ZAWODY SPRAWNOŚCIOWE KLAS I-III SP
27 lutego odbyły się Szkolne Zawody Sprawnościowe klas I-III SP. Wszystkie reprezentacje dzielnie rywalizowały w wyścigach rzędów i pokonując różne tory przeszkód. Dzieci wykazały się zwinnością, szybkością, ogólną sprawnością, ale również dokładnością i umiejętnością koncentracji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, czyli Ia, IIb i IIIb, awansowali do kolejnego – gminnego etapu. Życzymy powodzenia.
 
SUKCES ANNY MĄKI
1 marca 2013r. Anna Mąka wzięła udział w Koncercie Laureatów XXI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. W tegorocznej edycji uczestnicy wykonywali utwory muzyki rozrywkowej pop i dance z lat 80-tych i 90-tych XX w. Najpierw trzeba było nagrać wybraną piosenkę i wysłać płytę do organizatorów. Jury, wysłuchawszy dostarczonych nagrań, wytypowało finalistów. Warto dodać, że - spośród bardzo wielu próbujących swych sił w konkursie solistów - do kategorii gimnazjalistów zakwalifikowano tylko czternaścioro. 22 lutego we Wrocławiu – podczas finałowych przesłuchań - Ania zaśpiewała piosenkę Stinga „Englishman in New York”. Wykonanie i interpretacja utworu sprawiły, że Ania znalazła się w gronie laureatów. Na podsumowanie Festiwalu organizatorzy: Gimnazjum Nr 34, Szkoła Podstawowa Nr 113, Młodzieżowy Dom Kultury i Centrum Kultury Agora zaprosili wielu gości. Byli wśród nich: poseł na Sejm RP Halina Nowak, dyrektor Konsulatu Generalnego Niemiec, dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, dyrektor MBK, kierownik biblioteki na Nowym Dworze, reprezentant ZNP, sponsorzy, nauczyciele i najbliżsi laureatów. Do konkursu zgłoszono uczestników z 65 szkół z całego kraju. Oceniano ich w trzech kategoriach wiekowych: klasy I- III SP, klasy – IV-VI SP i gimnazjum. Wyłoniono 16 najlepszych. Oceniano: wrażliwość, muzykalność, swobodę artystyczną i język. Dodatkowo przyznano wyróżnienia i 27 nagród. W jury zasiedli: Maria Zawartko – przewodnicząca (wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu), Sylwia Cieślińska – filolog języka niemieckiego, Marzanna Pipan – Guzikowska – filolog języka angielskiego i Anna Natkaniec – filolog romański. Przewodnicząca podziękowała dyrektorom szkół, językowcom, nauczycielom przedmiotów artystycznych i instruktorom za umożliwienie uczniom sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wokalnych. Oceniła poziom festiwalu jako bardzo wysoki. Każdy z laureatów podczas finału wykonywał zwycięską piosenkę. Ania Mąka odniosła ogromny sukces, bo wśród gimnazjalistów zajęła II miejsce i otrzymała dodatkowo nagrodę specjalną od organizatorów festiwalu. Udział w koncercie finałowym był wielkim przeżyciem nie tylko dla Ani, ale również dla jej Mamy, dla Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmiejczak, pod której okiem Ania ćwiczyła angielszczyznę i dla Pana Dominika Nowackiego, który od dawna uczy Anię śpiewu i rozwija jej muzyczną wrażliwość. Przykład Ani pokazuje, że wyłowienie talentu, szlifowanie go i wieloletnia praca to prosta, choć niełatwa, droga do sukcesu. Ania występy zaczynała na szkolnej scenie jako mała dziewczynka, dziś swymi dojrzałymi wykonaniami zachwyca nie tylko szkolną publiczność. Utalentowanej wokalistce i jej muzycznemu instruktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.
 
WARCABIŚCI
Od 1 do 3 marca w Zespole Szkół w Osiecznej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Młodzików w warcabach klasycznych. Startowało 106 zawodników z całej Polski. Cieszymy się, że mieliśmy w zawodach swoich reprezentantów. Mateusz Klabiński był 14., Mateusz Matysiak 16., Jędrzej Runowicz 17., a Kacper Gidaszewski 23. Warcaby to gra, która stymuluje rozwój, wymaga, a więc również uczy, logicznego i twórczego myślenia. Pozwala też rozwijać wyobraźnię, uczy cierpliwości, koncentracji oraz rozwiązywania problemów. Zachęcamy zatem do grania w warcaby.
 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

We wtorek 26 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie odbył się turniej piłki nożnej dla klas trzecich gimnazjum. Wzięli w nim udział nasi reprezentanci – podopieczni P.Michała Bańkowiaka. Po zaciętych spotkaniach wygrali jeden mecz i przegrali dwa spotkania, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w zawodach. Zwyciężyli gimnazjaliści z Gostynia. Nasi chłopcy grali w składzie: Jakub Mazankiewicz, Mikołaj Wysocki, Tomasz Frąckowiak, Łukasz Karczyński, Jakub Jagłowski, Mikołaj Rachmajda, Robert Jakubowski, Mikołaj Naskręt, Karol Pawłowski, Paweł Koszur.
FOTORELACJA

 
NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM
W poniedziałek 25 lutego uczniowie klas I-III SP wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Tym razem poznali książkę pt.„Mała Syrenka” w tłumaczeniu Agaty Topolewskiej. Przeczytała ją dzieciom Pani Iwona Markowiak – wychowawczyni kl.IIb. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i śmiało odpowiadali na pytania dotyczące lektury. Następnie trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas wykonywały pracę plastyczną na jeden z zaproponowanych tematów: „W morskich głębinach” lub „Ilustracja do przeczytanej bajki”. Uczniowie z zaangażowaniem i dużą cierpliwością przyklejali do kartek bristolu: ziarenka ryżu i pieprzu, makaron, muszelki, liście laurowe, rozgwiazdy i inne materiały przyrodnicze. Na ich pracach można podziwiać „podwodny świat”, a w nim: koralowce, konika morskiego, ośmiornice, meduzy, rybki i rośliny wodne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1431 - 1485 z 1549