MEMORIAŁ IM. IRENEUSZA MIKOŁAJCZAKA W PIŁCE NOŻNEJ

24 lutego odbył się II Memoriał im. Ireneusza Mikołajczaka w Piłce Nożnej. W tym roku w zawodach piłkarskich udział brały dziewczęta z klas VI ab, VII ab, VIII ab oraz 3ga i 3gc. Drużyny były mieszane (5 zespołów), wybierane w wyniku losowania. Zwyciężyła drużyna w granatowych strojach w składzie: Zofia Kowalska, Paulina Błocian, Wiktoria Gawron, Natalia Motuzna, Julia Galon, Julia Zamelczyk, Amelia Wiler, Magdalena Śmieszała. Królem strzelców została Agnieszka Muszyńska, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz pucharami.

 
LEKCJA O SAMORZĄDZIE

W piątek 22 lutego gimnazjaliści wraz z Panią Teresą Rosińską, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, udali się do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą z nich zajął się Pan Sławomir Kosmalski, który oprowadził uczniów po różnych biurach i omówił zakres działań urzędników. Zaciekawieni gimnazjaliści mogli zadać pytania dotyczące pracy w urzędzie. W tym samym czasie z drugą grupą spotkał się Pan burmistrz Stanisław Glapiak. Opowiadał o miejscowościach wchodzących w skład gminy, inwestycjach oraz wydatkach. Na koniec spotkania Pan burmistrz przeprowadził mały quiz z nagrodami. Każdy gimnazjalista otrzymał pamiątkowy breloczek, który ma przypominać mu, że jest mieszkańcem Gminy Osieczna. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii uczniowie zadowoleni i przepełnieni nową wiedzą wrócili do szkoły.

 
II TURA ZBIÓRKI NAKRĘTEK PODSUMOWANA

25 lutego wolontariusze przeprowadzili kolejną zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Liliany Juskowiak z Kąkolewa. Zebraliśmy ok. 60 worków (łącznie 539,44 kg) cennego i dostępnego dla każdego daru serca. Do akcji włączyli się również przedszkolacy. Natalia Bartosik przygotowała dokumentację akcji charytatywnej i podsumowała jej przebieg. W tym roku szkolnym odbędzie się jeszcze jedna zbiórka. Nagrodą za I miejsce będzie dzień bez pytania (4 marca), za II miejsce piątek bez zadania domowego (8 marca),  za III miejsce kolorowy wtorek (5 marca). Uwaga! W kategorii klas VII SP – 3 gimnazjalnych, biorąc pod uwagę wyniki, nagrody przyznajemy tylko za pierwsze i drugie miejsce.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy za solidarność i wrażliwość.  Oto wyniki:
1a - 43,94 kg III miejsce
2a - 50,72 kg I miejsce
2b - 45,28 kg II miejsce
3a - 36,82 kg

4a - 42,26 kg I miejsce
4b - 40,26 kg II miejsce
4c - 27,80 kg III miejsce

5a - 27,26 kg
5b - 12,84 kg
5c - 13,46 kg
6a - 14,56 kg
6b - 13,80 kg

7a - 10,00 kg
7b - 28,32 kg II miejsce
8a - 30,26 kg I miejsce
8b - 10,54 kg
3ga - 16,02 kg
3gb - 6,46 kg
3gc - 23,74 kg

Przedszkole - 45,10 kg

 
KARNAWAŁOWE HULANKI

W czwartek 21 lutego uczniowie klas I – III bawili się na balu karnawałowym. Dzieci w pięknych przebraniach prezentowały się wspaniale. Z radością tańczyły, brały udział w konkursach i zabawach, tworzyły pociągi i naśladowały ruchy wodzireja. Na zakończenie wybrano królowe i królów balu oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. O muzyczną stronę zadbały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Mirella Motuzna i Amelia Wieczorek.
Tego samego dnia po południu na dyskotece walentynkowo-karnawałowej bawili się chętni uczniowie z klas od IV SP po 3. Gimnazjum. 

 
I MIEJSCE W KONKURSIE "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

21 lutego uroczyście podsumowano międzyszkolny konkurs literacki „Ocalić od zapomnienia” współorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie i Zespół  Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich.
Do konkursu zgłosiliśmy prace literackie czterech uczennic naszej Szkoły: Liliany Bassy z 3gb – podopiecznej P.C.Glapiak, Magdaleny Jędrzychowskiej z 3gc – podopiecznej P.M.Sowińskiej i Małgorzaty Biernacik oraz Zuzanny Pietrowskiej z VIIIa – podopiecznych P.A.Poprawskiej. Z przyjemnością informujemy, że Liliana Bassa i Małgorzata Biernacik zajęły ex equo I miejsce i w nagrodę otrzymały talon do Empiku.
Organizatorzy pokazali uczniom nowo otwartą izbę pamięci poświęconą patronom Szkoły – Powstańcom Wielkopolskim. Uczennice ZS nr 4 przeczytały fragmenty zwycięskich prac, nie zabrakło piosenek patriotycznych i recytacji. Na koniec przedstawiono ofertę edukacyjną ZS nr 4 na rok szk. 2019/2020.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1774