Gościmy

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas2209529

Śnieg

TEATRALNA WERSJA "KAMIENI NA SZANIEC"

3 grudnia w auli WSH w Lesznie uczniowie klas VIII a i VIII b obejrzeli teatralną adaptację „Kamieni na szaniec” przygotowaną przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Znajomość lektury pozwoliła zauważyć, że spektakl nie był wierną adaptacją książki A.Kamińskiego. Reżyser położył nacisk na pokazanie, że Rudy, Alek, Zośka i ich koledzy – jak wszyscy młodzi ludzie – lubili zabawę, żarty i wspólne spędzanie czasu. Podkreślił tragizm pokolenia urodzonego około 1920 roku. Pokazał, że próbę – jaką zgotowała im historia – przeszli bohatersko, zasługując nie tylko na ordery i odznaczenia, ale przede wszystkim na wdzięczną pamięć kolejnych pokoleń. Wyjazd na przedstawienie był powtórką treści lektury i formą wdrażania uczniów do uczestniczenia w kulturze.

 
KONKURS "MOJE WYMARZONE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA"

Zapraszamy do udziału w konkursie „MOJE WYMARZONE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA” ogłoszonym przez Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej.


 
 
NAKRĘCENI NA POMAGANIE

29 listopada odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka nakrętek. Łącznie zgromadziliśmy 944,98 kg. Akcję 146,9 kg zasilili przedszkolacy. O zniesienie worków i ich zważenie zadbali wolontariusze: Jakub Piątek, Adam Nowacki, Martyna Bortlisz, Aleksandra Bartkowiak, Wiktoria Gawron, Alicja Szyrmer, Tobiasz Dolczewski, Laura Singh, SzymonNowacki, Zuzanna Małecka, Jakub Kujawski, Aleksander Berlik i Mirella Motuzna.
Samorząd Uczniowski zaproponował najaktywniejszym klasom następujące nagrody:
- 1. miejsce - dzień bez pytania,
- 2. miejsce - dzień bez zadania domowego,
- 3. miejsce - dzień kolorowy.
Nagrody będzie można wykorzystać 10 grudnia (wtorek).
Oto wyniki:

KLASA

WYNIK ZBIÓRKI

MIEJSCE

I a

61,50 kg

III miejsce

I b

31,78 kg

 

II a

65,80 kg

II miejsce

III a

75,72 kg

I miejsce

III b

56,72 kg

 

 

IV a

89,54 kg

I miejsce

V a

78,90 kg

II miejsce

V b

61,22 kg

III miejsce

V c

40,22 kg

 

VI a

22,62 kg

 

VI b

27,28 kg

 

VI c

26,90 kg

 

 

VII a

20,88 kg

III miejsce

VII b

52,12 kg

II miejsce

VIII a

17,34 kg

 

VIII b

67,54 kg

I miejsce

Nakrętki przeznaczymy na wsparcie rehabilitacji absolwenta naszej Szkoły - Michała Szczepaniaka. Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.

 
I b POZNAŁA PRZYGODY PLASTUSIA

Pani Edyta Pawlak, mama Bartka, ucznia klasy I b, w czwartkowy poranek 28 listopada przeczytała pierwszoklasistom fragmenty książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o przygodach maleńkiego Plastusia i jego właścicielki Tosi, które rozgrywały się w szkole. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania podziękowali Pani Edycie za interesujące zaprezentowanie lektury.

 
GRUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W II A

W środę 4 grudnia drugoklasistów odwiedziła mama Julii, Pani Sylwia Józefiak, aby przeczytać opowiadanie pt. „Ołowiany żołnierzyk” H. Ch. Andersena. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały baśni. Umiały odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Na zakończenie pięknie podziękowały Pani Sylwii, wręczając laurkę. Przed pożegnaniem zostały poczęstowane przez gościa pysznymi słodkościami.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 165 z 1961