ANDRZEJKI

29 listopada od 17.00 do 19.30 uczniowie klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się na dyskotece andrzejkowej. Godzinę wcześniej większość klas zorganizowała spotkania, podczas których, zajadając się pysznymi wypiekami Mam i Babć, z przymrużeniem oka wszystkie panny i wszyscy kawalerowie spoglądali w przyszłość. Buty wędrowały w kierunku drzwi, wosk się lał, serduszka były przekuwane, wróżby z ciasteczek zostały wyciągnięte… Czas pokaże, czy coś się spełni… Samorząd Uczniowski zadbał nie tylko o dobrą muzykę, ale również o atrakcyjne przerywniki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory Katarzyny i Andrzeja Roku. Uczniowie klas młodszych bawili się na andrzejkach w terminach wyznaczonych przez Panie wychowawczynie.

FOTORELACJA - KLASY I-III        FOTORELACJA - DYSKOTEKA

 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

21 listopada 2012 r. w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Dziewięć drużyn grało w trzech grupach systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Nasi reprezentanci w fazie grupowej 0:2 przegrali z drużyną z Drobnina, a 2:0 wygrali z Włoszakowicami. W półfinale 2:1 przegrali z zespołem z Nowego Belęcina – jak się później okazało – zwycięzcą całego turnieju. 

 
POPOŁUDNIE FILMOWE

23 listopada klasy IIa, IIIb i IIIc spędziły w Szkole więcej godzin niż zwykle, bo dla zwycięzców konkursu na najładniejszy stroik z dyni Samorząd Uczniowski zorganizował  popołudnie filmowe. Wszyscy uczniowie zgromadzili się o godz. 15.00 w sali nr 21, która zamieniła się w kinową, bo zasłonięto okna i w miejsce ławek wniesiono materace. Na stolikach znajdowały się – zdaniem wielu osób niezbędne podczas oglądania - paluszki, popcorn i soki. Kiedy dzieci zajęły swoje miejsca, członkowie Samorządu w imieniu swoim i Pani Sylwii Walenciak przywitali małych gości oraz Panie Bognę Rzetelską i Agnieszkę Andrzejewską-Śmiejczak. Film pt.„Jak ukraść księżyc?” nazywany "piękną animacją z doskonałym humorem" bardzo przypadł dzieciom do gustu. Śmiech nie cichł nawet na minutę (członkowie Samorządu w trakcie seansu bawili się równie wspaniale). Film opowiadał o  losach ambitnego złoczyńcy, który nie pragnie niczego bardziej niż zapisania się w historii jako największy i najbardziej nieobliczalny złodziej wszech czasów. Owładnięty żądzą kradzieży Księżyca nie pamięta o takich wartościach jak współczucie, miłość i dobro. Pewnego dnia w jego życiu pojawiają się trzy urocze sierotki i wywracają jego życie do góry nogami. Główny bohater zmienia się pod wpływem wydarzeń i zaprzyjaźnia z dziewczynkami. Na koniec uczniowie stanęli do pamiątkowej fotografii i pięknie podziękowali za miło spędzony czas. 

 
KONKURS ŚPIEWACZY - ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Międzyszkolnym KONKURSIE ŚPIEWACZYM KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK O ZIMIE, który odbędzie się 3 stycznia 2013 r. w patio naszej Szkoły.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2012 roku.

Regulamin i karta zgłoszenia (*.doc)

 
ROZWIŃ SKRZYDŁA

24 i 25 listopada 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się IV edycja Konkursu Talentów „Rozwiń skrzydła”. Na scenie zaprezentowało się ponad siedemdziesięcioro wykonawców. Naszą szkołę reprezentowała Anna Mąka, która zaśpiewała piosenkę Grażyny Łobazsewskiej pt. „Brzydcy”. Za wykonanie utworu Ania otrzymała gromkie brawa.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1376 - 1430 z 1431