WYNIKI ZBIÓRKI MAKULATURY

Oto wyniki zbiórki makulatury. Zdobyte pieniądze zasilą konto Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

klasa

wynik zbiórki

punkty przyznane w ramach SUPERKLASY

zajęte miejsce

I a

234 kg

2 p.

-

I b

457 kg

6 p.

II miejsce

II a

645 kg

8 p.

I miejsce

II b

120 kg

2 p.

-

III a

112 kg

2 p.

-

III b

225 kg

2 p.

-

III c

405 kg

4 p.

III miejsce

IV a

335 kg

6 p.

II miejsce

IV b

250 kg

2 p.

-

V a

320 kg

4 p.

III miejsce

V b

484 kg

8 p.

I miejsce

VI a

266 kg

2 p.

-

VI b

113 kg

2 p.

-

1 ga

228 kg

6 p.

II miejsce

1 gb

378 kg

8 p.

I miejsce

2 ga

209 kg

4 p.

III miejsce

2 gb

100 kg

2 p.

-

3 ga

77 kg

2 p.

-

3 gb

42 kg

2 p.

-

 

 

 

 
WYSTĘPY DLA SENIORÓW
W czwartek 27 września członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Kąkolewa obchodzili Dzień Seniora. Wspólne spotkanie było również wspaniałą okazją, by uczcić 10-lecie Chóru „SENIOR”. Podczas uroczystości, na którą przybyło wielu ważnych gości, uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali przepiękną część artystyczną – baśń „Brzydkie kaczątko”, którą przygotowali pod kierunkiem Pań Iwony Fiebich i Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak. Nie zabrakło również popisów tanecznych i wokalnych, do których dzieci przygotowywały się pod opieką Pań Agnieszki Andrzejewskiej - Śmiejczak, Magdaleny Kasprzyk, Ewy Maśląki oraz Pana Dominika Nowackiego. Dzieci złożyły Seniorom życzenia, w których zwróciły uwagę na ich wielką rolę w kształtowaniu postaw młodego pokolenia. Seniorzy młodych aktorów, tancerzy i wokalistów obdarowali słodkim upominkiem.
Uczniowie wystąpili również z tym samym programem w sobotę, 29 września, dla Seniorów z Koła „Złota Jesień”. Widzowie wypowiedzieli pod adresem wykonawców i ich nauczycieli wiele słów uznania.
 
KOCIE OTRZĘSINY - GIMNAZJALIŚCI W ROLI GŁÓWNEJ

28 września 2012 roku uczniowie klas 1ga i 1gb mieli za zadanie przyjść do Szkoły jako kotki i kocury. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali wspaniale! (Co dokumentują zdjęcia!) Na szkolnych korytarzach przez cały dzień rzucały się w oczy ogony, uszy i oczywiście wąsy. Nie zabrakło droczenia się i kociego nawoływania, ale tylko wobec tych, którzy się nie przebrali. Na siódmej lekcji wszyscy uczniowie Gimnazjum zebrali się w dużej sali gimnastycznej, by oglądać wesołe zmagania pierwszoklasistów i ich dopingować. Wychowawczynie - Pani Eliza Kosmalska i Pani Maria Joachimiak - zyskały przydomki „kocich mam”. Konkurencji było wiele: picie mleka z misek, quiz o naszej Szkole, śpiewanie, noszenie karmy, tworzenie  mumii, miauczenie do ucha, reklamowanie różnych śmiesznych przedmiotów… Uczniowie obu klas spisali się bardzo dobrze, w zamian za co otrzymali pudełko ptasiego mleczka oraz... karmę dla kotów.

FOTORELACJA

 
VB W JEZIORKACH

Uczniowie klasy Vb popołudnie 1 października pod opieką rodziców i wychowawczyni spędzili w Jeziorkach. Mieli dojechać tam rowerami, niestety deszcz pokrzyżował ich plany, dlatego przemieścili się autobusem. Choć pogoda nie sprzyjała, czas spędzili aktywnie i na świeżym powietrzu. Ścieżki w urokliwym parku posłużyły im nie tylko do spacerowania, ale również za trasę przełajowego biegu. Przypomnieli sobie chyba wszystkie zabawy ruchowe z czasów przedszkola i choć są sporo starsi, bawili się doskonale. Przez prawie dwie godziny poznawali zalety rekreacyjnej jazdy konnej. Każdy uczeń miał możliwość pokonać w ujeżdżalni kilka okrążeń na końskim grzbiecie. Wszyscy podziwiali też umiejętności koleżanki - Kasi, która od trzech lat trenuje jazdę konną. Dziewczyny podczas wyjazdu z okazji Dnia Chłopca gromko odśpiewały kolegom „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły upominki. Ten wyjazd dla uczniów Vb był nagrodą za ubiegłoroczne zwycięstwo w konkursie SUPERKLASA.

FOTORELACJA

 
SPOTKANIEZ PANEM STANISŁAWEM SIELICKIM

W piątek patio szkolne wypełniły śmiech, dobra zabawa i atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy. To znaki rozpoznawcze Pana Stanisława Sielickiego, który po raz kolejny odwiedził naszą Szkołę. Tym razem uczniowie klas najmłodszych ubrani w biało-czerwone stroje ( I-V) wzięli udział w emocjonującym widowisku pt. „Wielcy Rodacy”. Prowadzący zabrał ich w bogaty w treści spacer po Polsce i Europie. Widzowie, bawiąc się, poznali sylwetki znanych polskich pisarzy, malarzy, artystów, sportowców, naukowców i polityków. Mogli wymówić też kilka słów po kaszubsku i wcielić się w rolę kibica. Uczniowie utrwalili także zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Prowadzący starał się podkreślić rolę symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Młodzi widzowie aktywnie i z radością wzięli udział w widowisku.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1431 - 1452 z 1452