MISTRZOSTWA POWIATU LESZCZYŃSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN

W czwartek 23 maja w Nowym Belęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego
w Siatkówce Plażowej Mężczyzn
. W zawodach wzięło udział 7 drużyn w tym dwie z naszego Gimnazjum. W drodze gier eliminacyjnych do finału awansowały zespoły z Brenna i Kąkolewa.
Po zaciętym boju nasi chłopcy (Jakub Mazankiewicz w parze z Jakubem Jagłowskim) ulegli kolegom z Brenna, zajmując w całym turnieju drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium uplasowała się druga drużyna z Brenna. Nasza druga para (Jakub Kośmider i Patryk Kretschmer) niestety odpadli w eliminacjach i zajęli miejsce w przedziale drużyn V-VII.

 
SZKOLNY FESTIWAL FILMOWY

Od 15 do 17 maja uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w szkolnym święcie kina. Grupa gimnazjalistów pod opieką Pani Martyny Sowińskiej zorganizowała festiwal filmowy „Kocham kino” adresowany do wszystkich, którzy patrząc na ekran, widzą, czują i myślą. Celem spotkań było nie tylko wspólne oglądanie filmów, ale także pogłębianie wiedzy na temat aktorów, reżyserów, scenarzystów. Organizatorzy Festiwalu przygotowali prezentacje multimedialne, które poprzedziły projekcje. Na ekranie zaprezentowano trzy dzieła: film katastroficzny, horror i słodko – gorzką komedię. Przedstawione historie, ludzie i ich uczucia nie były przypadkowe, miały wzruszyć i nauczyć. Każdego popołudnia salę kinową wypełniło kilkudziesięciu młodych pasjonatów, którzy z zainteresowaniem oglądali zaproponowane dzieła i równie chętnie dyskutowali, dzieląc się swoimi przemyśleniami. Uczestnicy zabawy mogli też wyrazić opinie, oddając głos na najlepszy film na „termometrze wrażeń”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kolejnym numerze szkolnej gazety „DO-NOS”.

 
ROZSTRZYGNIĘCIE II EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO HUMOR W LITERATURZE

20 maja sześcioro uczniów z naszej Szkoły odebrało z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie recytatorskim „Humor w literaturze”. Drużyna w składzie: Jagoda Gumula, Barbara Nowaczyk, Agata Kretschmer, Tobiasz Rachmajda, Olga Szczepaniak i Olga Żabicka uczestniczyła w powiatowych zmaganiach od listopada. W pierwszej części konkursu młodzi artyści słowa musieli przygotować piękną recytację wiersza. Następnie zaprezentowali zabawny fragment prozy. Gromadzili punkty indywidualnie oraz jako zespół reprezentujący Szkołę. Niestety, uczniowie nie mogli wziąć udziału w majowym finale, wszyscy pojechali na wycieczki klasowe. Gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE
W miejscowości Zimnowoda 14 maja miał miejsce finał XVII Konkursu Wiedzy
o Wielkopolsce. W  czwartym etapie - wojewódzkim - udział z naszej Szkoły wzięło
8 uczniów i 6 z nich zostało laureatami. Ten tytuł uzyskało troje uczniów Szkoły Podstawowej: Wojciech Fischer z klasy IV b, Anna Skrzypczak i Karolina Woźniak z klasy VI b. Wśród gimnazjalistów laureatami zostali: Kinga Konkiewicz i Paulina Woźniak z klasy 2gb oraz Mikołaj Domagała z klasy 3gb.Uczniów do konkursu przygotowały Panie Ewa Łapawa (ucznia z klasy IV b) i Teresa Rosińska (pozostałych laureatów). Serdecznie gratulujemy.


Czytaj całość
 
FIZYK NA WAKACJACH
20 maja wszyscy uczniowie wzięli udział w pokazie połączonym z wykładem pt. „Fizyk na wakacjach”, który odbył się w ramach „Spotkań z nauką”. Dr Marcin Sadowski – pracownik Centrum Badań Jądrowych w Świerku – ciekawie przekonywał, że fizyka nas otacza. W przystępny sposób mówił o rozszczepieniu światła, o promieniowaniu, o siłach: wyporu, grawitacji, odśrodkowej, o zasadzie równoważenia sił, o elektryczności, o absorpcji światła… Każda zasada fizyczna została zobrazowana eksperymentem. Naukowiec mówił też, jak i w czym jest ona wykorzystywana praktycznie. Uczniowie przekonali się, że w zwykłej foliowej torebce można zagrzać wodę, że z worka na śmieci przy pomocy zapalonych świeczek można zrobić unoszący się w powietrzu balon, że ilość soli wsypanej do wody zmienia położenie w niej jajka, że na opuszku jednego palca można utrzymać dwa widelce, że prąd elektryczny można pozyskać z cytryny… Dzięki pokazowi zrozumieli wiele zjawisk, znaleźli odpowiedzi na wiele pytań i przekonali się, że warto uważnie obserwować otaczający świat. Pani Dyrektor A.Żalik serdecznie podziękowała i Panu M. Sadowskiemu, i Panu W.Prętkowskiemu– sekretarzowi Rady Rodziców, który pomógł spotkanie zorganizować.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1431 - 1485 z 1621