KONKURS GEOGRAFICZNY - WYNIKI

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego – etap szkolny

Lp.

Kod ucznia

Liczba punktów

1.

0001

16,5

2.

0002

13

3.

0003

19,5

4.

0004

21,5

5.

0005

32

 
O RELIGIACH ŚWIATA

29 października uczniowie klas VIII oraz VIIa wzięli udział w spotkaniu z Panem Robertem Maciągiem – pisarzem, podróżnikiem, przewodnikiem, byłym nauczycielem. W leszczyńskim MOK-u  młodzież  wysłuchała ciekawych opowieści na temat  wielkich religii świata: islamu, hinduizmu i buddyzmu. Teraz nasi uczniowie już wiedzą, m.in. dlaczego kobiety noszą burki, dlaczego hinduscy bogowie mają wiele rąk lub dlaczego krowy spacerują po ulicach w Indiach.

 
KONKURS PLASTYCZNY "PIESEK LECI"

Klasa IIIa wzięła udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Piesek Leci” ogłoszonym przez rzecznika prasowego Towarzystwa Obrony Zwierząt RP w związku z październikiem - miesiącem opieki nad zwierzętami. Uczniowie nauczyli się tekstu i melodii piosenki „Piesek Leci” oraz przygotowali  ilustracje do tego utworu. Na stronie naszej Szkoły został również zamieszczony link do tej piosenki.

 
KONKURS CHEMICZNY - WYNIKI

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego – etap szkolny

Lp.

KOD UCZNIA

LICZBA PUNKTÓW

1.

8A12

13

2.

8A13

9

3.

8B09

12

4.

8B16

17

5.

8B20

24

 
TEATRALNA ADAPTACJA BAŚNI DALEKIEGO WSCHODU

We wtorek 5 listopada uczniowie klas II a, III a, III b wyjechali do Leszna na spektakl teatralny pt. „Najpięknięjsze baśnie Dalekiego Wschodu” przygotowany przez artystów Teatru Współczesnego w Krakowie. Uczniowie poznali chłopca o imieniu Kostek, który -mimo próśb rodziców - w czasie wolnym nie sięgał po książki, tylko grał w gry komputerowe. Pewnego dnia odwiedziła jego dom Szeherezada, która zabrała go w niesamowitą podróż do krainy baśni. Tam spotkał Alladyna, Sindbada, ducha zarozumiałości, czarnoksiężnika Erazma, Sindbada, księżniczkę Lailę i przeżył z nimi niesamowite przygody. Po powrocie z wyprawy z ochotą sięgał po książki. Zrozumiał, że one mogą stać się przyjaciółmi, z którymi można miło spędzić czas. Rozwijają wyobraźnię, wprowadzają w niesamowity świat, sprawiają, że nie ma czasu na nudę ani na gry komputerowe. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1928