WSPARLIŚMY AKCJĘ "PUSZKA DLA MALUSZKA"

10 grudnia odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka puszek. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję charytatywną. Łącznie uzbieraliśmy 415,42 kg, co dało 1062 zł. Pieniądze przekażemy fundacji Redemptoris Missio w ramach akcji "Puszka dla Maluszka". Wolontariusze solidnie oraz uczciwie ważyli, nosili i zapakowywali worki. Puszki do punktu skupu odwiózł Pan Wojciech Nowaczyk, któremu SU bardzo dziękuje. Starszym uczniom stawiamy za wzór młodszych!!!
Wyniki są następujące:

Ia

35,08 kg

III MIEJSCE

IIa

53,32 kg

II MIEJSCE

IIb

24,94 kg

 

IIIa

76,64 kg

I MIEJSCE

IVa

25,30 kg

III MIEJSCE

IVb

37,30 kg

I MIEJSCE

IVc

12,46 kg

 

Va

12,06 kg

 

Vb

10,58 kg

 

Vc

19,22 kg

 

VIa

15,78 kg

 

VIb

29,24 kg

II MIEJSCE

VIIa

3,820 kg

 

VIIb

13,06 kg

II MIEJSCE

VIIIa

20,56 kg

I MIEJSCE

VIIIb

1,68 kg

 

IIIga

12,48 kg

III MIEJSCE

IIIgb

11,90 kg

 

IIIgc

0 kg

 

RAZEM

415,42 kg

 

 
WIZYTA W REDAKCJI "ABC" W LESZNIE

11 grudnia 2018 r. klasa IVa z wychowawczynią odwiedziła leszczyńską redakcję ABC. Wycieczka w ramach realizacji projektu “Otwarta Firma” pozwoliła uczniom  poznać historię redakcji oraz pracę dziennikarzy i redaktora naczelnego naszej lokalnej gazety. Pan Antoni Neczyński chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów i oprowadził czwartoklasistów po redakcji. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał kalendarz na rok 2019. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed redakcją, które będzie można obejrzeć w najbliższym wydaniu gazety ABC. Na pożegnanie Nicola Pecolt, Laura Stefaniak i Anna Spławska wręczyły Panu Antoniemu świąteczne drzewko i wcześniej przygotowane przez szkolnego koordynatora projektu podziękowania za możliwość poznania trudnego, ale jakże ciekawego zawodu. 

 
ZWINNE WIEWIÓRKI NA BIWAKU MIKOŁAJKOWYM

W piątek 7 grudnia Zwinne Wiewiórki wyjechały na dwudniowy biwak mikołajkowy do Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Tym razem wszystkie gromady Hufca Leszno znalazły się w KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU. Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie biwaku przy świecowisku. Wszystkie zuchy przedstawiały przygotowane wcześniej na zbiórkach zadanie przedrajdowe. Wystawiały krótkie spektakle teatralne według własnego scenariusza, których bohaterem była postać związana z zimą. Wiewiórki pochwaliły się radosnym i kochającym zimowe harce Winterzollem. W nagrodę za piękne prezentacje wszyscy obejrzeli na dużym ekranie film „Królowa Śniegu”.

Były też gra terenowa z mnóstwem ciekawych zadań, za które patrole zbierały punkty, świąteczne prace manualne, zabawy i pląsy. Biwakowicze wykonali też dla swoich druhen korony i zimowe peleryny. Na zakończenie rajdu wszystkie gromady otrzymały nagrody i słodkie upominki.

 
 
KLASY IIA I IIB NA WYCIECZCE W CKiB W OSIECZNEJ

5 grudnia klasy IIa oraz IIb wraz z wychowawczyniami Panią Ewą Łapawą i Bogną Rzetelską oraz Panią bibliotekarz Donatą Szymańską pojechały na wycieczkę do CKiB w Osiecznej.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce oraz w innych krajach takich jak: Ukraina, Norwegia, Grenlandia, Słowacja oraz Hiszpania. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i elokwencją. Na zakończenie spotkania wręczyli Pani bibliotekarz z CKiB piękną laurkę oraz własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

 
 
KONKURS KOLĘD - ZAPROSZENIE
XIV Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy Kolęd, pastorałek i piosenek o zimie odbędzie się 3 stycznia 2019 r. w patio naszej Szkoły. Rozpoczęcie: godzina 14.00.
Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2018 r.
Zapraszamy serdecznie!
Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w Regulaminie.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1732