Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801296

Śnieg

ANNA MĄKA W FINALE WROCŁAWSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Anna Mąka zakwalifikowała się do finału XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. W tegorocznej edycji uczestnicy wykonywać będą utwory muzyki rozrywkowej pop i dance z lat 80-tych i 90-tych XX w. Ania zaśpiewa piosenkę Stinga „Englishman in New York”. Warto dodać, że komisja w kategorii soliści zakwalifikowała tylko 14 osób. Przesłuchania finałowe odbędą się 22 lutego 2013 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Ania szlifuje wykonanie pod okiem Pana Dominika Nowackiego (muzyka) i Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak (wymowa).
 
III TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO IM.BARBARY OWSIANNEJ

9 lutego w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbył się III Turniej Tenisa Stołowego im.Barbary Owsiannej. W zawodach upamiętniających nauczycielkę wychowania fizycznego, która z wielkim zaangażowaniem propagowała grę w tenisa stołowego, wzięło udział 53 zawodników – 22 tenisistki stołowe i 33 tenisistów.
Zmagania uczniów szkoły podstawowej zakończyły się następująco:
- dziewczęta: Im. – Mirella Wróblewska, IIm. – Karolina Woźniak, IIIm. – Aleksandra Maćkowiak;
- chłopcy: Im. – Andrzej Skiba, IIm. – Karol Kuźniak, IIIm. – Szymon Jędrzychowski.
W gronie gimnazjalistów na podium stanęli:
- dziewczęta: Im. – Amelia Kuźniak, IIm. – Martyna Burdzicka, IIIm. – Angelika Krajs;
- chłopcy: Im. – Łukasz Kuźniak, IIm. –Jakub Mazankiewicz, IIIm. – Wojciech Owsianny.
Wyniki kategorii OPEN MIXT były następujące:
- Im. - Martyna Burdzicka / Daniel Płoszajczak,
- IIm. - Amelia Kuźniak / Bartosz Kowalski,
- IIIm. - Angelika Krajs / Mateusz Karolczyk.
Rywalizowano również w kategorii OPEN. Wśród kobiet medalami podzieliły się:
Martyna Burdzicka – Im., Amelia Kuźniak – IIm., Angelika Krajs – IIIm. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Adam Karolczyk, IIm. zajął Jakub Płaszajczyk, a trzecie Jarosław Owsianny.
Nagrody (puchary i dyplomy) wręczali zwycięzcom: mama Pani Barbary Owsiannej, Pani Dyrektor Alina Żalik, Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Pan Stanisław Glapiak.
Organizatorów Turnieju, którymi byli Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kąkolewie oraz UKS „Spartakus” Kąkolewo, bardzo cieszy, że tak wiele osób chce grać w tenisa stołowego i uczestnictwem w Turnieju sprawia, że pamięć o Pani Barbarze Owsiannej jest ciągle żywa.

FOTORELACJA

 
ETAP POWIATOWY XVII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

4 lutego szesnaścioro uczniów naszej Szkoły - podopieczni Pań Ewy Łapawy i Teresy Rosińskiej - wzięło udział w etapie powiatowym XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Zespole Szkół w Święciechowie. Naszą szkołę reprezentowali:
- z klas czwartych: Wojciech Fischer, Olga Szczepaniak, Paulina Kosmalska,
- z klas piątych: Piotr Hejdysz, Klaudia Piasecka i Natalia Mikołajczak,
- z klas szóstych: Karolina Woźniak, Anna Skrzypczak i Maciej Pełczyński,
- z klas 1.Gimnazjum: Amelia Kuźniak, Katarzyna Kretschmer i Paulina Andrzejewska,
- z klas 2.Gimnazjum: Paulina Woźniak i Kinga Konkiewicz,
- z klas 3.Gimnazjum: Patryk Fischer i Mikołaj Domagała.
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwanaścioro uczniów – ich nazwiska zostały w powyższej notatce wytłuszczone. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursowych zmagań.

Czytaj całość
 
XVII MEMORIAŁ IM.DARKA BOROWCZYKA

10 lutego 2013 r. od 10.00 do 14.30 w sali sportowej Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się 17. już Memoriał im. Darka Borowczyka. Tym razem wzięło w nim udział 8 drużyn, spośród których 5 utworzyło grupę młodszą, natomiast 3 pozostałe grupę starszą. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w obrębie grup; młodsi zawodnicy mieli swój turniej, a starsi swój. 
Ostatecznie w grupie młodszej, w której zagrały dwie drużyny z Kąkolewa, drużyna z Grodziska, z Wojnowic i uczniowie  naszego Gimnazjum, wygrał zespół Kąkolewo II, drugie miejsce zajęła drużyna Kąkolewo I, natomiast trzecie Wojnowice. Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce, ale zaprezentowali wysoki poziom sportowy. W składzie naszej drużyny  grali: Patryk Tasiemski, Jakub Kośmider, Mikołaj Glapiak, Patryk Kretschmer, Dawid Picz, Piotr  Mrukowski, Mikołaj Cholewa, Jakub Mazankiewicz i Bartosz Kowalski. 
W skład grupy starszej weszła drużyna KAN-BUD-u oraz po jednym zespole z Kąkolewa i Osiecznej. Najlepszymi okazali się piłkarze z Osiecznej, drugie było Kąkolewo, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna KAN-BUD-u. 
W sumie w całym Memoriale, który cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej sportowej atmosferze, rozegrano 13 meczów, w których łącznie strzelono 77 bramek. Najskuteczniejszym graczem w starszej grupie został Mariusz Mikołajczak z drużyny Kąkolewa, uzyskując 3 bramki, natomiast królem strzelców w grupie młodszej został nasz uczeń - Patryk  Tasiemski - z dorobkiem 5 goli. 
Organizatorami XVII Memoriału im. Darka Borowczyka były Zespół Szkół w Kąkolewie oraz Urząd Miasta i Gminy Osieczna.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
KONKURS OTWP - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
5 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy w Osiecznej uczniowie ze szkół w Świerczynie, Kąkolewie i Osiecznej rywalizowali w gminnym etapie Konkursu OTWP – Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą Szkołę reprezentowali podopieczni Pana Dariusza Maćkowiaka: Barbara Nowaczyk, Julia Szulc, Natalia Zamelek, Adelina Letza, Robert Jakubowski i Jakub Jagłowski.
Jakub Jagłowski zwyciężył w zmaganiach gimnazjalistów i awansował do kolejnego etapu konkursu. III miejsce w grupie gimnazjalistów zajęła Adelina Letza, a w gronie uczniów szkół podstawowych Barbara Nowaczyk.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1541 - 1595 z 1645