KONKURS NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ
W organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osiecznej  konkursie na pisankę wielkanocną wzięła  udział spora grupa naszych uczniów. I miejsce zajęła Zuzanna Aumiler z kl.IIIa, II miejsce Paweł Kobylański z IIa, a trzecie Adam  Nowacki z Ib. Wyróżniono też pracę Aleksandry Woźnej z Ib. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu podziękowano słodkim upominkiem.
FOTORELACJA
 
ŚWIĄTECZNE PATIO
Szkolna Komisja Wychowawcza zaproponowała wszystkim klasom wykonanie dowolną techniką dwóch papierowych wielkanocnych pisanek, które ozdobią szkolne patio i wprowadzą świąteczną atmosferę. Uczniowie nie tylko zrealizowali plan minimum, czyli przygotowali dwie „obowiązkowe” ozdoby, ale niektóre klasy wykazały się aktywnością i przyniosły więcej pisanek. Wszyscy zadbali też o jakość ozdób. Prace uczniów są pomysłowe, estetyczne, piękne. Przygotowanie tych małych dzieł sztuki wymagało wiele czasu. Dzięki nim w Szkole widać i czuć zbliżającą się Wielkanoc.
 
MŁODY ARCHITEKT

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie był organizatorem konkursu „Młody architekt”. Udział wzięło w nim pięć naszych gimnazjalistek. Cztery dziewczęta wykonały prezentacje multimedialne poświęcone zabytkom Leszna, a jedna z uczennic zgłosiła do konkursu pracę plastyczną – projekt wnętrza. Wszystkie dziewczęta – podopieczne Pani Elizy Kosmalskiej - zostały nagrodzone. W kategorii prezentacji multimedialnej I miejsce zajęła Natalia Górczak, III miejsce - Patrycja Idczak, IV miejsce - Agnieszka Idczak, V miejsce – Martyna Andrzejewska. W kategorii projekt wnętrza Karolina Kowalska zajęła V miejsce. Gratulujemy.  

 
ETAP REJONOWY KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE
20 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą Szkołę reprezentowało dwanaścioro uczniów, którzy pomyślnie przeszli etapy szkolny i powiatowy. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo: Wojciech Fischer z kl.IVb i Maciej Pełczyński z kl.VIa – podopieczni Pani Ewy Łapawy oraz Anna Skrzypczak z kl.VIb, Kinga Konkiewicz i Paulina Woźniak z kl.2gb, Patryk Fischer z 3ga i Mikołaj Domagała z 3gb – podopieczni Pani Teresy Rosińskiej. Gratulujemy.
 
ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY
22 marca w Domu Kultury w Sławie odbyły się II eliminacje XIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. Konkurs ma już wieloletnią tradycję i cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym zainteresowaniem. Wykonawcy przyjechali z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Naszą Szkołę reprezentowali podopieczni Pana Dominika Nowackiego: Anna Mąka w piosence „Jesteś lekiem na całe zło”, Karolina Kobylańska w utworze „Daj mi ręce, tato”, Natalia Łaniak, która zaśpiewała piosenkę pt. „Najlepsza koleżanka” i Mikołaj Woźniak, który wykonał „Rzekę marzeń”. Do finału Konkursu komisja zakwalifikowała trzy osoby z każdej kategorii wiekowej. Milo nam donieść, że awansowali: Anna Mąka, Natalia Łaniak oraz Karolina Kobylańska. Finał Festiwalu odbędzie się 16 czerwca 2013 r. na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1486 - 1540 z 1621