UCZNIOWIE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ NA SPEKTAKLU TEATRALNYM

W poniedziałek 13 maja 2013 r. wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod opieką wychowawczyń wyjechali do Leszna na spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji Dzieci i Młodzieży z Wrocławia. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy Kopciuszka, emocjonalnie reagowały na wszystkie przejawy zła, z uwagą słuchały pouczających piosenek, podziwiały grę aktorską i taniec. Gromkimi brawami nagrodziły aktorów, dziękując im za miło spędzony czas. Widzowie doświadczyli, że bycie uczciwym i pracowitym popłaca, a cierpliwość i pokora to zalety, które należy w sobie pielęgnować i rozwijać.

FOTORELACJA

 
WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW

Od 6 do 9 maja uczniowie klas Va i Vb przebywali na wycieczce. Pierwszego dnia zwiedzali Toruń. Z Panią przewodnik wędrowali ulicami urokliwego Starego Miasta, podziwiali Krzywą Wieżę, bramy w murach miejskich, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisaka, ruiny zamku krzyżackiego, a z wieży katedry śś. Janów panoramę Torunia. W planetarium obejrzeli seans „Makrokosmos – podróż do krańców czasu i przestrzeni”, a w Muzeum Żywego Piernika samodzielnie wyrabiali ciasto, wycinali i piekli pierniki. Następnego dnia piątoklasiści zwiedzali zamki krzyżackie – najpierw w Kwidzynie, a później potężną twierdzę w Malborku. Trzeci dzień spędzili w Gdańsku. Najpierw spacerowali po parku i palmiarni w Oliwie, następnie w oliwskiej katedrze wysłuchali krótkiego koncertu organowego, co pozwoliło im podziwiać słynne na całym świecie organy. Z okien autobusu oglądali stadion wybudowany na Euro i nowoczesne rozwiązania komunikacyjne. Później z Panią przewodnik wędrowali po gdańskiej starówce, podziwiając m.in. urokliwe kamienice, fontannę Neptuna i panoramę miasta z wieży kościoła NMP. Statkiem Czarna Perła popłynęli na Westerplatte. W ostatnim dniu uczniowie dotarli do kolejnej krzyżackiej siedziby – do pięknie położonego zamku w Gniewie. Rozlewisko Wisły – widoczne ze skarpy - zrobiło wrażenie na wszystkich. W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję zobaczyć też katedrę w Gnieźnie. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała nie tylko o Drzwiach Gnieźnieńskich i o relikwiach św. Wojciecha, ale i o innych skarbach tej świątyni.
Pogoda była wymarzona, słońce świeciło tak, że wszyscy wrócili opaleni. Wycieczka była intensywna, piątoklasiści zobaczyli wiele. Tylko taki wypoczynek na klasowych wyjazdach ma – zdaniem wychowawczyń – Pań Iwony Kubasik i Anny Poprawskiej - sens. Po to wyruszamy w inne regiony Polski, by je poznać, by doświadczyć czegoś nowego, by na własne oczy zobaczyć to, o czym czytamy w szkolnych podręcznikach. Czas spędzony w autobusie między kolejnymi miastami oraz wieczory w schronisku młodzieżowym w Malborku czy w Domu Pielgrzyma w Toruniu były czasem na regenerację sił, rozmowy i zabawy z rówieśnikami.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom: Pani Edycie Kanikowskiej i Pani Katarzynie Hejdysz za opiekę nad wycieczkowiczami oraz Panu Włodzimierzowi Prętkowskiemu – i za opiekę, i za fotograficzną dokumentację wyjazdu, i za wydatną pomoc w organizacji wycieczki.
Piątoklasiści wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i bogaci w nową wiedzę.

FOTORELACJA

 
LEKCJA PRZYRODY

7 maja uczniowie klas IIa i IIb wybrali się do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lesznie, gdzie wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody. Po obejrzeniu obiektu i zabawie w „krzakowym labiryncie” udali się do szklarni. Tam zobaczyli sadzonki różnych kwiatów i warzyw. Najbardziej zainteresowali się uprawa kapusty pekińskiej i pomidorów oraz odpowiednim nawadnianiem roślin. Następnie zaproponowano dzieciom „Zabawę w małego ogrodnika”. Na wyznaczonym poletku przygotowali miejsce pod uprawę. Spulchniali ziemię, wyrywali chwasty, grabili i na koniec wysiali kwiaty: słonecznik karłowy oraz aksamitkę rozpierzchłą drobnokwiatową. Mali ogrodnicy mają nadzieję, że rośliny wkrótce wyrosną i pięknie zakwitną. 

FOTORELACJA

 
ZUCHY ŚWIĘTUJĄ 3 MAJA

Mszą świętą w kościele farnym p.w. św. Mikołaja rozpoczęły się w Lesznie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, kompania honorowa wojska, drużyna sztandarowa ZHP i poczty sztandarowe służb mundurowych, uczniów leszczyńskich szkół i kombatantów, a także Orkiestra Dęta Miasta Leszna i Chór Chopin oraz nasze zuchy z gromady zuchowej "Zwinne Wiewiórki" pod opieką druhny Sławy Pietrowicz i Agnieszki Andrzejewskiej - Śmiejczak. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości rocznicowych przeszli ulicami miasta pod pomnik Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości. Tam odbyła się manifestacja patriotyczna, podczas której złożono kwiaty pod pomnikiem. Warto wspomnieć, że  zuchy zdobyły w ten sposób kolejną sprawność "Młody Obywatel" i otrzymały od Komendanta słodki upominek.

FOTORELACJA

 
MAJOWE ŚWIĘTA - APEL
30 kwietnia podczas uroczystego apelu uczniowie (pracujący pod kierunkiem Pań D.Bednarczyk i T.Rosińskiej) przypomnieli istotę i historię majowych świąt: 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 maja – Święta Konstytucji 3 Maja oraz 8 maja – Dnia Zwycięstwa. Chórzystki przygotowane przez Pana D.Nowackiego zaśpiewały znane pieśni związane z majowymi świętami.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1541 - 1595 z 1712