PRO MUSICA - SKRZYPCE I WIOLONCZELA
11 lutego, podczas kolejnego koncertu z cyklu Pro MUSICA, gościliśmy w Szkole skrzypaczkę – Panią Monikę Sieradzką, wiolonczelistkę – Panią Justynę Kopras oraz Pana Krzysztofa Kubiaka, który wystąpił w roli konferansjera. Uczniowie wysłuchali jednej z miniatur J.S.Bacha, humoreski L.A.Dworzaka, utworu pt. „Łabędź” z „Karnawału zwierząt” Camille Saint-Saënsa, polki pizzicato i walca „Nad pięknym modrym Dunajem” J.Straussa, fragmentu „Alleluja” z oratorium pt. „Mesjasz” J.F.Haendla oraz serenady „Eine kleine Nachtmusic” W.A.Mozarta.
 
TŁUSTY CZWARTEK

7 lutego, czyli w Tłusty Czwartek, w naszej Szkole można było posmakować pysznych pączków i chruścików. Samorząd Uczniowski zaproponował starszym klasom sprzedaż domowych wypieków. Zarobione pieniądze trafiały na konto klas. Na tę propozycję przystały klasy Va, Vb, VIb, 1ga i 2gb. Warto dodać, że Samorząd Uczniowski przygotował tablicę, na której zamieścił informacje o Tłustym Czwartku, a uczniowie Vb wykonali reklamę stoiska z karnawałowymi słodkościami. Tego dnia nikt nie liczył kalorii, bardzo szybko po pączkach i chruścikach nie było śladu.

FOTORELACJA

 
PROJEKT "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
Zuchy z gromady „ZWINNE WIEWIÓRKI”, w ramach zdobywania sprawności LALKARZA, przystąpiły do realizowanego pod patronatem UNICEFU projektu „Wszystkie kolory świata”. Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez kontynenty i wraz z rodzicami wykonały specjalną charytatywną laleczkę – symbol pomocy, jaką dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z Czadu. Na szkolnym korytarzu stworzyły wystawę, która ma zachęcić całą szkolną społeczność do wzięcia udziału w kampanii i zakupienia pięknie wykonanych lal, które przedstawiają postaci z różnych krańców świata.
 
ŚWIĘTO PATRONA
8 lutego o 9.00 mszą św. odprawioną w kąkolewskim kościele przez księdza Ryszarda Kuchtę w intencji Powstańców Wielkopolskich rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Święta Patrona. Godzinę później Wicedyrektor Cecylia Glapiak powitała wszystkich obecnych w patio Szkoły. Razem ze szkolną społecznością świętowali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.Stanisław Glapiak, Wicestarosta Leszczyński – P.Jarosław Wawrzyniak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Osiecznej – P.Mariola Pazoła i P.Alojzy Karolczak, Państwo Radni: P.Halina Bartkowiak, P.Henryka Pawlak, P.Zofia Biała i P.Stanisław Prałat, Sołtys Kąkolewa – P.Piotr Jankowski, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kuchta, Kierownik PCPR - P.Emilia Konieczna, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie – P.Elżbieta Gazda, regionalista – dr Stanisław Jędraś, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie – P.Bogna Drebot, Sekretarz Rady Rodziców –P.Włodzimierz Prętkowski, emerytowani pracownicy Szkoły oraz rodzice i bliscy uczniów. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem w dniu Święta Patrona uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych. Rotę ślubowania odczytała Pani Sława Pietrowicz. Dyrektor Alina Żalik serdecznie życzyła najmłodszym uczniom wielu rozmaitych sukcesów. Od Dyrekcji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała książki. W imieniu starszych koleżanek i kolegów głos zabrała, zapewniając o chęci współpracy i udzielając dobrych rad, Kornelia Kowalik. Gratulacje i życzenia szkolnej społeczności złożyli Pan Burmistrz S.Glapiak i Pan Wicestarosta J.Wawrzyniak. Podsumowano dwuetapowy i wielozadaniowy Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły adresowany dla trzech grup wiekowych. Pani Dyrektor wręczyła nagrody tym, którzy stanęli na podium. Delegacje uczniów złożyły wieńce i zapaliły znicze w miejscach pamięci narodowej, nad którymi nasza Szkołą sprawuje pieczę. Zgodnie z tradycją goście, pracownicy Szkoły i uczniowie obejrzeli okolicznościowy spektakl pt. „Ocalić od zapomnienia”. Scenariusz napisała i przedstawienie wyreżyserowała P.Martyna Sowińska. Wymowna scenografia to efekt pracy Pań Elizy Kosmalskiej i Ewy Łapawy. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki. Jako solistki wystąpiły absolwentki: Weronika Kosmalska i Magdalena Katarzyńska oraz uczennica kl 3gb - Anna Mąka. Pomysłowym zabiegiem artystycznym i kluczem do właściwego zrozumienia przesłania spektaklu było zestawienie mitologicznych bohaterów – Dedala i Ikara z Powstańcami Wielkopolskimi. To niby dalekie, a tak naprawdę bliskie skojarzenie, bo marzenie o wolności oraz umiłowanie ojczyzny są wartościami ponadczasowymi i uniwersalnymi. Wszystkich wykonawców publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Obchody Święta Patrona to doskonała lekcja, która uczy, że naszym – potomków Powstańców Wielkopolskich - obowiązkiem jest ocalić od zapomnienia pamięć o ich bohaterstwie.
 
ANNA MĄKA W FINALE WROCŁAWSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Anna Mąka zakwalifikowała się do finału XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. W tegorocznej edycji uczestnicy wykonywać będą utwory muzyki rozrywkowej pop i dance z lat 80-tych i 90-tych XX w. Ania zaśpiewa piosenkę Stinga „Englishman in New York”. Warto dodać, że komisja w kategorii soliści zakwalifikowała tylko 14 osób. Przesłuchania finałowe odbędą się 22 lutego 2013 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Ania szlifuje wykonanie pod okiem Pana Dominika Nowackiego (muzyka) i Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak (wymowa).
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1431 - 1485 z 1539