Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas1801075

Śnieg

CZWARTOKLASIŚCI NA TROPIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

14 czerwca czwartoklasiści pod opieką Pań wychowawczyń: Ewy Bojanowskiej-Gnacińskiej, Anny Teślak i Joanny Skrzypczak wybrali się (w ramach projektu „Niepodległość”) do Ponieca  na wycieczkę „Śladami Powstania Wielkopolskiego”. Przewodnikiem, który przeniósł dzieci w świat historii, był Pan Grzegorz Wojciechowski – emerytowany nauczyciel historii. Pierwszym miejscem, które zobaczyli uczniowie, był  budynek, w którym obecnie znajduje się posterunek policji, jednak niegdyś mieścił się tam sztab powstańczy, co upamiętnia tablica na ścianie frontowej. Kolejnym śladem Powstania Wielkopolskiego, na który natrafili czwartoklasiści, była tablica pamiątkowa na ratuszu, którą umieszczono z okazji 60. rocznicy wybuchu Powstania. Spacerując ulicami Ponieca, zatrzymali się pod domem rodzinnym Bernarda Śliwińskiego – Powstańca Wielkopolskiego, który zasłynął swymi umiejętnościami przywódczymi i odwagą. Szlak pamiątek Powstania Wielkopolskiego doprowadził czwartoklasistów także do Miechcina, gdzie znajduje się głaz z tablicą ku czci Jana Drożdżyńskiego; do Waszkowa – tam pamięć o powstańcu Józefie Kuszu także uwiecznia kamień z tablicą oraz do Gościejewic - wsi, w której do dziś oddaje się honor kilkunastu Powstańcom poległym w styczniu 1919 r. Ostatnim punktem wycieczki był cmentarz w Poniecu, na którym znajduje się grobowiec powstańczy.
Czwartoklasiści dali się przenieść w realia lat 1918/1919. Choć to dla nich bardzo odległe sprawy i czasem niezrozumiałe, bardzo uważnie słuchali opowieści Pana Grzegorza, zachowywali się godnie i z należytym szacunkiem.

 
 
KONKURSY PLASTYCZNE

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy odnieśli sukcesy w różnych konkursach plastycznych.
Jakub Buchwald z klasy VI b uzyskał wyróżnienie w organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rydzynie konkursie plastycznym „Bezpieczni w sieci”.
Amelia Wieczorek i Paweł Szczepaniak z kl. VI a zdobyli I miejsce w II edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO, działaj EKO. Walka ze smogiem”, której przyświecało hasło „Chrońmy nasze zdrowie”. Nagrody odebrali podczas uroczystej gali w Poznaniu.
W projekcie literacko- plastycznym „Cztery pory roku” wyróżniono Olgę Żabicką, Dominikę Maciejczyk, Laurę Singh, Malwinę Piaszczyńską i Szymona Kujawskiego

 
PROJEKT EKOLOGICZNY - kl. I-III SP

Uczniowie klas I – III SP brali udział w projekcie ,,Ekologia na co dzień”, którego celem było zainteresowanie dzieci edukacją ekologiczną, kształtowanie postaw proekologicznych w życiu codziennym, pogłębienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, propagowanie ekologicznego życia w domu, rozwijanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji na podany temat z różnych źródeł i doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Uczniowie pracowali w zespołach, wyszukiwali informacje o ekologii, o sposobach ochrony środowiska naturalnego, recyklingu, odnawialnych źródłach energii czy segregacji śmieci oraz wykonywali prace plastyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i upominki. Serdecznie gratulujemy.

 
PROJEKT CZYTELNICZY W III C

W klasie III c zakończył się całoroczny projekt czytelniczy pt. ,,Czytanie jest zabawą’’. Jego celem było propagowanie czytelnictwa oraz rozwijanie współpracy z rodzicami. W ramach projektu podjęto wiele działań. W każdy piątek dzieci czytały na głos, zwracając uwagę na płynność, przygotowane przez siebie wcześniej fragmenty ulubionych książek. Kolejne przedsięwzięcia odnotowywali w karcie czytelnika. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali ufundowane przez rodziców długopisy i smycze z napisem: ,,Jeśli możesz coś wymarzyć, możesz to osiągnąć”.

 
KLASA IIA W PROGRAMIE "NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY USTNEJ"

Klasa IIa przyjęła zaproszenie do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego dla uczniów klas O, I i II przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.  Uczniowie otrzymali arkusze z ćwiczeniami, które zrealizowali podczas zajęć z wychowawczynią P. Agnieszką Andrzejewską-Śmiejczak. Uczestniczyli w pogadance: „Jak dbam o swoje zęby?”. Narysowali portret swojego dentysty, wyszukali w rozsypance słowa związane z dbaniem o zdrowie jamy ustnej, łączyli elementy ze Szczęśliwym i Smutnym Ząbkiem, zapoznali się z modelem szczęki. Podsumowaniem było wykonanie ilustracji przedstawiającej przedmioty do utrzymywania czystości zębów oraz plakatów promujących higienę jamy ustnej. Ponadto rodzice otrzymali przewodniki dotyczące edukacji stomatologicznej, aby wprowadzili swoje dziecko w omawianą tematykę, a ono mogło cieszyć się zdrowiem swoich zębów. Dzięki treściom, które uczniowie sobie przyswoili i zadaniom, które wykonali, a także dzięki podsumowaniu dotychczasowych wiadomości, zrozumieli, jak bardzo ważne jest utrzymywanie swoich zębów w czystości. Każdy uczestnik programu otrzymał imienny dyplom.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1645