"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

6 lutego w Urzędzie Gminy w Osiecznej odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasi uczniowie odnieśli sukces. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Bartosz Szczepaniak i Marta Walenciak. Szkołę reprezentowali również Adrian Wieczorek, Agnieszka Muszyńska i Marcin Maciejczak. Gratulujemy uczniom i Panu D. Maćkowiakowi. Czekamy na laury w etapie powiatowym.

 
 
CZYTANIE DZIECIOM W KLASIE II B

1lutego klasę II b odwiedziła mama Alicji - Pani Marzena Banaszczak. Przyszła poczytać książkę pt.,,Pinokio”.
Przesłanie baśni jest jasne. Tylko posłuszne, pracowite i dobre dzieci są pociechą rodziców, a potem wyrastają na pożytecznych ludzi. Collodi pokazuje w swym utworze, że, niestety, nie wszyscy stają się dobrzy. Pinokio bowiem spotyka podczas wędrówki oszustów – Kota i Lisa, którzy chcą go okraść i woźnicę osłów, który chce zbić majątek na jego naiwności. Ma też do czynienia z ludźmi bezwzględnymi np. z trenującym osiołka dyrektorem cyrku. Głupi i naiwni szybko zostają wykorzystani. „Pinokio” to utwór wyraźnie pełniący funkcje dydaktyczne. Świadczą o tym sentencje zawarte w tekście, np. ta: 
„Biada dzieciom, które się sprzeciwiają swoim rodzicom i dla zachcianki porzucają dom rodzinny. Nigdy i nigdzie nie będzie im dobrze na świecie i prędzej czy później gorzko tego pożałują!”
Uczniom bardzo spodobały się fragmenty lektury. Na zakończenie Pani Banaszczak poczęstowała wszystkich słodyczami.

 
GÓRA GROSZA 2018 PODSUMOWANA

Już po raz 19. pod koniec listopada Towarzystwo Nasz Dom zaprosiło szkoły i przedszkola do wielkiej akcji zbierania monet. Drobniaki, wrzucane w salach do słoików, a potem wysyłane do organizatora, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. Dzięki Górze Grosza doposażono małe domy dziecka i rodziny zastępcze. Zakupiono rzeczy codziennego użytku, dofinansowano remonty, udzielono specjalistycznej pomocy podopiecznym. Objęto pomocą dzieci zdolne i utalentowane, aby mogły rozwijać swoje pasje. W tym roku nasi uczniowie wykazali się dużą empatią i ofiarowali 1606,41 zł. W pierwszy dzień ferii wolontariusze: Adrian Szramiak, Wiktoria Gawron, Alicja Szyrmer, Lena Kaczmarek, Mateusz Szramiak, Amelia Wieczorek, Maja Nędza, Zofia Homska, Zuzanna Pietrowska, Łukasz Szyrmer, Alicja Bączyk, Ewa Nowaczyk, Natalia Bartosik, Marta Walenciak pod opieką P. Sylwii Walenciak przygotowali pieniądze do wysłania. Odwiezieniem 10 kartonów żółtych grosików zajęła się P. Anna Szyrmer, akcją na terenie Szkoły kierowała Ewa Nowaczyk, która pieniądze od skarbników klasowych pozbierała i przygotowała dokumentację akcji charytatywnej. Warto wspomnieć o klasach: I a, II b, IV a i 3gc, które wzorowo spakowały i zliczyły pieniądze.

Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii wiekowej jest dzień bez zadania domowego w piątek - 15 lutego. Dla klas, które uplasowały się na drugim miejscu, brak oceny negatywnej, a za zajęcie trzeciego miejsca przyznajemy klasom dzień kolorowy.

Szkolna Komisja Wychowawcza, biorąc pod uwagę ofiarowaną sumę i prawidłowe spakowanie pieniędzy, przyznała w ramach konkursu SUPERKLASA następujące miejsca:

Klasa

 

Zebrana
suma
 

Punkty od SU
za policzenie i spakowanie 

max 2 pkt.

Punkty
od SKW

Ogólna
liczba
punktów 

Miejsce

Ia

185,70

2

6

8

II

IIa

337,81

1

8

9

I

IIb

55,20

2

2

4

 

IIIa

82,81

1

4

5

III

IVa

76,88

2

2

4

 

IVb

133,70

1

8

9

I

IVc

86,03

0,5

4

4,5

III

Va

38,07

0,5

2

2,5

 

Vb

14,66

0,5

2

2,5

 

Vc

11,55

0,5

2

2,5

 

VIa

69,43

1

2

3

 

VIb

98,84

0

6

6

II

VIIa

50,02

1

2

3

 

VIIb

61,09

0,5

2

2,5

 

VIIIa

68,23

0,5

4

4,5

III

VIIIb

18,28

1

2

3

 

3ga

83,68

0,5

6

6,5

II

3gb

19,20

0,5

2

2,5

 

3gc

93,15

2

8

10

I

 
ORLEN CUP 2019 W ŁODZI

4 lutego grupa uczniów naszej Szkoły wyjechała do Łodzi na mityng lekkoatletyczny Orlen Cup 2019. Zjechały się tam wielkie gwiazdy królowej sportu. Zawody odbyły się w Atlas Arenie, pięknej hali widowiskowo-sportowej oddanej do użytku w 2009 r. Trybuny mogą pomieścić 10 tysięcy widzów, 1500 jest miejsc stojących, dodatkowo na płycie boiska można ustawić 3 tysiące miejsc siedzących. Koszt budowy Atlas Areny wyniósł ok. 280 mln złotych. Planowane są tam takie imprezy jak: Mistrzostwa Europy siatkarek i koszykarzy, spotkanie Gołota – Adamek oraz koncert zespołu Depeche  Mode. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w mityngu zorganizowanym w tak pięknym i nowoczesnym obiekcie oraz na żywo oglądać gwiazdy sportu z Polski i ze świata. Rywalizacja toczyła się w ośmiu dyscyplinach: biegi na 60 m i 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż i skok o tyczce mężczyzn. Ze znanych zawodników startowali: Piotr Lisek, Ewa Swoboda, Michał Haratyk, Orlando Ortega, Damian Czykier, Klaudia Kardasz, Konrad Bukowiecki, Mike Rodgers, Sylwester Bednarek, Thiago Braz. Nagrody lekkoatletom wręczali Adam Kszczot oraz przedstawiciele władz Łodzi. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, szczególnie emocjonujący był skok o tyczce, który wygrali Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski oraz biegi przez płotki. Główną nagrodą na mityngu był samochód, piękny biały sportowy Lexus – kluczyki do niego z rąk Adama Kszczota otrzymała Ewa Swoboda.  Zawody były bardzo udane. Na trybunach Atlas Areny zasiadło 6 tysięcy kibiców. Mimo późnego powrotu do domu warto było przeżyć tak niezwykłe sportowe emocje.

 
TEATR LALEK W KLUBIE MŁODEGO MUZYKA

Uczniowie klas I-IV SP 29 stycznia wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji. Aktor z poznańskiego Teatru Animacji w bardzo przystępny sposób wprowadził małych widzów w świat teatru lalek. Nauczył dzieci rozróżniać pyskówkę, pacynkę, kukiełkę i marionetkę oraz pokazał różne możliwości poszczególnych lalek. Zaangażował dzieci w wykonywanie ćwiczeń rozgrzewających aparat mowy i zachęcił do rozwijających wyobraźnię zabaw w teatr oraz do wizyty w prawdziwym teatrze.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1761