i najbardziej nieobliczalny złodziej wszech czasów. Owładnięty żądzą kradzieży Księżyca nie pamięta o takich wartościach jak współczucie, miłość i dobro. Pewnego dnia w jego życiu pojawiają się trzy urocze sierotki i wywracają jego życie do góry nogami. Główny bohater zmienia się pod wpływem wydarzeń i zaprzyjaźnia z dziewczynkami. Na koniec uczniowie stanęli do pamiątkowej fotografii i pięknie podziękowali za miło spędzony czas. 

 
KONKURS ŚPIEWACZY - ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Międzyszkolnym KONKURSIE ŚPIEWACZYM KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK O ZIMIE, który odbędzie się 3 stycznia 2013 r. w patio naszej Szkoły.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2012 roku.

Regulamin i karta zgłoszenia (*.doc)

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1541 - 1595 z 1597