INFORMACJA O PÓŁKOLONIACH

Szanowni Rodzice!
Zarząd Stowarzyszenia POMOC informuje, że półkolonie odbędą się w dniach:
16 – 20 lipca 2018 roku dla dzieci z klas I – IV (90 miejsc),
23 – 27 lipca 2018 roku dla uczniów starszych (50 miejsc).
Deklaracje udziału w wypoczynku można pobrać w sekretariacie Zespołu Szkół w dniach
12 – 14  marca 2018; zwrot deklaracji najpóźniej do 20 marca.

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W piątek 2 marca odbył się drugi etap VIII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego „Junior English Combat.” Organizatorem konkursu dla uczniów gimnazjów było II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie. Patronat nad konkursem sprawowali: Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Oxford University Press. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Leszna. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3gb: Olga Żabicka i Wojciech Fischer. Olga znalazła się w gronie 6 laureatów konkursu.  Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł, Olga musiała popisać się znajomością języka angielskiego podczas części pisemnej oraz ustnej konkursu. Będąc laureatem „Junior English Combat”, Olga otrzyma dodatkowe punkty naliczane podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, a jeśli zdecyduje kontynuować naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie, zostanie zwolniona z rozmowy kwalifikacyjnej do klasy IB (klasy z maturą międzynarodową). 


 
POZNAŃ. CHRYSTUS I MY - ETAP REJONOWY

3 marca w Zespole Szkół Rolniczo - Budowanych w Lesznie odbył się 24. etap rejonowy Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas VII i gimnazjalnych. W sobotnim konkursie brało udział 40 uczniów z 12 dekanatów województwa wielkopolskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Krystian Konkiewicz z kl. 3gb, Katarzyna Jarczewska i Maja Nędza z klasy VIIa. Uczestnicy musieli zapoznać się z niełatwymi dokumentami Katechizmu Kościoła Katolickiego, Ewangelią wg św. Łukasza oraz historią Katedry w Poznaniu. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się czterech uczniów. W przerwie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczniowie mieli okazję poznać ofertę Szkoły na nowy rok szkolny przygotowaną przez nauczycieli zawodu.  Zapewne Krystian, Katarzyna i Maja mogliby podzielić się sporą wiedzą przy oprowadzaniu swoich rówieśników po poznańskiej katedrze. Bowiem to, czego się nauczyli podczas przygotowań do konkursu, jest bezcenne.

 
KONKURS WIEDZY O REGIONIE "MOJA WIELKOPOLSKA"

27 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Celem konkursu skierowanego do gimnazjalistów z całej Wielkopolski jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się 12-13 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Naszą Szkołę reprezentowali w tym roku: Paulina Kosmalska, Weronika Mikołajczak i Wojciech Fischer. Do etapu finałowego zakwalifikowali się Weronika i Wojtek. Weronika uzyskała najwięcej punktów ze wszystkich uczestników. Serdecznie gratulujemy. Drugi etap konkursu będzie mieć charakter ustny. Zadaniem uczestników będzie prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej  wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Trasa wycieczki musi obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski (np. park krajobrazowy, park narodowy, rezerwat przyrody, obszar Natura 2000 itp.).

 
WARCABOWI MISTRZOWIE POWIATU
28 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Warcabach Klasycznych. Naszą Szkołę reprezentowali: Kinga Cieślak, Kinga Borowska i Adam Kasztelan z kl.IIa, Nikola Picz z kl. IIIc, Michał Gimziński z kl.IIIa, Bartosz Matysiak z kl.Ia, i Martyna Bortlisz z kl.Vb i Katarzyna Jarczewska, Mateusz Matysiak, Łukasz Szyrmer i Jędrzej Runowicz z kl. VIIa. Nasza drużyna wywalczyła I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadli: Wiktoria Gawron, która zajęła I miejsce, Martyna Bortlisz, która wywalczyła II m. i Mateusz Matysiak, który zakończył zawody na IV miejscu. Oni wkrótce pojadą do Poznania na finał wojewódzki. Gratulujemy!
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1549