I DZIEŃ PÓŁKOLONII

15 lipca o godzinie 8:00 rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie. Pierwszy dzień zaprowadził półkolonistów do Poznania. To miasto przywitało dzieci pochmurną pogodą i deszczem. W związku z tym trzeba było zrezygnować z zabaw w kompleksie sportowym MALTA. Dzieci nie były tym zmartwione, bo kolejnym punktem programu było oglądanie wymarzonego filmu animowanego „Minionki rozrabiają”. Po zakończonym seansie wszyscy posilili się w Mc Donald’s. Dużą radość sprawiły najmłodszym zabawki – bohaterowie obejrzanego filmu znajdujące się w zestawie obiadowym. W Kąkolewie półkoloniści otrzymali jeszcze upominki – maskę Miniona oraz gazetki z zagadkami i łamigłówkami.

FOTORELACJA

 
HARMONOGRAM PÓŁKOLONII 2013

Komunikat Zarządu Stowarzyszenia POMOC
PRZEWIDYWANY HARMONOGRAM PÓŁKOLONII – LIPIEC 2013

 

Pierwszy tydzień – zajęcia dla dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej

DATA

RODZAJ ZAJĘĆ

15 lipca 2013, godz. 8.00

Wyjazd do Poznania – kino, palmiarnia

16 lipca 2013, godz. 8.00

Wycieczka do Wolsztyna – Muzeum Kolejnictwa

17 lipca 2013, godz. 7.45

Gołuchów – zwiedzanie i lekcja muzealna

18 lipca 2013, godz. 9.00

Pływalnia w Lesznie

19 lipca 2013, godz. 8.00

Zamek w Kórniku i rejs po Jeziorze Kórnickim


Drugi tydzień – zajęcia dla dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum

DATA

RODZAJ ZAJĘĆ

22 lipca 2013, godz. 7.30

Wyjazd do Biskupina (Żnin, Wenecja)

23 lipca 2013, godz. 7.00

Wycieczka do Torunia – m.in. Planetarium

24 lipca 2013, godz. 8.00

Poznań – kino, palmiarnia

25 lipca 2013, godz. 9.00

Pływalnia w Lesznie

26 lipca 2013, godz. 8.00

Zamek w Kórniku i rejs po Jeziorze Kórnickim

Organizatorzy informują również, że: 
- opiekę nad półkolonistami sprawować będą nauczyciele ZS w Kąkolewie, członkowie Stowarzyszenia POMOC,
- usługi transportowe świadczyć będzie firma WALDMAR, 
- uczestnicy każdego dnia otrzymają instrukcję dotyczącą stroju, ekwipunku, ewentualnego poczęstunku, przebiegu zajęć, godziny wyjazdu i powrotu w dniu kolejnym,
- Rodzice półkolonistów otrzymają numer telefonu kontaktowego z opiekunami,
- wszelkie informacje o zajęciach półkolonijnych, terminach, ewentualnych zmianach zamieszane będą na stronie szkoły www.zskakolewo.pl.

 
ZWINNE WIEWIÓRKI NA BIWAKU
W piątek, po uroczystości zakończenia roku szkolnego, zuchy pojechały na dwudniowy biwak do Dębca Starego. W to piękne miejsce zaprosił Wiewiórki pan Rafał Maćkowiak, tata zuchenki Oli. Biwak rozpoczął się uroczystym apelem, na którym komendant Rafał Maćkowiak, druhny Agnieszka Andrzejewska – Śmiejczak i Sława Pietrowicz oraz oboźny Piotr Domżał przedstawili program i obowiązki poszczególnych zastępów. Później nadszedł czas przygotowania obozowiska. Zuchy samodzielnie rozbijały namioty, pracowały przy budowaniu miejsca na bezpieczne ognisko, zbierały w lesie drewno i na specjalnie utworzonych noszach transportowały je na miejsce zakwaterowania, przygotowywały kanapki na kolację i śniadanie. Wysłuchały przy ognisku gawędy, śpiewały harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Doświadczyły prawdziwej musztry. Specjalnie wybrany poczet flagowy podczas śpiewania harcerskiego hymnu wciągał flagę na maszt. Zwinne Wiewiórki rywalizowały szóstkami w grze terenowej, podczas której musiały wykazać się wiedzą, zwinnością i umiejętnościami manualnymi. Zuchy zobaczyły, jak powstają posiłki w kuchni polowej, z której kosztowały warzywną zupę i makaron z sosem pomidorowym. Najmłodsi złożyli Obietnicę zuchową. Zanim jednak to uczynili, musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Na zakończenie biwaku zuchy otrzymały zdobyte sprawności i pierwszą gwiazdkę. Wspólnie z rodzicami zasiedli przy ognisku, smażyli kiełbaski i śpiewali harcerskie piosenki. Zwinne Wiewiórki szczęśliwe i pełne wrażeń najserdeczniej jak potrafiły, podziękowały Panu Maćkowiakowi za zaproszenie i ogromne zaangażowanie. Za to, że specjalnie na tę okazję zbudował maszt do flagi, polową umywalnię, wydrukował śpiewniki, zorganizował duże namioty, ławy i stoły (stołówka), specjalne oświetlenie terenu, sprowadził kuchnię polową, specjalną ubikację toi – toi, nawet trąbkę, która wzywała na zbiórki i ogłosiła pobudkę. Podziękowania otrzymał również druh Piotr Domżał za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie. Wakacyjny biwak zakończył się wspólnym kręgiem i iskierką.
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

28 czerwca społeczność Zespołu Szkół w Kąkolewie uroczyście podsumowała rok szkolny 2012/2013. P.Wicedyrektor Cecylia Glapiak serdecznie powitała zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – P.Stanisława Glapiaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Osiecznej – P.Romana Lewickiego, Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Osiecznej – P. Mariolę Pazołę i P.Alojzego Karolczaka, Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę, Radną Rady Miejskiej w Osiecznej P.Halinę Bartkowiak oraz Państwa sołtysów: P.Paulinę Leciejewską z Frankowa, P.Remigiusza Przybylskiego z Łoniewa i P.Piotra Jankowskiego z Kąkolewa, Zarząd Rady Rodziców naszej Szkoły z przewodniczącą – P.Anną Szczepaniak, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie – P.Emilię Konieczną, Wicedyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie – P.Barbarę Szpurek, emerytowanych pracowników Szkoły, Rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań. Absolwentami Szkoły Podstawowej zostali uczniowie klasy VIa – podopieczni P.Iwony Fiebich i VI b – wychowankowie P.Martyny Sowińskiej. Pogratulowano im wysokiego – najlepszego w powiecie leszczyńskim - wyniku sprawdzianu szóstoklasistów (stanin siódmy z dziewięciu). Za najwyższy wynik z tego testu nagrodzono Natalię Łaniak. P.Dyrektor Alina Żalik rozstrzygnęła konkurs na najlepszego ucznia Szkoły Podstawowej. Została nim Karolina Woźniak i otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna. Drugie miejsce i nagroda Dyrektora Szkoły przypadły w udziale Annie Skrzypczak, a trzecie wraz z nagrodą fundowaną przez Radę Rodziców Maciejowi Pełczyńskiemu. Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna nagrodził laureatów XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce – Karolinę Wożniak, Annę Skrzypczak i Wojciecha Fischera oraz P.Teresę Rosińską i P.Ewę Łapawę. Tytuł Superklasy uzyskały IIa – podopieczni P.E.Łapawy i Vb – podopieczni P.A.Poprawskiej. Pani Dyrektor Alina  Żalik wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu ortograficznego "O Pióro Dyrektora Szkoły". Pióra otrzymały Zuzanna Pietrowska z IIa, Zuzanna Stróżyk z Va i Jadwiga Lester z 3ga. Pan Waldemar Smolarek – kierownik regionu poznańskiego WSiP – uhonorował uczniów kl.Vb – podopiecznych P.Anny Poprawskiej, którzy w części polonistycznej ogólnopolskiego konkursu Ekstraklasa zajęli II miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a nagrodę dla Szkoły stanowiły laptop, rzutnik i przenośna tablica interaktywna. W imieniu absolwentów głos zabrały Wiktoria Spławska i Natalia Zamelek, a w imieniu młodszych koleżanek i kolegów wystąpiła Natalia Szramiak. Szóstoklasiści pod kierunkiem Pań wychowawczyń przygotowali okolicznościową część artystyczną, w której na wesoło pokazali szkolną rzeczywistość. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał P.Dominik Nowacki.

Absolwentami Gimnazjum zostali uczniowie 3ga – wychowankowie P.Teresy Rosińskiej i 3gb – podopieczni P.Dominika Nowackiego. W tym wyjątkowym dla nich dniu usłyszeli wiele bardzo miłych słów i od Pani Dyrektor, i od Pana Burmistrza, i od Przewodniczącej Rady Rodziców. Gratulowano im przede wszystkim dobrych wyników egzaminu gimnazjalnego, doceniono również ich sukcesy i naukowe, i artystyczne, i sportowe, także zaangażowanie w życie Szkoły. Nagrodę za najlepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego otrzymali: Jadwiga Lester (za część humanistyczną), Mikołaj Domagała i Patryk Fischer (za część matematyczno-przyrodniczą) i Marika Sikorska (za część językową). W prestiżowym konkursie „Najlepszy Uczeń Gimnazjum” zwyciężył Mikołaj Domagała. Nagrodę dla niego ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna, drugi był Patryk Fischer, który otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły, a trzecie miejsce zajęła Jadwiga Lester, którą obdarowała nagrodą Rada Rodziców. Wpisem do Honorowej Księgi „Zasłużony dla Szkoły” nagrodzono Jadwigę Lester, Annę Mąkę, Patryka Fischera, Mikołaja Domagałę i Dawida Kędziorę. W tym ważnym momencie uczniom towarzyszyli na scenie ich Rodzice. Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna nagrodził laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych i ich opiekunów, czyli Jadwigę Lesterlaureatkę Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej i P.Teresę Rosińską, Patryka Fischera – laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i P.Danutę Bednarczyk, Mikołaja Domagałę – laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i P.Elizę Kosmalską oraz laureatów XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce – Mikołaja Domagałę, Kingę Konkiewicz i Paulinę Woźniak oraz P.Teresę Rosińską. W imieniu absolwentów przemawiali Jadwiga Lester i Jakub Jagłowski. W imieniu młodszych koleżanek i kolegów wystąpiła Weronika Kałużna. Podczas uroczystości odbyło się też przekazanie sztandaru. Nowy poczet sztandarowy tworzą: Bartosz Szczerbal, Zofia Nowaczyk i Paulina Woźniak. Rotę przekazania sztandaru odczytali Robert Jakubowski z 3ga i Ewa Jakubowska z 2ga. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa z rąk Pani Dyrektor. Dla tych, którzy zasłużyli na wyróżnienie, Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe. Ci absolwenci, którzy mieli średnią ocen 5,00 lub wyższą, dodatkowo uhonorowani zostali biało-czerwoną szarfą. Tytuł Superklasy wywalczyli podopieczni P.Elizy Kosmalskiej, czyli klasa 1ga.
Podczas uroczystości Dyrektor Alina Żalik wręczyła uczniom i Szkoły Podstawowej, i Gimnazjum stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Absolwenci na pożegnanie ze szkolną sceną pod kierunkiem P.Cecylii Glapiak  wystawili jednoaktówkę Aleksandra Fredry pt. „Nikt mnie nie zna”. Swój aktorski talent, zasługując na uznanie i gromkie brawa publiczności, pokazali: Jadwiga Lester, Adrianna Nowaczyk, Patryk Fischer, Mikołaj Rachmajda, Anna Mąka, Jakub Jagłowski, Weronika Zdziebkowska, Kinga Wojciechowska, Jakub Mazankiewicz i Dawid Kędziora. W roli drugiego reżysera zadebiutowała Marika Sikorska. Nie zabrakło również piosenek w wykonaniu utalentowanych śpiewaków – Anny Mąki i Roberta Jakubowskiego, kwiatów – wyrazu wdzięczności dla nauczycieli i pracowników Szkoły, życzeń pomyślności w nowych szkołach i w życiu, także  łez, które po dziewięciu wspólnie spędzonych latach same napływały do oczu… Doskonałą pamiątką na długie lata będzie wspólna fotografia, do której absolwenci stanęli razem pracownikami Szkoły.

FOTORELACJA SP [1]            FOTORELACJA GIMNAZJUM [1]

FOTORELACJA SP [2]            FOTORELACJA GIMNAZJUM [2]

 
PODSUMOWANIE KONKURSÓW

26 czerwca uroczyście podsumowano całoroczną działalność pozalekcyjną. Dyplomy i upominki otrzymali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach i projektach, także ci, którzy zajmowali się dystrybucją „Przeglądu Osieckiego”, ci, którzy najskuteczniej zbierali zużyte baterie oraz najlepsi sportowcy.
O wszystkich przedsięwzięciach informowaliśmy na stronie internetowej Szkoły na bieżąco. Nieupublicznione są tylko wyniki zmagań sportowców.
NAJLEPSZY SPORTOWIEC KL.I-III SP:
- Kacper Maćkowiak – IIIa, 37 p.,
- Kacper Bartkowiak – IIb, 35 p.,
- Oliwier Domagała – IIIb, 29 p.
NAJLEPSZY SPORTOWIEC KL.IV-VI SP:
- Karolina Woźniak – VIb, 81 p.,
- Samuel Grzenkowicz – VIa, 70 p.,
- Aleksandra Maćkowiak – VIa, 67 p.
NAJLEPSZY SPORTOWIEC KL.I-III G:
- Amelia Kuźniak – 1ga, 104 p.,
- Martyna Burdzicka – 1ga, 102 p.,
- Jakub Kośmider – 2ga, 95 p.
NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA KLASA:
- VIa – 518 p.,
- 2gb – 491 p.,
- 1ga – 344 p.

FOTORELACJA

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1486 - 1540 z 1729