ZAPRASZAMY NA TUTORING

Uczniowie! Rodzice naszych uczniów!

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem o tutoringu i do zgłoszenia się dziecka! Warto!

CZYM JEST TUTORING?

„Tutoring jest metodą reprezentującą bardzo ważny nurt edukacji, który możemy określić mianem edukacji spersonalizowanej. W tutoringu chodzi o pełny rozwój potencjału młodego człowieka (…).
Szukając definicji tutoringu, możemy powiedzieć, że jest to metoda rozwoju człowieka opierająca się na relacji mistrz – uczeń, wymagająca wzajemnego zaufania, indywidualnego oraz integralnego podejścia do podopiecznego. Nadrzędną motywacją tutora jest dobro podopiecznego. Tutor to mądry nauczyciel, który towarzyszy, rozwija, wspiera, umiejętnie wyznacza szlak poszukiwań. Celem dobrego tutora jest przygotowanie swojego podopiecznego do tego, by świetnie radził sobie w momencie, kiedy tutora już nie będzie. Jest to umiejętne łączenie przywództwa, autorytetu, a jednocześnie samodzielnych poszukiwań podopiecznego.”

„Tutoring to stawianie wyzwań intelektualnych, przyjazna praca nad rozwojem charakteru, radość ze wspólnego odkrywania nowych obszarów wiedzy, nowych umiejętności i postaw”.
„Tutoring jest metodą, która ma pomóc młodym ludziom osiągnąć wielkość, nauczyć ich odpowiedzialności, podejmowania wyzwań, czerpania z kultury, stawania się elitą w dobrym sensie tego słowa”.
                                                                                                                           Piotr Czekierda

DLA KOGO JEST TUTORING?

Dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać i doświadczyć czegoś nowego, którzy chcą poszerzać wiedzę i nabywać nowych umiejętności, ale też dla tych, którzy chcą przełamać własne ograniczenia i pokonać na przykład nieśmiałość…

JAK DŁUGO TRWA TUTORING?

To zwykle 8-10 indywidulanych spotkań z tutorem w ustalonym wspólnie terminie.

CO ZROBIĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W TUTORINGU?

Do końca lutego należy zgłosić się do Pań: Anny Poprawskiej, Sławomiry Praczyk, Martyny Sowińskiej i Aliny Żalik.

DLACZEGO WARTO?

To będzie dobry, rozwijający, satysfakcjonujący i efektywnie spędzony czas!


 
 
W KINIE

24 stycznia uczniowie klas IIIa i Vb pojechali do kina, wykorzystując w ten sposób nagrodę zdobytą w konkursie „Życzenia świąteczne na obrazku”. Film pt. „Doktor Dolittle” połączył upodobania uczniów klasy trzeciej i piątej. Podobał się i jednym, i drugim. Historia lekarza znającego język zwierząt zaciekawiła, pokazała, że nie można się poddawać, że nie ma rzeczy niemożliwych, że to od nas bardzo dużo zależy, że dobro wraca… Uwrażliwiła też na potrzeby zwierząt. Uczniowie miło rozpoczęli ferie. Obie Panie wychowawczynie bardzo by się ucieszyły, gdyby w wolnym czasie sięgnęli po książki o doktorze Dolittle, których autorem jest Hugh Lofting.
Jest z czego wybierać:
- „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”,
- „Cyrk doktora Dolittle”,
- „Opera doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle i zielona kanarzyca”,
- „Poczta doktora Dolittle”,
- „Podróże doktora Dolittle”,
- „Ogród zoologiczny doktora Dolittle”,
- „Największa podróż doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle na Księżycu”,
- „Powrót doktora Dolittle”,
- „Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”,
- „Opowieści z Puddleby”.
 

 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

22 stycznia w patio szkolnym odbyła się coroczna uroczystość - Święto Patrona Szkoły. Powstańcy Wielkopolscy byli obecni w tym dniu nie tylko w wymiarze symbolicznym, ale i w słowach, myślach, wspomnieniach zgromadzonych gości i całej społeczności. Odświętne spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz zaśpiewania hymnu państwowego. Delegacje złożyły kwiaty i znicze w miejscach pamięci narodowej. Następnie prowadząca uroczystość powitała zaproszonych gości i przyjaciół: Sekretarza Gminy Osieczna Pana Sławomira Kosmalskiego, Radnego Powiatu Leszczyńskiego Pana Karola Neumana, Radnych Rady Miejskiej: Panie Paulę Juskowiak, Ewę Pietraszewską, Panów Mariusza Mikołajczaka, Jarosława Glapiaka. Święto Patrona Szkoły uświetnili swoją obecnością także sołtysi wsi obwodu Szkoły: Panie Agata Kowalska z Kąkolewa oraz Henryka Pawlak z Dobramyśli, ksiądz proboszcz Ryszard Kuchta, Dyrektorzy szkół z Osiecznej i Świerczyny: Panie Beata Zborowska i Monika Witkowska – Triller oraz Pan Jacek Matecki, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Szyrmer, regionalista dr Stanisław Jędraś. Serdeczne słowa powitania powędrowały także w stronę emerytowanych pracowników oraz całej społeczności szkolnej.
Kolejno na scenie zaprezentowali się pierwszoklasiści z Paniami wychowawczyniami Agnieszką Andrzejewską – Śmiejczak i Ewą Maśląką. Uczniowie w obecności rodziców, gości, nauczycieli i starszych kolegów złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły. Z rąk Pań Wicedyrektor Cecylii Glapiak i Barbary Kaczmarek - Kryś i Pani reprezentującej Radę Rodziców otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
Następnie rozstrzygnięto Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły – Powstańcach Wielkopolskich. W tym roku uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Zgłębiali wiedzę na temat powstania, korzystając z broszur przygotowanych przez nauczycieli. Najmłodsi recytowali wiersze o tematyce powstańczej, starsi brali udział w quizie, śpiewali pieśni związane tematycznie z konkursem, najstarsi opowiadali o jednym dniu z życia powstańca. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.
Punktem kulminacyjnym uroczystości był spektakl pt. „Kamienica” przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Tym razem uwaga wszystkich widzów została skierowana na stary budynek, który przemówił. A mówił pięknie, sentymentalnie i mądrze o przeszłości, bez której nie byłoby teraźniejszości. Tytułowa Kamienica pokazała zgormadzonym schowek, w którym ukrywała przez wieki niezwykłe historie, w tym opowieść o miłości Zosi i powstańca. Rozbudziła wyobraźnię publiczności, uświadomiła zgromadzonym, że choć świat się zmienia, to pewne wartości będą wieczne – miłość, wiara, rodzina. Kamienica, żegnając się z widzami, życzyła im odwagi w codziennym procesie poznawania i zdobywania świata. Prosiła, aby czasami zatrzymać się i posłuchać – oddechu budynków, śmiechu drzew, rozmowy ptaków. Przedstawienie na podstawie autorskiego scenariusza wyreżyserowała Pani Martyna Sowińska, o oprawę muzyczną zadbał Pan Dominik Nowacki, a scenografię przygotowały Panie Ewa Łapawa, Donata Szymańska i Ewa Maśląka.
Święto Patrona Szkoły prowadziła Pani Martyna Sowińska.

 
UCZNIOWIE KLAS II A, IV A, V C NA SPEKTAKLU TEATRALNYM

We wtorkowy poranek 21 stycznia 2020 roku uczniowie klas IIa, IVa oraz Vc wspólnie z Paniami wychowawczyniami pojechali do Leszna na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Główna bohaterka, mała Gerda, poszukując swojego przyjaciela Kaja, porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu, wykazała się wielką odwagą i poświęceniem. Dzięki determinacji, uporowi i oddaniu udało się dziewczynce odnaleźć i odczarować Kaja. Piękna scenografia, stroje, efekty świetlne i dźwiękowe, humor i ciekawe dialogi zachwyciły dzieci, które bawiły się znakomicie. 

 
KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

15 stycznia odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Uczniowie rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Konkursowe zmagania przygotowały i przeprowadziły Panie uczące historii: T.Rosińska i E.Łapawa, a prezentacje uczniów oceniały Panie Wicedyrektor C.Glapiak i B.Kaczmarek-Kryś oraz Pani D.Szymańska.
Pierwszoklasiści mieli za zadanie przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim. I miejsce przypadło w udziale Aleksandrowi Kucharskiemu z Ib, II miejsce Marii Urbaniak z Ia, a III miejsce Zuzannie Kretschmer z Ib.
Druga grupa wiekowa, czyli klasy II, III i IV, miała za zadanie nie tylko przygotować recytację wiersza o Powstaniu Wielkopolskim, ale też sprawdzano ich wiedzę o Patronie Szkoły. Zwyciężyła drużyna kl. IIa w składzie: Julia Rudzińska, Weronika gawron, Nikola Wojtyniak i Miłosz Sikora. II miejsce zdobyli reprezentanci kl. IIIa: Martyna Rachmajda, Maria Stachowiak, Jan Gorwa i Bartłomiej Matysiak. III miejsce wywalczyli uczniowie kl. IVa: Aleksandra Girtler, Karolina Mikołajczak, Alan Biderman i Adam Kasztelan.
W grupie klas V i VI przeprowadzono test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i wysłuchano przygotowanych przez klasy piosenek o tematyce powstańczej.
I miejsce: klasa Va (Aleksandra Jakubowska, Magdalena Kościarz, Mateusz Przylepa i Jakub Piątek),
II miejsce: klasa VIc (Julia Juśkiewicz, Adrian Jabłoński, Adrian Szramiak i Tobiasz Szerszeń),
III miejsce: klasa Vb (Megan Merta, Hanna Woźniak, Martyna Żaba i Kacper Szczepaniak).
Wśród klas VII-VIII oprócz testu wiedzy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie opowiadanie pt. „Jeden dzień z życia powstańca”.
I miejsce: klasa VIIIa (Paulina Jankowska, Zuzanna Kajzer, Jakub Klimpel, Eryk Kasprzak),
II miejsce: klasa VIIIb (Amelia Wiler, Adam Nowacki, Nataniel Kaczmarek, Jan Wyrwiński),
III miejsce: klasa VIIa (Lena Kaczmarek, Martyna Bączyk, Zuzanna Małecka, Julia Zamelczyk).
Wiedza o Powstaniu Wielkopolskim to powinność każdego Wielkopolanina, a ucznia Szkoły im. Powstańców Wielkopolskich w szczególności. Dziękujemy uczniom, którzy podjęli trud zgłębienia historii Powstania Wielkopolskiego i Wychowawcom, którzy uczniów zmotywowali i wsparli.


 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1998